Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

andy_28

New member
Ja mam pewien problem. Jak wchodze w tv w internet, to pojawia mi sie taki komunikat:
Pobierz nowy Widget z wiadomosciami po polsku z serwisu Gazeta.pl! Wejdz do galerii widgetow i zainstaluj usluge.

Jak wchodze w galerie widgetow za pomoca niebieskiego przycisku to nie mam tam zadnego nowego widgetu Gazeta.pl. Jedynie co mam to 4 stare widgety, tzn.: AccuWeather, USA Today, Wiadomosci i YouTube.

Macie ten widget Gazeta.pl? Jle wogole i jakie macie widgety?
 

marioabc

New member
Witam, mam pytanie czy jesli w youtube odtwarzam np.teledysk hd1920x1080 to dlaczego widac piksele i ogolnie brzydko widac,tylko dobrze jak jest miniaturka obrazu.Nie darady obejrzec you tube w hd??

dzieki pozdrawiam
 

andy_28

New member
jufers napisał:
Ja też go szukałem, zainstaluj Wiadomości. W środku 1-szy od góry nazywa się Wyborcza - myślę że to miał poeta na myśli ;)

Wiadomosci to juz od bardzo dawna mam zainstalowane :)

Niech ktos powie ile ma zainstalowanych widgetow i jakie to sa?
 

vt9st

New member
Ja w chwili obecnej mam X-530, jednak bez dwóch tylnych głośników, podłączone wejściem słuchawkowym [przez rozdwójnik], także X-330 można powiedzieć :p.
 

nocai

New member
deusexe napisał:
Witam,
mam problem, już wcześniej na forum poruszany, ale rozwiązanie podane nie przyniosło oczekiwanego skutku u mnie, otóż chodzzi o opóźnienie obrazu do dźwięku na wejściu euro (dekoder Polsatu) jak i na componencie (DVD). Rozwiązanie jakie znalazłem to tylko zmiana w menu serwisowym Auxout Delay Normal na 100 tak jak w Speaker Delay Normal próbowałem też ustawić max czyli 150, praktycznie zmiany nie da się odczuć. Jeżeli ustawie tryb gry jest poprawa. Proszę o podpowiedź czy TV kwalifikuje się do reklamacji, czy niestety "ten typ tak ma" :(

Poruszony problem dotyczył wyjścia audio na zewnętrzne źródło głośnikowe, jak sama nazwa wskazuje auxout delay - opóżnienie wyjścia aux i u Ciebie regulacja tu nic nie pomoże.
Sprawdź jak masz ustawione wyjście video w dekoderze (scart, rgb) i próbuj zmieniać, przełóż do drugiego euro.
Czy jak podłączysz DVD po euro to jest OK?
 

tribon

New member
LE40B650 wylądował w salonie.
Czy ktoś się "bawił" innymi serwerami DLNA niż ten od Samsunga (PC Share manager)?
Interesuje mnie najbardziej opcja transkodowania innych formatów plików, radio internetowe, itp.
www kropka rbgrn kropka net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux
1. Zacząłem się rozglądać za innym serwerem DLNA ponieważ na TV widzę pliki których nie mam udostępnionych w programie (a kiedyś miałem). Nie wiem jak je można odznaczyć aby nie były widoczne. Dla jasności nie ma ich na liście w PC Share manager jako udostępnione i wciskałem refresh, ustaw zieniony stan, włączałem wyłączałem serwer.
2. Kolejnym problemem jaki napotkałem z połączeniem DLNA to brak możliwości przewijania filmów (co jest możliwe przy połączeniu USB) za pomocą klawiszy strzałek :confused:.
3. I pytanie czy rejestracja w witrynie divx kropka com/vod jest do czegoś potrzebna?
Z góry dziękuje za zainteresowanie.
 
Ostatnia edycja:

tribon

New member
nobange napisał:
Ponawiam pytanie do posiadaczy B650, dotyczące podłączania dysków przez USB. Prosiłbym, aby podawać dokładne nazwy dysków, które ten TV Wam rozpoznaje. Bez dużego dysku nie mam szans obejrzeć filmu mkv w 1080i, bo zajmuje więcej niż mogę wgrać na pendriva. Chciałbym kupić jakiś dysk zewnętrzny, ale nie każdy sklep przyjmie zwrot, "bo TV go nie rozpoznaje". A chyba nie ma szans, że dysk PATA 3,5" w obudowie będzie działać (mi nie działa).

Mogę Ci poradzić zakup w sklepie internetowym. Każdy taki sklep powinien odebrac od Ciebie HD w przeciągu 10 dni od zakupu. Wystarczy napisać podanie i odesłać produkt.
Swoją drogą HD to HD, chyba każdy sformatowany powinien działać.
 

tribon

New member
deusexe napisał:
Witam,
mam problem, już wcześniej na forum poruszany, ale rozwiązanie podane nie przyniosło oczekiwanego skutku u mnie, otóż chodzzi o opóźnienie obrazu do dźwięku na wejściu euro (dekoder Polsatu) jak i na componencie (DVD). Rozwiązanie jakie znalazłem to tylko zmiana w menu serwisowym Auxout Delay Normal na 100 tak jak w Speaker Delay Normal próbowałem też ustawić max czyli 150, praktycznie zmiany nie da się odczuć. Jeżeli ustawie tryb gry jest poprawa. Proszę o podpowiedź czy TV kwalifikuje się do reklamacji, czy niestety "ten typ tak ma" :(

Ten typ tak ma. Jak rozumiem podłączasz wizję z dekodera za pomocą euro do TV, audio za pomocą chinch do wzmacniacza? Jeśli masz nowszy wzmacniacz / kino domowe to powinien mieć opcję opóźnienia sygnału audio i wten sposób można zsynchronizować obraz z glosem. Jeśli nie masz takiej opcji we wzmacniaczu to spróbuj połączyć wyjście audio z TV do wzmacniacza. Wtedy dźwięk do TV pójdzie za pomocą euro a z TV do wzmacniacza za pomocą chinch. Wtedy za pomocą menu serwisowego może uda się zgrać obraz z dźwiękiem (ja jeszcze nie próbowałem ale taki mam plan).
Swoją drogą ten lag na wejściu jest okropny...
 

sonic01

New member
whiteman napisał:
Nie sluchaj kolegi. Switch tylko przekazuje ruch sieciowy nie ingerujac w zawartosc i droge. Ruter moglby tutaj ograniczac. Ja rozwiazania szukal bym albo w jakims firewall'u albo antywirusie ktory blokuje ruch sieciowy dla DLNA.
Na tym obrazku
rozrysowałem co i jak mam połączone, wszystko kablami jedynie komp dzieci dostaje internet drogą radiową. Nie ja to podłączałem w tych sprawach jestem laikiem ale wszystko działa internet w TV też tylko komp i TV się nie widzą. Coś tu można zmienić żeby zadziałało DLNA ? W ruterze nie ma więcej wolnych portów.
 

tribon

New member
sonic01 napisał:
Na tym obrazku
rozrysowałem co i jak mam połączone, wszystko kablami jedynie komp dzieci dostaje internet drogą radiową. Nie ja to podłączałem w tych sprawach jestem laikiem ale wszystko działa internet w TV też tylko komp i TV się nie widzą. Coś tu można zmienić żeby zadziałało DLNA ? W ruterze nie ma więcej wolnych portów.

Spróbuj wyeliminować ten router po drodze do TV. Poprostu podepnij kabel ze switcha bezpośrednio do TV i sprawdź czy bezie działać.
Ja miałem podobny problem ale rozwiązanie które podał WinCon dnia 01.10.2009 czyli zezwolenie aplikacji na łączenie z Twoim TV + ustawienie wartości IP,bram, dns w TV na stałe (mimo tego, że test sieci był OK) pomogło:bober:.
 

sonic01

New member
tribon napisał:
Spróbuj wyeliminować ten router po drodze do TV. Poprostu podepnij kabel ze switcha bezpośrednio do TV i sprawdź czy bezie działać.
Ja miałem podobny problem ale rozwiązanie które podał WinCon dnia 01.10.2009 czyli zezwolenie aplikacji na łączenie z Twoim TV + ustawienie wartości IP,bram, dns w TV na stałe (mimo tego, że test sieci był OK) pomogło:bober:.

OK spróbuje tylko nie wiem jakie dane wpisać w TV (ustawienie wartości IP,bram, dns), to akurat dla mnie kompletnie czarna magia.
 

kluczus

New member
Masz dwie możliwości:
1. Masz sieć skonfigurowaną z użyciem DHCP, wtedy tylko podpinasz kabelkiem tv do sieci (switcha/routera), wybierasz w ustawieniach auto i powinno działać.

1. Nie masz DHCP, wpisujesz wszystko ręcznie.
Uruchom komputer, Start -> Uruchom -> wpisz CMD i naciśnij ENTER.
W okienku wpisz ipconfig -all i znajdź wpis dotyczący karty sieciowej, coś w stylu "Połączenie lokalne ethernet" lub LAN.
Z tego wpisu interesują Cię następujące wartości:
- adres IP,
- maska podsieci,
- brama domyślna,
- serwer DNS.
Spisujesz sobie te parametry. Załóżmy, że jako adres IP masz 192.168.1.101, musisz wybrać jakiś adres dla tv, powiedzmy, że będzie to 192.168.1.250. Musisz sprawdzić czy jest dostępny. W tym celu komenda ping 192.168.1.250, jeśli nie odpowiada, możesz go sobie wpisać w tv. Resztę parametrów przepisujesz z połączenia LAN komputera.
 

dragon79

Member
sonic01 napisał:
Na tym obrazku rozrysowałem co i jak mam połączone, wszystko kablami jedynie komp dzieci dostaje internet drogą radiową. Nie ja to podłączałem w tych sprawach jestem laikiem ale wszystko działa internet w TV też tylko komp i TV się nie widzą. Coś tu można zmienić żeby zadziałało DLNA ? W ruterze nie ma więcej wolnych portów.

Rozumiem, że ustawienia sieci robi dla Ciebie ktoś z administracji sieci. Poproś tą osobę o pomoc.
Jeśli jest to niemożliwe, to:
1. Pospisuj ustawienia z urządzeń "bramka voip", "dekoder telewizji N" i "mój komp"
2. Odłącz powyższe urządzenia od switcha

A: Jeśli router wifi ma minimum 4 gniazda RJ45 sieci wewnętrznej:
3. W miejsce switcha podłącz router
4. Odłączone od switcha urządzenia podłącz do routera, a w ustawieniach tych urządzeń wybierz konfigurację automatyczną DHCP (numery IP zostaną przydzielone przez router)

Switch w opisanej konfiguracji będzie zbędny, zaoszczędzisz parę groszy na rachunku za prąd. Router musi być skonfigurowany tak, by przydzielał adresy IP podłączonym do niego urządzeniom, ale chyba tak jest, skoro internet w telewizorze działa. Jeśli serwer DLNA nie będzie widział telewizora i odwrotnie, to wyłącz w komputerze firewall (na czas testów, a później ustaw odpowiednie reguły, by przepuszczał ruch serwera DLNA).

B: Jeśli router ma faktycznie tylko jedno gniazdo RJ45 sieci wewnętrznej:
3. Podłącz do routera switch, a do switcha wszystkie urządzenia jak na rysunku:
fotosik.pl/pokaz_obrazek/979c42b2f778f38d.html

Powodzenia.

P.S. Twój kolega miał rację, whiteman się myli ;)
 

sonic01

New member
dragon79 napisał:
Rozumiem, że ustawienia sieci robi dla Ciebie ktoś z administracji sieci. Poproś tą osobę o pomoc.
Jeśli jest to niemożliwe, to:
1. Pospisuj ustawienia z urządzeń "bramka voip", "dekoder telewizji N" i "mój komp"
2. Odłącz powyższe urządzenia od switcha

A: Jeśli router wifi ma minimum 4 gniazda RJ45 sieci wewnętrznej:
3. W miejsce switcha podłącz router
4. Odłączone od switcha urządzenia podłącz do routera, a w ustawieniach tych urządzeń wybierz konfigurację automatyczną DHCP (numery IP zostaną przydzielone przez router)

Switch w opisanej konfiguracji będzie zbędny, zaoszczędzisz parę groszy na rachunku za prąd. Router musi być skonfigurowany tak, by przydzielał adresy IP podłączonym do niego urządzeniom, ale chyba tak jest, skoro internet w telewizorze działa. Jeśli serwer DLNA nie będzie widział telewizora i odwrotnie, to wyłącz w komputerze firewall (na czas testów, a później ustaw odpowiednie reguły, by przepuszczał ruch serwera DLNA).

B: Jeśli router ma faktycznie tylko jedno gniazdo RJ45 sieci wewnętrznej:
3. Podłącz do routera switch, a do switcha wszystkie urządzenia jak na rysunku:
fotosik.pl/pokaz_obrazek/979c42b2f778f38d.html

Powodzenia.

P.S. Twój kolega miał rację, whiteman się myli ;)
Zanim zacznę mieszać to wolę jeszcze zapytać bo boję się abym całkiem nie został bez netu.
Ustawienia sieci robi dla mnie admin sieci
Napisałeś "Odłączone od switcha urządzenia podłącz do routera, a w ustawieniach tych urządzeń wybierz konfigurację automatyczną DHCP (numery IP zostaną przydzielone przez router)" - tu chyba będzie problem bo do każdego z tych urządzeń admin przydzielił mi dodatkowe IP i pamiętam jak w n-ce pomyliłem je przy wpisywaniu to po chwili przestawało działać i u mnie i u innego użytkownika sieci bo występował konflikt adresów IP. Dlatego też jestem zdziwiony że TV po podłaczeniu kablem do rutera wifi i wybraniu w TV automatycznej konfiguracji ustawień net w nim działa bez problemu.
I tu moja sugestia pytanie : czy jak kabel który idzie ze switcha do dekodera n-ki wyciągnę z dekodera a podłączę do TV i w TV ustawię te same parametry łącza co mam wpisane w dekoderze n-ki to w/g mnie net w TV powinien działać ale czy TV zobaczy kompa i odwrotnie ?
 

dragon79

Member
sonic01 napisał:
I tu moja sugestia pytanie : czy jak kabel który idzie ze switcha do dekodera n-ki wyciągnę z dekodera a podłączę do TV i w TV ustawię te same parametry łącza co mam wpisane w dekoderze n-ki to w/g mnie net w TV powinien działać ale czy TV zobaczy kompa i odwrotnie ?
Tak, w TV powinien być internet, a jeśli nie wystąpią dodatkowe utrudnienia typu firewall w komputerze, to TV będzie widział komputer i odwrotnie.
 

deusexe

Member
tribon napisał:
Ten typ tak ma. Jak rozumiem podłączasz wizję z dekodera za pomocą euro do TV, audio za pomocą chinch do wzmacniacza? Jeśli masz nowszy wzmacniacz / kino domowe to powinien mieć opcję opóźnienia sygnału audio i wten sposób można zsynchronizować obraz z glosem. Jeśli nie masz takiej opcji we wzmacniaczu to spróbuj połączyć wyjście audio z TV do wzmacniacza. Wtedy dźwięk do TV pójdzie za pomocą euro a z TV do wzmacniacza za pomocą chinch. Wtedy za pomocą menu serwisowego może uda się zgrać obraz z dźwiękiem (ja jeszcze nie próbowałem ale taki mam plan).
Swoją drogą ten lag na wejściu jest okropny...
Kino nie jest najnowsze (Philips LX 700), opóźnie mogę ustawić tylko na tylny kanał, a podłączenie jak piszesz dekodera poprzez euro do TV i dźwięk z telewizora na wzmacniacz - niestety to samo.
P.S. Ten lag to jest absolutna porażka, pozostaje tylko tryb gry, ale wtedy niedziałają żadne opcje polepszające obraz. Reasumując odradzam kupno tego telewizora wszystkim którzy planują podłączyć do niego jakikolwiek wzmacniacz zewnętrzny, pozostają głośnik wbudowane i to słabej jakości :(
 

luchuma

New member
sonic01 napisał:
Na tym obrazku
rozrysowałem co i jak mam połączone, wszystko kablami jedynie komp dzieci dostaje internet drogą radiową. Nie ja to podłączałem w tych sprawach jestem laikiem ale wszystko działa internet w TV też tylko komp i TV się nie widzą. Coś tu można zmienić żeby zadziałało DLNA ? W ruterze nie ma więcej wolnych portów.

z tego ustawienia, TV polaczy sie tylko z komputerem dzieci ;]
w ustawieniach routera zmien mu tryb z ROUTER na SWITCH
tryb ROUTER traktuje kabel ze switcha do routera jako kabel prosto do internetu, jesli sie nie da zmienic lub jesli nie bedzie dzialac to nizej jest moj obrazek jak to powinno wygladac u CIebie

poprawne ustawienie
wklej zakolorowane jako link img43.imageshack.us/img43/8173/siecdomowa.png

zakladam ze masz siec osiedlową z zabezpieczeniem na macadres
w takim wypadku aby dzialal internet, bedziesz musial sie skontaktowac z dostawca netu aby zmienic mac adres switcha na routera (chyba ze sam to mozesz zmienic z jakiegos panelu klijenta)

jesli admin musial Ci przydzielic IP na router a na TV juz nie to powinno wszystko dzialac bez problemu, jesli router bedzie na poczatku to sie upewnij ze ma wlaczony tryb router
 
Ostatnia edycja:

tribon

New member
tribon napisał:
LE40B650 wylądował w salonie.
Czy ktoś się "bawił" innymi serwerami DLNA niż ten od Samsunga (PC Share manager)?
Interesuje mnie najbardziej opcja transkodowania innych formatów plików, radio internetowe, itp.
www kropka rbgrn kropka net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux
1. Zacząłem się rozglądać za innym serwerem DLNA ponieważ na TV widzę pliki których nie mam udostępnionych w programie (a kiedyś miałem). Nie wiem jak je można odznaczyć aby nie były widoczne. Dla jasności nie ma ich na liście w PC Share manager jako udostępnione i wciskałem refresh, ustaw zieniony stan, włączałem wyłączałem serwer.
2. Kolejnym problemem jaki napotkałem z połączeniem DLNA to brak możliwości przewijania filmów (co jest możliwe przy połączeniu USB) za pomocą klawiszy strzałek :confused:.
3. I pytanie czy rejestracja w witrynie divx kropka com/vod jest do czegoś potrzebna?
Z góry dziękuje za zainteresowanie.

Jakieś sugestie w powyższym temacie?
 

boss131

New member
dragon79 napisał:
A: Jeśli router wifi ma minimum 4 gniazda RJ45 sieci wewnętrznej:
3. W miejsce switcha podłącz router
4. Odłączone od switcha urządzenia podłącz do routera, a w ustawieniach tych urządzeń wybierz konfigurację automatyczną DHCP (numery IP zostaną przydzielone przez router)

Switch w opisanej konfiguracji będzie zbędny, zaoszczędzisz parę groszy na rachunku za prąd. Router musi być skonfigurowany tak, by przydzielał adresy IP podłączonym do niego urządzeniom, ale chyba tak jest, skoro internet w telewizorze działa. Jeśli serwer DLNA nie będzie widział telewizora i odwrotnie, to wyłącz w komputerze firewall (na czas testów, a później ustaw odpowiednie reguły, by przepuszczał ruch serwera DLNA).

B: Jeśli router ma faktycznie tylko jedno gniazdo RJ45 sieci wewnętrznej:
3. Podłącz do routera switch, a do switcha wszystkie urządzenia jak na rysunku:
fotosik.pl/pokaz_obrazek/979c42b2f778f38d.html

Zgadzam się z kolegą dragon79 podane przez niego rozwiązania będą najlepsze
.
Pozdrawiam
 
Do góry