Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

whiteman

Member
Pryk99 napisał:
Dziekuję za szybką odpowiedz na moje pytanie. Jeszcze jedno pytanie, do czego można zastosować to Gniazdo PI?
Tak samo jak w przypadku satelity do odbierania platnych kanalow cyfrowych z TV naziemnej. Oczywiscie przy uzyciu odpowiedniego CAM'a. Nie jestem pewien ale mozliwe ze rowniez niektore TV kablowe mozna w ten sposob odbierac bez uzycia zewnetrznego dekodera/tunera.
 

GodFather

New member
grajen napisał:
zmien tryb wyswietlania na widok podstawowy (do wyboru calkiem u gory w tym oknie gdzie wybiera sie pliki)
Super widzi plik :) ale pojawil sie kolejny problem... Odrazu powidomilo mnie ze nie czyta kodeka audio... nie wiem czy akurat trafilem na tki film BluRay czy to jest w kazdym taki kodek i nie bede mial mozliwosci ogladania filmow BluRay przez USB :( ale dla pewnosci pytam i prosze o pomoc osoby ktore tego probowaly albo wiedza jaki jest sposob na ogladanie filmow BluRay przez USB
 

prezesikm1

New member
prezesikm1 napisał:
Witam wszystkich fachowcow i prosze o pomoc, przymierzam sie do zakupu LCD40B551 lub 40B651. Chcialbym sie dowiedziec ktory model mi polecacie, biorac pod uwage to, ze dla mnie to tylko telewizor, z ktorego bede ogladal programy z C+ i filmy DVD.Nic poza tym, zadnyc podlaczen lapow i konsol do gier.Nie chodzi o kase, ale czy warto jest przeplacac?Czy sa miedzy tymi modelami az tak kolosalne roznice, ze naprawde watro dolozyc te 700zl i kupic model 40B651.
Dzieki z gory za uzasadnione wypowiedzi.
Prosze tyle na forum polapanych osob a nikt nie potrafi napisac kika zdan na moje zapytanie?
 

Pryk99

New member
Witam, w meniu telewizora jest funkcja włączania/wyłączania o określonej przez użytkownika godz. mam pytanie czy to służy do włączenia ze stanu uśpienia? Bo ustawiam to na różne sposoby i TV się sam nie włącza. Bardzo proszę o podpowiedzi może coś robię żle.
Z góry dziękuję za podpowiedzi :bober:

Przepraszam zadziałało!! zle ustawiałem
 
Ostatnia edycja:

Liosan

New member
Mam dużą prośbę do posiadaczy tego TV.
Do niego dołączona jest instrukcja elektroniczna na pendrivie. Czy ktoś może to jakoś spakować i udostepnić do ściągnięcia lub jakoś przesłać ?
Mój pen z niejasnych powodów przepadł a staruszek potrzebuje tego ( diabeł wie do czego) i się uparł że musi mieć.

PLSSSS.
 

luchuma

New member
Liosan napisał:
Mam dużą prośbę do posiadaczy tego TV.
Do niego dołączona jest instrukcja elektroniczna na pendrivie. Czy ktoś może to jakoś spakować i udostepnić do ściągnięcia lub jakoś przesłać ?
Mój pen z niejasnych powodów przepadł a staruszek potrzebuje tego ( diabeł wie do czego) i się uparł że musi mieć.

PLSSSS.

instrukcja powinna byc na stronie samsunga ;]
a ja nie mialem zadnego pendrive z TV o_O
 

whiteman

Member
prezesikm1 napisał:
Witam wszystkich fachowcow i prosze o pomoc, przymierzam sie do zakupu LCD40B551 lub 40B651. Chcialbym sie dowiedziec ktory model mi polecacie, biorac pod uwage to, ze dla mnie to tylko telewizor, z ktorego bede ogladal programy z C+ i filmy DVD.Nic poza tym, zadnyc podlaczen lapow i konsol do gier.Nie chodzi o kase, ale czy warto jest przeplacac?Czy sa miedzy tymi modelami az tak kolosalne roznice, ze naprawde watro dolozyc te 700zl i kupic model 40B651.
Dzieki z gory za uzasadnione wypowiedzi.

Prosze tyle na forum polapanych osob a nikt nie potrafi napisac kika zdan na moje zapytanie?
Nikt ci nie napisze czy warto doplacac czy nie bo to indywidualna sprawa.
Glowna roznica miedzy tymi modelami jest to ze B650 potrafi odtwarzac filmy z USB. Oprocz tego ma slynne 100 Hz (czy to sie komus podoba czy nie to takze indywidualna sprawa np. u mnie jest to dziadostwo wylaczone), oraz lepsze algoprytmy obrobki obrazu. Ile to jest warte to zalezy czy ktos wogole widzi roznice. Najlepiej przejechac sie do sklepu i porownac 2 modele.
 

nocai

New member
Pryk99 napisał:
witam mam telewizor LE37B650 czy jak umieszczę w PI kartę Cyfry+ w module CAM mogę schować tuner ? chodzi mi o jedno pudło mniej. Na stronie Cyfry opisują, że oferowany modem jest do odbioru HD kodowany w MediaGuard
Dziekuję za wszelkie podpowiedzi:bober:

Nie. Telewizor nie ma tunera DVB-S /S2 , czyli satelitarnego. Miejsce na moduł będzie dotyczyło jedynie płatnej telewizji DVB-T, lub kablówki DVB-C
Jako ciekawostka, na samsung.de są modele samsunga seria B679 wyposażaone w DVB-S
 

tribon

New member
Może zapytam jeszcze raz:
Miałem udostępnione przez DLNA 3 katalogi. Trochę tego było za dużo i 2 katalogi przestałem udostępniać w DLNA. W PC Share manager "ustawiałem zieniony stan" wciskałem refresh. Uruchamiałem serewer na nowo. Restartowałem komputer/ TV jednak ciągle po wejściu do menu DLNA widzę pliki z 2 innych katalogów. Dodam tylko że nie można ich odtworzyć. Czy możliwe że TV zapisał sobie informację na temat tych katalogów w pamięci i teraz nie chce ich usunąć? Co robić?
 

dragon79

Member
prezesikm1 napisał:
Witam wszystkich fachowcow i prosze o pomoc, przymierzam sie do zakupu LCD40B551 lub 40B651. Chcialbym sie dowiedziec ktory model mi polecacie, biorac pod uwage to, ze dla mnie to tylko telewizor, z ktorego bede ogladal programy z C+ i filmy DVD.Nic poza tym, zadnyc podlaczen lapow i konsol do gier.Nie chodzi o kase, ale czy warto jest przeplacac?Czy sa miedzy tymi modelami az tak kolosalne roznice, ze naprawde watro dolozyc te 700zl i kupic model 40B651.
Dzieki z gory za uzasadnione wypowiedzi.

Proponuję wejść na stonę samsung.com.pl i porównać podane modele. Seria 6 (B650, B651, B652, B653) to wg mnie najbardziej opłacalna seria LCD Samsunga, bo od serii 7 różni się tylko brakiem trybu 200Hz, natomiast od niższych serii np. serii 5 (B551) różni się bardzo wieloma szczegółami: Ultra Clear Panel, Ultra Contrast, Crystal FHD Engine, Wide Color Enhancer 3, wspomniane Motion Plus 100Hz, Internet@TV, DLNA, Content Library Flash, BD Wise, Wireless Lan Adapter Support, Smart Content Manager. W zasadzie rzecz sprowadza się do zastosowanej elektroniki i możliwości jakie oferuje, ale skoro TV kupuje się na parę lat, to ja zdecydowałem się na ten model. Nie jest idealny, ale na jakieś 6 lat wystarczy, a potem będą dostępne cenowo już inne, lepsze technologie. Dziś postęp jest bardzo szybki. Musisz sam zdecydować, ile chcesz wydać pieniędzy, bo to zawsze ostatecznie determinuje nasz wybór.
 

kluczus

New member
Mam taką dziwną sprawę może ktoś się już z tym spotkał, zmodyfikowany firmware, zmapowany zasób samby na pendraka i niestety nie odtwarza niektórych filmów, mp3 - bez problemu, zdjęcia - też bardzo dobrze. Te same filmy skopiowane na hdd i podłączone pod usb śmigają bez problemu. Troszkę to dziwne bo teoretycznie nie powinno się tak dziać a jednak :) O ile dobrze pamiętam to wyświetla komunikat o nieobsługiwanym typie plików czy jakoś tak :)
 

tribon

New member
kluczus napisał:
to (rapidshare*com/files/296522897/T-CHL7DEUC*zip) na pewno pójdzie, zmodyfikowany firmware do LE-37B650 zawierający telnet i VideoAr fix. Spatchowany przy pomocy sourceforge*net/apps/phpbb/samygo/viewtopic*php?f=5&t=13, przetestowałem u siebie, pięknie działa :)

Mógłbyś opisać dokładniej co wnosi ten firmware?
 
J

Judash

Guest
Panowie, czy TV z serii 650 polaczony przez HDMI do tunera Sat, przelacza sie automatycznie, czy trzeba na pilocie wcisnac AV/TV?
 

tresor

New member
kluczus napisał:
to (rapidshare*com/files/296522897/T-CHL7DEUC*zip) na pewno pójdzie, zmodyfikowany firmware do LE-37B650 zawierający telnet i VideoAr fix. Spatchowany przy pomocy sourceforge*net/apps/phpbb/samygo/viewtopic*php?f=5&t=13, przetestowałem u siebie, pięknie działa

Rozumiem , ze po wgraniu tego Firmware , traci sie gwarancje , jest pozniej możliwośc powrotu do orginalnego Firmware ?
ps.
Mogli by dodać obsługe nie "Samsungowatych" adapterow Wi-Fi
 

kluczus

New member
traci się o ile coś pójdzie nie tak ale jak do tej pory pięknie działa :)
moduły może wkrótce zawitają do firmware jak tylko uda się znaleźć sposób jak je podmienić, wrzucone z palca działają bez problemu :)
 

loski1

New member
Widget wiadomosci poza granicami Polski

Czy mozliwa jest instalacja widgetu wiadomosci poza Polska. Przebywam w Anglii i po zmianie ustawien na kraje "inne" i przywroceniu ustawien fabrycznych widget Agory nie pojawia sie.
 

tresor

New member
za dobrze sie na tym nie znam , ale duzo lepszy jest ten przerobiony firmware od orginalnego zeby ryzykowac (odpukać ) jak by coś poszło nie tak ?
 

swojak1

New member
Judash napisał:
Panowie, czy TV z serii 650 polaczony przez HDMI do tunera Sat, przelacza sie automatycznie, czy trzeba na pilocie wcisnac AV/TV?
[FONT=&quot]Ja nie znalazłem do obecnej chwili żadnych ustawień żeby po HD-MI przełączał automatycznie TV na Sat. jak to jest przy połączeniu Eurozłączem (skard).[/FONT]
 
Do góry