Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ryki67

New member
deusexe napisał:
Kino nie jest najnowsze (Philips LX 700), opóźnie mogę ustawić tylko na tylny kanał, a podłączenie jak piszesz dekodera poprzez euro do TV i dźwięk z telewizora na wzmacniacz - niestety to samo.
P.S. Ten lag to jest absolutna porażka, pozostaje tylko tryb gry, ale wtedy niedziałają żadne opcje polepszające obraz. Reasumując odradzam kupno tego telewizora wszystkim którzy planują podłączyć do niego jakikolwiek wzmacniacz zewnętrzny, pozostają głośnik wbudowane i to słabej jakości :(
Witam
nierozumiem ja mam kino podłączone poprzez HDMI oraz OPTYK i zadnego LAGA nie mam wszystko jest równo jak trzeba
pozdrówka;)
 

whiteman

Member
dragon79 napisał:
Rozumiem, że ustawienia sieci robi dla Ciebie ktoś z administracji sieci. Poproś tą osobę o pomoc.
Jeśli jest to niemożliwe, to:
1. Pospisuj ustawienia z urządzeń "bramka voip", "dekoder telewizji N" i "mój komp"
2. Odłącz powyższe urządzenia od switcha

A: Jeśli router wifi ma minimum 4 gniazda RJ45 sieci wewnętrznej:
3. W miejsce switcha podłącz router
4. Odłączone od switcha urządzenia podłącz do routera, a w ustawieniach tych urządzeń wybierz konfigurację automatyczną DHCP (numery IP zostaną przydzielone przez router)

Switch w opisanej konfiguracji będzie zbędny, zaoszczędzisz parę groszy na rachunku za prąd. Router musi być skonfigurowany tak, by przydzielał adresy IP podłączonym do niego urządzeniom, ale chyba tak jest, skoro internet w telewizorze działa. Jeśli serwer DLNA nie będzie widział telewizora i odwrotnie, to wyłącz w komputerze firewall (na czas testów, a później ustaw odpowiednie reguły, by przepuszczał ruch serwera DLNA).

B: Jeśli router ma faktycznie tylko jedno gniazdo RJ45 sieci wewnętrznej:
3. Podłącz do routera switch, a do switcha wszystkie urządzenia jak na rysunku:
fotosik.pl/pokaz_obrazek/979c42b2f778f38d.html

Powodzenia.

P.S. Twój kolega miał rację, whiteman się myli ;)
Mozesz mi powiedziec w czym sie myle ?

Switch działa na warstwie 2 i nie ma prawa w zaden sposob blokowac czegokolwiek ;]

Napisał sonic01
Akurat gadalem z kolegą i on twierdzi że to wina tego że w sieci mam jakiegoś switcha a powinienem go zmienić na ruter bo to switch blokuje dostęp TV-PC.
Ktoś znający się może się wypowiedzieć czy to możliwe i czy to wina switcha ?


Radzilem mu szukac rozwiazania w konfiguracji rutera albo komputerow.
Wymiana tego switcha na 2 router jest dla mnie bezsensowna.
Co do twojej wypowiedzi to sie z nia zgadzam.
Natomiast czy tam jest switch potrzebny czy nie to juz jego prywatna sprawa jak mu kable ida i ile ma miejsca.

Jeszcze w tym watku ktos pisal ze DLNA ma ograniczone TTL choc w tym wypadku to raczej nie powinno byc przyczyna (byloby gdyby mial 2 rutery) ale dla pewnosci jak podlaczy komputer bezposrednio do rutera to sie przekona.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

webpiotr

New member
problem TV - laptop jakość obrazu

Witam, mam pytanko:
Czy próbował ktoś podłaczyć notebooka z kartą zintegrowaną (Intel Graphics GMA 4500HD) przez HDMI z tym TV. W moim przypadku jest to akurat MSI Pr201.

Testy robiłem w systemie Windows Vista, Windows 7, a także Linux Ubuntu 9.04, stosując zarówno starsze jak i nowsze wersje sterowników do tej karty.


Windows Vista i Wndows 7
1.
Pierwszy problem pojawia się ze skalowaniem obrazu - mimio wykrycia rozdzialczości 1920x1080 obraz na TV zajmuje ponad 100% powierzchni roboczej. Niezbędne staje się uzycie opcji "Współczynnika proporcji" i ustawienie jego na wartość 60% (w poziomie i pionie). Dopiero po ustawieniu 60% obraz na TV jest idealnie dopasowany.

2.
Jakość czionek na ekranie TV - czcionki w systemie Windows pozostawia dużo do zyczenia.Są lekko rozmazane i poszarpane. Dla porównania podłaczałem notebooka HP z kartą Nvidia GeForce 8400M i wszystko było ok - obraz bez zastrzeżeń - bardzo ostry.


Linux Ubuntu 9.04.
Co ciekawe w Ubuntu czcionki wyglądają super ale nie mogę uzyskać rozdzielczości 1920x1080.


Dodam, że testy przeprowadzałem na 4 kablach HDMI różnych firm, zarówno tych tańszych jak i bardzo drogich.

Ma ktoś jakiś pomysł?
 

nocai

New member
deusexe napisał:
Kino nie jest najnowsze (Philips LX 700), opóźnie mogę ustawić tylko na tylny kanał, a podłączenie jak piszesz dekodera poprzez euro do TV i dźwięk z telewizora na wzmacniacz - niestety to samo.
P.S. Ten lag to jest absolutna porażka, pozostaje tylko tryb gry, ale wtedy niedziałają żadne opcje polepszające obraz. Reasumując odradzam kupno tego telewizora wszystkim którzy planują podłączyć do niego jakikolwiek wzmacniacz zewnętrzny, pozostają głośnik wbudowane i to słabej jakości :(
A widzisz, wcześniej zrozumiałem, że masz opóźnienie po Euro.
Z tego co wcześniej napisałeś ustawiłeś wartość delay na max - czyli zwiększyłeś opóźnienie. Ustaw na 0 i powinno być OK.
 

dragon79

Member
sonic01 napisał:
Akurat gadalem z kolegą i on twierdzi że to wina tego że w sieci mam jakiegoś switcha a powinienem go zmienić na ruter bo to switch blokuje dostęp TV-PC.
Ktoś znający się może się wypowiedzieć czy to możliwe i czy to wina switcha ?

Mój błąd. Kolega też się mylił. Pierwotnie zrozumiałem to w ten sposób, że sonic01 powienien router wstawić w miejsce switcha.
Oczywiście sam switch nie stanowi żadnego problemu.
W dotychczasowym ustawieniu to router stanowi bramkę, której nie może pokonać TV próbując połączyć się z komputerem, bo urządzenia podpięte do switcha są w innej podsieci niż TV.

whiteman napisał:
Nie sluchaj kolegi. Switch tylko przekazuje ruch sieciowy nie ingerujac w zawartosc i droge. Ruter moglby tutaj ograniczac. Ja rozwiazania szukal bym albo w jakims firewall'u albo antywirusie ktory blokuje ruch sieciowy dla DLNA.

Tu jest błąd w rozumowaniu, że problemem w tym przypadku jest firewall albo antywirus. Firewall oczywiście może być problemem, ale w kolejnym kroku, bo po pierwsze wszystkie urządzenia muszą znaleźć się w jednej podsieci.

whiteman napisał:
Radzilem mu szukac rozwiazania w konfiguracji rutera albo komputerow.

Konfiguracja routera wyglądała OK, skoro TV łączył się z Internetem. Problemem było miejsce wpięcia routera do sieci.

whiteman napisał:
Wymiana tego switcha na 2 router jest dla mnie bezsensowna.

Oczywiście zamiana switcha na drugi router byłaby bez sensu, ale ja o tym nie mówiłem - chodziło o router, do którego podłączony jest TV.

whiteman napisał:
Natomiast czy tam jest switch potrzebny czy nie to juz jego prywatna sprawa jak mu kable ida i ile ma miejsca.

Nie do końca, bo miejsce wpięcia tego switcha do sieci gra zasadniczą rolę. Patrząc na obrazek, który zamieściłem wcześniej fotosik.pl/pokaz_obrazek/979c42b2f778f38d.html można powiedzieć, że w tym połączeniu switch może być wpięty, ale równie dobrze można go wypiąć z sieci, a urządzenia do niego podpięte podłączyć można bezpośrednio do routera - to już zależy faktycznie od potrzeb fizycznych takich jak odległość sprzętu od switcha / routera czy poprowadzenie przewodów sieciowych. Można też zrobić w ten sposób, że część urządzeń jest podpięta do routera, a część do switcha.

Pozdrawiam.
 

dragon79

Member
webpiotr napisał:
Pierwszy problem pojawia się ze skalowaniem obrazu - mimo wykrycia rozdzialczości 1920x1080 obraz na TV zajmuje ponad 100% powierzchni roboczej. Niezbędne staje się uzycie opcji "Współczynnika proporcji" i ustawienie jego na wartość 60% (w poziomie i pionie). Dopiero po ustawieniu 60% obraz na TV jest idealnie dopasowany.
...
Jakość czionek na ekranie TV - czcionki w systemie Windows pozostawia dużo do zyczenia.Są lekko rozmazane i poszarpane.

Miałem podobny problem podłączając komputer ze zintegrowaną HD3200. W moim przypadku było odwrotnie. Po ustawieniu rozdzielczości 1920x1080 obraz na telewizorze nie zajmował całego obszaru matrycy, a czcionki były rozmazane. W telewizorze mam ustawione w Picture Options -> Size: Screen Fit i to jest dobrze (pełne ustawienia znajdziesz na stronie hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Settings.htm). Problemem było domyślne ustawienie w sterownikach karty graficznej - włączony był underscan, czyli zmniejszenie obrazu. Popatrz, czy w ustawieniach Twojej karty nie jest włączony overscan, czyli powiększenie obrazu.

webpiotr napisał:
Co ciekawe w Ubuntu czcionki wyglądają super ale nie mogę uzyskać rozdzielczości 1920x1080.

A jaką rozdzielczość możesz uzyskać, skoro czcionki wyglądają super?

webpiotr napisał:
Dodam, że testy przeprowadzałem na 4 kablach HDMI różnych firm, zarówno tych tańszych jak i bardzo drogich.

Nie piszesz o długości kabli, ale w przypadku długości mniejszych niż 2,5m nie ma znaczenia jak drogi jest kabel, bo sygnał przekazywany jest cyfrowo. Kabel musi po prostu łączyć.
 

prezesikm1

New member
Witam wszystkich fachowcow i prosze o pomoc, przymierzam sie do zakupu LCD40B551 lub 40B651. Chcialbym sie dowiedziec ktory model mi polecacie, biorac pod uwage to, ze dla mnie to tylko telewizor, z ktorego bede ogladal programy z C+ i filmy DVD.Nic poza tym, zadnyc podlaczen lapow i konsol do gier.Nie chodzi o kase, ale czy warto jest przeplacac?Czy sa miedzy tymi modelami az tak kolosalne roznice, ze naprawde watro dolozyc te 700zl i kupic model 40B651.
Dzieki z gory za uzasadnione wypowiedzi.
 

zoltar23

Member
prezesikm1 napisał:
Witam wszystkich fachowcow i prosze o pomoc, przymierzam sie do zakupu LCD40B551 lub 40B651. Chcialbym sie dowiedziec ktory model mi polecacie, biorac pod uwage to, ze dla mnie to tylko telewizor, z ktorego bede ogladal programy z C+ i filmy DVD.Nic poza tym, zadnyc podlaczen lapow i konsol do gier.Nie chodzi o kase, ale czy warto jest przeplacac?Czy sa miedzy tymi modelami az tak kolosalne roznice, ze naprawde watro dolozyc te 700zl i kupic model 40B651.
Dzieki z gory za uzasadnione wypowiedzi.
Mogę jedynie doradzić aby kupić jednak 46".

Moje pytanie... po co łączyć kompa z tv za pomocą DLNA?? Ja używam HDMI i filmy HD oglądam poprzez allplayera.
 

deusexe

Member
nocai napisał:
A widzisz, wcześniej zrozumiałem, że masz opóźnienie po Euro.
Z tego co wcześniej napisałeś ustawiłeś wartość delay na max - czyli zwiększyłeś opóźnienie. Ustaw na 0 i powinno być OK.
Może źle to opisałem, to jeszcze raz: opóźnienie jest obrazu do dźwięku (najpierw pojawia się dżwięk, ułamek sekundy później obraz) zarówno po euro (euro dekoder-TV i dźwięk oddzielnie kablem optycznym do wzmacniacza) jak i po komponencie (DVD kablem PrPbY do TV i oddzielnie kablem Coaxialnym do wzmacniacza) Ustawienia delay próbowałem na 0 i 150 nie przyniosły efektu.
 

GodFather

New member
Filmy BluRay przez USB

w 300 stronach ciezko znalesc czy taki temat zostal juz poruszony... :) jezeli tak, a ja niepotrzebnie tu pisze to wybaczcie, ale nie moglem tego znalesc.... Nie wiem dlaczego telewizor nie widzi pliku .MKV ktory zajmuje 4,36 GB i nie wiem w czym problem bo np. jak zalaczylem mniejszej wielkosci 1,12 GB plik .MKV to normalnie widzial i mozna bylo ogladac film....
prosze o pomoc jezeli ktos sie juz z tym uporal albo ma jakies pomysly
 

grajen

New member
GodFather napisał:
w 300 stronach ciezko znalesc czy taki temat zostal juz poruszony... :) jezeli tak, a ja niepotrzebnie tu pisze to wybaczcie, ale nie moglem tego znalesc.... Nie wiem dlaczego telewizor nie widzi pliku .MKV ktory zajmuje 4,36 GB i nie wiem w czym problem bo np. jak zalaczylem mniejszej wielkosci 1,12 GB plik .MKV to normalnie widzial i mozna bylo ogladac film....
prosze o pomoc jezeli ktos sie juz z tym uporal albo ma jakies pomysly
zmien tryb wyswietlania na widok podstawowy (do wyboru calkiem u gory w tym oknie gdzie wybiera sie pliki)
 

grajen

New member
zoltar23 napisał:
Moje pytanie... po co łączyć kompa z tv za pomocą DLNA?? Ja używam HDMI i filmy HD oglądam poprzez allplayera.
niektorzy nie maja kompa z wyjsciem hdmi lub dvi albo np. komputer mają po drugiej stronie domu, mieszkania a kabel sieciowy wychodzi 100x taniej niz kabel hdmi ;)
 

zoltar23

Member
grajen napisał:
niektorzy nie maja kompa z wyjsciem hdmi lub dvi albo np. komputer mają po drugiej stronie domu, mieszkania a kabel sieciowy wychodzi 100x taniej niz kabel hdmi ;)
No chyba że tak, myślałem że są jakieś dodatkowe korzyści z takiego połączenia, stąd moje pytanie.

Zauważyłem, że filmy avi odtwarzane z pendriva w tv są lepszej jakości niż gdy odtwarzam pendriva z dvd manty. Nie wiem czy manta aż taki szmelc?? Jest połączona kablem component.
 
Ostatnia edycja:

kluczus

New member
to (rapidshare*com/files/296522897/T-CHL7DEUC*zip) na pewno pójdzie, zmodyfikowany firmware do LE-37B650 zawierający telnet i VideoAr fix. Spatchowany przy pomocy sourceforge*net/apps/phpbb/samygo/viewtopic*php?f=5&t=13, przetestowałem u siebie, pięknie działa :)
 

Pryk99

New member
Moduł PI

witam mam telewizor LE37B650 czy jak umieszczę w PI kartę Cyfry+ w module CAM mogę schować tuner ? chodzi mi o jedno pudło mniej. Na stronie Cyfry opisują, że oferowany modem jest do odbioru HD kodowany w MediaGuard
Dziekuję za wszelkie podpowiedzi:bober:
 

Attachments

  • mod-cam_rzuty_new.jpg
    mod-cam_rzuty_new.jpg
    27,8 KB · Wyś: 916
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
zoltar23 napisał:
Mogę jedynie doradzić aby kupić jednak 46".

Moje pytanie... po co łączyć kompa z tv za pomocą DLNA?? Ja używam HDMI i filmy HD oglądam poprzez allplayera.
Dodatkowo kabel hdmi mozna ciagnac do 15-30 m i to ten najdrozszy. Sieciowy nawet do 100 m.
 

whiteman

Member
Pryk99 napisał:
witam mam telewizor LE37B650 czy jak umieszczę w PI kartę Cyfry+ w module CAM mogę schować tuner ? chodzi mi o jedno pudło mniej. Na stronie Cyfry opisują, że oferowany modem jest do odbioru HD kodowany w MediaGuard
Dziekuję za wszelkie podpowiedzi:bober:
Niestety nie bo TV ma tuner DVB-T czyli do cyfrowej TV naziemnej.
Podobno sa TV z tunerem DVB-S/S2 w taki moglbys wlozyc ten cam.
Pozdrawiam
 
Do góry