Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

czarny4

New member
sonic01 napisał:
Mam ten sam problem co ty, internet w TV jest a plików z kompa nie widzi.
Jak na razie nie wiem jak tego dokonać aby TV widział kompa.



czy po " udostępnieniu folderu " i " ustawieniu zmienionego stanu " w pc share manager w zakładce " ustaw zabezpieczenia dla urządzenia " nie masz nic ?
- powinien tam pojawić się Twój tv - u mnie niestety to nie działa
 

rooty

New member
cypiz napisał:
Dziwne, ja podłączyłem kompa przez zwykłe połączenie monitor -> PC i obraz mam idealny. Z 5m nie mam problemów z odczytaniem czcionki.
Moim zdaniem:
1. Źle ustawiona rozdzielczość (u mnie FullHD)
2. Zamazane okulary :)

Rozdzialka jest 1080i 50Hz wiec jest dobrze
 

sonic01

New member
czarny4 napisał:
czy po " udostępnieniu folderu " i " ustawieniu zmienionego stanu " w pc share manager w zakładce " ustaw zabezpieczenia dla urządzenia " nie masz nic ?
- powinien tam pojawić się Twój tv - u mnie niestety to nie działa
Dokładnie tak jak piszesz "po " udostępnieniu folderu " i " ustawieniu zmienionego stanu " w pc share manager w zakładce " ustaw zabezpieczenia dla urządzenia " nie mam mojego TV.
Czy jak podam jak mam wszystko podłączone to coś da bo do netu mam podpięte dwa komputery, bramkę voip. dekoder telewizji N i TV Samsung.
 

czarny4

New member
sonic01 napisał:
Dokładnie tak jak piszesz "po " udostępnieniu folderu " i " ustawieniu zmienionego stanu " w pc share manager w zakładce " ustaw zabezpieczenia dla urządzenia " nie mam mojego TV.
Czy jak podam jak mam wszystko podłączone to coś da bo do netu mam podpięte dwa komputery, bramkę voip. dekoder telewizji N i TV Samsung.
podłączałem inny laptop z vista - poszło bez najmniejszego problemu kombinowałem na różne sposoby z ustawieniami i nic nie mogę wymyślić
zastanawiam się nad przeinstalowaniem systemu - jak wpadniesz na rozwiązanie daj znać
 

sonic01

New member
czarny4 napisał:
podłączałem inny laptop z vista - poszło bez najmniejszego problemu kombinowałem na różne sposoby z ustawieniami i nic nie mogę wymyślić
zastanawiam się nad przeinstalowaniem systemu - jak wpadniesz na rozwiązanie daj znać
Akurat gadalem z kolegą i on twierdzi że to wina tego że w sieci mam jakiegoś switcha a powinienem go zmienić na ruter bo to switch blokuje dostęp TV-PC.
Ktoś znający się może się wypowiedzieć czy to możliwe i czy to wina switcha ?
 

vt9st

New member
A przejściówka gdzie wkłada się kable jack, a z drugiej strony chinch + kabel chinch-chinch? Tylko gdzie go włożyć do Samsunga i w ogóle czy będzie to ok?
 

boss131

New member
vt9st napisał:
A przejściówka gdzie wkłada się kable jack, a z drugiej strony chinch + kabel chinch-chinch? Tylko gdzie go włożyć do Samsunga i w ogóle czy będzie to ok?

Ja mam takie połączenie dla X-530 i LE37B651 kabelki z jackami powtykane kolorami do przejściówki i chinch-chinch podłączony do TV na wyjściu Audio Out pod wejściem antenowym. Dźwięk pseudo 6-channel ale zawsze lepszy od shitowskich głośników telewizora.

Ale zastanawiam się nad Z-5500 digital :D

Pozdrawiam.
 

whiteman

Member
sonic01 napisał:
Akurat gadalem z kolegą i on twierdzi że to wina tego że w sieci mam jakiegoś switcha a powinienem go zmienić na ruter bo to switch blokuje dostęp TV-PC.
Ktoś znający się może się wypowiedzieć czy to możliwe i czy to wina switcha ?
Nie sluchaj kolegi. Switch tylko przekazuje ruch sieciowy nie ingerujac w zawartosc i droge. Ruter moglby tutaj ograniczac. Ja rozwiazania szukal bym albo w jakims firewall'u albo antywirusie ktory blokuje ruch sieciowy dla DLNA.
 

cypiz

New member
boss131 napisał:
Ja mam takie połączenie dla X-530 i LE37B651 kabelki z jackami powtykane kolorami do przejściówki i chinch-chinch podłączony do TV na wyjściu Audio Out pod wejściem antenowym. Dźwięk pseudo 6-channel ale zawsze lepszy od shitowskich głośników telewizora.

Ale zastanawiam się nad Z-5500 digital :D

Pozdrawiam.

Potwierdzam, sam mam podłączone X-230 do wyjścia słuchawkowego i różnica jest nieporównywalna. Jakikolwiek zestaw z wooferem jest lepszy od oryginalnych głośniczków TV
 

pldeczek1

New member
cypiz napisał:
Potwierdzam, sam mam podłączone X-230 do wyjścia słuchawkowego i różnica jest nieporównywalna. Jakikolwiek zestaw z wooferem jest lepszy od oryginalnych głośniczków TV
A co wy tak narzekacie na glosniki TV nie sa takie zle po ustawieniach eklalizerem nie jest zle
Szwagier ma lcd SHARP tam to dopiero dzwiek tv tragedia nawet po ustawieniach wlasnych.
 

marioabc

New member
witam wszystkich, wczoraj mi sie przydazyła dosc nietypowa okolicznosc...podłączylem router pod nasz samsung i sie zepsul (router)dzis oddaje go na gwarancji.Mam jeszcze jeden router w domu ale boje sie go podłaczyc do tv ze ten tez padnie.Nie wiem czym to moze byc spowodowane???moje podłaczenie bylo takie :kabel tel. do routera i z routera lan na tv.
 

boss131

New member
marioabc napisał:
witam wszystkich, wczoraj mi sie przydazyła dosc nietypowa okolicznosc...podłączylem router pod nasz samsung i sie zepsul (router)dzis oddaje go na gwarancji.Mam jeszcze jeden router w domu ale boje sie go podłaczyc do tv ze ten tez padnie.Nie wiem czym to moze byc spowodowane???moje podłaczenie bylo takie :kabel tel. do routera i z routera lan na tv.

Ale może opisz bliżej co znaczy "popsuł się". Poszedł z niego dym? Nie włącza się? Nie łączy się z internetem? Nie działa sieć? Nie nadaje adresów IP? Opisz dokładniej jakiego kabla używasz i podaj wszystkie informacje, które możesz podać samemu.

Być może po prostu się "rozkodował" (nastąpił reset konfiguracji) i nie trzeba będzie go oddawać do serwisu.
Mój TV też jest podłączony do routera kablem LAN i miałem raz przypadek resetu konfiguracji przy podłączonym TV (dokładnie po użyciu funkcji reset poprzez przytrzymanie przycisku EXIT na pilocie), po ponownej konfiguracji wszystko do tej pory jest OK.
 

marioabc

New member
boss131 napisał:
Ale może opisz bliżej co znaczy "popsuł się". Poszedł z niego dym? Nie włącza się? Nie łączy się z internetem? Nie działa sieć? Nie nadaje adresów IP? Opisz dokładniej jakiego kabla używasz i podaj wszystkie informacje, które możesz podać samemu.

Być może po prostu się "rozkodował" (nastąpił reset konfiguracji) i nie trzeba będzie go oddawać do serwisu.
Mój TV też jest podłączony do routera kablem LAN i miałem raz przypadek resetu konfiguracji przy podłączonym TV (dokładnie po użyciu funkcji reset poprzez przytrzymanie przycisku EXIT na pilocie), po ponownej konfiguracji wszystko do tej pory jest OK.


Nie działa net...mimo ze robilem od nowa konfiguracje i exit i reset routera.Zadna z diod LAN nie zapala sie gdy podłacze go.Jakby wszystkie 4 porty naraz sie zepsuły.kabel lan od d link
 

boss131

New member
marioabc napisał:
Nie działa net...mimo ze robilem od nowa konfiguracje i exit i reset routera.Zadna z diod LAN nie zapala sie gdy podłacze go.Jakby wszystkie 4 porty naraz sie zepsuły.kabel lan od d link

Skoro nie działa żaden port LAN to w jaki sposób zrobiłeś ponowną konfigurację routera? Czy podłączałeś router np. pod kompa przez LAN i sprawdzałeś czy działa, czy sprawdzałeś tylko z telewizorem? Jeśli sprawdzałeś tylko z TV więc może to nie problem routera a właśnie TV. Podłącz pod kompa i sprawdź. Później zerknij w instrukcję routera, może ma jakąś opcję twardego resetu, która przywróci wszystkie opcje fabryczne. Sprawdź czy z zasilaniem routera wszystko OK.
 

marioabc

New member
boss131 napisał:
Skoro nie działa żaden port LAN to w jaki sposób zrobiłeś ponowną konfigurację routera? Czy podłączałeś router np. pod kompa przez LAN i sprawdzałeś czy działa, czy sprawdzałeś tylko z telewizorem? Jeśli sprawdzałeś tylko z TV więc może to nie problem routera a właśnie TV. Podłącz pod kompa i sprawdź. Później zerknij w instrukcję routera, może ma jakąś opcję twardego resetu, która przywróci wszystkie opcje fabryczne. Sprawdź czy z zasilaniem routera wszystko OK.

sprawdze.dzieki
 

pwolomin12

New member
Nie widzi dużych plików ??

Witam
TV le46b650 po DLNA odtwarza plik mkv ok. 14GB, jednak nie widzi go na połączonym dysku przenośnym... Inne pliki widzi, dysk podłączam do portu USB/HDD bo na drugim wyskakuje, że za mało prądu. Czy ten TV nie widzi dużych plików??

Już znalazłem na forum, widzi i przewijanie jest i wogóle za pomocą:
cyt:
Napisał grajen
ja ogladam mkv po 10gb takze sprobuj ustawic w menu wybieraniu pliku na samej gorze na widok podstawowy (wtedy bedziesz poruszac sie po dysku jak na kompie - bedzie widoczna struktura folderow)

 
Ostatnia edycja:

deusexe

Member
Witam,
mam problem, już wcześniej na forum poruszany, ale rozwiązanie podane nie przyniosło oczekiwanego skutku u mnie, otóż chodzzi o opóźnienie obrazu do dźwięku na wejściu euro (dekoder Polsatu) jak i na componencie (DVD). Rozwiązanie jakie znalazłem to tylko zmiana w menu serwisowym Auxout Delay Normal na 100 tak jak w Speaker Delay Normal próbowałem też ustawić max czyli 150, praktycznie zmiany nie da się odczuć. Jeżeli ustawie tryb gry jest poprawa. Proszę o podpowiedź czy TV kwalifikuje się do reklamacji, czy niestety "ten typ tak ma" :(
 
Do góry