Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Delaney

New member
thor2010 napisał:
Powiedźcie jeszcze jak zlikwidować opóźnienie audio na zewnętrznych głośnikach?
TV podłączony do wieży stereo.

Nie próbowałem, bo mam podłaczenie przez optyk, a tu opóźnienia nie stwierdziłem ale możesz się pobawić:

When TV is off push:
INFO->MENU->MUTE->POWER
on remote to get into the service menu, then choose:
Control->SOUND
Change Auxout Delay Normal to the same value as Speaker Delay Normal (100). This can also be changed (in realtime) to to find the perfect audio/video sync.

(za www avforums com/forums/9710425-post652.html)
 

mecedo

New member
Opóźnienie dźwięku

Powiedźcie jeszcze jak zlikwidować opóźnienie audio na zewnętrznych głośnikach?
TV podłączony do wieży stereo.

A co jest źródłem sygnału audio? TV?
Bo jeżeli źródłem jest zewnętrzny odtwarzacz i podłączasz go bezpośrednio do wieży, to opóźnienie trzeba wyregulowac na tym odtwarzaczu lub wieży. O ile mają taką opcję, bo jak nie, to kaplica.
Ja jak oglądam filmy z PC to ustawiłem opóźnienie 160ms w AC3Filter.
 

Zlevikk

New member
firmware

Witam!
Jestem posiadaczem LE37B650 i wczoraj dokonałem aktualizacji oprogramowania, teraz mam coś takiego:

Obecna wersja 2009/05/28_002001
...
Alternatyw. Oprogramowanie 2009/06/02_001010 (czyli to które było przed aktualizacją)
I teraz pytam się... czy w nazwie firmware'u jest data kiedy powstał? Jeżeli tak to wygląda na to że miałem nowszy, a wgrałem starsze? O co do cholery chodzi?:confused:
 

jufers

New member
Problem z e-manual

Na początek przyznaje: sam skopałem oryginalnego pena z e-manualem.:krol:
Chciałem zaoszczędzić miejsce i wykasować większość jeżyków zostawiając tylko Polish i miejsce na firmware.

Na obecną chwilę chce wgrać oryginalną instrukcję ale słabo mi idzie. Czasem nie chce się sformatować, jak się uda to plików nie widzi TV, a po ponownym włożeniu do kompa, mam komunikat że dysk wymaga sformatowania.

Powiedzcie proszę jaka ma być nazwa woluminu, system plików, czy wasze peny z tą instrukcją są w ogóle widoczne na kompie i czy coś z nich kasowaliście?
 

pawel.jurek

New member
Delaney napisał:
Wejdź w tryb serwisowy i tam pisze już chyba na 1 stronie (nie chcę teraz sprawdzać, bo każde wejście w SM resetuje mi opcje obrazu). Na pewno znajdziesz to info bez problemu. Problem natomiast w tym, że z tegoż samego trybu serwisowego można tę informację zresetować, więc żadnej pewności co do rzeczywistego przebiegu raczej mieć nie będziesz.


Ja mam jakiś niebieski karteluszek od Samsunga ale nie wypełniony. Podobno ważna jest faktura, poświadczająca, że TV został kupiony w PL.
Gwarancja jest zawsze od producenta - a więc karteluszek Samsunga, podbity przez sprzedawcę. Gwarancja jest ważna z dowodem zakupu - fakturą lub paragonem.

Oczywiście jak nie mamy gwarancji, to na podstawie faktury też możemy reklamować, ale formalnie korzystamy wtedy nie z gwarancji, ale z "niezgodności towaru z umową".
 

ania69

New member
Jednocyfrowa zmiana kanalu z poziomu pilota

Czy istnieje opcja jednocyfrowego zmieniania kanalu za pomoca pilota? Tzn. wciskam np. 2 na pilocie i od razu, a nie po 5 sekundach lub wciskaniu OK, zalacza sie wybrany przeze mnie kanal?
 

swojak1

New member
ania69 napisał:
No to bardzo dziwne, bo takie rzeczy samsung potrafil dodac 3 lata temu. A moze w trybie serwisowym jest mozliwosc tego ustawienia?

[FONT=&quot]Nie ma innej możliwości tylko te co opisałaś, musisz dodać zera przed cyfrą kanału i to jest marudne tylko płynne przewijanie jako tako?

[/FONT]
Powtarzam ! nie można przyśpieszyć przełączania jest to sprawa szybkości sprzętu i dobrych algorytmów oprogramowania?
 

ania69

New member
Nie chodzi o szybkosc pojawiania sie, tylko przelaczania. Tak jak to ma miejsce za pomoca przycisku P. Nie rozumiem czemu nie mozna zmienic przelaczania z 3-cyfrowego na 1 lub 2. Wiekszosc zwyklych tv to potrafi.
 

dzbanek32

New member
witam. posiadam le37b653. na stronce samsunga dostępny jest soft 2001. czy wnosi on jakieś poprawki do wcześniejszych wersji? jak zminimalizowac poświatę wokół postaci, eksperymentowałem z ustawieniami 100hz ale niewiele to dało
 

Delaney

New member
ania69 napisał:
Nie chodzi o szybkosc pojawiania sie, tylko przelaczania. Tak jak to ma miejsce za pomoca przycisku P. Nie rozumiem czemu nie mozna zmienic przelaczania z 3-cyfrowego na 1 lub 2. Wiekszosc zwyklych tv to potrafi.

Też bym chciał mieć taką funkcjonalność. W chwili obecnej korzystam głównie z TV jako z monitora ew. oglądam filmy z pendrive; z anteny mam tylko 6 programów analogowych (i tyle zaprogramowanych) i fajnie by było gdyby firmware rozpoznawał ten fakt i umożliwiał przełączanie jednocyfrowe (+ na zerze wybrane źródło zewnętrzne). Trzeba by pewnie pisać do Samsunga w tej sprawie - może uwzględnią w przyszłym update? Mając kod źródłowy impelementacja dla nich tego to banał.
 

Nolan

New member
mecedo napisał:
Niestety ale te chwilowe skoki przy Motion Plus 100Hz to normalka. Algorytm czasami się gubi. Im bardziej intensywnie ustawisz eliminację judderingu tym częściej te skoki będą występowały. Przy maksymalnym ustawienie praktycznie nie da się oglądać filmów.
Ale nie ma co się dziwić, bo to sztuczne poprawianie płynności, więc cudów się nie spodziewaj.
Idealnie płynny obraz będziesz miał dopiero jak wytwórnie filmowe pójdą po rozum do głowy i zdecydują się porzucić tą historyczną kulę u nogi jaką jest 24fps, a zaczną nagrywać filmy w 50 albo 60fps.
Na razie mają kretyńskie wytłumaczenie że jak filmy są w 60fps to niektórych widzów przyprawia to o mdłości i dlatego nie przechodzą na większą ilość klatek.
Wylaczylem 100Hz ale niestety obraz teraz skacze jeszcze bardziej i w zasadzie caly czas. Wystepuje takie jakby szarpanie, w sklepie wygladalo to lepiej
 

mecedo

New member
Nolan napisał:
Wylaczylem 100Hz ale niestety obraz teraz skacze jeszcze bardziej i w zasadzie caly czas. Wystepuje takie jakby szarpanie, w sklepie wygladalo to lepiej

Bo właśnie tak jest w oryginale. Jest to spowodowane zbyt mała ilością klatek w filmie (Zjawisko judderingu). Skakanie szczególnie widać jak kamera powoli przesuwa się w bok albo jak jakaś postać przechodzi z jednego boku ekranu na drugi. O ile na małych monitorach PC np. 19" tak mocno to nie przeszkadza, bo obraz jest relatywnie mały, to na telewizorach z dużą przekątną potrafi to zepsuć przyjemność oglądania.
Po to jest właśnie Motion Plus by zlikwidować tą przypadłość. Ale decyzja należy do Ciebie. Albo będziesz oglądał oryginalny szarpiący obraz, albo włączysz Motion Plus który od czasu do czasu się przytnie.

Ja w Motion Plus ustawiłem sobie eliminację judderingu na połowę zakresu i jestem usatysfakcjonowany. Sporadycznie algorytm się zgubi i zrobi przycięcie, ale mi to tak nie przeszkadza. Za to nie ma drżenia obrazu które męczy wzrok.

Natomiast jak dasz na maksimum eliminację judderingu to wtedy często i wyraźnie widać przycięcia spowodowane gubieniem się algorytmu poprawy płynności. Dodatkowo obraz jest wtedy superpłynny i niektórzy nazywają to "teatrzykiem":p
 

rexer23

New member
Delaney napisał:
Też bym chciał mieć taką funkcjonalność. W chwili obecnej korzystam głównie z TV jako z monitora ew. oglądam filmy z pendrive; z anteny mam tylko 6 programów analogowych (i tyle zaprogramowanych) i fajnie by było gdyby firmware rozpoznawał ten fakt i umożliwiał przełączanie jednocyfrowe (+ na zerze wybrane źródło zewnętrzne). Trzeba by pewnie pisać do Samsunga w tej sprawie - może uwzględnią w przyszłym update? Mając kod źródłowy impelementacja dla nich tego to banał.

to nie jest dokładnie tak...
Samsung, jak i wiele innych firm wydłużyło czas reakcji na zmianę kanału, i w większości nowych urządzeń tak właśnie jest - po prostu - nie każdy przełącza kanały tak szybko, aby urządzenie "wiedziało", że to właśnie o ten kanał mi chodzi... na włączenie kanału nr 1większość z nas potrzebuje jednej sekundy i wystarczy, na włączenie kanału19 potrzebne sa dwie sekundy- i co po dwóch sekundach urządzenie włącza kanał 19... a co jeśli zażądamy kanału 197...?są jeszcze osoby które nie maja opanowanej klawiatury cyfrowej na pamięć i za każdym wciśnięciem "sprawdzają" co naciskają - stąd Samsung - i nie tylko- dają 5 sekund na decyzję....
pozdrawiam
 

bsw

New member
Delaney napisał:
Irytujących rzeczy w tym TV jet więcej. [...] Wyłączenie dźwięku [..] trzeba się fatygować i ręcznie wsadzić małego jacka do gniazda słuchawkowego.
Na dodatek gniazdko słuchawkowe: zamiast z przodu czy z boku - jest z tyłu - to już kompletny idiotyzm. Użycie zaś zewnętrznego wzmaczniacza jest w praktyce niemożliwe. Co prawda jest wyjście audio na chinch - ale trzeba wyłączać dźwięk w menu (pstryczek wyświetla to durne logo) ale to i tak nic bo dźwięk na wyjściu audio jest opóźniony w stosunku do wbudowanych głośników...

Napiszę jeszcze o niewygodnym wielgachnym pilocie:
- ma za dużo bezsensownych przycisków z których się nie korzysta (np: Content czy Internet@TV) Ponadto taki wielki pilot niewygodnie leży w ręce (jest przyciężki) - chętnie by się go położyło na stoliku ale w tej pozycji nie da się go obsługiwać gdyż po naciśnięciu przycisku się przewraca.
Na dodatek pilot działa z irytującym opuźnieniem.

Oj im dłużej mam ten TV tym bardziej mnie wkurza... Na początku można się zachwycać bajerami. Po jakimś czasie chce się po prostu korzystać a tu już fajnie nie ma...
 

grajen

New member
bsw napisał:
Na dodatek gniazdko słuchawkowe: zamiast z przodu czy z boku - jest z tyłu - to już kompletny idiotyzm. Użycie zaś zewnętrznego wzmaczniacza jest w praktyce niemożliwe. Co prawda jest wyjście audio na chinch - ale trzeba wyłączać dźwięk w menu (pstryczek wyświetla to durne logo) ale to i tak nic bo dźwięk na wyjściu audio jest opóźniony w stosunku do wbudowanych głośników...
opoznienie dzwieku mozna zmieniac w menu serwisowym (poza tym tv glownie sluzy do wyswietlania dzwieku, a nie wypuszczania dzwieku :p)

bsw napisał:
Napiszę jeszcze o niewygodnym wielgachnym pilocie:
- ma za dużo bezsensownych przycisków z których się nie korzysta (np: Content czy Internet@TV) Ponadto taki wielki pilot niewygodnie leży w ręce (jest przyciężki) - chętnie by się go położyło na stoliku ale w tej pozycji nie da się go obsługiwać gdyż po naciśnięciu przycisku się przewraca.
Na dodatek pilot działa z irytującym opuźnieniem.
polecam uniwersalne piloty - jeden pilot do wszystkich sprzetow w salonie (np jakis harmony z logitecha)

bsw napisał:
Oj im dłużej mam ten TV tym bardziej mnie wkurza... Na początku można się zachwycać bajerami. Po jakimś czasie chce się po prostu korzystać a tu już fajnie nie ma...
no tu sie nie zgodze - jak dla mnie (tez nie korzystam z tych bajerow) bardzo dobrze sie go uzywa - wystarczy go tylko poustawiac :p
 
Do góry