Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Slawko1

New member
Bez reklam
dzbanek32 napisał:
witam. posiadam le37b653. na stronce samsunga dostępny jest soft 2001. czy wnosi on jakieś poprawki do wcześniejszych wersji? jak zminimalizowac poświatę wokół postaci, eksperymentowałem z ustawieniami 100hz ale niewiele to dało

w opcjach obrazu wyłącz cyfrową redukcje szumów
powinien ten efekt zmniejszyć się
 

Delaney

New member
rexer23 napisał:
to nie jest dokładnie tak...
Samsung, jak i wiele innych firm wydłużyło czas reakcji na zmianę kanału, i w większości nowych urządzeń tak właśnie jest - po prostu - nie każdy przełącza kanały tak szybko, aby urządzenie "wiedziało", że to właśnie o ten kanał mi chodzi...

Ja to świetnie rozumiem ale tu chodzi o co innego. To co piszesz ma sens o ile masz zaprogramowane więcej niż 9 kanałów (wliczając 0 - 10). Ja mam tylko 6, bo tyle stacji mam w analogu (cyfrą jeszcze w moich stronach nie nadają). Firmware ten fakt powinien wykryć i - stwierdzając, że zaprogramowałem tylko pozycje 1-6 - umożliwiać natychmiastowe przełączanie jednym naciśnięciem guzika z numerkiem, bo wiadomo, że nie będę wybierał n-ru dwucyfrowego, skoro nic tam nie ma. Przydałoby się troche inteligencji w firmwarze - tak, jak to jest w przypadku guzika P+/P-; po osiągnięciu numeru 6 dalsze naciskanie "w górę" nie powoduje wyświetlenia 7 tylko skok do 1, bo TV "wie", że pod 7 nic nie ma.
 

Zlevikk

New member
Slawko1 napisał:
w opcjach obrazu wyłącz cyfrową redukcje szumów
powinien ten efekt zmniejszyć się

Potwierdzam! Wyłączenie cyfrowej redukcji szumów poprawiło mi wyraźnie obraz z analogowej kablówki. A ja do tej pory byłem przekonany, że ta opcja poprawia sygnał analogowy - niestety to co ładnie wygląda z nazwy nie zawsze działa na plus.
 

1983silver

New member
Dvd-tv

Witam lada chwila będe posiadaczem Samsunga LE37B551lub 651 moje pytanie odnośnie podłączenia dvd do tego LCD-ka. DVD posiada wyjścia EURO oraz S-Video ,moje pytanie gdzie uzyskam lepszy obraz i czy wogóle LCD posiada wejście s-video. ??
 

Delaney

New member
1983silver napisał:
Witam lada chwila będe posiadaczem Samsunga LE37B551lub 651 moje pytanie odnośnie podłączenia dvd do tego LCD-ka. DVD posiada wyjścia EURO oraz S-Video ,moje pytanie gdzie uzyskam lepszy obraz i czy wogóle LCD posiada wejście s-video. ??

O ile mi wiadomo S-Video nie ma. Tak czy owak najlepszy obraz uzyskasz w tym przypadku przez EURO w trybie RGB (gniazdo nr 1).
 

wielu91

New member
Cześć. Jestem nowy na forum mam pytanie odnośnie telewizora Samsung 46 LE B650. No więc czytałem na początku tematu rózne testy, sposoby i opinie i pytania. Moje pytanie jest takie. Jak moge podłączyć komputer do telewizora? Jakim kablem? Gdzie? problem bo filmy bym ogladał z pena ale mam za mało miejsca na nim xD Jak podłączyć komputer zeby ogladac z niego filmy albo zeby tv słuzyl jako monitor? Jakim kablem T_T... prosiłbym o zobrazowanie bo jestem zielony w nazwach kabli.
 

Delaney

New member
wielu91 napisał:
Cześć. Jestem nowy na forum mam pytanie odnośnie telewizora Samsung 46 LE B650. No więc czytałem na początku tematu rózne testy, sposoby i opinie i pytania. Moje pytanie jest takie. Jak moge podłączyć komputer do telewizora? Jakim kablem? Gdzie? problem bo filmy bym ogladał z pena ale mam za mało miejsca na nim xD Jak podłączyć komputer zeby ogladac z niego filmy albo zeby tv słuzyl jako monitor? Jakim kablem T_T... prosiłbym o zobrazowanie bo jestem zielony w nazwach kabli.

Możliwości masz kilka.
1. HDMI - masz 4 gniazda do wyboru; najlepiej pod nr 3 (ja korzystam tu z przejściówki DVI-HDMI)
2. D-SUB - zwykłe analogowe gniazdo 15-pinowe, jak do starszych monitorów
3. komponent (o ile karta ma odpowiednie gniazdo - najczęściej jest to miniDIN ze specjalnym przejściówkami)

Najwygodniej i najlepsza jakość po HDMI.
 

rexer23

New member
Delaney napisał:
Ja to świetnie rozumiem ale tu chodzi o co innego. To co piszesz ma sens o ile masz zaprogramowane więcej niż 9 kanałów (wliczając 0 - 10). Ja mam tylko 6, bo tyle stacji mam w analogu (cyfrą jeszcze w moich stronach nie nadają). Firmware ten fakt powinien wykryć i - stwierdzając, że zaprogramowałem tylko pozycje 1-6 - umożliwiać natychmiastowe przełączanie jednym naciśnięciem guzika z numerkiem, bo wiadomo, że nie będę wybierał n-ru dwucyfrowego, skoro nic tam nie ma. Przydałoby się troche inteligencji w firmwarze - tak, jak to jest w przypadku guzika P+/P-; po osiągnięciu numeru 6 dalsze naciskanie "w górę" nie powoduje wyświetlenia 7 tylko skok do 1, bo TV "wie", że pod 7 nic nie ma.

no tak - w tym wypadku zgodzę się że firmware mógłby być bardziej "inteligentny"
 

danmak123

New member
Ja to świetnie rozumiem ale tu chodzi o co innego. To co piszesz ma sens o ile masz zaprogramowane więcej niż 9 kanałów (wliczając 0 - 10). Ja mam tylko 6, bo tyle stacji mam w analogu (cyfrą jeszcze w moich stronach nie nadają). Firmware ten fakt powinien wykryć i - stwierdzając, że zaprogramowałem tylko pozycje 1-6 - umożliwiać natychmiastowe przełączanie jednym naciśnięciem guzika z numerkiem, bo wiadomo, że nie będę wybierał n-ru dwucyfrowego, skoro nic tam nie ma. Przydałoby się troche inteligencji w firmwarze - tak, jak to jest w przypadku guzika P+/P-; po osiągnięciu numeru 6 dalsze naciskanie "w górę" nie powoduje wyświetlenia 7 tylko skok do 1, bo TV "wie", że pod 7 nic nie ma.

Witam wszystkich forumowiczów.
Jest częściowe rozwiązanie tego problemu. Po wybraniu numeru kanału na pilocie wystarczy wcisnąć przycisk "enter" i telewizor od razu przełącza się na wybrany kanał.
 

ania69

New member
wstyd

To jest beznadziejne rozwiazanie, a nie czesciowe. Nie zaimplementowac tak zdawaloby sie podstawowej funkcji jaka jest bezposrednia zmiana kanalu z klawiatury numerycznej, to po prostu wstyd. A kompletna glupota sa dwa przyciski enter na pilocie. Zamiast mniejszego entera powinna byc wlasnie opcja zmiany sposobu wybierania kanalu.
 
Ostatnia edycja:

wielu91

New member
słuchajcie.. a mam jeszcze taki problem :(... na normalnym TV kineskopowym było wszystko ok. i wogole dziwi mnie, ze jak podłącze Euro to idzie tylko obraz, bez dźwieku.. no ale dobra. Tutaj mam tak na tym samsungu B650, ze jak podłacze z dekodera cyfrowego UPC do kina domowego dźwiek, i ogladam sobie coś na cyfrze to dźwiek sie nie nakłada. tzn, włączony jest dźwiek z TV i równoczesnie z kina domowego i dźwiek idzie troche opzoniony o pare ułamków sekund. nie wiem czemu. na innym TV, było wszystko ok... denerwuje mnie to.
 

wielu91

New member
hm ale jeszcze dzisiejszego dnia i wogole na normalnym kineskopowym wszystko byl ook i przez ten kabel scart szło z dźwiekiem. a niedawno pozyczy;lem telewizor od kumpla LG, LCD i też nie szło z dźwiekiem przz ten kabel. kina nie sprawdzalem wiec nie wiem czy sie rozchodziło. ale mam go zmienic na jakis nowy? lepszy? i to gniazdo RGB to ktore? bo mam dwa gniazda.
 

wielu91

New member
y sory poprawka wiec leci z dźwiekiem przez ten kabel. tylko tak. na starym tv kino dzialalo dobrze, na tym sie rozchodzi dźwiek, dodam jeszcze, ze w obrazie na starym tv byly takie szare dwa pionowe paski, wkurzaly mnie. przelaczylem na RGB, czyli w sumie zamienilem miejscami wtyczki bo jeden kabel mam do DVD drugi do dekodera, no i dalej to samo.
 

grajen

New member
wielu91 napisał:
słuchajcie.. a mam jeszcze taki problem :(... na normalnym TV kineskopowym było wszystko ok. i wogole dziwi mnie, ze jak podłącze Euro to idzie tylko obraz, bez dźwieku.. no ale dobra. Tutaj mam tak na tym samsungu B650, ze jak podłacze z dekodera cyfrowego UPC do kina domowego dźwiek, i ogladam sobie coś na cyfrze to dźwiek sie nie nakłada. tzn, włączony jest dźwiek z TV i równoczesnie z kina domowego i dźwiek idzie troche opzoniony o pare ułamków sekund. nie wiem czemu. na innym TV, było wszystko ok... denerwuje mnie to.
poszukaj w tym temaciu o opoznieniu dzwieku na wyjsciu audio - zmienia sie to w menu serwisowym
 

slawek1946

New member
wielu91 napisał:
y sory poprawka wiec leci z dźwiekiem przez ten kabel. tylko tak. na starym tv kino dzialalo dobrze, na tym sie rozchodzi dźwiek, dodam jeszcze, ze w obrazie na starym tv byly takie szare dwa pionowe paski, wkurzaly mnie. przelaczylem na RGB, czyli w sumie zamienilem miejscami wtyczki bo jeden kabel mam do DVD drugi do dekodera, no i dalej to samo.

Powoli (bo się pogubisz), gnazdo SCART 1 (to dolne) posiada wejście RGB, musi być kabel "pełen" (podłączone wszystkie żyły).
DVD trzeba ustawić na RGB (pilotem od DVD w ustawieniach).
Dekoder i DVD ustawić 16:9 (pilotami od tych urządzeń).
 

Zlevikk

New member
You Tube Data Error

Może ktoś wie czemu mam non stop You Tube Data Error? Wszystkie inne widgety działają prawidłowo sieć też skonfigurowana prawidłowo. Może tu o wybrany kraj chodzi? Mam wybraną Holandię. Pomocy!!!!!
 

Zlevikk

New member
Po aktualizacji najnowszym softem w ustawieniach internetowych nie mam do wyboru jako kraju "inne". Też tak macie? Jeśli tak to jaki kraj najlepiej wybrać? Niemcy?
 

mecedo

New member
Input Lag cd.

Delaney napisał:
Zrób jeszcze pomiar dla 50Hz odświeżania w trybie gry. To powinno dać najmniejszy input lag.

Zrobiłem dodatkowe pomiary. Wygląda to teraz następująco:
60Hz (No Motion Plus) - 111ms
60Hz (Motion Plus 8 5) - 116ms
60Hz (Motion Plus 10 10) - 119ms
24Hz (Motion Plus 8 5) - 161ms
60Hz PC Mode - 56ms
60Hz Game Mode - 63ms
Monitor HP LP2465 - 36ms
Monitor Eizo S1931 - 25ms
 
Do góry