Samsung seria A8 XX

OLRO

New member
duzyinaczej napisał:
Newion
Ja mam 40" 856 i oglądam ją z około 2,5 metra. Wentylator (lub wentylatory) włącza się natychmiast i faktycznie przy cichym ustawieniu głośników jest słyszalny - zwłaszcza wieczorem, ale w porównaniu do wentylatora mojego laptopa to jest cichy jak makiem ... :)
Trochę mnie uspokoiłeś tym, że Twój też się samoistnie włącza, co nie zmienia faktu, iż jest to zastanawiające...
:roll:
Ja też też oglądam z podobnej odległości i praktycznie nie słyszę wentylatora w 40'', ale Newion pisze o 52'', a tam wentyaltory muszą być wydajniejsze, a przez to głośniejsze.
Co do samoistnego ich włączania się, to nie zauważyłem, ale spotkałem się z takimi sytuacjami wśród różnych modeli. W instrukcji do serii 8 nie zalecają pozostawiania TV na czuwaniu podczas dłuższych przerw w oglądaniu. A jak się całkiem go wyłączy z prądu, to nie ma prawa się żaden wentylator włączyć, co radzę czynić zwłaszcza tym, którzy chcą nieco zaoszczędzić na zużyciu prądu (w czasie czuwania pobór mocy ok 1 W) - w praktyce dobrze sprawdza się przedłużacz z wyłącznkiem...:roll:
 
Ostatnia edycja:

slat

New member
OLRO napisał:
Do: marioximus.
LE40A756 ma oczywiście podświetlenie diodami Smart LED, nie wiem gdzie wyczytałeś, że nie ma. Zresztą wystarczy popatrzeć na specyfikację na stronie producenta. Jest to podstawowa zaleta tego modelu.

mylisz sie 786 jest na ledach a nie 756
 

OLRO

New member
Faktycznie, masz rację. Myślałem, że chodzi o LE40A786. Te numerki... LE40A756 ma podświetlenie CCFL, natomiast LE40A786 faktycznie ma podświetlenie na LED-ach.
 
Ostatnia edycja:

georgus

New member
"Jak w teatrze"

Witam kolegów
Mam LE40A856 od tygodnia
Jakość HD rewelacja; słaby sygnał z cyfrowego polsatu na TVP1 TVP2- już zdecydowanie słabiej, czerń oraz kąty - ok
DVD - ok
Z komputerem jeszcze nie testowałem

Jeden moim zdaniem mankament- każdy film(np: MATRIX, SKARB NARODÓW) robi wrażenie jakby oglądało się Teatr telewizji polskiej.
Może to kwestja ustawień czy można ten efekt jakoś wyłączyć (bądź zniwelować) ?
 

rafal.b

New member
Z tego co zauważyłem to różnica pomiędzy 756 a 856 jest niewielka tzn. w wyposażeniu. Nie wiem czy dobrze ale tak by było :
756 - 6ms. , o 1 gniazdo więcej Comopsite audio , głośnik (subwoofer)
856 - 4ms, i grubość (4,4cm.)
Czy coś pominołem ??
A czy w obrazie jest różnica ?? Czy są jakieś inne różnice mogące przemawiać za wyższością 856 od 756 ??
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi urzytkowników !!!
 

Zoli

New member
... no i dla niektórych ma to spore znaczenie - seria 8 ma podstawę obrotową (podobnie jak seria 6), a seria 7 już jej nie ma (za wyjątkiem plazm)
 

OLRO

New member
rafal.b napisał:
Z tego co zauważyłem to różnica pomiędzy 756 a 856 jest niewielka tzn. w wyposażeniu. Nie wiem czy dobrze ale tak by było :
756 - 6ms. , o 1 gniazdo więcej Comopsite audio , głośnik (subwoofer)
856 - 4ms, i grubość (4,4cm.)
Czy coś pominołem ??
A czy w obrazie jest różnica ?? Czy są jakieś inne różnice mogące przemawiać za wyższością 856 od 756 ??
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi urzytkowników !!!

Generalnie 856 jest nieco mniejszy (bardziej upakowany) i to nie tylko pod względem grubości (maksymalnie 4,4 cm na całej powierzchni), ale też i pod względem pozostałych wymiarów, co naprawdę robi kapitalne wrażenie (szczególnie w modelu 40-calowym) - takiej lekkości i zgrabności, zwłaszcza że dzięki obrotowej podstawie możemy ten telewizor ustawiać pod kątem do 30 stopni w stosunku do podstawy.

Co do pozostałych różnic, to m.in.:
- tuner DVB-T z obsługą MPEG4 (tylko 856),
- rodzaj stereo: Down Firing (856), A2/NICAM (756),
- Teletext (TTXT): MEGA TTXT (856), TTX Poziom 2,5 (756) - choć prawdę mówiąc nie wiem co to oznacza...,
- dodatkowy pilot: "jajeczko" z włącznikiem/wyłącznikiem oraz regulacją głosu i funkcją zmiany kanałów (tylko 856).

Co do podanej przez Max123 różnicy w poborze mocy, to największa jest ona w modelu 52 calowym, natomiast w przypadku modelu 40-calowego, jak wynika ze strony Samsunga zarówno 756 jak i 856 zużywają tyle samo prądu (240 W).

Co do różnic w jakości obrazu, to nie mogę się jednoznacznie wypowiedzieć, gdyż użytkuję tylko 856, nie mniej jednak co do jakości obrazu w 856 (bez względu na sygnał) nie mam żadnych zastrzeżeń.
Ale tutaj nie spodziewałbym się większych różnic w stosunku do 756.
Być może są jakieś w możliwościach ustawień.
 
Ostatnia edycja:

rafal.b

New member
A czy w obrazie jest różnica ?? Czy ktoś robił już test 856 z 756 ?? Szperam tu i ówdzie lecz nie znalazłem !!
Zgadza się tu wątków estetycznych nie omówiłem, ale koledzy są czujni :)
Ja biorę pod uwagę 40" ten będzie w sam ras do mojego salonu :grin:
 

romekbolek

New member
problem z le40a856

Od Kilku Dni Jestem Posiadaczem Lcd Samsung Le40a856 Nie Wiem Czy U Kogos Wystapila Podobna Usterka Jak U Mnie I Czy Jest To Normalne Czy Nie
Sprawa Wyglada Nastepujaco Po Wybraniu Z Pilota Głównego Opcj Content Nastepuje ładowanie W Tym Momencie Obraz Zaczyna Drżeć Nie Mogąc Sie Ustabilizowac Wyłączam Wiec Tą Funkcje I Ponownie Wchodze I Jest Juz Wszystko Ok Po Czym Ponownie Wyłączam I Znowa łączam Sytuacja Powtarza Sie . Moje Pytanie Brzmi Nastepujaco Czy Problem Ten Załatwi Aktualizacja Sciagnieta Ze Strony Samsunga Czy Trzeba Sie Przyzwyczaic Bo Ten Typ Tak Ma Prosze O Pomoc....
 

prezio01

New member
romekbolek napisał:
Od Kilku Dni Jestem Posiadaczem Lcd Samsung Le40a856 Nie Wiem Czy U Kogos Wystapila Podobna Usterka Jak U Mnie I Czy Jest To Normalne Czy Nie
Sprawa Wyglada Nastepujaco Po Wybraniu Z Pilota Głównego Opcj Content Nastepuje ładowanie W Tym Momencie Obraz Zaczyna Drżeć Nie Mogąc Sie Ustabilizowac Wyłączam Wiec Tą Funkcje I Ponownie Wchodze I Jest Juz Wszystko Ok Po Czym Ponownie Wyłączam I Znowa łączam Sytuacja Powtarza Sie . Moje Pytanie Brzmi Nastepujaco Czy Problem Ten Załatwi Aktualizacja Sciagnieta Ze Strony Samsunga Czy Trzeba Sie Przyzwyczaic Bo Ten Typ Tak Ma Prosze O Pomoc....

Sprawdziłem . U mnie twój problem nie wystepuje . Po wcisnieciu na pilocie przycisku ukazuje sie na srodku ekranu napis loading po czym po chwili sie załadowuje strona .Próbowalem kilkakrotnie i nie ma tego problemu co u ciebie .
 

OLRO

New member
rafal.b napisał:
A czy w obrazie jest różnica ?? Czy ktoś robił już test 856 z 756 ?? Szperam tu i ówdzie lecz nie znalazłem !!
Zgadza się tu wątków estetycznych nie omówiłem, ale koledzy są czujni :)
Ja biorę pod uwagę 40" ten będzie w sam ras do mojego salonu :grin:

Jeśli Cię stać, to bierz 856, nie będziesz raczej zawiedziony, choćby z uwagi na design.
Na sygnale cyfrowym (w tym też z satelity) - obraz bardzo dobry, a w HD - po prostu super. Zwykły analog też bardzo przyzwoity, zwłaszcza z ok. 3 m, choć i z bliższej odległości da się oglądać. Pozdrawiam świątecznie...
 

OLRO

New member
Dzięki za korektę. Zapewne masz rację, że A756 ma DVB-T obsługujący standard MPEG4, choć Samsung się tym nie chwali...
 
Ostatnia edycja:
Do góry