Samsung seria A8 XX

OLRO

New member
piotr2791 napisał:
Witam,
Kiedy mozna sie spodziewac testu A856??
Już byłem zdecydowany na A956 ale okazało się, że nie ma modelu 40" :(.
Wiem, że A856 nie jest oparty na LED ale nie mogę czekać z zakupem w nieskończoność. Chciałbym wiedzieć ile jakości stracę kupując 40A856.

Oglądałem serie 7, 8 i 9 w MM i wydaje mi się, że seria 8 ma najsłabsze kąty. Generalnie w sklepie trudno coś gruntownie sprawdzić. Chętnie podparbym się opinią fachowca który w spokoju i znanym środowisku sprawdzi TV.

Ps. A786 odrzucam ze względu na design i brak DLNA i MPEG4 -> z cała pewnością będę tego używał.

Pozdrawiam,
Piotr
Jeśli jedyną wątpliwością przy zakupie LE40A856 miałyby być słabe kąty, to mogę z całą odpowiedzialnością je rozwiać.
Mam ten model od kilku dni i da się go oglądać pod bardzo różnymi kątami (w tym pod kątem ok. 10-20 stopni) bez zauważalnej straty na jakości obrazu, tylko co to za przyjemność patrzenia na tak zwężony obraz...
Generalnie bardzo polecam ten LCD.
Dużo lepiej się sprawdza na sygnale SD (ze zwykłej anteny) niż można się było spodziewać, zwłaszcza z odległości ok. 3 m, a nawet mniejszej i to bez jakichś specjalnie wyżyłowanych ustawień. Ja oglądam najczęściej z 2,5 m, choć mogę też z większej odległości pod kątem ok. 45 stopni, co przy tej wielkości ekranu nie stanowi żadnego problemu, a obraz np. formatu 4:3 rozciągnięty na całą szerokość nawet wtedy lepiej wygląda.
O sygnałach najlepszej jakości (w tym HD) nie ma co pisać.
Spełnione są wszelkie kryteria pełnego zadowolenia.
Można nawet oglądać z bardzo bliska, jeśli ktoś ma taką ochotę.
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
OLRO napisał:
Jeśli jedyną wątpliwością przy zakupie LE40A856 miałyby być słabe kąty, to mogę z całą odpowiedzialnością je rozwiać.
Z tym modelem nie ma problemu z zakupem w sklepach, ale zastanawia mnie zupełny brak modeli 52-calowych serii 8. Tak więc trzeba poczekać do nowego roku za modelem LE 52B856...
 

radio-fm

New member
szybkoscią matrycy i zużyciem prądu - niestety wiekszym w 856
np przy 52 calowych

756 -6ms , zużycie prądu do 290 W
856 -4ms , obudowa slim , wieksze zużycie prądu - do 390 W


funkcjonalnie dokladnie to samo
 

IGBT

New member
Max123 napisał:
Z tym modelem nie ma problemu z zakupem w sklepach, ale zastanawia mnie zupełny brak modeli 52-calowych serii 8. Tak więc trzeba poczekać do nowego roku za modelem LE 52B856...
Jeśli dobrze pamiętam to widziałem 52 cale w Arkadii w Wawie.
 

fungous

New member
a jak porownanie czerni w 756 i 856 ?
to te same matryce czy 856 bedzie bardziej zaawansowana ?

i jeszcze bardzo wazne bo w sumie caly czas zastanawiam sie czy LCD czy jednak plazma (rowniez samsung ps50a756) jak na tych LCD wyglada odbior sygnalu z cyfrowego polsatu zwlaszcza TVP2. slyszalem ze sa problemy jesli chodzi o normalny sygnal a nie HD.
 

OLRO

New member
Czerń w 856, jak w każdym LCD nigdy nie jest idealnie czarna, co widać zwłaszcza w całkowicie zaciemnionym pokoju, np. na zewnętrznych paskach pojawiających się podczas wyświetlania obrazu w formacie innym niż 16:9. Nie mniej jednak jeśli w pomieszczeniu jest jakiekolwiek inne światło, ten Samsung radzi sobie doskonale z czernią, podobnie jak z kątami, o czym pisałem wcześniej.
Sygnał w TVP2 jest trochę słabszy w stosunku do wielu innych programów (podejrzewam, że dotyczy to także Polsatu cyfrowego), a więc osoby bardziej wymagające chyba po prostu muszą się z tym pogodzić.
LCD kupuje się raczej dla sygnału cyfrowego. Nie mniej jednak na 856 również przyzwoicie ogląda się dobry sygnał analogowy, ale z nieco większej odległości.
 
Ostatnia edycja:

fungous

New member
hmmm...
czy w takim razie lepiej jednak pomyslec o plazmie jesli glownym zrodlem sygnalu bedzie cyfrowy polszit ?

no i 40% to PS3 i giery

w sumie biore pod uwage
LE52A756
LE52A856

PS50a756

co do polszitu najlepiej bo wiadomo ze jakosc sygnalu tam nie zachwyca...
ale jednoczesnie tez jest PS3 o ktorej nie mozna zapominac i jestem w kropce...

pomocy !

thnx from the mountain
 

OLRO

New member
Wydaje mi się, że przy tej wielkości ekranu oprócz jakości sygnału kluczowa będzie odległość oglądania. Jeśli będzie ona odpowiednio duża, to raczej nie zauważysz większych różnic pomiędzy tymi modelami.
Docelowo jednak warto chyba pokusić się o zmianę platformy cyfrowej z Polsatu na N-kę lub Cyfrę+, bez względu na to, czy odbiornikiem będzie plasma czy LCD.:grin:
Na temat PS50a756 niestety nie mogę się wypowiedzieć, gdyż go nie oglądałem.
 
Ostatnia edycja:

fungous

New member
OLRO: dzieki za odp.
decyzja podjeta. bedzie to A856
teraz szukam najkorzystniejszej oferty chociaz zastanawiam sie tez nad osobami ktore przywoza rozpakowuja i podlaczaja sprzet przed zaplaceniem za niego....
 

duzyinaczej

New member
Witam.
Jestem tu po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość.
Co do modelu 8 to posiadam go od miesiąca i faktycznie nie można się niczego doczepić.
Kolory rewelacyjne, smug nie ma i czerń również bez zarzutu mimo analogowej anteny. DLNA działa, dvix też (oczywiście bez tekstu).
Jedyna rzecz, która mnie nurtuje to to, że przy wyłączonym telewizorze od czasu do czasu włącza się wentylator.
Może ktoś się z tym spotkał i może mi to wyjaśnić, bo czuję się jak blondynka :mrgreen: .
 

fungous

New member
porownujac specyfikacje modelu 52A756 i 52A856 zauwazylem ze 856 nie ma wejscia ethernet oraz s/video. czy to prawda ?
ma natomiast obrotowa podstawe....

czy wlasciciele mogliby to zweryfikowac ?
dzieki


856
h t t p : / / w w w .samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_cd=LE52A856S1MXXH&fullspec=F


756
h t t p : / / w w w .samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_cd=LE52A756R1MXXH&fullspec=F
 

Newion

New member
Posiadam model LE52A856. Niestety telewizor jest głośny. Bylem w serwisie i niby wymieniono wentylatory ale nic się nie zmieniło. Czy użytkownicy modelu 52 mogą pomóc mi ustalić czy to jest cecha tego modelu czy tez wada mojego telewizora? Na forum avforums jeden z użytkowników twierdzi że u niego jest cisza. Tymczasem u mnie szum jest słyszalny nawet z odlegosci 4 m. Pomozcie!:(

@duzyinaczej
Tez raz zauwazylem ze wentylator sie wlaczyl gdy telewizor byl wylaczony. Czy u Ciebie po wlaczeniu telewizora od razu uruchamiaja sie wentylatory i sa wyraznie slyszalne?
 
Ostatnia edycja:

spens

New member
ja moze troche z innej beczki :D
co was skolnilo do zakupu tego lcd jak w podobnej cenie, mozna kupic plazme samsunga w rozmiarze 50cali?
ja stoje wlasnie przed wyborem tv i napaliem sie na lcd 46cali ale zobaczylem ze doplacajac kilkaset zlotych moge miec plazme 50cali! czytalem kilka porownan ale niezabardzo umialem siebie przypisac do danego rodzaju :D
 

duzyinaczej

New member
Newion
Ja mam 40" 856 i oglądam ją z około 2,5 metra. Wentylator (lub wentylatory) włącza się natychmiast i faktycznie przy cichym ustawieniu głośników jest słyszalny - zwłaszcza wieczorem, ale w porównaniu do wentylatora mojego laptopa to jest cichy jak makiem ... :)
Trochę mnie uspokoiłeś tym, że Twój też się samoistnie włącza, co nie zmienia faktu, iż jest to zastanawiające.
Pozdrawiam

P.S.
Co do wyboru między plazmą a LCD
to mam takie wrażenie, że plazma jest jak dres z paskami
ale to tylko moje odczucie :grin:
 

marioximus

New member
Witam
Czytając ten wątek kilkakrotnie przeczytałem, że LE40A756 nie posiada podświetlenia diodami LED. Trochę mnie to dziwi, gdyż w specyfikacj (np. na stronie cokupic.pl) możemy przeczytać "podświetlenie panelu diodami Smart LED"
Mam ten telewizor od kilku miesięcy i co mogę powiedzieć - obudowa to porażka - po 10 dniach użytkowania na styku z matrycą zaczęła nabierać mlecznej barwy. Zgłosiłem reklamację, wymienili na nową i... po 2 tygodniach w innym miejscu zaczęła się rozwarstwiać tak jakby wewnątrz - pomiędzy kolorem czerwonym i przeźroczystym tworzywem. Wygląda to paskudnie. Znowu zgłoszę reklamację, ale to kolejne 30 dni bez TV (tyle trwała poprzednia naprawa) :(
 

OLRO

New member
Do: marioximus.
LE40A756 ma oczywiście podświetlenie diodami Smart LED, nie wiem gdzie wyczytałeś, że nie ma. Zresztą wystarczy popatrzeć na specyfikację na stronie producenta. Jest to podstawowa zaleta tego modelu.
Co do obudowy, to pech albo reguła - musieliby to potwierdzić ewentualni inni użytkownicy.
:eek:k:
W A856 na razie niczego takiego nie zauważyłem (odpukać w niemalowane...).
 
Do góry