Samsung seria A8 XX

barteeek

New member
dzwiek

czy ktos z was probowal ustawic dzwiek wg swoich kryteriow w 856? meczylem sie z tym pol nocy i praktycznie nic nie wykombinowalem ;| niby jest lepiej ale to nie to o co mi chodzi, wczoraj jak ogladalem na tvp2 lisa to myslalem ze mnie trafi

jesli ktos zechcialby mi pomoc i podac mniej wiecej co na + a co na - bylby ogromnie wdzieczny (choc wydaje mi sie ze skonczy sie na kinie domowym :))
 

voyagerPit

New member
barteeek napisał:
czy ktos z was probowal ustawic dzwiek wg swoich kryteriow w 856? meczylem sie z tym pol nocy i praktycznie nic nie wykombinowalem ;| niby jest lepiej ale to nie to o co mi chodzi, wczoraj jak ogladalem na tvp2 lisa to myslalem ze mnie trafi

jesli ktos zechcialby mi pomoc i podac mniej wiecej co na + a co na - bylby ogromnie wdzieczny (choc wydaje mi sie ze skonczy sie na kinie domowym :))

faktycznie dźwięk w tym modelu to jak do tej pory jedyna znaleziona przez mnie "wada". Wprawdzie po "zabawie" korektorem można uzyskać kompromis, ale i tak jest on daleki od oczekiwań... Generalnie do oglądania filmów lepiej wykorzystywać jednak kino dimowe.
 

wpaluch

New member
czy warto aktualizować

Witam posiadaczy Samsunga LE40A856 ,mam go od ponad 2 miesięcy i jak na razie wszystko jest w porządku ,zwykła kablówka jak to kablówka ale obrazy z z PS3 i DVD super.Mam tylko pytanie do tych co ewentualnie już robili aktualizację bo pojawiła się na stronie producenta ,czy to coś daje i czy jest sens instalować ,aha i jeszcze jedno jakie są optymalne ustawienia obrazu.Pozdrawiam
 

robertpos

New member
Hałas - jednak jest, i to duży!

Witam!

Czytam ten wątek od jakiegoś czasu. Pojawiła się w nim kwesta hałasu generowanego przez ten model telewizora, tj. LExxA856. Nie było to jednak sygnalizowane jako istotny problem. Ponieważ w salonie posiadam LE46A956, w którym też są wiatraczki, prawie bezgłośne, podchodziłem do tematu spokojnie. Kupiłem zatem ten TV z ekranem 40", z zamiarem używania go w sypialni. Oprócz oczywiście oglądania programów telewizyjnych, miał służyć do oglądania DVD, w tym koncertów muzycznych.
I tu zaczęły się moje trzy trudne dni z tym telewizorem.
Pierwsze włączenie i konsternacja - szum jak z rozgrzanego laptopa. Nie przesadzam. Postanowiłem nie przejmować się pierwszym wrażeniem i przeprowadziłem kilka testów. Zaprosiłem do nich żonę, nie mówiąc o co chodzi. Po kilku minutach żona też zauważyła, że telewizor szumi. Padł nawet zwrot "suszarka" - rzeczywiście odgłos podobny. Dodam, że na jedno ucho znacznie gorzej słyszę. Szum telewizora był tak znaczny, że dopiero przy wyraźnie głośnym słuchaniu, był trudny do wychwycenia. Przy całkowitym wyciszeniu dźwięku, szum wydawał się niezbyt donośny, ale był słyszalny zewsząd (wymiary sypialni 4mx5m, odległość ucha od telewizora około 3,5m) i dość męczący. Dopiero po wyłączaniu telewizora zapadała cisza, naprawdę błoga cisza i odpoczynek dla uszu. Wtedy można było zrozumieć jak dokuczliwy był to hałas. Tak jak napisałem, słucham też muzyki, a z muzyką tak bywa, że bywają w niej fragmenty dynamiczne i ciche. Podczas takich cichych momentów na plan pierwszy wysuwał się szum. Postanowiłem się z problemem przespać i następnego dnia zastanowić się, czy aby nie przesadzam. Tak zakończył się dzień pierwszy.
Następnego dnia zaktualizowałem firmware do najnowszej wersji, pozałączałem różne opcje w menu związane z oszczędzaniem energii, myśląc że temperatura chipsetu spadnie i w konsekwencji hałas się obniży. Płonne były moje nadzieje. Hałas twardo stał na swojej pozycji i nic nie spuścił z tonu. Nadszedł czas na jakieś decyzje. Po analizie wszystkich "za" i "przeciw" stanęło że telewizor zostaje. Tak zakończyć miał się dzień drugi. Idąc spać pozostawiłem telewizor w uśpieniu (standby). Podczas nocy ten skubaniec sam się uaktywnił - na kilkanaście sekund coś się w nim włączyło, wiatraki wzięły się ochoczo do pracy. Ekran był przez cały czas ciemny. Nie musze dodawać, że oboje z żoną obudziliśmy się od tego hałasu. Musiałem zwlec się z łóżka i wyjąc kabel od telewizora z kontaktu. Dopiero wtedy zakończył się dzień drugi.
Trzeciego dnia skontaktowałem się supportem Samsunga. Tam usłyszałem, że według producenta, pewny poziom hałasu jest dopuszczalny i nie może być to powodem reklamacji. Zrodziło się we mnie pytanie, jaki będzie hałas po roku czy dwóch latach użytkowania, kiedy wnętrze telewizora pokryje się kurzem. Kto widział jak wygląda w środku zasilacz komputerowy z wentylatorem, ten wie o czym piszę. Postanowiłem zamienić ten telewizor na Sony KDL40w4500. Dzięki uprzejmości szefa sklepu, którego tu anonimowo pozdrawiam, tego samego dnia Samsunga w sypialni zastąpił Sony. Cisza jest prawie absolutna - słychać minimalnie pracę przetwornic w.cz., ale to jest nic w porównaniu z "suszarką". Teraz można mówić o przyjemności cichego oglądania telewizji czy DVD.

Dodam, że przed oddaniem telewizor został jeszcze raz włączony w salonie i tam pośród hałasu pracujących innych urządzeń i gwaru ludzi, szum był niesłyszalny.

Podsumowując, osoby planujące kupić LExxA856 powinny koniecznie zwrócić uwagę na poziom generowanego hałasu.

Nie chcę oczerniać tym postem wymienionego modelu telewizora. Ma on całą masę zalet, opisanych w tym wątku, począwszy od designu super płaskiej obudowy, na porządnym obrazie skończywszy. No i jeszcze MPEG4 i dwa piloty, z których ten większy z podświetlanymi klawiszami i z funkcją obsługi innych urządzeń. Niestety telewizor ten szumi i jest to dla mnie jedna, jedyna wada, niestety dyskwalifikująca go do użytkowania w cichych pomieszczeniach. Gdyby nie ta wada, powiedzieć by można, że na dzisiejsze czasy jest to super telewizor, prawie idealny. Zamiast niego mam teraz w sypialni zwalistego Sony, z wzornictwem z lat 70-tych. Pilot oczywiście niepodświetlany, bez możliwości obsługi innych niż Sony urządzeń. Trzeba będzie zainwestować w kolejnego pilota Logitecha... Ale za to mam upragnioną ciszę i nie jestem budzony w nocy nagłymi zrywami bliżej nieokreślonej aktywności Samsunga.

Pozdrawiam!
Robert
 

fazerek1

New member
wpaluch napisał:
Witam posiadaczy Samsunga LE40A856 ,mam go od ponad 2 miesięcy i jak na razie wszystko jest w porządku ,zwykła kablówka jak to kablówka ale obrazy z z PS3 i DVD super.Mam tylko pytanie do tych co ewentualnie już robili aktualizację bo pojawiła się na stronie producenta ,czy to coś daje i czy jest sens instalować ,aha i jeszcze jedno jakie są optymalne ustawienia obrazu.Pozdrawiam

Witam! ja aktualizowalem swojego LE40A856 i szczerze mowiac nie widze jakis zmian. dziala tak jak przed aktualizacja :) ...moze trzeba poczekac na nastepny soft ,ktory cos wprowadzi ciekawego:) pozdrawiam
 

Newion

New member
robertpos napisał:
Czytam ten wątek od jakiegoś czasu. Pojawiła się w nim kwesta hałasu generowanego przez ten model telewizora, tj. LExxA856. Nie było to jednak sygnalizowane jako istotny problem.
Ja opisywalem ten problem, nie tylko na tym forum. Nie bylem jednak pewny czy to wada fabryczna, poniewaz jedna osoba informowala mnie ze u niej halasu nie ma.

robertpos napisał:
Ponieważ w salonie posiadam LE46A956, w którym też są wiatraczki, prawie bezgłośne, podchodziłem do tematu spokojnie.
Nie wiem jak w serii 9, ale w serii 8 zamontowane sa 2 male wiatraczki dmuchajace w bok (w odroznieniu od typowych wiatrakow wystepujacych np. w komputerach)
Obie te cechy wplywaja negatywnie na ich poziom glosnosci. Podsumowujac telewizory z serii 8 nie nadaja sie do typowych zastosowan domowych.
Desperackim rozwiazaniem jest fizyczne odlaczenie wiatrakow.

robertpos napisał:
Postanowiłem zamienić ten telewizor na Sony KDL40w4500. Dzięki uprzejmości szefa sklepu, którego tu anonimowo pozdrawiam, tego samego dnia Samsunga w sypialni zastąpił Sony. Cisza jest prawie absolutna - słychać minimalnie pracę przetwornic w.cz., ale to jest nic w porównaniu z "suszarką".
U mnie w Samsungu elektornika pracuje dosc glosno.

Pozdrawiam
 

OLRO

New member
fazerek1 napisał:
A jak wam odbiera cyfra+ na Samsungu 40A856???? bo u mnie obraz Sd jest kiepski, jedynie HD cieszy oczy.
Co moze polepszyc obraz????????

Według mnie w porównaniu z HD obraz w mniejszej rozdzielczości wypada nieco gorzej, ale na niektórych programach (np. Canal+Film/Canal+FilmHD) nie jest to np. aż tak bardzo widoczne, bo zwykle mamy do czynienia z dobrym źródłem sygnału. Generalnie pisanie, że obraz Sd Cyfry+ jest kiepski to chyba lekka przesada, zwłaszcza w porównaniu z sygnałem analogowym danego programu. Mnie on osobiście w zupełności satysfakcjonuje.
Jeśli występuje tutaj jakiś problem to może on tkwić głównie po stronie jakości nadawanego/przekazywanego sygnału, która może się np. bardzo zmieniać w programach publicystycznych i informacyjnych, gdy nadawane są np. relacje czy wywiady przesyłane w niskiej rozdzielczości.
Z drugiej strony, jeśli jednak ktoś chce szukać maksymalnych wrażeń podczas oglądania, to polecam jednak programy w HD ewentualnie nieco większe oddalenie się od ekranu przy audycjach SD...

Co do ewentualnych ustawień obrazu, to raczej rzecz gustu.
Mamy do wyboru 3 tryby zapamiętywanych ustawień (w tym obrazu i dźwięku) - Standardowy, Film i Dynamiczny oraz możliwość korzystania z takiego trybu, który w danej sytuacji nam najlepiej pasuje. Każdy z nich można też modyfikować zgodnie z własnymi upodobaniami. W tym wszystkim trochę brakuje może jeszcze trybu koncertowego, ale to już chyba lepiej pozostawić dla zewnętrznego zestawu HiFi.
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
robertpos napisał:
Witam!

Czytam ten wątek od jakiegoś czasu. Pojawiła się w nim kwesta hałasu generowanego przez ten model telewizora, tj. LExxA856. Nie było to jednak sygnalizowane jako istotny problem. Ponieważ w salonie posiadam LE46A956, w którym też są wiatraczki, prawie bezgłośne, podchodziłem do tematu spokojnie. Kupiłem zatem ten TV z ekranem 40", z zamiarem używania go w sypialni. Oprócz oczywiście oglądania programów telewizyjnych, miał służyć do oglądania DVD, w tym koncertów muzycznych.
I tu zaczęły się moje trzy trudne dni z tym telewizorem.
Pierwsze włączenie i konsternacja - szum jak z rozgrzanego laptopa...

Mogę tylko powtórzyć, że w moim LE40A856 poziom generowanego hałasu jest bardzo niski. Zaraz po włączeniu TV włączają się boczne wiatraczki, ale są one ledwo słyszalne - słychać je tylko z bliskiej odległości (np. jak się przyłoży do nich ucho). Szum nie przypomina bynajmniej suszarki, ani też wiatraczka z rozgrzanego laptopa i praktycznie przestaje być słyszalny w cichym pomieszczeniu już z odległości ok. 0,5 metra, a więc to na pewno nie przeszkadza, a tym bardziej nie może w nocy obudzić.
Dodam, że mam ten TV od ponad 2 tygodni i trochę już zdążyłem go poznać.

Przypadki opisane przez robertpos'a i Newiona trochę mnie jednak martwią, bo albo w co którymś modelu zdarzają się źle wyważone wentylatorki, albo większy hałas może pojawić się w przyszłości. Być może jakiś wzrost hałasu występuje, gdy telewizor wisi na ścianie. Mój stoi na stoliku i dźwięk jest bardziej rozpraszany.
Gdy w przyszłości coś zauważę jeśli chodzi o wzrost głośności tych wentylatorków, to się odezwę.
Ja pomimo że Samsung nie czyni z tego podstawy do reklamacji, próbowałbym jednak reklamować zbyt głośne chłodzenie, jeśli jest ono wyraźnie słyszalne i denerwujące.
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
OLRO napisał:
Mogę tylko powtórzyć, że w moim LE40A856 poziom generowanego hałasu jest bardzo niski. Zaraz po włączeniu TV włączają się boczne wiatraczki, ale są one ledwo słyszalne - słychać je tylko z bliskiej odległości (np. jak się przyłoży do nich ucho). Szum nie przypomina bynajmniej suszarki, ani też wiatraczka z rozgrzanego laptopa i praktycznie przestaje być słyszalny w cichym pomieszczeniu już z odległości ok. 0,5 metra, a więc to na pewno nie przeszkadza, a tym bardziej nie może w nocy obudzić.
Opinie, jak widać są rozbieżne, a ja planuję zakup tego TV w wersji 52 cale i nie wiem już, jak jest naprawdę z tymi wentylatorami?
W sklepie nie słyszałem szumu, ale w domu może faktycznie być różnie. Może więc jeszcze ktoś, kto ma z 2 tygodnie choćby ten TV się odezwie i opisze swoje wrażenia.
 

leoncio

New member
Witam, do tej pory byłem zdecydowany na sony 46w4500 ale w tej chwili na 99% jestem przekonany do Samsunga 46A856. Cena w zasadzie taka sama a według zachodnich testów jakość obrazu w Samsungu jest niesamowita i nigdzie nie ma śladu cloudingu ani innych usterek. Mam jedynie 2 pytania. 1 do osób które mają podłączoną do tego LCD konsolę Xbox 360 - czy występują jakieś lagi? Na jednej z zachodnich stron wyczytałem w recenzji o input lagach, które podobno mocno uprzykrzają granie na konsoli. Czy ktoś może mi wyjaśnić na czym to polega i czy faktycznie jest upierdliwe? Druga rzecz to poziom hałasu. Czy rzeczywiście ten telewizorek jest na tyle głośny, że przeszkadza to w oglądaniu? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 

fazerek1

New member
u mnie rowniez wiatraczki w LE40A856 sa ledwo slyszalne i mam nadzieje ze tak pozostanie ;)
moze koledzu trafili na jkaies wadliwe egzemplarze.... :hmm:
 

OLRO

New member
Newion napisał:
Wiatraczki (oba) w modelu 52'' znajduja sie w srodkowej częśći telewizora? Jesteś pewny, że w Twoim modelu wiatraczki są w bocznych częśćiach?
Wcześniej wyraziłem się nieprecyzyjnie, więc prostuję. W modelu 40'' na pewno jest co najmniej 1 wentylatorek położony na dole TV ok. 20 cm od jego lewej krawędzi (patrząc od tyłu). Założyłem, że drugi wentylatorek położony jest symetrycznie, bo miałem utrudniony dostęp z tamtej strony. Po dokładnym sprawdzeniu nie zauważyłem ani nie usłyszałem jednak drugiego wentylatorka.
Ten jeden jest to prawdopodobie wentylator osiowy o osi umieszczonej prostopadle do tylnej ściany zasysający powietrze z wnętrza TV przez otwory wentylacyjne i wypuszczający je na zewnątrz, a więc do tyłu. Wypływ powietrza jest ledwo zauważalny, stąd też i niewielki hałas. Dodatkowym źródłem niewielkiego hałasu (słyszalnego tylko z bliska i tylko od tyłu TV) jest elektronika.
 

artur333

New member
co wybrać?

Jestem przed zakupem nowego LCD i zwracam się do Forumowiczów o pomoc odnośnie wielkości telewizora. W grę wchodzą dwa telewizory Samsunga 46" 786 lub większy 52" 856. Sofę mam w odległości 3m od telewizora i nie mogę zdecydować się którą wielkość wybrać. Jeśli chodzi o HD to odległość przy 52" (z tego co czytałem) jest odpowiednia, nie wiem jaka sytuacja będzie przy sygnale ze zwykłych programów satelitarnych (mam n-ke), czy przy tej wielkości i tych gabarytach telewizora oglądanie będzie uciążliwe? A może przesadzam z tymi 52" z odległosci 3m? Nie chcę żałować jak wezmę 46 że nie wziąłem 52. Bardzo proszę o opinie w tej sprawie bo ja jestem w tym temacie zupełnie zielony a nie chcę popełnić błędu. Pozdrawiam Forumowiczów!
 
Do góry