Samsung seria A8 XX

Max123

New member
Vaterland napisał:
Widze, ze jeszcze nie wszystkim moze przyjsc do glowy, ze sa ludzie dbajacy o srodowisko.
Niestety na tabliczce jest 390...Środowisko, to raz, a dwa, tak nowoczesny TV i to slim teoretycznie powinien pobierać mniej energii od odpowiednika o tym rozmiarze. Stąd pytanie, co takiego dodatkowego zawiera?
 

Newion

New member
ProSiaczek napisał:
Wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego tyle ludzi ekscytuje się ile watów pobiera tv??
Przecież jaok ktoś kupuje tv za takie pieniadze to chyba nie biedak aby potem każda minutę włączonego tv przeliczać na złotówki?
A skąd założenie że jak ktoś nie biedak to nie oszczędza (szanuje) pieniędzy ??

ProSiaczek napisał:
Chyba w tym wypadku najważniejsza jest jakość wyświetlanego obrazu.
Tak, jakość obrazu jest najważniejsza. Jednak każdy zakup wiąże się z porównaniem jakości i ceny (liczonej jako koszt zakupu + koszt użytkowania). Oczywiście w przypadku gdy koszt użytkowania jest mały nie ma sensu go uwzględniać. Jednak moim zdaniem 100 Watt może generować spore koszty, choć nigdy tego nie liczyłem, może ktoś liczył ?
 

aldur

New member
956 jes już za duzy bo zaczyna sie od 46 cali a jak wspomniałem TV jest w sypialni i patrzę na niego z ok. 2,5 metra , ta 40 wystarczy z nawiązką . Oczywiście diody kusiły .
 

CZARLIII

New member
Zużycie energii według specyfikacji samsunga:

LE52A856 - 390W
LE46A856 - 310W

LE40A856 - 240W

52-calowy ma ogromny apetyt, a reszta w normie;)
 
Ostatnia edycja:

aldur

New member
Napisów nie wyświetla tylko filmy i z USB i z SIECI
Przynajmniej tak jest w instrukcji ale jeszcze coś wrzucę na PENA i sprawdzę . Jakby co dam znac może coś się zmieniło bo wymieniałem już na nowszy soft.
 
Ostatnia edycja:

radio-fm

New member
panowie ma ktos namiar do zhackowanych softow seri 7,8,9
albo chociaz jakis dokladny ich opis ? , i czy uaktywnione jest Bluetoutch, przegladarka Internetowa i funkcja PVR w nich ?

z tego co sie przyjrzalem softowi to te TV oparte sa o procesory STB7109 i PNX5100
soft w oparciu o linuxa ,zawiera drivery Bluetoutch (chyba ze tylko drivery -plus mozliwosc podpiecia owego pod USB)
 
Ostatnia edycja:

radio-fm

New member
panowie ma ktos namiar do zhackowanych softow seri 7,8,9
albo chociaz jakis dokladny ich opis ? , i czy uaktywnione jest Bluetoutch, przegladarka Internetowa i funkcja PVR w nich ?

z tego co sie przyjrzalem softowi to te TV oparte sa o procesory STB7109 i PNX5100
soft w oparciu o linuxa ,zawiera drivery Bluetoutch (chyba ze tylko drivery -plus mozliwosc podpiecia owego pod USB)

http://www.linuxdevices.com/news/NS6131677831.html
http://translate.google.pl/translat...de/0709/54497.html&sl=de&tl=pl&hl=pl&ie=UTF-8
 
Ostatnia edycja:

radio-fm

New member
panowie ma ktos namiar do zhackowanych softow seri 7,8,9
albo chociaz jakis dokladny ich opis ? , i czy uaktywnione jest Bluetoutch, przegladarka Internetowa i funkcja PVR w nich ?

z tego co sie przyjrzalem softowi to te TV oparte sa o procesory STB7109 i PNX5100
soft w oparciu o linuxa ,zawiera drivery Bluetoutch (chyba ze tylko drivery -plus mozliwosc podpiecia owego pod USB)

http://www.linuxdevices.com/news/NS6131677831.html
http://www.stlinux.com/drupal/
http://translate.google.pl/translat...de/0709/54497.html&sl=de&tl=pl&hl=pl&ie=UTF-8
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
No dobrze, nie jestem z greenpeace i waty mnie nie obchodzą a ZIELONYM dla tego TV mówimy NIE ;)

Uważam, że jest to bardzo dobry LCDek i nie będzie się żałować jego kupna. Przyczepić nie ma się do czego. Czerń jest na "wysokim" poziomie czyli jest czarna i w ciemnych scenach widać jej gradację. Kolory wiadomo przepiękne.

Dziwęk jest także bardzo dobry. Ktoś napisał wcześniej, że rozchodzi się w dół ale ja nic takiego nie słyszę, może dlatego że wisi i słychać jakby "z obrazu"

Dwa piloty to super rozwiązanie. Używam N-ki i duży jest mi zbędny. Jajeczkiem włączam i wyłączam w każdą pozostałą funkcją steruję z pilota N-ki.

Płynność ruchu -nie ma żadnych smużeń, zaciągnięć, przeciągnięć.

Odbiór z N-ki:
 

Attachments

  • IMG_2060.JPG
    IMG_2060.JPG
    950,6 KB · Wyś: 195

ProSiaczek

New member
Teraz TVN HD i pozostałe z DVD i kompa:
 

Attachments

  • IMG_2062.JPG
    IMG_2062.JPG
    863,2 KB · Wyś: 174
  • IMG_2064.JPG
    IMG_2064.JPG
    800,4 KB · Wyś: 130
Ostatnia edycja:

krrc

New member
Witam i pytam czy wie ktoś jaka jest różnica między SAMSUNG LE-46A856f a modelem LE-46A856s? Bo cenowo jest różnica i jestem w kropce co wybrać?:hmm:
 

gz74

New member
witam posiadam 8 od tygodnia , obraz ogólnie z cyfrowego polsatu jest ok oprócz tvp 1i 2, mam problem tylko żeby uzyskać głos z laptopa w telewizorze przez AV, jeżeli ktos by mogł mi pomóc byłbym wdzięczny,
Telweizor ogólnie godny polecenia.
 

mario19

New member
Mroczek55 napisał:
Czy któryś z użytkowników tego modelu może wypowiedzieć się na temat tzw cloudingu? Chodzi mi oto czy występują na matrycy jasne chmurki podczas oglądania w ciemnym pokoju ciemnych scen?

Witam,
Mam nierównomierne podświetlenie matrycy widoczne np. gdy korzystam z pilota z E.MODE przełączanie pomiędzy trybami kino, gra, sport, wyj. Wtedy na ekranie przez 1-2s nic nie ma i widać takie jasne chmurki, jaśniejsze na ciemniejszym tle, rozłożone nierównomiernie na ekranie (np. prawy/lewy róg na dole, śordek na górze i kilka mniejszych). Widać to też gdy ładuje się Content Library.

Nie wiem czy tak powinno być. Czy to nie jest jakaś usterka. Może ktoś się z tym spotkał. Mam 46".

Jednak przy oglądaniu programów gdy jest zupełnie ciemne tło to tego nie widać. Czasami widać przy szarym tle, jak się patrzy w to miejsce gdzie występuje taka chmurka. Bardziej się to objawia w trybie dynamicznym. Przy ustawieniach standardowych mniej widoczne. Generalnie obraz jest b. dobrej jakości.

Dodatkowo pilot ma wg mnie wadę - nie ma bezpośredniego klawisza P.SIZE do zmiany wymiarów obrazu. Trzeba przejść przez klawisz TOOLS. Mam również Samsunga serii 4 (LE26450), którego pilot ma taka funkcję i sprawdza się doskonale.
 
Do góry