Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

marcin255

New member
walery napisał:
Jezeli ze wzgledu na wiatrak to popełniłes błąd.
Ten wiatrak jest autentycznie niesłyszalny (mam made in Slovakia też). Mam takiego testera w domu (żona:grin: ), który strasznie narzeka na wiatrak z tunera sat, a który to wiatrak włącza się od czasu do czasu. O wiatraku w TV ani słowa nie mówi więc jest spoko. Zaznaczam, że mam 40" może w 46" jest od helikoptera.;)
Cisza..
wentylator i cena okazało się ,że 60 zł więcej za 865 ale są rózne opinie co do tego wentyla ,nie wiadomo jak za rok ,dwa będzie się sprawował
 

tasba

New member
jtd napisał:
Mi przeszkadza bo jak jest cisza w filmie to slychac to ustrojstwo :???:

jtd - pewnie trafiłeś na dziabnięty wiatrak, bo w moim LE40A786 wiatraka nie słychać... no chyba, że ściszę TV do zera i przyłożę ucho do obudowy.

Pzdr
Mirek
 

walery

New member
tasba napisał:
jtd - pewnie trafiłeś na dziabnięty wiatrak, bo w moim LE40A786 wiatraka nie słychać... no chyba, że ściszę TV do zera i przyłożę ucho do obudowy.

Pzdr
Mirek

No ale jak tu ogladać z uchem przy obudowie i jeszcze po cichu.:mrgreen:
Belem dzisiaj w EuroAGD i stały obok siebie 786 i 856. Obrazy prawie identyczne ale to prawie właśnie zdecydowało na korzyść 786. Jeżeli komuś zależy na mpeg4 i bajerach internetowych typu giełda i pogoda (ja to mam w tunerze satelitarnym) oraz podłaczaniem kompa do TV to można postawić znak równości. Dla mnie oglądacza zdecydowała ta czerń która jest nie do pobicia.;)
 

lechoo

New member
tuner mpeg4

szanowni koledzy
samsung poprzez swoich przedstawicieli zaklina sie ze seria 7 posiada wbudowany tuner mpeg4 ,ale czy to z lenistwa ,czy z braku szacunku do swoich klientow na swojej oficjalnej stronie w danych technicznych i opisowych ,nie podaje takiej informacjii. to wielkie uchybienie tak powaznej firmy w stosunku do swoich wielbicieli i nie tylko.zamiast odpowiadac setki razy na indywidualne zapytania ,szybciej wygodniej byloby dac odpowiedz na swojej stonie.brak oficjalnego stanowiska firmy samsung jest wiele mowiacy, byc moze są to bliżej nie okreslone zabiegi marketingowe.
druga kwestia odnosnie tanich sklepow /przypadek z Będzina/byłem na tej stronie,ale niestety ten sklep nie za bardzo mozna zidentyfikowac,podaja tylko numery tlf, faksu, brak nazwy firmy w ogole ,w regulaminie brak nazwy, wiec pytam kto jest stroną transakcjii /chyba niewiadoma x, lub y/.uwaga na takie sklepy. mozna pozniej z gwarancja isc do diabła,gdyz sklep w kazdej chwili moze zamknac swoje podworko.pozdrowienia dla całej swietnej ferajny z uwaga sledze wątki.mam philips 42/9632 super
 

stolar

New member
...

Witam... Jestem w 99% przekonany do zakupu 46" 786 ten 1 % pozostawiam dla 956... Po prostu nie wiem co 956 oferuje więcej za 1000zł... Poproszę o wyszczegulnienie 3 "za" które przemawiały by za 956...
 

tasba

New member
lechoo napisał:
szanowni koledzy
samsung poprzez swoich przedstawicieli zaklina sie ze seria 7 posiada wbudowany tuner mpeg4
Ten temat drążę we własnym zakresie. Gdy coś będę wiedzieć więcej, wrzucę info
uwaga na takie sklepy. mozna pozniej z gwarancja isc do diabła,gdyz sklep w kazdej chwili moze zamknac swoje podworko.pozdrowienia dla całej swietnej ferajny z uwaga sledze wątki.mam philips 42/9632 super
W Polsce można kupić TV z podbitą gwarancją Samsung Polska i... nie mieć prawa do napraw gwarancyjnych w Samsung Polska. Co więcej, sklep wcale nie musi mieć świadomości tego, że sprzedaje telewizor z ograniczeniem dostępu do serwisów gwarancyjnych w Polsce. Paranoja.

Taki telewizor (piszę o modelu 786) można rozpoznać po jednym drobnym szczególe. Trzeba zajrzeć na srebrną tabliczkę (naklejkę) znamionową przyklejoną tuż przy złączach (info może też być na pudle telewizora) i odczytać Model Code (nie chodzi o "Model" - to jest tylko typ telewizora)

Dla telewizora 786 o przekątnej 40" powinien to być kod:
Model: LE40A786R2F
Model Code: LE40A786R2FXXH

Ostatnia litera - "H" jest informacją o tym, że telewizor będzie mieć serwis gwarancyjny w Polsce.
Proste, prawda? Każdy by na to wpadł przy kupnie TV :grin:
Powyższe info zdobyłem około 15 X 2008 na infolinii Samsunga Polska. :eek:k:
Sądzę, że w serii 786 litera H jednoznacznie określa prawo do gwarancji na terenie PL, ale lepiej jest przed zakupem zadzwonić na infolinię Samsunga i się dopytać aby nie wtopić kasy.

Pzdr
Mirek
 
Ostatnia edycja:

Insiak

New member
Witam. Jest to moj pierwszy post na tym forum;)

stolar napisał:
Witam... Jestem w 99% przekonany do zakupu 46" 786 ten 1 % pozostawiam dla 956... Po prostu nie wiem co 956 oferuje więcej za 1000zł... Poproszę o wyszczegulnienie 3 "za" które przemawiały by za 956...

Jestem w tej samej sytuacji. Moge kupic LE46A786 za 5600zl lub LE46A956 za 6300zl. Nie interesuje mnie mpeg4 i inne multimedialne popierdolki, zalezy mi na jak najlepszej jakosci obrazu.

PS. Czy jest cos wiadomo na temat nowego firmaware'u do tych modeli ? TV bedzie sluzyl rowniez do grania i input lag troche mnie przeraza. Wiem, ze mozna zmniejszyc opoznienie do ok. 30ms, ale spada wtedy jakosc obrazu =/ Podobna sytuacja byla z modelem A656, ale update wszystko zalatwil - czy jest szansa, ze w tym przypadku bedzie podobnie ?

PS2. W chwili obecnej posiadam Samsunga LE32M61B - ktos wie ile wynosi input lag w tym modelu ?
 
Ostatnia edycja:

GKS TYCHY715

New member
pomocy!

witam wszystkich!na dniach chce kupic lcd 786r 40cal i chcialbym sie cos wiecej dowiedziec jak on sie spisuje z grami na ps3????czy nadaje sie on na konsole czy nie bardzo??bardzo prosze o pomoc!pozdawim
 

Terminator

New member
Jestem w identycznej sytuacji co kolega GKS TYCHY715.

Przeczytałem cały ten temat, widzę, że sporo osób posiada model 786.
Proszę, niech ktoś się wypowie na temat współpracy tego modelu z grami.
W sklepie sprzedawca wychwalał ten model pod niebiosa, mówiąc, że do gier jest idealny. Rozwiejcie moje wątpliwości :roll:
Po głowie chodzi mi jeszcze Panasonic 37 LZD800 a w nim podobno są problemy z wyostrzaniem krawędzi w grach...
 

tasba

New member
GKS TYCHY715 napisał:
witam wszystkich!na dniach chce kupic lcd 786r 40cal i chcialbym sie cos wiecej dowiedziec jak on sie spisuje z grami na ps3????czy nadaje sie on na konsole czy nie bardzo??bardzo prosze o pomoc!pozdawim

Niestety, nie testowałem telewizora z grami ponieważ nie mam dostępu do PS3.
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
tasba napisał:
Taki telewizor (piszę o modelu 786) można rozpoznać po jednym drobnym szczególe. Trzeba zajrzeć na srebrną tabliczkę (naklejkę) znamionową przyklejoną tuż przy złączach (info może też być na pudle telewizora) i odczytać Model Code (nie chodzi o "Model" - to jest tylko typ telewizora)

Dla telewizora 786 o przekątnej 40" powinien to być kod:
Model: LE40A786R2F
Model Code: LE40A786R2FXXH

Ostatnia litera - "H" jest informacją o tym, że telewizor będzie mieć serwis gwarancyjny w Polsce.

Jest to nabazgrane na ramie z tyłu telewizora po prawej stronie gdzieś tak w połowie wysokości. (patrząc na ekran)

Różnica między 956 i 786 46" jest taka że 956 ma wszystka, a 786 jest okrojony o internet i mpeg4.;)

P.S. Też z grami nie pomogę bo nie gram. Sorry.
 

pom22

New member
OsseanFree napisał:
Juz sie zdevydowalem chciałem kupić 786 tyle ze 52 calowy a jak się okazało takiego rozmiaru nie ma w tej serii :(

Witam , też miałem kupić 786 a kupiłem 52a656 i nie załuje wszystko gra super , ps3 chodzi obłędnie i troche kaski zostało .
 

bonzo

New member
A786 - gry i input lag

To może wypowiem na temat gier i A786, bo jet zainteresowanie tematem. Sprawdzałem na xboxie 360 po HDMI, 1080p bez overscanu. Wrażenia bardzo dobre, obraz w ruchu płynny, ostry jak brzytwa, kolory piękne, szczególnie po odpowiedniej kalibracji, bo na standardowych ustawieniach kształty w ciemnych scenach zlewają się w ciemną masę.

Zrobił się spory szum na temat input laga, szczególnie po teście na hdtvtest.co.uk. No ale nie wiem, czego panowie testerzy się spodziewali, skoro grali z włączonymi wszystkimi możliwymi systemami polepszającymi obraz. Logiczne, że im więcej systemów się włączy, tym więcej tv potrzebuje czasu, żeby przepuścić przez nie obraz.
Faktycznie, gdy wszystkie systemy są włączone, input lag jest widoczny i utrudnia granie. Wystarczy jednak wyłączyć Smart LED, 100Hz i DNR (redukcja szumów, zbędna przy dobrym sygnale po HDMI) i lag staje się mimimalny, ja go przynajmniej nie widzę i spokojnie da się grać. Jeśli komuś to nie wystarcza, można zmienić nazwę w HDMI2 na PC i tv przechodzi w tryb monitora, lag zostaje jeszcze bardziej zredukowany, z tym, że w tym przypadku jest brak możliwości regulacji obrazu (jak w monitorze) oprócz regulacji podświetlania. Zalecałbym to tylko do potyczek online, gdzie ważna jest każda klatka, bo kolory stają się blade i nie można ich bardziej nasycić.
Jest jeszcze tryb Gra, specjalnie do gier i tu również duża redukcja input laga, z tym że dla mnie np. tyb ten jest zupełnie bezużyteczny, bo podświetlenie jest w nim ustawione na 7 i nie można go zmienić, a to dla mnie zdecydowanie za dużo.
Uspokajam posiadaczy xboxów 360 bez HDMI. Można podłączyć po componencie w 1080p bez overscanu i gdy wyłączy się Smart LED, 100Hz i DNR, input lag maleje analogicznie jak przez HDMI. Jeśli chce się mieć lag jeszcze mniejszy, to można podłączyć konsolę przez kabel VGA. Z tym, że tutaj pdobnie jak w opcji HDMI2->PC, kolory stają się blade i jest brak możliwości regulacji obrazu oprócz podświetlenia i dodatkowo diody Smart LED. Włączone Smart LED upiększy kolorki, ale znowu zwiększy minimalnie lag.
Trzeba szukać kompromisów i dostosować wszystko do własnych potrzeb, nie każdy zauważy spowolnienie 2 klatek. Ktoś może wyłączyć np. 2 z 3 wymienionych systemów i być zadowolny, nie zauważyć żadnego laga.

Zaznaczam, że nie robiłem pomiarów input laga, są to tylko moje subiektywna odczucia.
Input lag ma znaczenie tylko w grach. Jeśli ktoś nie zamierza grać na tym tv, to niech sobie nie zawraca tym głowy.
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
bonzo napisał:
To może wypowiem na temat gier i A786, bo jet zainteresowanie tematem. Sprawdzałem na xboxie 360 po HDMI, 1080p bez overscanu. Wrażenia bardzo dobre, obraz płynny, ostry jak brzytwa, kolory piękne, szczególnie po odpowiedniej kalibracji, bo na standardowych ustawieniach kształty w ciemnych scenach zlewają się w ciemną masę.

Zrobił się spory szum na temat input laga, szczególnie po teście na hdtvtest.co.uk. No ale nie wiem, czego panowie testerzy się spodziewali, skoro grali z włączonymi wszystkimi możliwymi systemami polepszającymi obraz. Logiczne, że im więcej systemów się włączy, tym więcej tv potrzebuje czasu, żeby przepuścić przez nie obraz.
Faktycznie gdy wszystkie systemy są włączone, input lag jet widoczny i utusnia granie. Wystarczy jednak wyłączyć Smart LED, 100Hz i DNR (redukcja szumów, zbędna przy dobrym sygnale po HDMI) i lag staje się mimimalny, ja go przynajmniej nie widzę i spokojnie da się grać. Jeśli komuś to nie wystarcza, można zmienić nazwę w HDMI2 na PC i tv przechodzi w tryb monitora, lag zostaje jeszcze bardziej zredukowany, z tym, że w tym przypadku jest brak możliwości regulacji obrazu (jak w monitorze) oprócz regulacji podświetlania. Zalecałbym to tylko do potyczek online, gdzie ważna jest każda klatka, bo kolory stają się blade i nie można ich bardziej nasycić.
Jest jeszcze tryb Gra, specjalnie do gier i tu również duża redukcja input laga, z tym że dla mnie np. tyb ten jest zupełnie bezużyteczny, bo podświetlenie jest w nim ustawione na 7 i nie można go zmienić, a to dla mnie zdecydowanie za dużo.
Uspokajam posiadaczy xboxów 360 bez HDMI. Można podłączyć po componencie w 1080p bez overscanu i gdy wyłączy się Smart LED, 100Hz i DNR, input lag maleje analogicznie jak przez HDMI. Jeśli chce się mieć lag jeszcze mniejszy, to można podłączyć konsolę przez kabel VGA. Z tym, że tutaj pdobnie jak w opcji HDMI2->PC, kolory stają się blade i jest brak możliwości regulacji obrazu oprócz podświetlenia i dodatkowo diody Smart LED. Włączone Smart LED upiększy kolorki, ale znowu zwiększy lag.
Trzeba szukać kompromisów i dostosować wszystko do własnych potrzeb, nie każdy zauważy spowolnienie 2 klatek. Ktoś może wyłączyć np 2 z 3 wymienionych systemów i być zadowolnym, nie zauważyć żadnego laga.

Zaznaczam, że nie robiłem pomiarów input laga, są to tylko moje subiektywna odczucia.
Input lag ma znaczenie tylko w grach. Jeśli ktoś nie zamierza grać na tym tv, to niech sobie nie zawraca tym głowy.

Bonzo dzięki za opis na pewno nie jednemu się przyda. Właśnie cały czas mnie nurtowała ta dioda smart, która włączona delikatnie, prawie niezauważalnie ściemnia obraz. Ja mam do oglądania (tataj z pamięci) następujące ustawienia:
Obraz: standardowy
Podświetkenie 7-8
Kontrast 70
Jasność 40
Kolor 35
Ostrość 60
100hz srednie
Dioda wyłaczona
Kontrast dynamiczny: chyba średni
Kolory : Oryginalne
bile oryginalna
skóra oryginalna

To tyle z głowy co pamiętam. Może pozostali koledzy podzielą się swoimi ustawieniami tak żeby było najlepiej i prądu żarło najmniej.:mrgreen:
 

walery

New member
jtd napisał:
Wylaczasz diody LED?! Czys ty na glowe upadl :eek:

Smart diada led - przy przelączaniu off i on nie ma prawie żadnej róznicy. Czy mógłbys rozwinąć swoją myśl ?
Przecież wyłączenie smart dioda led nie wyłącza diod led.;) Poprawia czystość obrazu co jest raczej dyskusyjne i mało zauważalne. Zresztą polski i angielski opis jest inny.:confused: W angielskiej wersji nie ma słowa o DNIe w wersji DEMO.

P.S. w modelu mam na końcu XXH czyli service w Polsce.:mrgreen:
 

jtd

New member
Bez reklam
Prawdziwy amator z ciebie:) Ustaw pierw kanal z ciemnym obrazem najlepiej cale czarne tlo, wlacz menu i teraz pobaw sie opcja diod LED - widac roznice ??
 
Do góry