Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

stolar

New member
786

Zarówno Ps3 jak i XBox nie sprawiały żadnych problemów, Kolory wyraziste,kontury ekstra, nic się nie ciągnie... Kompa będę podłączał dopiero jutro/może wtorek dam znac co i jak...
 

theryba

New member
podłączenie pc przez hdmi

Hej. Jakiś czas temu nakreśliłem problem z podłączeniem PC do Le52a756 przez HDMI. Dzisiaj przewalająć poraz któryś menu w końcu udało mi się ten problem rozwiązać. Okazało się, że obraz znacząca się popawia gdy nazwie się źródło sygnału (w tym przypadku Hdmi2/dvi) jako PC. Jest taka opcja w menu. Wcześniej myślałem że to tylko bajer jednak przełącza on TV w inny tryb i cześć opcji jest w nim niedostępna, ale najważniejsze że obraz wygląda lepiej. Plansza testowa nokii dalej pozostawia trochę do życzenia dla linii pionowych, ale w ogólnym użytkowaniu w ogóle to nie przeszkadza.

Nie wiem czy to się tyczy też konsol, ale może warto też poekserymentować.
 

emjotde

New member
Wielkość ekranu 40 czy 46

Nie znalazłem na forum zdecydowanej odpowiedzi na podobne pytania. Chcę kupić samsunga serii 7. W grę wchodzi 40 i 46 cali.

W pokoju mam fotel w odległości około 2.2 metra od telewizora i kanapę w odległości 5.7 m. Czy 46 będzie się jeszcze dało oglądać z tego fotela?

--
Pozdrawiam
 

pom22

New member
emjotde napisał:
Nie znalazłem na forum zdecydowanej odpowiedzi na podobne pytania. Chcę kupić samsunga serii 7. W grę wchodzi 40 i 46 cali.

W pokoju mam fotel w odległości około 2.2 metra od telewizora i kanapę w odległości 5.7 m. Czy 46 będzie się jeszcze dało oglądać z tego fotela?

--
Pozdrawiam

Witam ,tez miałem taki dylemat i zastanawiałem sie nad serią 7 i w końcu decyzja ... seria 6 52a656 i nie załuje , jescze zamówiłem kalibracje i sam gra super i za te samą kaske mam 52 i moim zdaniem na pewno nie gorszy.Dokupiłem modem CI żeby odbierać polsat z naziemnej cyfrowej (warto) . Ja mam odległośc podobną kanapa 4,5m , fotel 3 i jest Ok .Wczesniej miałem sharpa 46x20e i powiem że miałem obawy przy zamianie ale nie załuje .
 

stolar

New member
hmm...

Ja ma do Tvika 46" jakieś 4,5 m i to spoko - 2 m może być zbyt bliskie...
Podobną sytuacje masz w kinie jak siądziesz w pierwszym rzędzie latasz wzrokiem po ekranie czym dalej tym większy komfort z oglądania....
 

walery

New member
Przeczytałem gdzieś w prasie, najprawdopodobniej w Video Mix, że Seria 7,8 i 9 ma 18 bitowe przetwarzanie kolorów. Czy ma ktoś wiarygodne informacje o tym. Druga sprawa czy normalne są delikatne kwiatki na krawędziach logo np. CB BIEES czy innych w zależnpości od tła. Z bliska to widać z daleka nie.
 

surfer

New member
Witam serdecznie. W związku z zainteresowaniem modelem 786 przeszukuje sieć w poszukiwaniu sklepów oraz ciekawych propozycji cenowych. Podczas tych poszukiwań trafiłem na model LE46A786R. I właśnie to R mnie intryguje - co to oznacza, bo w opisach sklepów różnica jest taka, że podają w wyposażeniu tuner HD (z opisu w jednym ze sklepów "Telewizor 46" LCD SAMSUNG LE-46A786R (Full HD, USB, 4 HDMI, DVB-T H.264. Informacje dodatkowe: Podświetlenie panelu diodami Smart LED. Tuner DVB-T z obsługą MPEG4 i HD TV.)" Niestety, nigdzie nie udało mi się namierzyć potwierdzonych informacji o tej odmianie modelu (wiem, że 786 nie ma tunera MPEG-4). Takie oznaczenie dotyczy tylko rozmiaru 46". Niestety nie mogę wkleić linku do sklepu byście sami się z tym zapoznali, ale można go odnaleźć wpisując frazę z R na końcu w ceneo lub po prostu całą nazwę w googlach. Co Wy na to?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tomasus

New member
Odtwarzanie filmów przez USB

Drodzy milośnicy firmy SAMSUNG
Po przeczytaniu wszystkich postów nie zauważyłem czy ktoś wypowiedzial sie na temat Odtwarzania filmów przez USB w tv LE40A786 (np: z 2G-owego pena -taka opcja była na filmie DEMO). Czy ktoś oglądał film w divix ?
 

-bienek-

New member
Witam,
Dzisiaj stałem się posiadaczem le40a786 i chciałbym wyjaśnić kwestię, która mnie nurtowała przed zakupem. Jeżeli chodzi o gry na tym tv to przy PS3 nie widzę żadnego input laga... I nie gram nawet na ustawieniu PC tylko normalnie na HDMI 2. Chciałbym też zaznaczyć ze jestem bardzo wybredny i szczególowy więc jakiekolwiek zaburzenia i opuźnienia napewno bym zauważył. Testowałem motorstorma 2 i fife 2009 o ktorej ktos kiedys pisał ze skakała/przerywała na ww tv jak szalona. Jedyna rzecz która mnie zastanawia to dlaczego mam pilota bez dotykowego kółeczka tylko z przyciskami... Wydaje mi sie ze powinno byc kóleczko. I jeszcze kwestia ustawienia...nie wiem ile mi zejdzie zeby wszystko super wyglądało. Może ktoś podpowie ustawienia po kablibracji..Pozdrawiam
 

walery

New member
Gratulacje Bienek - witaj w klubie:D

ja mam następujące ustawienia na satelicie z sygnałem SD:

Tryb: Standardowy
Podświetlenie: 7
Kontrast 90
Jasność 35
Ostrość 50
Kolor 40
Ton kolorów: Normalny
Cyfr. redukcja szumów: wył
100hz motion plus: średnia
Dioda led: wł.
Regulacja czerni: wył
Kontrast dynamiczny: średni
Gamma :0
Przestrzeń kolorów: Oryginalne
Balans bieli: tutaj Przes czerwonego 20, Wzmocnienie czerwonego 20 i wzmocnienie niebieskiego na 20 reszta na 25
Odcień skóry 0
Poprawa krawędzi: wył

Z satelity odbiór rewelacyjny prawie jak HD:mrgreen:

Dodam że wyjście z tunera satelitarnego (Relook 400s) EUR a w TV też EUR (RGB).
 
Ostatnia edycja:

-bienek-

New member
Backlight Scanning

Mam jeszcze jedno pytanie... W samungu 786 jest ukryta funkcja w menu serwisowym która zwie się Backlight Scanning, po której uruchomieniu podobno o niebo porawia sie ostrość obrazu podczas ruchu (Backlight Scanning improves motion resolution at the expense of slight flickering on some sequences.). Czy ktos probowal ja uaktywnic? Ja szczerze powiedziawszy sie troche boje ale chcialbym wiedziec czy naprawde daje taki niesamowity efekt jak pisza na zagranicznych forach. Żeby ja uruchomic trzeba zmienic w menu serwisowym w opcjach advanced SC_Demo_0
Scanning_0.
Zera nalezy zamienic na 1. Podobno amerykanskie samsungi maja to fabrycznie uaktywnione.
 

Kursanter

New member
Witam jak myślicie wybrać Sony KDL-W4000 32" czy samsunga LE32A756??
odległość od telewizora ok. 2m sygnał od "n"
tv będzie stał tyłem do okna.
 

tomcio1055

New member
jak wyglada sprawa przelaczania kanalow na tym samie tez sie czeka 1-2 s na zmiane kanalu ,co z katami bocznymi jak pobór pradu,mam na niego chrapke ale mam jeszcze czas bede wybieral pomiedzy 786,856,w4500 i economy lg 7000 dosc duzo mnie sklania tez do lg jak i do tego sama roznica 42lg i 40sam i 1000pln nie wiem czy economy niezwyciezy pozdro dla uzytkownikow sama 786
 

bonzo

New member
-bienek- napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie... W samungu 786 jest ukryta funkcja w menu serwisowym która zwie się Backlight Scanning, po której uruchomieniu podobno o niebo porawia sie ostrość obrazu podczas ruchu (Backlight Scanning improves motion resolution at the expense of slight flickering on some sequences.). Czy ktos probowal ja uaktywnic? Ja szczerze powiedziawszy sie troche boje ale chcialbym wiedziec czy naprawde daje taki niesamowity efekt jak pisza na zagranicznych forach. Żeby ja uruchomic trzeba zmienic w menu serwisowym w opcjach advanced SC_Demo_0
Scanning_0. Zera nalezy zamienic na 1. Podobno amerykanskie samsungi maja to fabrycznie uaktywnione.

Przełącz, to będziesz widział, czy poprawia ostrość. Nie zapomnij napisać, jakie efekty. Zawsze możesz przestawić z powrotem na 0. Nic nie się stanie, co niektórzy przestawiają sobie połowę rzeczy w menu serwisowym, żeby uzyskać swój wymarzony obraz.
 

walery

New member
-bienek- napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie... W samungu 786 jest ukryta funkcja w menu serwisowym która zwie się Backlight Scanning, po której uruchomieniu podobno o niebo porawia sie ostrość obrazu podczas ruchu (Backlight Scanning improves motion resolution at the expense of slight flickering on some sequences.). Czy ktos probowal ja uaktywnic? Ja szczerze powiedziawszy sie troche boje ale chcialbym wiedziec czy naprawde daje taki niesamowity efekt jak pisza na zagranicznych forach. Żeby ja uruchomic trzeba zmienic w menu serwisowym w opcjach advanced SC_Demo_0
Scanning_0. Zera nalezy zamienic na 1. Podobno amerykanskie samsungi maja to fabrycznie uaktywnione.

Z tego co napisałeś to jest to kosztem lekkiego migotania na niektórych sekwencjach.
Oto całość kalibracji:
In order to eliminate the model factor, I have calibrated my A956 in the service menu directly.

If you want to set up your A786 so that it outputs a perfectly calibrated picture, you may use the following settings:

Service Menu
White Balance (WB)
Sub Brightness 128
R Offset 127
G Offset 128
B Offset 121
Sub Contrast 128
R Gain 146
G Gain 128
B Gain 152

WB Movie (Movie WB)
- If you have the new menu structure, go to "Advanced" then enter 0000+enter and enter the WB Movie menu, then turn on WB Movie and make the changes below in the overview.
- If you have the old menu structure, go to WB Movie directly, turn WB Movie on. You can then make the changes below either under White Balance oder unter WB Movie.

Warm 2_R_Gain: 165
Warm 2_B_Gain: 42
Warm 2_R_Offset: 126
Warm2_B_Offset: 127

Standard Menu
Backlighting: 10
Brightness: 44 (43-45 is fine, since black levels fluctuate depending on the actual content)
Kontrast: 92 (89 bis 97 is fine)
Gamma: 0
Color: 60
Color Space (corresponds to contrast of 92):

R 50/0/6
G 35/50/20
B 0/12/55
Y 52/48/22
C 31/49/45
M 52/12/48

Magenta will shift slightly when you increase or decrease the contrast. The other colors are quite resistant to changes in contrast and brightness.

Note: this approach should ignores any differences in model and software version and ensure white balance calibration regardless. Because we cannot exclude other structural differences in the software version, the values may still be bit off by a small margin. We can't know for sure before testing.

Before making those changes, please write down your current settings, though. Reversing changes manually for those items is an easy thing to do.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

For those of you who want to activate motion plus, this can be done in the service menu by changing the scanning value to 1:

LD ligger under "Advanced" jag fick ställa mig på "Advanced" trycka 0000 och sedan enter i snabb följd!

LD
IES_TH 100
IES_COeff 243
Patt_Sel 0
LVDS_RX_FMT 1
LVDS_RX_BIT 1
LVDS_TX_FMT 1
LVDS_TX_BIT_ 1
LD_SW 1
LED_Level 32
SF_OM 1
SF_Option 1
TF1_ON 1
TF2_On 0
ThTF2_Ratio 4
ThTF1_Ratio 4
ABL_ON 0
R_ABL_LEVEL 230
LIMIT_COE 255
L3DD_ON 1
L3DD_Ratio 7
L3DD_LD2_OLD3 1
L3DD_Satu_Level 6
SC_Demo_0
Scanning_0 <--------------------- ändra till 1
8Bit or 10Bit 1
LD_Demo 0
LD_Board_Test Off

Backlight Scanning improves motion resolution at the expense of slight flickering on some sequences.

Kolory to rzecz dyskusyjna bo na każdym kanale w zależności od tego kto nadaje jest lekko inaczej.:)


P.S. Nie mam podłączenia HDMI a w instrukcji nie znalazłem nic więc moje pytanie:
Co oznacza ikona w lewym dolnym rogu (ostatnia na dole), która jest nieaktywna przy normalnym podłączeniu i jak wejść do tego menu serwisowego ???
 
Ostatnia edycja:

irka

New member
żrą 240 W

walery napisał:
Było to już pisane. 956 ma to co te dwa razem.
786 ma ledy a nie ma mpeg4 i pierdół multimedialnych które możemy mieć gdzie indziej np w tunerze sat. Ten model ma ok 9cm szerokości.
856 ma mpeg4 i powyższe pierdołki a nie ma ledów no i ma te "spektakularne" 4,4cm szerokości i węższe ramiki.
To z grubsz tyle. Pamiętaj że na ledach obraz jest nieco lepszy (czerń i biel);)
Wszystkie wg instrukcji żrą 240 W prądu.


Fakty są trochę inne.Ledy sa oszczędne. Szczegóły:eek:k:
>Test magnus
46A956D tylko 144W /miejsce 1
55X4500 -----165W ////////// 2
42PFL9803H--105W ////////// 3
 

irka

New member
Dlaczego jest 3

walery napisał:
Dlatego bo np w instrukcji piszą że konsumpcja 40a jest taka sama jak 46a, ale dlaczego Philips jest trzeci skoro jest pierwszy ????


Bo tu chodzi o miejsce w teście.A waty to tylko częsć .
Sam otrzymał na 100%////85% 1miejsce
sony 55X4500//////////////81 i 2miejsce
phil 42PFL9803//////////////81 i 3.
Link do testu na forum 9.
pozdrowienia hejjjjj:grin:
 
Do góry