Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

tasba

New member
jtd napisał:
Prawdziwy amator z ciebie:) Ustaw pierw kanal z ciemnym obrazem najlepiej cale czarne tlo, wlacz menu i teraz pobaw sie opcja diod LED - widac roznice ??
He he :)
Ja poszedłbym dalej.
  1. Zaczekaj do wieczora i włącz telewizor
  2. Wybierz takie złącze, do którego nie masz nic przyłączone np. Złącze 1, Złącze 2 itp. czyli czarny ekran.
  3. Wejdź do menu i w opcjach Smart LED ustaw tryb DEMO
  4. Wyłącz światło i popatrz jak świeci LCD :)
  5. Podziel się z nami wrażeniami :p
Pzdr
Mirek

PS. Po skończonej zabawie nie zapomnij powrócić do trybu Standard
 

sooundy

New member
Witam,
pod koniec tygodnia zawita u mnie kurier z LE46A786...hmm chyba upadłem na głowę że coś tak drogiego kupiłem (choć i tak cena w necie o jakieś 2,5 tys mniejsza niż w Euro, Saturn itp)

A więc co najważniejsze. Dla przyszłych kupujących. Oglądałem stojące obok siebie Samsungi serii 6 i 7. Co do jakości obrazu bardzo dużych różnic nie zobaczyłem ale czerń w serii 7 była czernią a w serii 6 bardziej wpadała w odcienie szarości.

Tak więc pozostały dwa do wyboru: LE46A756 oraz LE46A786.
Później czynnik WAF stwierdził że jednak bierzemy ten droższy, bo i tak bajerów z LE46A756 nie wykorzystamy a tutaj ma być lepszy kontrast itp. A do tego człowiek z Samsunga (nie z infolinii ale człowiek jeżdżący po marketach i ustawiający telewizory aby najładniej się prezentowały) powiedział że LE46A786 zużywa mniej prądu (choć w specyfikacji nie znalazłem słowa o tym) a do tego lepiej się sprzedaje niż LE46A756.

Tak więc wybór padł na LE46A786.

Co jednak warte zaznaczenia, gdybym nie widział stojących obok siebie 6 i 7 nigdy bym nie powiedział że w 6 czarny nie jest czarny. Bo obraz w 6 jest naprawdę przyzwoity i jeśli ktoś nie ma dużego budżetu i nie chce sie zadłużać tak jak ja to niech bierze tańszą 6 i się nie zastaniawia. Co do MPEG-4 to jeszcze sprawa otwarta, a dekodery zewnętrzne na pewno nie będą kosztować wiecej niż 200 zł. Tym nie trzeba sie kierować przy wyborze telewizora!!

Pozdrawiam
 

tasba

New member
walery napisał:
Chyba bym zapomniał jak byś tego nie dopisał. :twisted:

Spoko spoko. Bez urazy :eek:k:
Rzecz w tym, że tryb Demo mocno rozjaśnia obraz i później sam wiesz jak panel razi w oczy. Automatycznie ten tryb nie powraca na ustawienie "Standard". Może to wynika z tego, że tylko przy mocno rozjaśnionym ekranie daje się wyłapać różnicę pomiędzy włączonym i wyłączonym SmartLedem? Bo np. w markecie, który ma intensywnie naświetloną powierzchnią handlową, wyłapanie tej róznicy na standardowych opcjach ekranu wcale nie jest łatwe. A jeszcze jak masz kilka telwizorów z boku do porównania.
Samsung nie źle to sobie wykombinował :)
 

walery

New member
tasba napisał:
Rzecz w tym, że tryb Demo mocno rozjaśnia obraz i później sam wiesz jak panel razi w oczy. Automatycznie ten tryb nie powraca na ustawienie "Standard". :)
Że o kresce na środku ekranu nie wspomnę. Róznica jest kolosalna sprawdziłem. Ja to włączałem przy bajkach a tam jest jasne tło i nie było widać, ale dzięki waszym radom dostrzegłem róznicę.:grin:
 

c-4

New member
Napisałem to w dziale o serii 8 ale tam chyba nikt nie zagląda, więc piszę tu:
Hej, czy ktos moze mi podpowiedzieć czy warto jest dokładać 1000 zł do modelu 956? Obecnie się zastanawiam między 46A786 a 46A856. Nie za bardzo potrafię sam zdecydować, czytam i czytam opinie, fora ale jakoś nie mogę się zdecydować na jeden, a teraz jeszcze doszło 956. Proszę o opinię czy warto dopłacać oraz który z pary 786 czy 856 jest lepszy i dlaczego?
 

Hartson

New member
Bez reklam
Widzę, że nie jesteś "niebieski" i nie masz dostępu strefy testów. Tam Kiki przeprowadził test LCD Samsunga 46A956. TV bardzo dobry. Bardzo dobra czerń i w zasadzie brak kontów. Co ciekawe również programy SD na dobrym poziomie. Generalnie TV godny polecenia ( oczywiście mówię to na podstawie ww. testu ).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
faktycznie - bardzo dobry model:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=31599 - czytaj
064_P1110609.JPG



To wszystko sprawia wreszcie radość z obcowania z telewizorem LCD.
053_P1110389.JPG
 

walery

New member
c-4 napisał:
Napisałem to w dziale o serii 8 ale tam chyba nikt nie zagląda, więc piszę tu:
Hej, czy ktos moze mi podpowiedzieć czy warto jest dokładać 1000 zł do modelu 956? Obecnie się zastanawiam między 46A786 a 46A856. Nie za bardzo potrafię sam zdecydować, czytam i czytam opinie, fora ale jakoś nie mogę się zdecydować na jeden, a teraz jeszcze doszło 956. Proszę o opinię czy warto dopłacać oraz który z pary 786 czy 856 jest lepszy i dlaczego?

Było to już pisane. 956 ma to co te dwa razem.
786 ma ledy a nie ma mpeg4 i pierdół multimedialnych które możemy mieć gdzie indziej np w tunerze sat. Ten model ma ok 9cm szerokości.
856 ma mpeg4 i powyższe pierdołki a nie ma ledów no i ma te "spektakularne" 4,4cm szerokości i węższe ramiki.
To z grubsz tyle. Pamiętaj że na ledach obraz jest nieco lepszy (czerń i biel);)
Wszystkie wg instrukcji żrą 240 W prądu.
 

piastun

New member
46A786 - ustawienie, kalibracja

Witam.

Jestem nowym posiadaczem 46A786. Jak najlepiej poustawiać wszystkie parametry w tym TV - podswietlenie, kontrast itd. TV ogladam głownie wieczorami. Moze jakis prosty (nie wymagajacy dodatkowych narzedzi) program do kalibraci? Cos polecacie?

Pozdrawiam.
 

Osjan

New member
walery napisał:
Ja nie mam tekiej informacji o częstotliwości z sata a mam podłaczenie EURO RGB. Wogóle nie ma miejsca przy naciśnięciu "i" na pilocie na tą informację.Jest:
obraz : Standardowy
dźwięk: użytkownika
SRS TS XT: wł
no i godzina.
Tyle kolego.;)

...hmm no nie wiem, u mnie pokazuje rozdzielczosc obrazu i odswiezanie (przy roznych rozdzielczosciach jest 50 Hz)

Pozdrawiam
 

MIRO-GN

New member
Dla tych co szukają dziury w całym, idealnej czerni i kolorów polecam TV laserowe, może wtedy będą zadowoleni i przestana narzekać na obraz:p

-Przed nami kolejna rewolucja w technologii telewizyjnej. Pod koniec ubiegłego tygodnia po raz pierwszy w sklepach pojawiły się telewizory, w których obraz jest rysowany światłem laserów odbijanych przez skomplikowany układ ruchomych zwierciadeł.
Przyjemność ta nie należy do najtańszych, bowiem laserowy telewizor Mitsubishi o przekątnej 65 cali wyceniony został na siedem tysięcy dolarów.

http: //tech.wp.pl/kat,1009789,title,Rewolucja-w-telewizji-laserowe-telewizory-w-sprzedazy,wid,10541538,wiadomosc.html?ticaid=16e98
 

walery

New member
MIRO-GN napisał:
Dla tych co szukają dziury w całym, idealnej czerni i kolorów polecam TV laserowe, może wtedy będą zadowoleni i przestana narzekać na obraz:p

-Przed nami kolejna rewolucja w technologii telewizyjnej. Pod koniec ubiegłego tygodnia po raz pierwszy w sklepach pojawiły się telewizory, w których obraz jest rysowany światłem laserów odbijanych przez skomplikowany układ ruchomych zwierciadeł.
Przyjemność ta nie należy do najtańszych, bowiem laserowy telewizor Mitsubishi o przekątnej 65 cali wyceniony został na siedem tysięcy dolarów.

http: //tech.wp.pl/kat,1009789,title,Rewolucja-w-telewizji-laserowe-telewizory-w-sprzedazy,wid,10541538,wiadomosc.html?ticaid=16e98

Jakby tak czekać to bym sobie nigdy TV nie kupił. Oprócz lasera jest oled i jeszcze jedna technologia ktorej nazwy zapomniałem.:cool:
 

chriso

New member
Mam pytanie do posiadaczy a786.
Czy lustrzany ekran tego modelu wymaga zaciemnienia pomieszczenia by uniknąć odbić?
Mam notebooka z matrycą typu "glare", która doprowadza mnie do szewskiej pasji z tego powodu.
TV będzie stał w pokoju z dużą ilością okien i nie chciałbym spuszczać rolet by obejrzeć coś w dzień.
 

lechoo

New member
walery napisał:
Lechoo,

Już tutaj było pisane że 786 nie ma mpeg4 tylko mpeg2 a 856 ma mpeh4 i to tyle. Info pewne;)

ok. jednak miałem wątpliwości i zadzwoniłem do samsunga pl, i miły pan powiedział,że jest tak jak piszesz , i on reprezentuje oficjalne stanowisko firmy samsung i ono jest zawarte na oficjalnej stronie internetowej firmy samsung ,nalezy czytać lub uwaznie wczytywać się w dane techniczne,i lepiej zasiegnać w razie watpliwości info u zrodła, a mniej ufać sprzedawcom , bo z nimi roznie bywa.po tej rozmowie zrobiłem wypad do mm real będzin ,gdzie sprzedawca zaklinał się ze, im przedstawiciel handlowy firmy samsung dawał słowo,że tuner mpeg 4 jest w le 786.uwazam ze nalezy polegac na oficjalnym zrodle info,firmy samsung. pozdro,dla ferajny.
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
chriso napisał:
Mam pytanie do posiadaczy a786.
Czy lustrzany ekran tego modelu wymaga zaciemnienia pomieszczenia by uniknąć odbić?
Mam notebooka z matrycą typu "glare", która doprowadza mnie do szewskiej pasji z tego powodu.
TV będzie stał w pokoju z dużą ilością okien i nie chciałbym spuszczać rolet by obejrzeć coś w dzień.

Mam ten TV ponad tydzień i nie zauważyłem problemów. Raz widziałem światło odbite z przedpokoju. Przedtem miałem CRT LG więc może się przyzwyczaiłem tam też przecie była szyba.:cool:
 

stolar

New member
786

Witam...
Posiadam 786 46" i...
Wiatraczek słychać dopiero gdy w domu jest grobowa cisza i zejde z głośnością do 5-6 wiec gdy jestem w domu sam i nie potrzebuje mieć dzwięku wyżej jest on lekko słyszalny... Odbicia jak odbicia cosik tam się odbija w ekranie ale nie na tyle aby przeszkadzało - poprzednio miałem phila kineskopowego i tez sie odbijalo tyle że odbicie było rozmyte a tu mam (lusterko)... Jedyne co mi przeszkadza to brak zegar na stałe albo inaczej byłem przyzwyczajony do tego iż zegarek moge ustawić na stałe i w rogu cyfry sobie przeskakuja, teraz rozwija mi sie cala lista ustawień a na końcu jest cyferblat i po chwili znika... Druga sprawa to przełączanie kanałów za pomocą klawiatóry numerycznej pilota, też pewnie kwestia przyzwyczajenia z phila ale żeby wskoczyć na powiedzmy kanał 18 musze najpierw wciskac 2 razy przycisk ./.. ha i jak stwierdze że na 5 kanale jednak chce cosik pooglądać to znowu 2 razy ./.. aby po wciśnięciu 5 można było wrucić do oglądania ciut dużo tego klikania... Czas jaki potrzebny jest do przeskoczenia z kanału na kanał to ok. 1 s wiec spoko...
Co do czerni to milusio aż chce sie oglądać, jakość przy SD przyzwoita/ DVD baja / blu-ray brak słów/ na Hd musze jeszcze chwile poczekać...
Mnogość funkcji ustawienia obrazu na poczatku przysporzyła mnie o zawrót głowy myślę iż jeszcze z miesiąc minie zanim dojde do ostatecznych ustawień wiec życze sobie cierpliwości i wytrwałości...

Pozdrawiam

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to w miare możliwości z chęcią odpowiem ....
 

kret020573

New member
stolar napisał:
Witam...
Posiadam 786 46" i...
Wiatraczek słychać dopiero gdy w domu jest grobowa cisza i zejde z głośnością do 5-6 wiec gdy jestem w domu sam i nie potrzebuje mieć dzwięku wyżej jest on lekko słyszalny... Odbicia jak odbicia cosik tam się odbija w ekranie ale nie na tyle aby przeszkadzało - poprzednio miałem phila kineskopowego i tez sie odbijalo tyle że odbicie było rozmyte a tu mam (lusterko)... Jedyne co mi przeszkadza to brak zegar na stałe albo inaczej byłem przyzwyczajony do tego iż zegarek moge ustawić na stałe i w rogu cyfry sobie przeskakuja, teraz rozwija mi sie cala lista ustawień a na końcu jest cyferblat i po chwili znika... Druga sprawa to przełączanie kanałów za pomocą klawiatóry numerycznej pilota, też pewnie kwestia przyzwyczajenia z phila ale żeby wskoczyć na powiedzmy kanał 18 musze najpierw wciskac 2 razy przycisk ./.. ha i jak stwierdze że na 5 kanale jednak chce cosik pooglądać to znowu 2 razy ./.. aby po wciśnięciu 5 można było wrucić do oglądania ciut dużo tego klikania... Czas jaki potrzebny jest do przeskoczenia z kanału na kanał to ok. 1 s wiec spoko...
Co do czerni to milusio aż chce sie oglądać, jakość przy SD przyzwoita/ DVD baja / blu-ray brak słów/ na Hd musze jeszcze chwile poczekać...
Mnogość funkcji ustawienia obrazu na poczatku przysporzyła mnie o zawrót głowy myślę iż jeszcze z miesiąc minie zanim dojde do ostatecznych ustawień wiec życze sobie cierpliwości i wytrwałości...

Pozdrawiam

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to w miare możliwości z chęcią odpowiem ....

jak sprawa wygląda przy podłączeniu konsoli?
 

dandii

New member
kret020573 napisał:
jak sprawa wygląda przy podłączeniu konsoli?

Mnie przede wszystkim interesuje połączenie kompa z tym tv i czy widac smuzenie(WIADOMO KABEL HDMI -DVI)
Z wyborem tv czekam go grudnia albo 9 lub ta 7
 
Do góry