Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

MIRO-GN

New member
mam pytanie czy korzystając z sygnału z cyfry+, cyfrowego polsatu lub zwykłej kablówki telewizor będzie korzystał DVB-T na mpeg4?
Chodzi mi oto jakie korzyści wynikają z DVB-T mpeg4 i kiedy to się przydaje?:roll:
 

walery

New member
MIRO-GN napisał:
mam pytanie czy korzystając z sygnału z cyfry+, cyfrowego polsatu lub zwykłej kablówki telewizor będzie korzystał DVB-T na mpeg4?
Chodzi mi oto jakie korzyści wynikają z DVB-T mpeg4 i kiedy to się przydaje?:roll:

Jest to tuner telewizji naziemnej więc ewentualnie zostaje kablówka.;) Znając nasz poścpiech to poczekasz parę lat choć zapowiadają koncówkę przyszlego roku. Ale po co to komu kto ma sata.8)
 

mateo102

New member
c-4
w ceneo jest w czołówce sklep z bedzina, on jest blisko mnie. Sklep wydaje sie pewny i bede na pewno tam kupowal tyle ze ja mam opcje odbioru osobistego. W tym sklepie tez widzialem a856 w akcji miażdzy ale jest zadrogi na moja kieszen bo 4500 czekam az stanieje.... :=/

aha bardzo wazne ten sklep ma gwarancje tylko w samsungu miasto obok czyli w sosnowcu bo pytalem specjalnie czy ma na cala polske..
 
Ostatnia edycja:

bonzo

New member
Jak może nie mieć gwarancji ważnej w całej Polsce? Absurd jakiś. W takim razie tv nie pochodzi z polskiej dystrybucji i nie ma oficjalnej gwarancji Samsung Polska.
 

walery

New member
bonzo napisał:
Jak może nie mieć gwarancji ważnej w całej Polsce? Absurd jakiś. W takim razie tv nie pochodzi z polskiej dystrybucji i nie ma oficjalnej gwarancji Samsung Polska.

Ja mam np na dwa lata gwarancję Samsung Polska czyli pochodzi z polskiej dystrybucj. Te tańsze egzemplarze są ściągane z zachodu z niby gwarancją, a niedaj boże jak się coś spier... to wtedy kłopot. Lepiej dodać te 200 zł i kupić od pewnego sprzedawcy z polskiej sieci dystrybucyjnej.;)
 

MIRO-GN

New member
ale jest jeszcze rękojmia możesz żądać przez 2-lata od sprzedawcy naprawy (tzn. niezgodności towaru z umowa kupna) - przepisy prawa konsumenta.
a jeśli sklep sprowadził to nawet z "Singapuru":D to już jego sprawa jak to załatwi, sprzedając towar w Polsce obowiązują go polskie przepisy.
 

Osjan

New member
Witam wszystkich
Mam takie male pytanko - w LCD Samsunga LE46A786, przy wlaczeniu na pilocie przycisku Info, niezaleznie jaki program jest wyswietlany (cyfra+, kanaly HD) mam informacje ze obraz ma 50 Hz. Zdaje sie ze LCD jest 100 Hz, ale z jakiegos powodu nie wyswietla takiego obrazu.

Pozdrawiam
 

bryczes

New member
mateo102 napisał:
c-4
w ceneo jest w czołówce sklep z bedzina, on jest blisko mnie. Sklep wydaje sie pewny i bede na pewno tam kupowal tyle ze ja mam opcje odbioru osobistego. W tym sklepie tez widzialem a856 w akcji miażdzy ale jest zadrogi na moja kieszen bo 4500 czekam az stanieje.... :=/

aha bardzo wazne ten sklep ma gwarancje tylko w samsungu miasto obok czyli w sosnowcu bo pytalem specjalnie czy ma na cala polske..

Coś chyba Ci się kolego pomieszało. Ma podpisaną umowę z serwisem Samsunga w Sosnowcu na telewizory Samsunga. Nie oznacza to jednak że musisz tam oddać telewizor do naprawy. Gwarancja producenta jest ważna w całym kraju. Serwis producenta wybierasz sam. Zapewne pan miał na myśli, że telewizor Samsunga możesz w razie problemów oddać bezpośrednio do nich a oni oddadzą go do serwisu w Sosnowcu.
 

mateo102

New member
Kolego bryczes mowie to co mi powiedział sprzedawca moje pytanie brzmiało czy gwarancja jest ważna na terenie całego kraju w każdym punkcie samsunga. Odpowiedź była taka: nie, jest tylko ważna w samsungu w sosnowcu.

Wystarczy wejść w Ceneo, sklep jest w czołówce cenowej miasto Będzin. Zadzwonić i się dowiedzieć.

Mimo to będę tam brał TV bo to że w SC w samsungu to mnie nie interesuje akurat, może być bo to jest bliżej nawet dla mnie niż ten sklep w Będzinie. Tylko nie wiem jak to wygląda jak ktoś jest np. ze szczecina ... Dlatego o tym pisze, najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

pogrzebacz

New member
Parę fotek 786 samsung , sygnał sd i hd , skalowanie obrazu sd sami oceńcie na screnach
 

Attachments

  • PA310527.JPG
    PA310527.JPG
    90,9 KB · Wyś: 217
  • PA310528.JPG
    PA310528.JPG
    117,6 KB · Wyś: 192
  • PA310529.JPG
    PA310529.JPG
    119 KB · Wyś: 165
  • PA310530.JPG
    PA310530.JPG
    70,6 KB · Wyś: 187
  • PA310531.JPG
    PA310531.JPG
    179,1 KB · Wyś: 171
  • PA310525.JPG
    PA310525.JPG
    140,2 KB · Wyś: 193

mateo102

New member
Jaki dokładnie model?
Sprawdzałeś może jak się sprawuje pod grami?
Napisz ogólne wrażenia jakie plusy minusy...? gdzie kupiłeś i ile zapłaciłeś?

z góry dzięki
 

marcin255

New member
mateo102 napisał:
Kolego bryczes mowie to co mi powiedział sprzedawca moje pytanie brzmiało czy gwarancja jest ważna na terenie całego kraju w każdym punkcie samsunga. Odpowiedź była taka: nie, jest tylko ważna w samsungu w sosnowcu.

Wystarczy wejść w Ceneo, sklep jest w czołówce cenowej miasto Będzin. Zadzwonić i się dowiedzieć.

Mimo to będę tam brał TV bo to że w SC w samsungu to mnie nie interesuje akurat, może być bo to jest bliżej nawet dla mnie niż ten sklep w Będzinie. Tylko nie wiem jak to wygląda jak ktoś jest np. ze szczecina ... Dlatego o tym pisze, najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć.
a to ciekawe bo mnie powiedział ,ze jest gwarancja Samsung Polska ,zamówiłem 856 :eek: ,nic jeszcze w pon. przed wysyłka dokładnie zapytam
 

walery

New member
Osjan napisał:
Witam wszystkich
Mam takie male pytanko - w LCD Samsunga LE46A786, przy wlaczeniu na pilocie przycisku Info, niezaleznie jaki program jest wyswietlany (cyfra+, kanaly HD) mam informacje ze obraz ma 50 Hz. Zdaje sie ze LCD jest 100 Hz, ale z jakiegos powodu nie wyswietla takiego obrazu.

Pozdrawiam

Ja nie mam tekiej informacji o częstotliwości z sata a mam podłaczenie EURO RGB. Wogóle nie ma miejsca przy naciśnięciu "i" na pilocie na tą informację.Jest:
obraz : Standardowy
dźwięk: użytkownika
SRS TS XT: wł
no i godzina.
Tyle kolego.;)
 

walery

New member
pogrzebacz napisał:
Parę fotek 786 samsung , sygnał sd i hd , skalowanie obrazu sd sami oceńcie na screnach
Skalowanie obrazu SD masz na myśli chyba obraz z blueraya bo przecie nie ma skalowania z satelity zwykłej czestotliwości do full hd jak to ma miejsce w bluerayu np Panasonica czy Sony i innych.
Poza tym obraz wymiata. Mam ten sam model to wiem.:grin:
 

pogrzebacz

New member
mateo102 napisał:
Jaki dokładnie model?
Sprawdzałeś może jak się sprawuje pod grami?
Napisz ogólne wrażenia jakie plusy minusy...? gdzie kupiłeś i ile zapłaciłeś?

z góry dzięki
Model LE40A786
Niestety nie sprawdzałem pod grami, wrażenia bardzo dobre, kąty jak dla mnie super, czerń też, co potwierdzają screeny które dałem kilka stron wcześniej, obraz hd bardzo dobry,fajny dźwięk, minusem jak dla mnie są te strasznie grube ramy no ale jestem zadowolony a to chyba najważniejsze.

walery napisał:
Skalowanie obrazu SD masz na myśli chyba obraz z blueraya bo przecie nie ma skalowania z satelity zwykłej czestotliwości do full hd jak to ma miejsce w bluerayu np Panasonica czy Sony i innych.
Poza tym obraz wymiata. Mam ten sam model to wiem.:grin:

To są screeny z platformy cyfrowej Jambox która działa na śląsku. Mówiąc skalowanie miałem na myśli co można zrobić z kanałami Nie "HD" aby wyglądały naturalniej.

jtd napisał:
Kurcze serio u was nie slychac wiatraczka jak wylaczycie glosniki ? Tez macie Made in Slovakia ?

Rozwieje twoje wątpliwości, też mam Made in Slovakia, tak, wiatrak słychać jak się wyłączy dźwięk i przyłoży się ucho z tyłu TV, w chwili gdy wyłączam TV słychać takie pstryknięcie od wyłączajacego się wiatraczka, jednak jak zapewne wiesz nie przeszkadza to podczas oglądania.
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
marcin255 napisał:
no to dobrze ,że w ostatniej chwili zamieniłem 786 na 865

Jezeli ze wzgledu na wiatrak to popełniłes błąd.
Ten wiatrak jest autentycznie niesłyszalny (mam made in Slovakia też). Mam takiego testera w domu (żona:grin: ), który strasznie narzeka na wiatrak z tunera sat, a który to wiatrak włącza się od czasu do czasu. O wiatraku w TV ani słowa nie mówi więc jest spoko. Zaznaczam, że mam 40" może w 46" jest od helikoptera.;)
Cisza..
 
Do góry