Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

kazim11

New member
Też mam zamiar powiesić TV na ścianie i pewnie będę chciał zakupić wspomniany wcześniej model uchwytu Samsunga.

Oglądając zdjęcia wieszaka, które zamieścił Smiglostopy i porównując to z fotką na stronie Samsunga jest tam jeszcze jakaś podkładka. Czy trzeba to mocować w całości, czy też wystarczy przykręcić srebrne talerze/uchwyty do ściany?
 

Attachments

  • wieszak.jpg
    wieszak.jpg
    11,3 KB · Wyś: 534

Dżon Bondżoe

New member
na stronie samsunga jest filmik pokazujący jak to się montuje i po co są te podkladki

a na allegro pojawił sie sprzedawca, który oferuje te wieszaki "własnej roboty" po 250PLN

ponoć są lepsze od oryginalnych
 

crocom

New member
crocom napisał:
Jest to specjalny wieszak do telewizorów samsunga (w tym modelu 850), bez problemów można go kupić w Polsce, w moim przypadku był to Saturn. Cena 500-600 zł (tak wiem że dużo ale telewizor prawie nie odstaje od ściany), typ podam jak będę w domu.
zgodnie z obietnicą:
 

Attachments

  • DSC_0128.JPG
    DSC_0128.JPG
    162,4 KB · Wyś: 541
  • DSC_0131.JPG
    DSC_0131.JPG
    176,6 KB · Wyś: 528
  • DSC_0132.JPG
    DSC_0132.JPG
    145,3 KB · Wyś: 529

smiglostopy

New member
Wieszak nie ma regulacji ani w pione, ani w poziome. Dziala on na tej samej zasadzie jak ramki na obrazki z tym ze nie mozna zmieniac ustawienia metalowej linki w pionie bo jest one przykrecona w 2 miejscach (nie da sie jej wkrecic gdzie indziej). Jak linka jest dokrecona na maxa to wygina sie jakies 5 cm w dol od lini wieszakow na scianie tworzac "trapez" pomiedzy 2 punktami mocowania na scianie ktore sa gorna/krotsza krawedza trapeza i 2 punktami mocowania na TV - dolna/dluzsza krawedz trapeza (ladnie to opisalem? hehe)

Dolna krawedz rowno z oczami dla mnie jest ok. Wlasciwie to musialem spuscic plazme do dolu bo poczatkowo zawiesilem ja troche za wysoko. Teraz dolna krawedz jest rowno z oczami i nie jest to meczace (niestety glosniki nie sa teraz na srodku i pewnie tez bede je musial przewiesic, a nie usmiecha mi sie to....) Idealnie, srodek ekranu powinien byc na rowni z oczami, ale przy wieszaniu na scianie trzeba troche pojsc na kompromis pomiedzy komfortem ogladania a estetyka. jak wisi za nisko, wyglada to troche dziwnie. Z kolorami nie bedzie problemu.

Moj sprzedawca powiedzial mi zeby przed podpisaniem odbioru sprawdzic czy:
- karton nie jest uszkodzony,
- nie ma fizycznych uszkodzen na obudowie/panelu,
- po podlaczeniu do kontaktu wyswietla sie menu.
Dodatkowo, zeby przed podpisywaniem zaznaczyc, czy dostalo sie certyfikat, ze TV byl przewozony w pozycji pionowej. Niestety firma ktora dostarczala nie zapewniala tego bajeru. Jesli masz troche czasu, zeby dokladnie go obejzec, zobacz sobie czy nie ma sladow rozkrecania, czy instrukcje/pilot/kable sa oryginalnie zapakowane. Czy nie ma paluchow odcisnietych na panelu/obudowie. Wlacz menu serwisowe zeby sprawdzic liczbe godzin (mam gdzies to w domu zapisane, jak wroce to postaram sie napisac jak wlaczyc). Oczywiscie sprawdz sobie glosnosc bzyczenia i zdecyduj czy ci przeszkadza. Zakladam jednak, ze bedziesz podekscytowany nowa zabawka i jak nie bedzie rozbitego ekranu to i tak go lykniesz:)

Jesli chodzi o glosniki Bose to tak jak pisal kolega wczesniej. Prawdopodobnie nie dasz rady ich podlaczyc bez wzmacniacza. Same glosniczki sa jak najbardziej w moim guscie (mowie o wygladzie). Ja mam male plastiki Harmana i nie zgodze sie z opinia kolegi z Wroclawia ze nie jest to prawdziwy system;) graja bardzo ladnie, a pierdykniecie tez jest (jakis czas temu opisywalem swoje wrazenia na ich temat, ale bylo to zaraz po zakupie wiec trzeba wziac mala poprawke na podjarke, hehe. 2 lata pozniej jestem z nich jednak wciaz zadowolony). Tez myslalem o systemie Bose, ale zdecydowala cena. Za sam zestaw glosnikowy licza sobie wiecej niz harman kardon z calkiem niezlym wzmacniaczem. Moim zdaniem 400 euro to sporo za 2.1. Na dodatek mam zestaw Bose w samochodzie i wysiadl mi prawy dolny przod. Tak tylko pisze. Nie robie antyreklamy, hehe.

edit: to nie jest podkladka tylko tyl TV:) Na zdjeciu TV jest bokiem. Na gorze TV widac przymocowana linke. Na dole jest kolko z metalowa wypustka po lewej stronie i plastikowe kolko po prawej stronie. te kolka (razem z tymi przy lince, dotykaja sciany. Metalowa wypustka jest po to, zeby po powieszeniu odgiac TV w celu podlaczenia kabli)
 
Ostatnia edycja:

kazim11

New member
Dzięki Smiglostopy, wyszła moja ignorancja z tą podkładką ;-) Widziałem gdzieś taki system mocowania więc "zastosowałem" autosugestię.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to pytałem się w serwisie czy były już reklamowane 850’ki z powodu buczenia. Facet sprawdził w kompie i potwierdził, że były takie przypadki. Po naprawie w serwisie użytkownicy już nie zgłaszali ponownie problemów (ew. pogodzili się z wadą) więc mam nadzieję, iż usterka jest do naprawienia.
 

smiglostopy

New member
Link do filmu jak zamocowac wieszak:
http://www.youtube.com/watch?v=dKsaaS1_d4E

Wejscie do menu serwisowego:
przy wylaczonym TV wcisnac po kolei Mute->1->8->2->Power on

Na zalaczonych fotkach krok po kroku jak dojsc do liczby godzin (control-Sub option -panel display time)

Powodzenia;)

P.S.
Po weekendowym maratonie przed telewizorem (Giants v. Eagles + Yankees v. Phillies, hehe) bzyczenie ma marginalny, by nie powiedziec zerowy, wplyw na ogladalnosc.
 

Attachments

  • a.jpg
    a.jpg
    55,5 KB · Wyś: 505
  • b.jpg
    b.jpg
    53,3 KB · Wyś: 521
  • c.jpg
    c.jpg
    66,7 KB · Wyś: 517

Dżon Bondżoe

New member
i nie zgodze sie z opinia kolegi z Wroclawia ze nie jest to prawdziwy system:wink: graja bardzo ladnie, a pierdykniecie tez jest

generalnie chodzilo mi o plastikowe pudełeczka pokroju creative, logiteh i różnych zestawów plastikowych samsungow sonych i panasoników hk to przecie doceniona firma w świecie audio - tak samo jak bose

że były takie przypadki. Po naprawie w serwisie użytkownicy już nie zgłaszali ponownie problemów (ew. pogodzili się z wadą) więc mam nadzieję, iż usterka jest do naprawienia.

no właśnie - i dlatego kamień z serca spadl mi już przed zakupem

bzyczenie ma marginalny, by nie powiedziec zerowy, wplyw na ogladalnosc

to mogą zrozumieć tylko posiadacze tego tv....
przyjemnosć oglądania tego tv zabija dyskomfort bzyczenia (jeśli takie występuje)

ja móglbym z tym nawet żyć (pomimo totalnego bzika na punkcie ciszy elektroniki)

na decyzję o wezwaniu serwisu miala wpływ druga wada mojego modelu: migotanie obrazu przy podłączeniu komputera.
 

daruddg

New member
był i nima :(

Przyjechał mój upragniony tv, ogromny !!!, w markecie 58 wyglądała na mniejszą od niego :). Panowie wypakowali, popodłączali wszystko, nawet nie buczał ale po chwili zwariował i zaczął sam kanały przełączać jakby ktoś bawił sie chanel na pilocie :) i to tak zapierniczaly ze w ciagu 2 sekund 30 kanałów przerzucało :). I zabrali go spowrotem, ale kur.a pech, a już sie cieszyłem. Powiedzialem o menu serwisowym to zdębieli chyba i nie wiedzieli jak do niego wejść, zreszta gadali w jakimś bełkoczacym jezyku ( holenderski) wiec za bardzo nie zrozumialem, reasumując nie ma tv :(. Najlepsze jest to jak go zapakowali spowrotem, nie zdjeli podstawki wpakowali go z podstawką i fajnie sie bujał :), spisalem numery tv, tego egzemplaża już nie wezme :).
Moja dziewczyna już zaczyna bełkotać, ze tv za duzy :), po co taki wielki :), moze sie przyzwyczai.

Odnośnie menu serwisowego, to zauważylem ze ma high definition na off?? nie powinno byc na on??, i gdzie jest ten czas pracy bo nie wiem, nie zauważyłem. Czekam na tele z nowym terminem dostawy, oby jutro, ponoc dwa mieli na stanie.
Powiedzcie mi ktory numer trza bylo spisac aby rozpoznac czy to inny czy ten sam model, ja spisalem ten dolny z tabliczki znamionowej.
Chyba do mnie jeszcze nie dotarlo ze mialem ten tv w domu :), bo nie tesknie jeszcze :).

Ale przynajmniej zostały mi naklejki po TV :) coooool. Rozpacz.


A wieszak jest zajefajny :), 5 minut i zamontowane, nawet jak sie dokladnie w poziomie nie ustawi mocowań to można to wyrównać na lince :), nie wspomne o łatwym dojściu do podłączeń. Koszt też niemały 149Euro, ale mam już w domu.

Dodatkowe pytanie, zauważylem takie przejsciówki ze scarta na HDMI czy to daje efakt hdmi czy lepiej mieć caly kabel HDMI?? a to tylko taka przejściówka aby nie zajmować za duzo miejsca?.
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
ale po chwili zwariował

czasami chciałoby się chyba więcej zapłacić za coś zrobionego w normalnym kraju...

Moja dziewczyna już zaczyna bełkotać, ze tv za duzy :), po co taki wielki :), moze sie przyzwyczai.

nie przejmuj się - wmow jej coś głupiego - uwierzy

moja zona tez coś marudzila lekko ale gadałem jak najęty to i tamto i teraz juz go pokochała :)
ja spisalem ten dolny z tabliczki znamionowej.
S/N - serial number


czy to daje efakt hdmi czy lepiej mieć caly kabel HDMI??

absolutnie tylko hdmi - ze scarta na hdmi to jest konwersja z analoga do cyfry - jest takie przysłowie z g* bata nie ukręcisz - tutaj ono się sprawdza

hdmi jest najlepszym sygnałem
 

smiglostopy

New member
daruddg napisał:
Odnośnie menu serwisowego, to zauważylem ze ma high definition na off?? nie powinno byc na on??, i gdzie jest ten czas pracy bo nie wiem, nie zauważyłem.

To jest "high devi" to chyba cos innego. Nie bede tam grzebal. Nie znam sie i nie chce nie popsuc...

Czas pracy to 11 pozycja od gory w pierwszej kolumnie ("panel display time").

Napisz jak sie sprawuje nowy TV.
 

daruddg

New member
już jest :)

Nowy Tv dojechał właśnie i wygląda ok, ma inny numer, nie ma naklejek :(, tylko folie ochronną na ramie, ale po sprawdzeniu miał 0h świecenia. Wiec sądze że jest nowy, pewnie u kogoś odpakowywany ale nie myśle o tym :). teraz modlić sie o bezawaryjność :).
Ogólnie kablówka z 2 metrów rewelacja, choć nie idealna, zaraz wieszam na ścianie.
Jest minimalny szum, ale nie wiem co to moze mi w uszach szumi, nie stwierdzilem uciazliwego szumu, przynajmniej narazie, pewnie gdybym o nikm nie wiedzial nawet bym nie uslyszal, leptop chodzi głośniej, nie wspomne o x-boxie :) ktory i tak mi nie przeszkadza :). Jak sie cos zmieni dam znać, najpierw montaż na ścianie :).

Z tym bzyczeniem to jest paranoja, jak o nim nie mysle to nie slysze jak pomysle i sie wsluchuje to slysze malutkie, ale moj ctr czasami 5 razy glosniej bzyczał :).
ogólnie wrazenia na plus.

Model z września, tak pisze, raczej nie za stary. Ktoś ma nowszy??
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
Jestem zajebiscie zdenerwowany tym wieszakiem, problemu z nim wiecej niz to warte, a na koniec linka mi nie zeszla z jednej strony i plazma wisi krzywo.:( , nie mam juz sily sie z tym meczyc.

Zawieszone, wisi pięknie, obraz po kablu HDMI wporządku z cyfrowego polsatu, ale niektóre kanały widać że nie dają rady.

Od razu mam pytanie, na złączu hdmi, nie rozciąga mi ekranu, nawet nie moge wybrac takiej opcji, jest tylko 16:9, czy jest jakis sposob na automatyczne rozciagniecie obrazu na HDMI??

Ustawienia porobilem na ECO i ponizej 50 wszystko, po zawieszeniu plazmy nie stwierdzam buczenia, slysze tylko laptopa :). Jestem mile zaskoczony jakością obrazu z odleglosci 2-2,5 merta, naprawde wporządku, co do kolorystyki to dopiero po kalibracji.

Ciągle się zastanawiam czy dokonałem dobrego wyboru, czy trzebabylo wziąść panasa 50V10E ??.

Zaczynam sie powoli cieszyć tele :). Jeszcze musze posprzątać :),
Podsumowywując na początku, nagłośnienie wcale nie takie złe, ja nigdy nie mialem styczności z kinem domowym tylko zawsze głośniki z TV i nie widze jakichś specjalnych niedociągnięć, dzwiek ładny ( oczywiście nie to co w kinie i raczej przestrzennego dzwięku nie ma sie co spodziewać ), ale nie odbiega od moich poprzednich TV.
Buczenia, syczenia czy czegokolwiek tam nie stwierdzam, dopiero po przystawieniu ucha do TV i wsłuchaniu się cośtam syczy jakby elektronika, ale z 0,5m już niesłyszalne.

Pomóżcie mi bo jak odbieram cyfrowy polsat po HDMI i ustawilem rozdzielczosc w TV 1980x1080i to mi obcina gore i dol i boki chyba tez. ( rozdzielczosc ustawilem pilotem do tunera samsunga bo nie wiem jak ustawic pilotem od TV. Normalna rozdzialke mialem 780 na 480 czy jakos tak po hdmi.
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
po wizycie serwisanta... ( a raczej kierowcy ktoy zabral tele)

zdolowalęm się...

koleś zacząl mi jakieś farmazxony opowiadać, że telewizory tak brzęczą i tak dalej! pokazałem mu migotanie obrazu po podlączeniu pc i też marudzil

zabral ale powiedzial ze to decyzja technika co dalej z tele będzie!!!

Na infolinii swoje a on swoje!


masakra!

i co ja szary człowieczek mogę...
tylko czekać na laskawego PANA TECHNIKA - niby do końca tyg mają dać znać.

za tele zapłaciłęm i tele oglądać nie mogę....
 

smiglostopy

New member
Dzon, koniecznie napisz co serwis wykombinowal. Moim zdaniem cale zamieszanie z wysylaniem TV nie jest warte tego bzyczenia.

daruddg, jak wieszales go sam to sie nie dziwie ze miales dosc. 2 osoby to mus. Inczej jest ciezko bo jest bardzo malo miejsca miedzy sciana a wieszakiem.

Dolaczam sie do pytania jak ustawic, zeby obraz automatycznie sie rozciagal po zmianie sygnalu. Np ogladam film na kanale HD na pelnym ekranie, a reklama leci w SD in juz wyswietla sie w 4:3. Czy mozna to ustawic, zeby sie rozciagalo automatycznie?

Tez sie zastanawialem nad V10. W moim przypadku zadecydowal wyglad zewnetrzny, cena i opcje multimedialne (ktorych zreszta na razie nie wykorzystuje;). Nie zaluje ani troche.
 

daruddg

New member
Montowalem sam, ale wieszalem z kolegą, po prostu w instrukcji bylo zeb mozna takie cos zdjac, pierscien, ja go zdjolem i nie moglem wlozyć, zmasakrowalem wieszak ale wlozylem go, ale tak go pokrzywilem ze linka nie wpadala w niego po zawieszeniu, i znowu poszedlem po kolege zdjalem tv powyginalem pierscien i linka weszla, teraz wisi jak ta lala.

A z tym bzyczeniem to musi byc jakis przewal z samsunga, moj nie bzyczy, moze minimalnie ale nieslyszalne dla kogos kto go nie szuka, moj CTR nierzadko bzyczał 5 razy glosniej.

Postaram sie uporządkowac swoje pytania, bo ostatnio pisalem bez ładu i składu.
1. Jak wybrać rozdzielczość na pilocie?? po hdmi dla danego kanału czy tez dla calego tv, bez obcięcia obrazu( u mnie jak zwiekszam rozdzielczosc z pilota od tunera bo mam taki ladny przycisk resolution, to obcina mi obraz im wieksza daje.
2. Jak włączyc to 100hz dla sygnału tv??
3. czy oplaca sie kupowac kabel hdmi za 120E niby 10,2Gb do 1080p, jak posiadam x-boxa, nie mam blu reya ( moze w przyszlosci PS3) a gry na x-boxie chodza w 720p i teewizja tez jest 720p, czy zauwaze jakas ogromna roznice w grze na x-klocku, czy filmach z komputera??.
4. jak najlepiej podlaczyc kompa do tego tv??, przez HDMI??, czy PC, czy moze bezprzewodowo, ale co wtedy potrzebuje??.
5. jak wlaczyc tryb game podczas gry na konsoli lub podlaczeniu komputera??, czy dziala on tylko po kablu hdmi??.

dzieki z gory za odp. bedzie wiecej pytan :).
 

kazim11

New member
Dżon powodzenia w serwisie. Ja jeszcze czekam na serwisanta (a z tego co piszesz to raczej pewnie na kierowcę), który zabierze sprzęt. Nie odezwali się dzisiaj więc z braku czasu przełożę wizytę na następny tydzień.

Kończąc z mojej strony temat buczenia (oczywiście do czasu załatwienia sprawy) kwestia wygląda raczej tak, że albo ma się szczęście albo się trafi na felerny model - u mnie słychać z 3 metrów gdy głośność ustawiona jest na ¾ skali. Żona też to słyszy więc raczej nie robię sobie sam jazdy;). Kina jeszcze nie podłączyłem bo jestem w trakcie remontu, ale nawet jak wszystko zamontuję nie będę cały czas raczej słuchał przez ampli, więc wada jest dla mnie dość poważna.
 

smiglostopy

New member
daruddg napisał:
3. czy oplaca sie kupowac kabel hdmi za 120E

Nawet sie nie wyglupiaj! Przez 5 lat uzywam najzwyklejszego kabla HDMI, ktory byl dolaczony do DVD, bez zlotych koncowek. Obraz jest zyleta. Kilka dni temu dokupilem troche lepszy, firmowy ze zlotymi koncowkami za $30. Obraz jest identyczny z obu... W sklepie chcieli mi wcisnac "wall certified", niby specjalny do instalacji wewnatrz scian, za $80. Niby nie dziala na niego elektrycznosc z pobliskich kabli w scianie. Nie dalem sie;) Jak ktos widzi roznice w obrazie na 2 roznych kablach HDMI jest dla mnie mistrzem.
 

Dżon Bondżoe

New member
Moim zdaniem cale zamieszanie z wysylaniem TV nie jest warte tego bzyczenia.

a migotanie ekranu na pc...? wysłałem.. moj pokój jest smutny - ni ma tv...


koniecznie napisz co serwis wykombinowal
prekombinował - nagadał mi takich rzeczy żeby mnie zniechęcic dowysłania go - jestem tak nabuzowany i wściekły - ze jak mi nie naprawią tego to to się tak nie skończy
chce tele bez bzyczenia i bez migotania na pc

jak ustawic, zeby obraz automatycznie sie rozciagal po zmianie sygnalu

na dekoderze nki mam ustawione żyby dopasowywał się 9rozciągnał) jesli nie jest 16:9 a w tele mam dopasowywanie isę włączone
Np ogladam film na kanale HD na pelnym ekranie, a reklama leci w SD in juz wyswietla sie w 4:3. Czy mozna to ustawic, zeby sie rozciagalo automatycznie?

z autopsji Ci raczej powiem ze nie - bo kanał nadaje w hd i jeśli coś wyświetla nie w 16:9 to własnie wyświetal to w 4:3 - zauważ, ze logo stacj zwykle jest poza obrazem 4:3 - możesz prówbowac to zniwelowac dajac - przyblizenie w tele - ale czasami wygląda to kiepsko

czy oplaca sie kupowac kabel hdmi za 120E
wg mnie nie
jak najlepiej podlaczyc kompa do tego tv??

hdmi

Dżon powodzenia w serwisie
oj cos czuję, że będzie wojna
jeśli nie dostanę naprwionego tele....... nie ręczę za siebie


Nawet sie nie wyglupiaj! Przez 5 lat uzywam najzwyklejszego kabla HDMI, ktory byl dolaczony do DVD, bez zlotych koncowek. Obraz jest zyleta

na forum mi ktoś napisał i zdrowy rozsądek podpowiada, że cyfra to cyfra - to nie komponent czy rgb... analogowe kable warto kupowac drogie - ale nie cyfrowe

Jak ktos widzi roznice w obrazie na 2 roznych kablach HDMI jest dla mnie mistrzem

muszę sie chyba z tym zgodzć... kupiłem dvi>>hdmi prawie za 2 bańki i czy ja wiem, żeby obraz był lepszy niż na zwykłym hdmi.. wg mnie lepszy jest obraz na kablu dvi>>hdmi niż na przejściówce dvi>>hdmi - bo mniej jest złączy..

cyfra to cyfra
 

Prof1906

New member
net

Jak zaktualizować TV bo właśnie podłączyłem pod net ale w aktualizacji mam aktywne tyko przez USB czy on sam się zaktualizuje trzeba coś włączyć ???
 
Do góry