Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

jgx

New member
Bez reklam
Kazim i Dżon - czekamy z niecierpliwością - chyba będziecie pierwszymi userami którzy zdadzą konkretną i miarodajną relacje z działań serwisu sama w temacie buczenia/bzyczenia
pozdro 4all
 

andresn50

New member
Witam


Z wielkim zainteresowaniem śledzę waszą dyskusję, ponieważ za parę tygodni mam zamiar kupić TV i jak to zwykle bywa nie mogę się zdecydować co kupić.

Poważnie pod uwagę biorę posiadaną przez was plazmę, na stronie samsunga jest nowy soft (wersja 2008 ) do tego tv, ma ktoś wgrany ?

Coś ciekawego się zmieniło ?


Pozdrawiam

Andrzej
 

smiglostopy

New member
Pisze z tygodniowym poslizgiem bo przedluzyl mi sie remont, a dokladnie malowanie.

W sprawie bzyczenia. Nie zniknelo przez tydzien. Jednak gdy telewizor stal na podlodze bylo znacznie bedziej slyszalne, niz teraz kiedy jest zawieszony troche wyzej. Przy wylaczonym glosie slychac je nawet z 5 m. Przy niskiej glosnosci (np. w warunkach nocnych) slychac w jasnych scenach. W dzien, przy "normalnej" glosnosci nie slysze tego wogole. Nawet przy bardzo jasnym obrazie. Generalnie, nie jest to dla mnie zaden problem i pewnie, gdyby nie ten i kilka innych watkow, nawet nie zwrocilbym na to uwagi. Niemniej rozumiem, ze dla niektorych moze byc to niedogodnosc. Nie mam planow wzywania serwisu/reklamowania.

W sprawie obrazu. Jest taki jak sie tego spodziewalem. Nie doznalem co prawda szoku jakosciowego bo moj wczeniejszy samsung (slim 32'') byl 1080p, ale poprawa w jakosci jest znaczna. Prawdopodobnie najwieksza robote robi tu rozmiar. na temat odcieni czerni/bieli nie wypowiadam sie bo nie mam porownania z innymi plazmami. Dla mnie wszystko wyglada tak jak powinno i nikt mnie nie przekona, ze czarny jest czarny, a bialy jest...eee. Pod wplywem licznych postow na razie ogladam w trybie "eco" z dodatkowo zmiejszonym kontrastem. Na chwile wlaczylem "standard" i "movie". Kolory bija po oczach, ale w pozytywnym znaczeniu. Nie zauwazylem zadnego "rwania" obrazu czy innych przypadlosci opisywanych na forach. Prawde mowiac nie chce sie w to zbytni zaglebiac bo bedzie jak z bzyczeniem;) (Aha, trzeba wziac poprawke na to, ze u mnie sygnal to bodaj 60Hz, a przypadlosc rwania ponoc wystepuje przy 50Hz).

W sprawie "artefaktow"/"powidokow" czy jak to tam zwal. Nie odkryje Ameryki stwierdzajac, ze cos takiego istnieje. Zauwazylem to raz, gdy zostawilem na chwile (jakies 5 minut) wlaczony ekran "menu" na DVD (Transformers II). Na dole byly jakies zarowkowe, czerwone elementy. Film jest "widescreen" i na czarnych pasach na dole bylo widac powidoki. Znikney same po okolo 2-3 minutach ogladania filmu. czarne pasy na dole i gorze nie zostawily zadnego sladu, ale na wszelki wypadek, na razie, ogladam filmy na rozciagnietym ekranie. Loga TV jak na razie sie nie wypalaja.

W sprawie refleksow swiatla dziennego. Jest bardzo dobrze. Znacznie lepiej niz w moim poprzednim, ale wciaz obecnym CRT.

Ostatnia sprawa to glosniki telewizorowe. Sa bardzo slabiutkie. Nie wiem jednak czy to zaleta czy wada. Na przyklad moja zona powiedziala, ze nie slyszy dialogow serialowych i przestala ogladac "Grace Anathomy". Hmm, jaka szkoda. Musialem szybko przelaczyc na meczyk. Powazniej jednak, zewnetrzne glosniki to mus.

Zalaczam kilka fotek z instalacji na scianie.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    35,4 KB · Wyś: 607
  • 2.jpg
    2.jpg
    48,7 KB · Wyś: 565
  • 3.jpg
    3.jpg
    118,5 KB · Wyś: 177
  • 4.jpg
    4.jpg
    41 KB · Wyś: 599
  • 5.jpg
    5.jpg
    58,7 KB · Wyś: 590
  • 6.jpg
    6.jpg
    35,7 KB · Wyś: 564
  • 7.jpg
    7.jpg
    24 KB · Wyś: 562
  • 8.jpg
    8.jpg
    24 KB · Wyś: 557
  • 9.jpg
    9.jpg
    28 KB · Wyś: 565
  • 10.jpg
    10.jpg
    47 KB · Wyś: 549
  • 11.jpg
    11.jpg
    33,6 KB · Wyś: 549
  • 12.jpg
    12.jpg
    26,3 KB · Wyś: 550
  • 14.jpg
    14.jpg
    39,7 KB · Wyś: 559
  • 18.jpg
    18.jpg
    24,1 KB · Wyś: 604
  • 19.jpg
    19.jpg
    31,2 KB · Wyś: 561
  • 20.jpg
    20.jpg
    34,9 KB · Wyś: 554
  • 21.jpg
    21.jpg
    30 KB · Wyś: 561
  • 22.jpg
    22.jpg
    41,6 KB · Wyś: 558
  • 23.jpg
    23.jpg
    36,1 KB · Wyś: 572
  • 24.jpg
    24.jpg
    44,7 KB · Wyś: 578

wladek_wypadek

New member
Wiele na forum czytałem o słabym dżwięku z tego telewizora, więc mam zapytanie, czy w tym tele jest możliwość podłączenia dodatkowych głośniczków zewnętrznych bez ich dodatkowego zasilania przez wzmacniacz i odłączenie tych wbudowanych.
Na pomysł taki wpadłem patrząc na screeny z powieszenia plazmy na ścianie kol.Smiglostopy, gdzie obok wiszącej plazmy wisiały również głośniczki (Być może były one od Kina Domowego)
Mam b.dobre satelitki, które chciałbym do tego celu wykorzystać.
 

smiglostopy

New member
Jakie masz te glosniczki? Jest do nich sub? W TV sa wyjscia audio: optyczne i ecomposit ("czincz"). Tak wiec zalezy, czy twoj sub (jesli masz) takie wejscia posiada.

Glosnikow w TV nie musisz odlaczac. Wystarczy ze przyciszysz glos na 0.
 

wladek_wypadek

New member
smiglostopy napisał:
Jakie masz te glosniczki? Jest do nich sub? W TV sa wyjscia audio: optyczne i ecomposit ("czincz"). Tak wiec zalezy, czy twoj sub (jesli masz) takie wejscia posiada.

Glosnikow w TV nie musisz odlaczac. Wystarczy ze przyciszysz glos na 0.

To są typowe acz b.dobre satelitki po kinie domowym i nie mam suba.
Mam zapytanie, czy te wyjście jest na sub aktywny, czy pasywny bo jeśli na pasywny to zrobienie przyłącza typu czincz nie sprawiło by mi problemu.
Chodzi mi o zasilanie satelitek bezpośrednio z telewizora, by kiedy nie mam ochoty włączać amplitunera, miał przyzwoity dżwięk no i zaoszczędził nieco na zużyciu prądu.
 

wladek_wypadek

New member
smiglostopy napisał:
Jakie masz te glosniczki? Jest do nich sub? W TV sa wyjscia audio: optyczne i ecomposit ("czincz"). Tak wiec zalezy, czy twoj sub (jesli masz) takie wejscia posiada.

Glosnikow w TV nie musisz odlaczac. Wystarczy ze przyciszysz glos na 0.

Oprócz wiszących głośniczków intryguje mnie zastosowany wieszak do plazmy.
Proszę podaj jego typ i cenę i ewentualne namiary.
 

tesla74

New member
smiglostopy napisał:
Jakie masz te glosniczki? Jest do nich sub? W TV sa wyjscia audio: optyczne i ecomposit ("czincz"). Tak wiec zalezy, czy twoj sub (jesli masz) takie wejscia posiada.

Glosnikow w TV nie musisz odlaczac. Wystarczy ze przyciszysz glos na 0.
Chciałbym zauważyć, że chyba nie każdy model ma wyjście analogowe dźwięku. W moim jest tylko złącze światłowodowe.

Dla wyjść analogowych typu chinch potrzebny jest zewnętrzny wzmacniacz, albo głośniki aktywne czyli z wbudowanym wzmacniaczem. Należy też zauważyć, że traci się wtedy możliwość regulacji głośności z pilota.
Podsumowując, wg mnie jedyna rozsądna opcja to zewnętrzny wzmacniacz + kolumny.
 

smiglostopy

New member
Tez mi sie wydaje, ze bez wzmacniacza raczej sie nie obedzie. Chodzilo mi o takiego sub'a jak czasem sa przy zestawach komputerowych. Z wbudowanym wzmacniaczem.

Moj model to 860. Do tego amerykanska wersja. Moze stad roznica? Zreszta, nie sadze zeby glos po czinczach byl duzo lepszy niz z glosnikow telewizorowych.

Co do wieszaka, jak na razie sie sprawdza. Plasma wisi. jak spadnie to dam znac;). Kupilem go w Ameryce, nie wiem zatem czy namiary na sprzedawce sie przydadza. W kazdym razie dalem za niego $150. Kupilem online w clevelandplasma (zreszta tam gdzie telewizor). Maja dosc dobre ceny, a sprzedawca powinien byc znany tym co bywaja na avsforum. Wieszak jest o tyle fajny, ze bardzo malo odstaje od sciany. Jest przystosowany do serii B850/860 i nowych LED samsunga. Do innych moze nie pasowac. Prawdopodobnie chodzi o rozmieszczenie srub z tylu. Instalacja jest banalnie prosta. Przykreca sie dwie metalowe wypustki 2 srubami (w zestawie) w sciane. Z tylu TV przykreca sie taka stalowa linke i wiesza na tych wypustkach jak ramke. Calosc zajmuje 10 minut. W zestawie sa mocowania do scianek gipsowych, drewnianych i murowanych.

edit: model wieszaka to WMN1000B (40"-55" LED 6000/7000/7020/8000/9000 + PDP 850/860. Safe working load 50kg. Minimum breaking load 200kg). Plasma wazy ok 30kg.
 
Ostatnia edycja:

wladek_wypadek

New member
tesla74 napisał:
Chciałbym zauważyć, że chyba nie każdy model ma wyjście analogowe dźwięku. W moim jest tylko złącze światłowodowe.

Dla wyjść analogowych typu chinch potrzebny jest zewnętrzny wzmacniacz, albo głośniki aktywne czyli z wbudowanym wzmacniaczem. Należy też zauważyć, że traci się wtedy możliwość regulacji głośności z pilota.
Podsumowując, wg mnie jedyna rozsądna opcja to zewnętrzny wzmacniacz + kolumny.[/q
uote]

Dzięki za dwa ostatnie posty.One mi wszystko wyjaśniają.
Firma Samsung prawdopodobnie ze względu na cienką obudowę wbudowała głośniczki
jak w laptopie i nie dała możliwoiści tak jak w przypadku Pioonera zainstalowania dodatkowych bez bawienia się w ich dodatkowe zasilanie.
Nie zawsze chce się włączć amplituner szczególnie gdy moja żona ogląda swoje filmy
i drażnią ją jak w przypadku wielu kobiet basy.Poza tym nie da się ukryć, że moja Yamaha Rx4600 zużywa więcej prądu niż sama Plazma.
Jest taka możliwość zaistalowania dadatkowych wyjść na bazie istniejącego zasilania w telewizorze, które po włożenie wtyku rozłączają zasilanie wewnętrzne głośników dając zasilanie na głośniczki zewnętrzne i regulacja głośności odbywa się z pilota od telewizora.
Niestety bez ingerencji wewnątrz się nie obejdzie.
Trzeba by zgłosić do Samsunga Wniosek Racjonalizatorski na ten pomysł.
Szkoda, bo została by jakaś alternatywa wyboru a tak jesteśmy zdani albo na to co mamy albo dodatkowe Kino Domowe.
 

Dżon Bondżoe

New member
czy w tym tele jest możliwość podłączenia dodatkowych głośniczków zewnętrznych bez ich dodatkowego zasilania przez wzmacniacz i odłączenie tych wbudowanych.

kupując tele za tyle kasy pewnie masz pieniądze na prawdziwe kino domowe z amplitunerem... nie chcę brzmieć niemiło - ale prawdziwy sprzęt hi-fi to nie jakieś tam kolumienki z plastiku.... na prawdę to wg mnie mija się z celem...
nic nie da Ci prawdziwego dźwięku niż porządny sprzęt hi-fi
ja dalem na kino 5000 (wiem, że to mało) ale zadowolony BAAARDZO
To są typowe acz b.dobre satelitki po kinie domowym i nie mam suba.
zatem jak dobrze rozumuję musisz mić wzmacniacz albo ampli, zeby to podłączyć
Chodzi mi o zasilanie satelitek bezpośrednio z telewizora

raczej ciężka sprawa - ale moggę się mylić


Oprócz wiszących głośniczków intryguje mnie zastosowany wieszak do plazmy.
Proszę podaj jego typ i cenę i ewentualne namiary.

to jest standardowy wieszak samsunga do tej plazmy i led lcd > kosztuje na allegro 550 a w sklepach dla idiotów 800

Dla wyjść analogowych typu chinch potrzebny jest zewnętrzny wzmacniacz

właśnie tak
wg mnie jedyna rozsądna opcja to zewnętrzny wzmacniacz + kolumny.
POPIERAM - z tego co wiem to nawet kuro nie ma głośników - bo tele jest do obrazu a wzmacniacz(ampli) do dźwięku

Nie zawsze chce się włączć amplituner

moja jamaszka np. ma możliwość programowania pilota ampli do obsługi tv...
i drażnią ją jak w przypadku wielu kobiet basy
no to moja żona jest wspaniała :)
 

Heciu01

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Wszystkich !!!

Z uwagą czytam wszystkie wpisy dotyczące tego modelu telewizora, i do bardzo szerokiego opisu problemu "buczenia", dodałbym problem, a właściwie pytanie dotyczące "wypalonych" , "martwych" pikseli. Dotychczas przekonany byłem iż dotyczy to w szczególności technologii LCD, aż w minioną sobotę oglądając model 58 calowy w Media Markt podłączony pod odtwarzacz Bluray (prezentujący wspaniałe i dopracowane obrazy demonstracyjne), niemal w centralnym punkcie ekranu zobaczyłem czarny punkt. Po dokładnym obejrzeniu i przetestowaniu tego obszaru ekranu okazało się iż problem stanowią dwa piksele (jeden przy drugim) - jeden martwy całkowicie, a drugi w połowie (wyglądający jakby się miał odkleić). Obsługa stoiska na początku próbowała zbagatelizować problem, lub naprawić za pomocą funkcji menu do likwidacji powidoków. Jednak nic z tego oczywiście nie wyszło.
Nie potrafiono mi także odpowiedzieć jak w tym przypadku wygląda gwarancja samsunga, przedstawiając mi prawo wymiany telewizora w ciągu 7 dni od daty zakupu.
Mam pytanie czy ktoś się już spotkał z takim problemem i wie jak wygląda podejście serwisu do tego problemu.
To zdarzenie trochę mnie zasmuciło, tym bardziej iż wcześniej w Saturnie model LCD także posiadał podobną usterkę!!! Czyżby to była kolejna wada samsunga, czy też jednostkowe przypadki?
 

Dżon Bondżoe

New member
Nie potrafiono mi także odpowiedzieć jak w tym przypadku wygląda gwarancja samsunga, przedstawiając mi prawo wymiany telewizora w ciągu 7 dni od daty zakupu.

człowiek wydaje duże pieniądze na sprzęt, ktory robią w chinach po kosztach....

Wyobraźcie sobie jakość i cenę tego sprzętu robionego w Japonii albo Niemczech...

Czy ciągle jesteśmy skazani na szmelc z Chin..???

Wydając 5-9 kola za telewizor najnowszej generacji klient oczekuje towaru najwyższej jakości....
prawda jest jednak czasami bolesna...

kapitalizmem tak na prawdę rządzą pieniądze i marketing. popyt i podaż zeszly już na dalszy plan...

trzeba sprzedać jak najwięcej niekoniecznie najlepszego sprzętu z jak największym zyskiem!!! dlatego np. samsung promuje NOWE led lcd... bo koszty produkcji są o niebo tańsze = większy zysk - a marketingiem oglupiają ludzi....

niestety chcą nas wyrolować wszędzie - nawet na plazmach.
Nie dajmy się i walczmy o swoje prawa. Coraz bardziej doceniam czepianie się szczegułow na tym forum!!!
 

crocom

New member
wladek_wypadek napisał:
Oprócz wiszących głośniczków intryguje mnie zastosowany wieszak do plazmy.
Proszę podaj jego typ i cenę i ewentualne namiary.
Jest to specjalny wieszak do telewizorów samsunga (w tym modelu 850), bez problemów można go kupić w Polsce, w moim przypadku był to Saturn. Cena 500-600 zł (tak wiem że dużo ale telewizor prawie nie odstaje od ściany), typ podam jak będę w domu.

Co do samego telewizora, mam go od około 2 tyg. niestety buczenie/ brzęczenie daje się we znaki, z tym, że u mnie bardziej jest słyszalne gdy na ekranie jest więcej czarnego koloru a nie tak jak większość pisze białego. Poza tym telewizor super.

Również czekam na sygnał od kogoś kto załatwi tą sprawę z serwisem, jeżeli sprawa zakończy się pozytywnie to sam też zadzwonię.

pozdrawiam
crocom
 

daruddg

New member
oryginalny wieszak samsung

Mam pytanie czy ten oryginalny wieszak ma regulacje w pionie i w poziomie albo chociaż regulacja pionową, czy tylko sztywno jest zamocowany tv, bo jak sztywno to lipa, ja potrzebuje zawiesić plazme troszke wyżej i lekko spuścic ją w dół, nie wiem czy to w sumie dobry pomysl?, czy lepiej wieszać plazme sztywno.

Na ile można powiesic wysoko plazme aby nie stracic na kolorach , detalach??, cy jak powiesze dół plazmy na równo z oczami to bedzie lipa, czy musze miec oczy centralnie na środku??.

Trzecia rzecz, jutro przyworzą mi tą plazme z rana po dlugich namyslach i pytanie mam o menu serwisowe i czas pracy, jak dokladnie to sprawdzić, jak wejść w menu( gdzies tu jest napisane, wiem bo czytalem, ale możnaby przypomnieć) i czy jakoś skomplikowane jest dotarcie do tej wiadomości z czasem pracy i ilością włączeń.

Czwarta rzecz to na co specjalnie zwracać uwage przy wypakowywaniu i sprawdzaniu sprzętu, bo mam możliwość wszystko sprawdzić (dod. opłata już zapłacona ).

Piąte pytanie to mam o głośniczki firmy "bose takie małe gówienka a grają zajebiście, czy oplaca sie je kupować?? chyba 2.1 okolo 400 Euro. mają one własny wzmacniacz?? bo jak samsung ma kijowy wzmacniacz to nic nie pomoże nawet najlepsze głośniki.

Prosze życzliwych o szybką odpowiedź :).
 

tesla74

New member
Uważam, że wieszanie plazmy "na sztywno" w niczym nie przeszkadza. U mnie Sam wisi na OMNIMOUNT WM1 L, a środek ekranu jest troszkę powyżej linii wzroku. Jestem zadowolony, bo tv jest blisko ściany - 8cm zewnętrzna krawędź. Utrudnia to co prawda podłączanie, ale nie robi się przecież tego codziennie.

Co do głośniczków Bose - już pisałem, że nie każdy z tych Tv ma analogowe wyjście audio!
 
Do góry