Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

mirecc

New member
Witam ponownie.
Dalej mnie niepokoi ten niedobór wysokich tonów przy słuchaniu muzyki.
Mało tego, po podpięciu słuchawek AKG które mają bardzo bogatą górę i na innym sprzęcie wręcz syczą do ucha to na moim Onkyo 608 tych wysokich nie słychać tak obficie. Czy to może oznaczać uszkodzenie ampli? Czy PS3 nie radzi sobie z MP3? Gdzie tkwi problem?
 

Radoslav

New member
mirecc,
A na jakich ustawieniach słuchasz muzyki? Czy korzystasz z Audyssey czy na Manual EQ? Jaki tryb Audio dla muzyki masz ustawiony?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam ponownie.
Dalej mnie niepokoi ten niedobór wysokich tonów przy słuchaniu muzyki.
Mało tego, po podpięciu słuchawek AKG które mają bardzo bogatą górę i na innym sprzęcie wręcz syczą do ucha to na moim Onkyo 608 tych wysokich nie słychać tak obficie. Czy to może oznaczać uszkodzenie ampli? Czy PS3 nie radzi sobie z MP3? Gdzie tkwi problem?

Sorki, że wtrącę się do tematu, posiadam również 608-kę, jakość dźwięku z głośników jest dla mnie bardzo ok (po kalibracji), niestety gdy korzystam ze słuchawek dźwięk jest bardzo płaski, tak naprawdę bardzo słabo to brzmi. Dodam, że słuchawki to SONY MDR-V700. Próbowałem podbicia basu i sopranów w menu niestety poprawa jest niewielka. Słuchawki podłączone do laptopa czy innego źródła grają naprawdę dobrze bez żadnej korekcji, dodam, że ten model posiada bardzo dużą skuteczność i naprawdę mocne przetworniki. Czy wyjście słuchawkowe w Onkyo jest tak słabe ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolega z tego co czytam słucha plików mp3, a prawda jest taka że na tym sprzęcie to jest kicha. Włącz jakąś oryginalną audio lub w formacie FLAC to zobaczysz różnicę. Ja na mp3 też wszystko słyszę płasko, jakby wszystko zlane w jedną papkę. No zależy jeszcze w jakiej jakości te mp3 nagrane.
 

mirecc

New member
No rzeczywiście nie odtwarzałem FLAC a mp3 są w różnym bitrate. Ale nawet te 320 też nie są najlepsze czasem lepsze, czasem gorsze... Spróbuje FLAC i coś napiszę. Muzykę słucham tylko w stereo i wolę EQ manual.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No rzeczywiście nie odtwarzałem FLAC a mp3 są w różnym bitrate. Ale nawet te 320 też nie są najlepsze czasem lepsze, czasem gorsze... Spróbuje FLAC i coś napiszę. Muzykę słucham tylko w stereo i wolę EQ manual.

Ja słucham muzy z ustawień przez Audyssey. Może w ręcznych ostawieniach masz coś nie tak?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli masz umiejętności w ustawianiu equalizera to szacun. Ja osobiście opieram się sa Audyssey. W KD mnie osobiście odpowiada, w stereo co bym nie poprawiał to w ampli jest za mało. Z biegiem czasu nie wiem czy nie postawił bym na stereo zamiast KD. Coś tam brakuje w muzyce. Aczkolwiek jestem kinomaniakiem, dlatego postawiłem na Onkyo 608.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Wyjście słuchawkowe

Sorki, że wtrącę się do tematu, posiadam również 608-kę, jakość dźwięku z głośników jest dla mnie bardzo ok (po kalibracji), niestety gdy korzystam ze słuchawek dźwięk jest bardzo płaski, tak naprawdę bardzo słabo to brzmi. Dodam, że słuchawki to SONY MDR-V700. Próbowałem podbicia basu i sopranów w menu niestety poprawa jest niewielka. Słuchawki podłączone do laptopa czy innego źródła grają naprawdę dobrze bez żadnej korekcji, dodam, że ten model posiada bardzo dużą skuteczność i naprawdę mocne przetworniki. Czy wyjście słuchawkowe w Onkyo jest tak słabe ?

Czy ktoś podpowie jak u niego sprawuje się wyjście słuchawkowe ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czy ktoś podpowie jak u niego sprawuje się wyjście słuchawkowe ?

Właśnie z ciekawości sam wypróbowałem. Mam jakieś podróby nauszne. Tak jak pisałeś, płaski, kiepski dźwięk, zero basu. Jak normalnie oglądam filmy na 32 db to w słuchawkach musiałem zrobić na 50db. Testowałem na mp3. Może w ustawieniach można to wyregulować ale nie bawiłem się. Z laptopa muza dużo lepiej.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
krzysiek1980 dzięki za info, wygląda faktycznie, że wyjście słuchawkowe jest naprawdę słabe. Zauważyłem, że jedyne możliwości regulacji to bass/treble w przypadku gdy słuchawki są podłączone. Ja jestem zmuszony na ustawienie basów na + 10db (maksymalne ustawienie), chociaż rewelacji nie ma. Może ktoś z innych posiadaczy wypowie się w tej kwestii ?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Głośność oczywiście działa, to chyba logiczne. Przydałby się chociaż ręczny EQ w trybie słuchawek, którego ustawienia byłyby przyporządkowane tylko do słuchawek :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Topik27

New member
Witam
Panowie od roku czasu posiadam 608 z zestawem Klipsch F2/C20/B2 generalnie jestem zadowolony, ale ostatnio zauważyłem dziwne objawy. Mój zestaw dopadły trzaski we frontowych głośnikach, tzn: jak zapuszczam jakikolwiek tryb wielokanałowy słychać bardzo wyraźne trzaski we frontach. W trybie Stereo lub Direct nieprzyjemnych odgłosów brak.
Raczej to nie F2 ponieważ gdyby one były uszkodzone trzaski pojawiałby się również w stereo. Równiez z
Sprzęt był już w serwisie EIC i werdykt wszystko jest ok.
Wymieniłem kable, wtyki i dalej trzaski.

Może ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak?

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Pozdrawiam
 

mirecc

New member
Zmieniłem słuchawki z AKG-44 na Sennheisery HD-380 Pro... różnica jest ogromna! Być może to wyjście słuchawkowe rozkręca się po podpięciu wymagających słuchawek. Nie myślę już tylko o jakości słuchawek ale o ich impedancji własnej. Poprzednie miały 32 ohmy a te mają 54 ohmy. Może dopiero obciążony wzmacniacz oddaje lepiej moc? Na laptopie znowu jest na odwrót, AKG grały ładnie a Senn'ki po prostu były takie sobie a jak chciałem coś podkolotrować i podgłośnić to karta dźwiękowa nie dawała rady. W przenośnych MP3 było to samo, dopiero podpięcie słuchawek pod MP3 ze wzmacniaczem wydobyło ze słuchawek co trzeba... Więc może spróbujcie podłączyć słuchawki o większej impedancji i wtedy porównajcie. Moim zdaniem jest lepiej. A co do jakości plików to niestety moje PS3 nie obsługuje FLAC. A jakość muzyczna na Onkio 609 jest lepsza, nawet z radia internetowego 128kbs da się słuchać...
 

cegla66

New member
Witam.
Od tygodnia mam 608, jestem bardzo,bardzo zadowolony. Jedno pytanko-mam ustawiony tryb hdmi thru, wiem ze am ssie wtedy 30W, w skali roku trochę się uzbiera kW. Czy można jakoś prosto z pilota wyłączyć ten tryb (na noc, jak ide do pracy) nie grzebiąc w ustawieniach lub wyłączyć go jakoś całkowicie? Nawet jeżeli do AM nie dochodzi żaden sygnał-cały sprzęt wejściowy wyłączony-on itak jest w trybie hdmi thru.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możesz zawsze listwę prądową wyłączyć:) Z pilota jednym przyciskiem chyba się nie da. Wiem że w ustawieniach amplitunera musisz zmienić jedną opcję. Praktycznie jak się wie gdzie to jest 2s roboty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cegla66

New member
listwa odpada raczej bo komp na tej samej stoi+router. poza tym kable pochowane i nie mam dostępu do listwy. W menu wiem gdzie to zmienić ale za każdym razem wieczorem sie bawic jak kino trzeba wyłączyć żeby sąsiedzi nie sapali to odpada.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeszcze możesz podłączyć tak żeby nie puszczać obrazu z dekodera przez ampli tylko bezpośrednio podłączyć pod TV a kablem optycznym wtedy pod ampli. DVD normalnie kablem HDMI przez amplituner, bo i tak przeważnie oglądamy filmy przez KD i sprawa załatwiona. Takie uroki Onkyo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry