Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

bluray

Banned
Prowadzę właśnie badania w tej sprawie.
Chcę mieć 2.1.
Po aktywizacji opcji Duble Bas pojawia się sub ale tylko w niektórych presetach.
Np. STEREO.
W pozostałych sub milczy.
Więc przyłączam się do pytania.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam,

Prosiłbym o odpowiedź.

Ale na jakim materiale? Na muzyce stereo czy np. na koncercie 5.1?

Sprawdziłem w stereo i u mnie bas jest na subie. Fronty na Full Band, Sub na ON i Double Bass na ON.
Na PL II, 5 CH Stereo i THX też jest sub, jedynie zauważyłem że w Pure Direct nie ma.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Przy źródle 5.1 należy Double Bass dać na [OF].
Funkcja Double Bass polega na przekierowaniu niskiego pasma z FL i FR do suba.
Więc przy 5.1 spotka się tam kanał LFE z odcieńciami z frontów. A to niedopuszczalne.

Czy na presecie DIRECT także masz zasilanie suba przy źródle stereofinicznym (np. CD) i włączonym Double Bass ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Normalnie jak masz ustawione odcięcia na kolumnach przy filmie czy koncercie 5.1 opcję to Double Bass masz nieaktywną. Aktywuje się jak jest sub na ON i fronty na Full Band. Jak mam włączone Direct to też bas nie idzie na suba.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bluray

Banned
Czyli modyfikacja:
sub nie pracuje na PURE AUDIO i na DIRECT.
A na multichanel ? Też cicho.

Więc powinno być:
w przypadku źródeł stereofonicznych takich jak CD sub pracuje tylko na presecie STEREO przy załączonej funkcji DOUBLE BASS oraz full band dla FL/FR.
Manual mówi:
" With DOUBLE BASS, you can boost bass output by feeding (zasilanie)
front left and right channel bass sounds to the subwoofer.
This setting can only be made if the Subwoofer setting is set to Yes, and the Front setting is set to Full Band."

Można także ustawiać graniczną częstotliwość.
Wszystko co jest niżej zostanie zdjęte z frontów i skierowane na suba.

Pozwala to zagrać znacznie głośniej frontom bez obawy o ich uszkodzenie.

"The following low-pass filter frequencies
can be selected: 80 Hz (THX),
90 Hz, 100 Hz, 110 Hz, or 120 Hz."
Im wyższej klasy mamy fronty tym niżej możemy odcinać.

Ciekawe co się będzie dziać przy innych nastawach niż Full Band dla kolumn frontowych. Sprawdzę jeszcze dziś.
Moje fronty chodzą liniowo od 36 Hz przy tolerancji +/- 2 dB.
Zdjęcie z nich częstotliwości poniżej 80 Hz powoduje, że mogą grać znacznie głośniej bez załączających się automatycznie zabezpieczjących limiterów.
Działające limitery wprowadzają niechciany efekt "pompowania" i spłaszczają dynamikę głośnościową. A to bardzo kaleczy reprodukcję AUDIO.
 
Ostatnia edycja:

cegla66

New member
Dziękuję za info. dziwi mnie tylko że u kolego na tym samym sprzęcie ten sub działa na ustawieniach producenta w pure audio! zaraz po podłączeniu testowałem i śmiga. będę badał sprawę.
 
Ostatnia edycja:

cola0760

Member
Drodzy posiadacze ;)
czy ktos spotkał się z tym problemem?
dlaczego jak puszczam materiał z BR-Playstation3 (np koncert) po HDMI to wyswietla mi dźwięk MULTICHANEL 5.1 lub 7.1 (w zalezności jaka wybiorę ścieżkę) i nie wyświetla mi czerwonego znacznika Dolby Digital lub DTS lub MA, a jak przełączę dźwięk na kabel optyczny to wyświetla te informacje (oprócz MA - z wiadomych względów)
dodam że w konsoli ustawiam dźwięk OUT i na Bitstream i na Linear PCM i zmiany nie ma (wg logiki na bitstream powinno nie zmieniać źródłowego dźwięku)
na optyku z kolei czy dam bitstream czy linear PCM to wyświetla za każdym razem

i kolejny temat (tym razem chyba tylko do tych co mają PS3+ONKYO) to jak mam płytkę audio nagraną w DTS to muszę w ustawieniach konsoli zmienic próbkowanie (i to logiczne) ale niestety tez muszę zmienić na "kilka wyjść audio" bo inaczej nie gra :(
nie byłoby to problemem gdyby nie to że konsola informuje że przy właczeniu kilku wyjść audio jednocześnie zamienia próbkowanie na 44.1 i na 2 kanały (a co ciekawe to ONKYO i tak wyswietla wtedy znaczek DTS)

jakies sugestie do powyższych problemów?

pozdrawiam
 

cola0760

Member
oki :)
sprawa sie wyjasniła
tak naprawde PS3 (wersja fat) nie ma "sprzętowego" DTS-HD-MA i Dolby True HD
da się to tylko puścić przez Linear PCM
dopiero wersja PS3 Slim ma po bitstreamie DTS-HD-MA i DD T HD+

rozwiązanie drugiego problemu (audio DTS) tez znalazłem... akurat na tym forum

dzieki i pozdrawiam :)
 

huzar2

New member
Prośba o pomoc w ustawieniach Speaker Configuration w zestawie ONKYO TX-SR608, JAMO S606HCS3+SUB250.
Mam obecnie tak:
Subwoofer: YES
Front: 40Hz
Center: 70Hz
Surround: 80Hz
LPF of LFE: 120HZ
Double Bass: ---

Czy te ustawienia przy ww. zestawie macie takie same?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przestaw wszystko na 80Hz, włącznie ze subem. Wtedy żadne pasmo nie będzie się nakładało lub nie będzie luki. Na subie crossover przestaw na max. bo odcięciem i tak steruje ampli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

huzar2

New member
Dla pewności, crossover to jest pokrętło oznaczone (Cut off Frequency) czy (Level) czy (Phase)?
Natomiast rozumiem że Sub to LPF of LFE?
Dzięki za pomoc...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pisząc na subie, chodzi mi o pokrętło na froncie lub z tyłu subwoofera. Jest to "Cut OFF - dajesz na max. "Phase" też ustawiasz aby była zgodność fazy suba z kolumnami, czyli zobacz w jakim położeniu zagra ci najlepiej. "Level" to do podgłaszania. Oczywiście te wartości 80Hz ustawiasz tylko w ampli, na subie poza w/w czynnościami już nic nie przestawiasz, ...no poza głośnością. W ampli odcięcie suba to właśnie LPF of LFE.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tacim

New member
Witajcie jako założyciel tematu hehe jestem zadowolony ze sprzętu zwłaszcza w czasie oglądania filmów ( Tranasformers 1 100 razy hehe) bez suba aż podłoga się trzęsie cała. Co do audio hm jest powiem słabe 4 widzę że przestawiacie na 80 wsio. Tk będzie lepiej jak optymalnie ustawić aby stereo grało dobrze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak nie posiadasz suba to fronty ustawiasz na Full Band, a suba dajesz na OFF. Zobacz na kolumnach (central i surround) do ilu Hz schodzą i możesz odciąć na tych wartościach lub min. wyżej. Jak dasz suba na OFF to odcięcie dla LFE będzie nieaktywne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To jeżeli B20 w specyfikacji schodzą do 62 Hz, a C20 do 82 Hz, to jak ci przeniosą wartości niższe (50Hz i 40Hz)? Ustaw fronty na Full Band, suba na OFF, B20 na 70Hz a C20 na 90Hz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam ustawione na Through, czyli przepuszczanie sygnału w takiej rozdzielczości jak idzie. Mówiąc szczerze to nigdy nie bawiłem się tą funkcją bo obraz mam dobry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kapelmajster

New member
powiem ci ze mialem ten sam problem i wychodzi na to ze po 3 czytaniu instrukcji dopiero zrozumialem co i jak (widocznie nie przykladalem sie wczesniej..)

ja zrobilem tak i zadzialalo (instrukcja to ONKYO PL str 51,52)
1. podlaczasz TV i Ampli kablem HDMI: szczerze mowiac to nie mam pewnosci cyz moj kabel HDMI to 1.4, ale dziala.
2. mam telewizor SONY 46ex500 i tylko jedno wyjscie HDMI (a mianowicie z numerkiem 1: poiada ARC: czyli kanal zwrotny audio ( audio return channel) inne nie posiadaja, zatem zwroc na to uwage jak jest u ciebie)
3. jak juz podlaczysz to w Ampli w ustawieniach w rozdziale Hardware-> HDMI -> Audio return CH (ARC) wybierz opcje ON
4. NAJWAZNIESZE: zeby wszystko zadzialalo to teraz musisz wylaczyc i TV i ampli
5. po ponownym wlaczeniu wystarczy nastawic w apli TV/CD i wszystko powinno hulac :)
mam nadzieje ze u ciebie tez zadziala.

wczoraj w koncu sie za to zabralem. tv to sharp 46lce 730. podlaczylem jak kolega pisze poustawialem wsio wylaczylem i jednak nie chcialo zagrac w kinie:-( kabel na pewno nie jest 1.4 tylko zwykly hdmi za 12 zł:) to bedzie przyczyna czy cos inne. na forum tu ktos pisal ze wcale 1.4 nie musi byc wiec co jest nie tak?
 

makosa5

Member
Witam czy macie moze namiary na sklepy badz na ludzi ktorzy posiadaja czesci do onkyo tx-sr 608 czesci. Poszukuje przedwzmacniacza za odpowiedzi z gory dziekuje.
 
Do góry