Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A dzwoniłeś do dystrybutora Onkyo - E.I.C? Skontaktuj się z ich serwisem. EIC - Serwis. Mnie jak kot załatwił jeden głośnik, to zadzwoniłem do serwisu i bez problemu kupiłem identyczny za parę zł. To jest raczej model dość nowy, więc wątpię żeby prywatne osoby miały do sprzedania jakieś części z używanego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kapelmajster

New member
wczoraj w koncu sie za to zabralem. tv to sharp 46lce 730. podlaczylem jak kolega pisze poustawialem wsio wylaczylem i jednak nie chcialo zagrac w kinie:-( kabel na pewno nie jest 1.4 tylko zwykly hdmi za 12 zł:) to bedzie przyczyna czy cos inne. na forum tu ktos pisal ze wcale 1.4 nie musi byc wiec co jest nie tak?

no tociag dalszy:)
zakupilem kabel hdmi 1.4 A i niestety dalej nie ma dzwieku TV w kinie. wyskoczylo natomiast w ustawieniach tv w polaczenu CEC na liscie urzadzen kino onkyo 608:)

czy musi byc naprawde kabel 1.4 B?
 

ra9om1ak

New member
Witam.
Mam taki problem. Nie ma dzwieku przez glosniki (dwa duze fronty Jamo). Polaczenia: od tv (Samsung LE40C650) wychodzi kabel hdmi do tv-out ampitunera - Onkyo TX-NR708. Z amplitunera wychodza polaczenia do dekodera nc+i ps3 (kablami hdmi). Dodatkowo, jest kabel optyczny z tv do amplitunera. Byl sobie dzwiek...i go nie ma, juz nie pierwszy raz. Sprawdzalem kable hdmi, przewody do glosnikow, podmienialem (mam ich sporo)...nic. Zauwazylem, ze jak byl dzwiek, moglem sterowac pilotem od tv dzwiek (regulacja glosnosci) z amplitunera, teraz nie moge (komunikat na tv - "niedostepny"). Po polaczeniu hdmi tv-dekoder nc+ wszystko gra (przez glosniki tv). Nie podmienialem tylko kabla optycznego, nie mam drugiego.
Prosze o pomoc.
Dziekuje bardzo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale wogóle nie masz dźwięku na jakimkolwiek źródle ( konsola, TV, odtwarzacz BD/DVD), czy tylko przez TV? Wiesz że na pilocie przy zmianie źródla wciska się ten przycisk "receiver", bo inaczej nie działa sterownie z pilota? Spróbuj jeszcze zresetować amplituner, masz w instrukcji podane co wcisnąć.
 

ra9om1ak

New member
Padla płyta. Problem jest taki, że mojego ampli nie ma na liście do wymiany. Napisałem do Onkyo.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

Mincek

New member
Witam, może na szybko uzyskam odpowiedź.

Otóż podłączyłem stacjonarny odtwarzacz do ampli kablem HDMI, do tego tak samo podłączyłem dźwięk kablem optycznym. W amplitunerze ustawienia (VCR) HDMI zgodnie z numeracją, do tego w optycznych także dla (VCR) opt1.

Niestety, gdy kabel hdmi jest podłączony, dźwięk idzie po kablu HDMI, dopiero gdy HDMI odłączę dźwięk idzie po optyku.

Gdzie robię źle ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W tego typu połaczeniach HDMI ma priorytet. Moje pytanie, czemu łaczysz odtwarzacz zarówno po HDMI jak i po optyku, skoro połaczenie HDMI przesyła zarówno dźwięk jak i obraz? Połacz tylko DHMI pod wejście np. BD/DVD i wszystko powinno byc ok.
 

Mincek

New member
Moje pytanie, czemu łaczysz odtwarzacz zarówno po HDMI jak i po optyku, skoro połaczenie HDMI przesyła zarówno dźwięk jak i obraz? Połacz tylko DHMI pod wejście np. BD/DVD i wszystko powinno byc ok.

Walczę z dźwiękiem. Po HDMI nie mogę nawet uzyskać 5.1 (nie wspominając na razie o 7.1 do którego dążę) a po optyku mam go od razu.

Dziś wyczytałem coś o połączeniach pass through mógłbyś coś podpowiedzieć w tym temacie ??

Potem będę miał inne zapewne banalne pytania...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Musisz po kolei przeanalizowac podłączenia. Podłacz odtwarzacz z amplitunerem po HDMI, bez optyka. W odtwarzaczu w opcjach dźwieku powinieneś mieć ustawione na Bitstream ( nie PCM), zapuśc materiał ze sciezką 5.1 i wybierz ją w ustawieniach filmu. Powinno wszystko grac, chyba że masz uszkodzony port HDMI, to spróbuj pod inny podłaczyć. W Onkyo 607-609 nieraz padaly płytki HDMI, ale to byś nie miał nawet menu ekranowego.

Opcja Pass Through służy do przesyłania obrazu i dźwięku bez konieczności włączania amplitunera np. podpinasz dekoder TV do amplitunera i żeby przesłać obraz z dźwiękiem na TV nie musisz wtedy za każdym razem załączać ampli. Osobiście wolę tradycyjny sposób podłaczenia, bo kiedys ludzie pisali o komplikacjach. Niektóre urządzenia sie ze sobą "gryzą".
 

Mincek

New member
Dziękuję. Wrócę z pracy to będę kombinował.

Teraz jeszcze pytanie. jak poustawiać w ustawieniach, by np.

Jak leci Dźwięk DD 5.1 aby go rozszerzał do 7.1
to samo przy DTS. czy innych stereo. (chyba że jakościowo lepiej mieć oryginał 5.1 niż rozszerzone 7.1)

W momencie kiedy podam mu 7.1 to aby było 7.1 nieruszone przez ampli.

Mowa o wszystich parametrach filmowych, gry i muzyka mnie nie interesują, wtedy ew. sam sobie przestawię...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ta funkcja co rozszerza dźwięk 2.0 czy 5.1 do 7.1 nazywa się Pro Logic II, ale i tak to nie jest to samo co oryginaalne 5.1 lub 7.1. Do typowego 7.1 musisz mieć podłączoną dodatkową parę kolumn i materiał filmowy również musi mieć ścieżkę 7.1. Masz instrukcję? Jeżeli nie masz to podaj Swoj e-mail na PW to Ci podeślę.
 

Mincek

New member
Ta funkcja co rozszerza dźwięk 2.0 czy 5.1 do 7.1 nazywa się Pro Logic II, ale i tak to nie jest to samo co oryginaalne 5.1 lub 7.1. Do typowego 7.1 musisz mieć podłączoną dodatkową parę kolumn i materiał filmowy również musi mieć ścieżkę 7.1. Masz instrukcję? Jeżeli nie masz to podaj Swoj e-mail na PW to Ci podeślę.

Ja zdaję sobie sprawę że "rozszerzone" 7.1 ze stereo to nie to samo.

Głośników oczywiście mam pełen komplet 7.1 materiał filmowy oczywiście także mam odpowiedni. W zależności który film 75% ma 5.1 reszta 7.1

Zastanawia mnie czy jest sens, z oryginalnego DTS 5.1 rozszerzać to do 7.1
Mi chodzi które to ustawienie powinieem ustawić, bo jest ich multum, theatrical, neo cinema 6, neo cinema 6thx, last valid, pure audio. Dla mnie za dużo.

Instrukcję posiadam, jednak instrukcja to taka czysto techniczna, a ja lubię rozmawiać z kimś i zrozumieć co zmieniam i jakie są różnice, więc jeśli nadal mogę z Tobą podyskutować będę wdzięczny.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ogólnie Ci powiem że specjalnie nie bawiłem się tymi trybami rozszerzającymi. Jedynie co, to nieraz z 2.0 za pomocą Pro logic II rozszerzałem do 5.1/7.1. Jest Pro Logic IIz, Pro Logic IIx, jeden rozszerza chyba dźwięk 2.0 a drugi 5.1 do 7.1, ale ja u siebie nie mam tej opcji. Możliwe że dopiero gdybym podpiął 2 dodatkowe kolumny to opcja ta się aktywuje. Uważam że rozszerzanie w przypadku oryginalnej ścieżki DD 5.1 czay DTS 5.1 nie ma sensu, bo dźwiek jest duzo lepszy na oryginalnym trybie. Pro logic to takie "podrabianie" dźwięku przestrzennego, ale jakością sporo odbiega od oryginalnego. Jeżeli mamy ściezkę 2.0 to jeszcze ma to jakieś uzasadnienie w filmach, ale już przy 5.1 bym sobie darował.
 

Mincek

New member
optyka odpieta, w odtwarzaczu przelaczone na bitstream i wszystko jest OK.

Poustawialem pure audio wszedzie, bo wydaje mi sie ze to wtedy odtwarza tak jak podaje odtwarzacz bez znieksztalcen i tak mi sie wydaje powinno byc.

Wiedziałem że to musi być proste :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mowilem Ci że powinno grać:razz: Do do Pure audio, to mnie za bardzo w Onkyo ten tryb nie pasuje, bo jest taki za bardzo "suchy" i "kliniczny", brakuje mi w tym trybie tego powera. Ja Pure audio zalączałem tylko w niektorych gatunkach muzycznych. Włacz sobie dynamiczne sceny w filmie i posłuchaj jak chodzi subwoofer i jak to wszystko gra. Osobiście po tylu latach używam tylko kilku trybów, standardowych które automatycznie się załaczają po wybraniu ścieżki na filmie, czyli: DD, DD THD, DTS, DTS HD MSTR. Czasami przy filmach nagranych w 2.0 załączam Pro Logic, a muzyki z płyt słucham w Stereo. Dla mnie to najlepsze tryby. Pure audio juz pisałem wyżej, te tryby THX jakieś takie ciche i bez polotu. Onkyo teraz u mnie to sprzet typowo kinowy, bo do muzyki mam wzmacniacz stereo który gra nieporównywalnie lepiej:)
 

Mincek

New member
no musi musi. Właśnie teraz testuję wszystkie tryby.

Mam dzien niepodleglosci w oryginalnej sciezce DTS 7.1, natomiast w polskiej dolby digital 5.1 i skacze tymi programami co by do 7.1 rozciagnac i za diabla ni ewiem w czym jest roznica...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobacz nawet taką glupią sprawę. Włacz sobie scieżkę dźwiękową w 2.0 i zobacz jak będzie chodził subwoofer, a następnie posłuchaj jak rozciągnie to Pro logic. Subwoofer zagra dużo ciszej i wszystko będzie takie trochę wycofane, dlatego jestem za oryginalnymi ściezkami niż załaczaniem tych trybów "pseudo" 5.1 czy 7.1. Wiesz że najlepsza ścieżka to rownież Angielska? W PL już takiego fajnego dźwieku nie ma.
 

Mincek

New member
Włacz sobie scieżkę dźwiękową w 2.0 i zobacz jak będzie chodził subwoofer, a następnie posłuchaj jak rozciągnie to Pro logic. Subwoofer zagra dużo ciszej i wszystko będzie takie trochę wycofane, dlatego jestem za oryginalnymi ściezkami niż załaczaniem tych trybów "pseudo" 5.1 czy 7.1. Wiesz że najlepsza ścieżka to rownież Angielska? W PL już takiego fajnego dźwieku nie ma.

Nie porownujmy 2.0 do 5.1. Mam film, mam troche czasu, będę testował. Czytając instrukcję najlepszym rozwiazaniem wydaje mi sie Dolby Digital EX lub Dolby PL IIx Movie. Przy tych ustawieniach jeśli jest ścieżka 5.1 to podnosi do 7.1 natomiast jeśli tylko ścieżka pojawi się 7.1 automatycznie przełącza się na tą ścieżkę bez sztucznego podbijania...

pozyjemy zobaczymy...
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na papierze to wszystko ladnie wygląda. Bierz tylko na słuch. Nie porównuję 2.0 do 5.1, bo logiczne że 2.0 to tylko kolumny przednie. Mnie bardziej chodzi o jakośc tego dźwięku, dynamikę, moc z jaką gra subwoofer. Przy trybie który rozszerza ścieżkę na więcej kanałów jest to wszystko bez takiego polotu, ikry, konkretnego uderzenia. Musisz sam się pobawić i potestować. Rozumiem że kalibrację wykonałeś? Kolumny odcięte na 80 hz?
 
Do góry