Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

tacim

New member
Jak pisałem kupiłem Onkyo 608 i fajnie mieć temat tylko na ten model jak i inne chyba zakonczone na 8 mają podobnie. Tak wczoraj rzuciło mi się w oczy że jak podłaczę dekoder sat do ampli to nie da się oglądać tv bez jego właczenia a po co mi super dzwięk przy faktach bądź innych serwisach informacyjnych . To jak podłaczyć sat? Do tv i tyle? Czyba że po hdmi do ampli a euro do tv.
Piszcie uwagi , spostrzeżenia i inne rzeczy . Pozdrawiam
 

Orion_pl

New member
Ja mam podłączenie takie, że ampli i dekoder są podłączone osobnymi kablami HDMI do TV. Dodatkowo dekoder jest połączony z ampli optykiem. Pogoda leci na głośnikach tv a jak jest dobry film to się tv wycisza i włącza optyka w ampli.
 

pkomp

New member
hmmm cos się post nie dodał i biała strona wyskoczyla....

dekoder tak mozna bo i tak żaden nie wysyła audio HD.oszczędnośc prądu i tak żadna bo hdmi w ampli działa cały czas a odpalenie ampli wiele wiecej nie zje....a do filmów w 5.1 i tak włączysz(nawet tych z dekodera) ampli więc?

ja bym sobie głowy nie zawracał i wszystko siekał przez ampli
tym bardziej że korzystam z hdmi cec więc i tak ampli odpali się razem z tv
 

Orion_pl

New member
Jak podłączysz dekoder przez ampli to będziesz zmuszony go włączyć by oglądać TV a ampli karmi się prądem a do tego ampli się grzeje. Można co prawda przekierować audio na tv i wtedy ampli chodzi na biegu jałowym, ale to już wymaga odpowiednich zabaw pilotem, co po jakimś czasie może zmęczyć.

Dlatego ja preferuje rozwiązanie jak pisałem wyżej: dekoder do tv a jak potrzeba do filmu więcej to wtedy ampli a tv wyciszyć.
 

TomeqK

New member
To jest najbardziej optymalne

Orion_pl "Ja mam podłączenie takie, że ampli i dekoder są podłączone osobnymi kablami HDMI do TV. Dodatkowo dekoder jest połączony z ampli optykiem. Pogoda leci na głośnikach tv a jak jest dobry film to się tv wycisza i włącza optyka w ampli."
Uważam, że to jest najlepsze podłączenie i również tak mam podłączone. :)
 

piet_83

New member
Panowie nie wiem czy dobrze rozumiem a właśnie jestem przed zakupem amplitunera i jest to dla mnie istotne, ale czy to znaczy że model 608 a co za tym idzie niższe z pewnością też nie przepuszcza sygnału audio po hdmi przy wyłączonym ampli?
 

killpit

New member
Przechodzi musisz włączyć w menu ponoć nazywa sie to POWER ON czy jakoś tak.We wszystkich modelach z końcówką 8 to jest czyli od najniższego modelu.Nie gdybać tylko działać panowie :bober:
 

tacim

New member
na dzisiaj działania mam dość ustawiłem już wizja idzie na ampli załacza się pomarańczowa dioda przy wyłączonym ale foni brak :) siec
 

Orion_pl

New member
Wracajac do opcji pass trough to w instrukcji angielskiej p 52

■Power Control
->Off:
Power Control disabled.
->On:
Power Control enabled.
To link the power functions of RIHD-compatible components
connected via HDMI, select “On”.
This setting is set to “On” automatically when the
“HDMI Control” is set to “On” first time.
Note
• The “Power Control” setting can be set only when the “HDMI
Control” setting is set to “On”.
• HDMI power control only works with RIHD-compatible
components that support it and may not work properly with
some components due to their settings or compatibility.
• When set to “On”, power consumption will increase.
• When set to “On”, regardless of whether the AV receiver is On
or in Standby, both audio and video stream from an HDMI input
will be output to the TV or other components via HDMI connection
(HDMI pass through function). When the HDMI pass
through function activates in standby mode, HDMI THRU indicator
will light.
• The power consumption during standby mode will increase during
the HDMI pass through function; however in the following
cases, the power consumption can be saved:
1. The TV is in standby mode.
2. You are watching a TV program.
• Refer to the connected component’s instruction manual for
details
 
Ostatnia edycja:

piet_83

New member
co do PL instrukcji dostałem odpowiedź od dystrybutora negatywną, ale znalazłem pl do modelu 607 i wiele rzeczy tam jest takich samych więc przydatna.

kurna ja juz milion opcji robilem i g... dzwieku brak

spróbuj tak: HARDWARE SETUP --> HDMI --> i teraz ustaw tak:
- Audio TV Out: On
- Lip Sync: Disable
- HDMI Control (RIHD): On
- Audio Return Channel: Auto
- Power Control: On
- TV Control: Off

u mnie to działa ale tylko w pewnym sensie. tzn jeśli np oglądam telewizje przez tuner n-ki czyli ampli jest włączony na "cbl/sat" i wyłączę ampli to wszystko działa i dźwięk i obraz, jeśli skończę oglądać i wszystko wyłączę tzn. telewizor i dekoder n-ki, a po pewnym czasie znów włączę telewizor i dekoder n-ki to wszystko gra bez włączania ampli. ale jeśli np. chciał bym pograć na xbox to nic z tego muszę włączyć ampli przełączyć na "game" i dopiero wtedy wszystko działa nawet jeśli ampli będzie wyłączone. czyli jednym słowem przepuszcza obraz i dźwięk ale tylko dla ostatnio używanego urządzenia. trochę bez sensu :(

mam jeszcze pytanko bo nie wiem za bardzo co to oznacza w ustawieniu głośników mogę ustawić np. Front High lub Front Wide. czy to jest rozmiar głośników? np duże podłogówki lub małe satelitki?
 
Do góry