Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

kapelmajster

New member
no było nie było,u mniej więcej się potwierdziło, na ustawieniu aby na standby przesyłało sygnał HDMI w ciagu 24h wyszło koło 4kW:( toż to szok:cry: dla upierdliwych testowane na zasadzie codziennie w całym domu te same urządzenia włączone , ten sam normalny tryb użytkowania wszystkiego, spisywanie i porównywane wg. licznika:( masakra mimo to sprzet poza tym rewelacja:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to masakra z tym poborem pradu. U mnie 1kW kosztuje ze wszystkimi opłatami i podatkami 65 gr. Jesli wyszlo Ci za dobe 4kW to za sam amli to 2,6 zł za dobe i ok. 78 zł za miesiac, za sam ampli na HDMI Pass Through. :cry:Na szczescie wszystko mam podłaczone do akara i zawsze gaszę wsio jak koncze. Co prawda nie posiadam (jeszcze) tego amplika ale akar w tym przypadku to chyba jedyne rozwiazanie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
p1000031m.jpg


0,056kw/h x 0,65zł=0,04zł/godzine czyli 0,8736zł/doba czyli 26zł/miesiąc
 

kapelmajster

New member
0,056kw/h x 0,65zł=0,04zł/godzine czyli 0,8736zł/doba czyli 26zł/miesiąc


czli kolo 55zł na okres rozliczeniowy (2) miesiace za samo standby z przesylem;-) MASAKRA ;-)
 

Radoslav

New member
No to chyba zainwestuje w kabel optyczny do dekoder=>ampli i przełącze HDMI bezpośrednio z dekodera pod TV ;) Trochę masakra z tym Pass through. Dzięki temu będzie nieco taniej, a przy okazji bedę mógł usłyszeć w końcu dźwięk Dolby z kanałów TV :)
 

pimad

New member
Prąd i dźwięk

1.U mnie pobór prądu (608 oczywiście):
a)oczekiwanie z czerwoną diodką (bez HDMI pass-thru) poniżej jednego wata (na wyświetlaczu miernika mam 0watt)
b)oczekiwanie z pomarańczowa diodką (HDMI pass-thru włączone):
-przy włączonych urządzeniach podłączonych do aktywnego wejścia HDMI - 32W
-przy wyłączonych (na stby) - poniżej jednego wata (tak samo jak przy czerwonej diodzie)

Wniosek: ampli zużywa prąd tylko jak się korzysta aktywnie ze sprzętu - jak idziesz spać i wszystko dasz na stby to niezależnie czy masz włączony HDMI pass-thru czy nie zużywa tyle samo czyli pomijalne poniżej 1W (pewnię jakieś 0,3W).

2.Wentylator u mnie jest, ale absolutnie niesłyszalny (niezauważam kiedy się włącza - i nie słyszę go jak pracuje).

3.Problem z dźwiękiem pojawił się przy współpracy z modemem satelitarnym Golden Interstar 980HD. Podłączenie kablem 1.3, wyjście w satce jest 1.2, na wyświetlaczu ampli znikała indykacja HDMI i zanikał dźwięk. Obraz cały czas obecny. Problemu tego jeszcze nie rozwiązałem. Zmieniałem kable gniazda wejściowe w ampli ustawienia w satce. Problem objawiał się w różnych porach może nie w sposób losowy ale nie znalazłem w tym jakieś regularności albo zasady. Doraźnie rozwiązałem podłączając sat HDMI z powrotem bezpośrednio do TV (plazma panasa g10) i tu oczywiście kłopotów z dźwiękiem nie ma; a do ampli dźwięk z satki po coaxialu.
Jak coś znajdę to dam znać. Kobieta zauważyła ten problem na Kuchnia TV w Cyfrze - tak więc musiałem szybko naprawić - ale na innych kanałach też się pojawiało. Nie wiem czy to ma znaczenie. Będę w każdym razie dalej szukał.

4.Czy możecie mi drodzy użytkownicy 608 powiedzieć jaki tryb wideo zgłasza Wam TV gdy przełączacie się na OSD (np. włączjąc setup)? ( 480i / 480p / 526i / 526p / 720p / 1080i / 1080p )

5.Sprzęt jest rewelacyjny! I gra rewelacyjnie - co jest dla mnie najważniejsze. Jeden z kolegów w tym wątku napisał, że ten ampli kiepsko upscaluje i sugerował wykorzystanie upscalerów z podłączonych urządzeń. Czy jest ktoś kto mógłby ten temat rozwinąć lub podać źródła informacji? Próbowałem wygóglować coś z netu ale nie znalazłem za wiele porównań upscalerów w szczególności systemów Faroudja. Może ktoś porównywał możliwości układów np. upscalera BR w panasie i tego w naszym ampli?

6.Dla kolegi który pytał o ustawienia Front high i front wide - to jest związane tylko z systemami głośników 7.x i 9.x dotyczą dodatkowych głośników a nie głównych (czyli front'ów).

Pozdrawiam
 

kapelmajster

New member
1.U mnie pobór prądu (608 oczywiście):
a)oczekiwanie z czerwoną diodką (bez HDMI pass-thru) poniżej jednego wata (na wyświetlaczu miernika mam 0watt)
b)oczekiwanie z pomarańczowa diodką (HDMI pass-thru włączone):
-przy włączonych urządzeniach podłączonych do aktywnego wejścia HDMI - 32W
-przy wyłączonych (na stby) - poniżej jednego wata (tak samo jak przy czerwonej diodzie)

Wniosek: ampli zużywa prąd tylko jak się korzysta aktywnie ze sprzętu - jak idziesz spać i wszystko dasz na stby to niezależnie czy masz włączony HDMI pass-thru czy nie zużywa tyle samo czyli pomijalne poniżej 1W (pewnię jakieś 0,3W).

to jeszcze kolego jesli mozesz podaj wartosc ile pobiera przy włączonym ampli i podłaczonym np sat czy BD, tak pi razy oko. nie wiem czy na pobor wpływ bedzie miało poziom głoścności też? tak czy siak podaj jesli mozesz te wartos, bo jesli bedzie przyblizona to pass nie warto ustawiac tylko włączyc normalnie amli, ale może sie myle:)
 

pimad

New member
pobór prądu c.d.

Kapelmajster przy włączonym ampli i TV (ampli w tym trybie wzmacnia tylko dźwięk z TV, który dostaje po optyku) przy normalnym odsłuchu (poziom głośności 25-30), tryb TV logic, system głośników 5.1 ampli potrzebuje/zużywa od 45 do 59 wat. Oczywiście poziom zużycia energii zależy od ustawionej głośności. Pozdrawiam

Postaram się pomierzyć później z jakimś źródłem podłączonym po HDMI (audio plus wideo).
 
Ostatnia edycja:

alex1

Member
no było nie było,u mniej więcej się potwierdziło, na ustawieniu aby na standby przesyłało sygnał HDMI w ciagu 24h wyszło koło 4kW:( toż to szok:cry: dla upierdliwych testowane na zasadzie codziennie w całym domu te same urządzenia włączone , ten sam normalny tryb użytkowania wszystkiego, spisywanie i porównywane wg. licznika:( masakra mimo to sprzet poza tym rewelacja:D

nie wiem kolego czy to można uznać za prawdę - proponuję aby zmierzyć to właściwie na podstawie realnego zużycia
 

osy3

New member
CYTAT POST
"3.Problem z dźwiękiem pojawił się przy współpracy z modemem satelitarnym Golden Interstar 980HD. Podłączenie kablem 1.3, wyjście w satce jest 1.2, na wyświetlaczu ampli znikała indykacja HDMI i zanikał dźwięk. Obraz cały czas obecny. Problemu tego jeszcze nie rozwiązałem. Zmieniałem kable gniazda wejściowe w ampli ustawienia w satce. Problem objawiał się w różnych porach może nie w sposób losowy ale nie znalazłem w tym jakieś regularności albo zasady. Doraźnie rozwiązałem podłączając sat HDMI z powrotem bezpośrednio do TV (plazma panasa g10) i tu oczywiście kłopotów z dźwiękiem nie ma; a do ampli dźwięk z satki po coaxialu.
Jak coś znajdę to dam znać. Kobieta zauważyła ten problem na Kuchnia TV w Cyfrze - tak więc musiałem szybko naprawić - ale na innych kanałach też się pojawiało. Nie wiem czy to ma znaczenie. Będę w każdym razie dalej szukał "
KONIEC CYTATU.

U mnie z kolei małe zmiany związane z przerywaniem dźwięku i zanikaniem napisu HDMI.
Po pierwsze wymieniłem ampli na nowy. Myślałem ze to wina ampli, a ponieważ kolesie od których kupowałem sprzęt niewieżyli że to jego wina bez żadnego problemu wymienili mi go na nowy. (rzadko zdarza się taka firma i obsługa!!!!! Super!!!!!). Z reszta oni tez zaczęli go testować.
Po podłączeniu i godzinnej grze muzy z BD znowu przerwy w dźwięku!!!!!!!
Wkurzyłem się okropnie i zacząłem kombinować z kablami.
Po pierwsze odłączyłem kabel HDMI od dekodera Cyfry+. Efekt - nadal występuje, czyli nie jest to na pewno wina dekodera Pace. Wykluczyłem tez BD ponieważ przerwy występowały na DB i Cyfrze+ a jak oglądam film z DB czy to 2D czy 3D nie ma tego efektu (dzwięk przesyłany jest z obrazem)
Całość odsłuchu wykonywałem przy włączonym TV (50VT30EA podpięty do HDMI 1 bez ARC) gdzie odtwarzacz BD wyświetla menu obsługi i płyty (nie film).Wtedy sygnał i miganie kontrolki HDMI na ampli występowało. (ampli i BD spięte HDMI Profigold OxyPure HSpeed +Ethernet 1.4a).
Zrobiłem rzecz następującą: wypiąłem kabel HDMI Profigold OxyPure HSpeed +Ethernet 1.4a łączący ampli z TV i zacząłem odsłuch, przy tych samych parametrach. BRAK EFEKTU PRZERYWANIA.
Popędziłem więc i reklamowałem kabel. Mam go już nowy podłączony ale nie mogę sprawdzić z braku czasu.
Po rozmowach z fachowcami ze sklepu, oni tak jak nie podejrzewali uszkodzonego ampli, tez nie stawiają na kabel, ale podejrzewają że może być to wina TV. Nie żeby był uszkodzony ale po prostu Onkyo 608 nie komunikuje się zbyt dobrze z TV i odwrotnie. TV może wysyłać po HDMI jakiś sygnał który na moment powoduje te przerwy.
Całość odbija się przerwami i na muzie z BD i na dźwięku z dekoderów sat.
Testuje nowy kabel i szczerze mówiąc mam nadzieję że to on, bo miałbym zabawę w poszukiwanie z głowy.
Jeżeli to TV to co? RIHD mam wyłączony z ampli. Ampli mam wpięty w TV do HDMI 1 bez ARC, a w menu TV nie znalazłem funkcji komunikacji z ampli.
Jeżeli ktoś borykający się z tym problemem ma jakiś pomysł to może wspólnie go odnajdziemy. (widzę że kolega z cytatu postu jak wyżej tez ma Panasa- może to problem Panasów?)
Zobaczy jak pójdzie.
A może to jednak wina mojego BD. Ale inni tez maja taki problem z innymi BD, DVD i dekoderami sat.
 

osy3

New member
Mam jeszcze jeden problem i szukam jego źródła.(Dali Concept 6)
Zauważyłem przez przypadek.
Mianowicie, niezależnie przy jakim włączonym źródle czy to z BD czy dekoder Sat, oczywiście przy trybie z wyłączonym odtwarzaniem czyli sam szum (dekoder sat- mute), przy rozkręceniu na 3/4 i max głośności słyszę w jednej kolumnie z głośnika wysokotonowego wchodzący nie cyklicznie dodatkowy szum i podczas kręcenia pokrętłem od głośności w ampli takie cykanie zsynchronizowane z kręceniem w/w pokrętłem.
Problem znika gdy uruchomię jakiś sygnał w BD lub SAT.
Cóż to może być, kable , złe podłączenie, kolumna (dzieje sie tylko na jednej- lewej).
Posiadam system 5.1 Dali Concept
 

Radoslav

New member
Całość odbija się przerwami i na muzie z BD i na dźwięku z dekoderów sat.
Testuje nowy kabel i szczerze mówiąc mam nadzieję że to on, bo miałbym zabawę w poszukiwanie z głowy (...)
Jeżeli ktoś borykający się z tym problemem ma jakiś pomysł to może wspólnie go odnajdziemy. (widzę że kolega z cytatu postu jak wyżej tez ma Panasa- może to problem Panasów?)
Zobaczy jak pójdzie.
A może to jednak wina mojego BD. Ale inni tez maja taki problem z innymi BD, DVD i dekoderami sat.

Chyba nie jest to kwestia samego Panasonica. Ja mam LCD Samasunga LE-40N87BD i czasami dzieje się to samo. Chociaż nie zauważyłem przerywania na innym źródle niż dekoder C+ Pace. Spróbuję jeszcze zamienić kable HDMI (jeśli pozwolą długości).

Mam jeszcze jeden problem i szukam jego źródła.(Dali Concept 6)
Zauważyłem przez przypadek.
Mianowicie, niezależnie przy jakim włączonym źródle czy to z BD czy dekoder Sat, oczywiście przy trybie z wyłączonym odtwarzaniem czyli sam szum (dekoder sat- mute), przy rozkręceniu na 3/4 i max głośności słyszę w jednej kolumnie z głośnika wysokotonowego wchodzący nie cyklicznie dodatkowy szum i podczas kręcenia pokrętłem od głośności w ampli takie cykanie zsynchronizowane z kręceniem w/w pokrętłem.

Sprawdzę też u siebie bo mamy widzę podobny zestawik :)
 

osy3

New member
Rzeczywiście mamy podobne zestawy.
Może to jeszcze wina mojego BD. Ty posiadasz komplet Onkyo a ja spiąłem ampli Onkyo z Pioneer BDP-LX54. Może on zachowuje się podobnie jak dekoder Cyfry.
U mnie dzieje się to dopiero po 40-50min gry muzy na BD.
Może i ty posłuchaj trochę dłużej.
Z kolei w przypadku filmów nie ma w ogóle.
Goście z Media Center powiedzieli mi że do słuchania muzy najlepszy jest zwykły analogowy chinch.
Z kolei HDMI to raczej kino.
Mam do ciebie jeszcze jedno pytanko: co wyświetla ci się na wyświetlaczu 608 bez dotykania i krecenia opcjami?
Czy jest tam np: CABL/SAT i poziom głosnosci, czy np CABL/SAT i All Ch Stereo.?
 

Radoslav

New member
Goście z Media Center powiedzieli mi że do słuchania muzy najlepszy jest zwykły analogowy chinch.
Z kolei HDMI to raczej kino.
Mam do ciebie jeszcze jedno pytanko: co wyświetla ci się na wyświetlaczu 608 bez dotykania i krecenia opcjami?
Czy jest tam np: CABL/SAT i poziom głosnosci, czy np CABL/SAT i All Ch Stereo.?

Osobiście słucham muzyki z dysku podpiętego do WD LIVE TV i po HDMI do ampli, rzadko już z płyt... jeszcze przerywanie w tej konfiguracji mi się nie zdarzyło.
Co do wyświetlania to zmieniłem nazwę CBL/SAT na CYFRA+ ;) Ale czy wyświetla głośność czy format dźwięku możesz zmieniać przestawiając opcje "Display" z pilota.
 

osy3

New member
OK dzięki!
Jak posłuchasz tych głośniczków to daj znać jak u ciebie, a ja powalcze jeszcze z kabelkami i z podpieciami pod ampli może jest jakas niedokładność, ewentualnie pozamieniam podpięcia głośników miejscami może to da jakąś odpowiedź.
 

osy3

New member
Znalazłem powód szumienia głośnika, niestety to końcówka mocy lewego przedniego kanału.
Już ampli po wymianie na nowy. Zaczynam mieć powazne zastrzeżenia co do jakosci obecnie produkowanego sprzętu. Onkyo niby produkowany w Malezji, a jakość Chińska. Tęskni się za Made in Taiwan, nie mówiąc o Made in Japan. Po ostatnim katakliźmie w Japonii czuje że długo nic nie bedzie IN JAPAN.
 
Do góry