Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

pimad

New member
uzupełnienie info pobór mocy tryb stby

Dodatkowa dobra informacja w uzupełnieniu tej cytowanej poniżej:
w przypadku
"b)oczekiwanie z pomarańczowa diodką (HDMI pass-thru włączone):
-przy włączonych urządzeniach podłączonych do aktywnego wejścia HDMI - 32W"

wystarczy tylko w TV przełączyć wejście z ampli na np. TV albo inne i po chwili (ok 3-5 sek) żużycie prądu też spada do "zera" (czyli poniżej jednego wata prawdopodobnie jakieś 0,3W) - czyli nawet nie trzeba wyłączać TV przy czym stan urządzeń źródłowych podłączonych do ampli po HDMI nie ma znaczenia.

Reasumując jeżeli chcemy pooglądać sobie TV bez ampli (które ustawione jest w trybie HDMI pass-thru) to nie stresujemy się że nasz "potworek" żre nam prąd :)

Pozdrawiam

1.U mnie pobór prądu (608 oczywiście):
a)oczekiwanie z czerwoną diodką (bez HDMI pass-thru) poniżej jednego wata (na wyświetlaczu miernika mam 0watt)

-przy wyłączonych (na stby) - poniżej jednego wata (tak samo jak przy czerwonej diodzie)

Wniosek: ampli zużywa prąd tylko jak się korzysta aktywnie ze sprzętu - jak idziesz spać i wszystko dasz na stby to niezależnie czy masz włączony HDMI pass-thru czy nie zużywa tyle samo czyli pomijalne poniżej 1W (pewnię jakieś 0,3W).
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A np. takiej "forumowej". Na kilku posiadaczy 606 czy 608 prawie każdy z nas miał jakieś "ale". A ilu jest takich którzy o problemie nie napisali tylko od razu wysłali sprzęt "na gwarancję"? Ilu jest takich, którzy skarżą się na innych forach? Ilu jest takich którzy w ogóle nie trafili na jakiekolwiek forum? Analiz i statystyk awaryjności nigdy nie poznamy, ale sądząc po okresie przetrzymywania sprzętu [czekam już 16 dni] to trochę tego towaru na serwisie leży.
Powtórzę - sprzęt się psuje, wiadomo. Ale dobry sprzęt nie psuje się na taką skalę. Argument, że takich ampli sprzedaje się setki miesięcznie rozumiem tak, że skoro się dużo sprzedaje, to i odsetek awarii może być większy. Z jednej strony to prawda. Ale taki argument w ogóle do mnie, jako konsumenta, nie przemawia. ONKYO powinno się szczycić nie tym, ile się sprzedaje tylko tym, że sprzedaje się dużo i nic nie trafia na serwisu.

@blackninja
Poczytałem trochę o tym SONY, jego zasilaniu i powiem tak - wolałbym porządny mniejszy zasilacz niż "dmuchany" mocniejszy...
Na co tu czekać zmieniaj jak najszybciej.
 

osy3

New member
Pomysł z pytaniem do EIC jest absolutnie bardzo dobry.

Pozdrawiam

A więc napisałem maila do EIC.
Po godzinie oddzwonił gość (podałem mój nr telefonu)
Byłem zaskoczony taka błyskawiczna reakcja i jeszcze telefoniczną. Szacun!!!!!!
Nie olewają klientów!
Ale do rzeczy. Gość powiedział mi że przez HDMI tak jak pisał przedmówca błądzą różne sygnały, próbkowanie itd.
Może to powodować różne reakcję. HDMI służy do przesyłania sygnałów o dużej kompresji DTS, Dolby, więc do słuchania muzy najlepiej było by po świetle OPTI.
Powiedział żebym popróbował z takim ustawieniem, czyli HDMI OUT do TV, HDMI-HDMI ampli-BD oraz dodatkowo TOS Link ampli-BD.
Tak też zrobiłem, podłączyłem, zmieniłem w ustawieniach menu INPUT/OUTPUT /Audio/BD-DVD na OPT2 czyli gniazdo TV/CD w ampli.
Zapuściłem muzę i leci, na razie nie przycina, ale dajmy mu szanse :) niech pogra troche i napisze co w trawie piszczy.
A tak na marginesie, może rzeczy wiście jak BD/DVD to tylko sygnał z płyt BD lub DVD a nie CD, a jak CD to TV/CD w końcu po coś są te napisy na ampli, i może trzeba sie do nich surowo stosować aby wszystko było OK, a nie jak my polacy wszystko w jednym i do wszystkiego za pół ceny :)!
 

arcoss

Member
A tak na marginesie, może rzeczy wiście jak BD/DVD to tylko sygnał z płyt BD lub DVD a nie CD, a jak CD to TV/CD w końcu po coś są te napisy na ampli, i może trzeba sie do nich surowo stosować aby wszystko było OK, a nie jak my polacy wszystko w jednym i do wszystkiego za pół ceny :)!

Czyli co? Mając 2 konsole jestem skazany na ręczne przełączanie wtyczek, bo wejście GAME jest tylko jedno? Chyba nie tędy droga, kolego...
 

osy3

New member
Masz rację ja też się z tym nie zgadzam. W końcu po to ampli ma tyle wejść HDMI aby podłączyć swoje zabawki do woli i żeby działały poprawnie.
Przypuszczam, ale nie jestem pewien, że serwis zna ten problem, tylko nie przyznaje się dopóki go nie zaatakujemy zgłaszając problem od wielu użytkowników.
Mam ochotę na mały post w AV forum, może tam znają odpowiedź.
Ich podpowiedź poskutkowała i problem przerw po podpięciu przez OPT2 znikł.
Mam jeszcze kilka spostrzeżeń.
Jeżeli chodzi o Cyfre+ to podłączyłem ją bezpośrednio pod TV i zauważyłem że dźwięk po intensywnym przełączaniu kanałów na niektórych zazwyczaj około 90, zaczyna być jakby za mgłą z syczeniem i wysokimi tonami, czyli niepoprawny. Stawiam na wadę Pace. Może jak ampli dostaje taką ścieżkę dźwiękową to próbuje się dostosować i zaczyna się przełączać robiąc przerwy. Te przerwy po kilku zanikach ustają i jest OK.
Może podobnie jest z moim Pionkiem. Może on też coś szwankuje i powoduje od czasu do czasu na odtwarzaniu płyty CD (na DVD i BD jest OK) puszczenie jakiejś ścieżki dźwiękowej która powoduje te przerwy, które jak opisywałem są nie regularne.
Mam zamiar pożyczyć dekoder N-ki oraz BD Onkyo (niestety bez 3D) i potestować.
Jeżeli efekt się nie powtórzy to znaczy że to dekoder (o którym wiem że szwankuje- ale to chyba wszystkie go mają, wina brandowanego softu) i BD pionka szwankują.
Jeżeli się powtórzy to znaczy że TV szwankuje blokując jakiś sygnał i powodując przerwę HDMI, bo trzy 608 nie mogą szwankować, bo byłby to jakiś paradoks.
A może to kwestia serii.
Napiszcie jaki macie serial no.(mój to 2921MP50Z56_____H) Porównamy i pomyślimy może to wada ogólna?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

osy3

New member
Przerwy w dzwięku z CD

Sprawa się wyjaśniła. Pogrzebałem na zagranicznych forach i wiem że problem z odtwarzaniem CD, akurat u mnie występuje z powodu BD Pioneera LX-54.
Jest spowodowane błędem komunikacji po HDMI (link z problemem: Pioneer BDP-LX54 arrived today - AVForums.com )
Wgrałem najnowszy soft, ale problem jest nadal, więc następna firma daje ciała.
Wypada więc na to że z 608 wszystko OK.( Jeżeli chodzi o CD i mój problem)
Wziąłem się teraz za męczenie Pioneera. Pozdrawiam Wszystkich.
 

osy3

New member
Co Pace to mam zamiar wziąć na próbę N i zobaczyć jak na niej lata całość.
Ale rzeczywiście na Pace tez tnie dźwięk.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Radoslav

New member
Ja ostatnio mam problemy z sygnałem C+ i nie mogłem pobrać aktualizacji, którą wrzucali jakieś 2-3 tygodnie temu. A u siebie zaktualizowałeś i dalej pewnie to samo?
 

osy3

New member
Ja ostatnio mam problemy z sygnałem C+ i nie mogłem pobrać aktualizacji, którą wrzucali jakieś 2-3 tygodnie temu. A u siebie zaktualizowałeś i dalej pewnie to samo?

Jak najbardziej aktualizują, TYLKO CO? Najszybciej to listę kanałów. Co jakiś czas ciągle woła o przeprogramowanie odbiornika i znajduje 793 kanały.
Mam już doświadczenie w wymianach sprzętu :) więc jak będzie to nagminne to będę ich męczył.
W końcu mam Prestiż HD i jestem z nimi od kilku ładnych lat.
Dziwne, jak nie miałem nowego sprzętu jakoś mi to wszystko nie przeszkadzało, nawet nie zauważałem :)!
 

jakub mizera

New member
połączenie z pc

Witam Szanownych użytkowników onkyo 608, ostatnio trafiłem też do tego grona i w związku z tym mam pytania lub jedno pytanie czy ktoś z Was może mi wytłumaczyć co robię źle w ustawieniach lub połączeniach albo czegoś nie wiem...?. Nie mogę uzyskać ani audio ani video z pc na odbiorniku telewizyjnym pomimo połączenia pc przez amplituner, przez kabel vga/svga, brak sygnału także przy połączeniu przez kabel vga/hdmi. Telewizor amplituner mam połączony przez hdmi. Pan w serwisie Onkyo udzielił mi informacji, że tylko poprzez połączenie optyczne mogę uzyskać audio...?! To po co wyjście rgb i skalowanie sygnału?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
podłączenie

Podłączasz komputer po vga do vga w apmli, musisz wcześniej ewentualnie ustawić żeby komputer przesyłał sygnał na wyjście vga - jeżeli to notebook to przestaw go w tryb projektor (w win 7 klawisz "windows"+"p"), tą metodą prześlesz jedynie obraz (vga nie przenosi audio). Dźwięk musisz podać innym połączeniem, np kabel jack->chinche (stereo), kabel optyczny, coaxial. Jeżeli chcesz podłączyć po hdmi to niestety musisz posiadać to wyjście w karcie graficznej lub notebooku, tylko wtedy uzyskasz po jednym kabelku dźwięk.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Witam Szanownych użytkowników onkyo 608, ostatnio trafiłem też do tego grona i w związku z tym mam pytania lub jedno pytanie czy ktoś z Was może mi wytłumaczyć co robię źle w ustawieniach lub połączeniach albo czegoś nie wiem...?. Nie mogę uzyskać ani audio ani video z pc na odbiorniku telewizyjnym pomimo połączenia pc przez amplituner, przez kabel vga/svga, brak sygnału także przy połączeniu przez kabel vga/hdmi. Telewizor amplituner mam połączony przez hdmi. Pan w serwisie Onkyo udzielił mi informacji, że tylko poprzez połączenie optyczne mogę uzyskać audio...?! To po co wyjście rgb i skalowanie sygnału?
Pan z serwisu miał rację rgb/vga daje tylko obraz więc z dzwięku nici.Vga to wyjście analogowe a hdmi cyfrowe więc obrazu nie będzie stosując przejściówki chyba że kupisz drogi konwerter.Połączenie rgb - rgb powinno działać tylko trzeba odpowiednio przypisać pod wyjście hdmi w ampku.Jak już ci się uda to obraz będzie straszny !!! Na wejściu rgb w 608 nawet 1080p passtrough to tragedia nie wspomnę o złym układzie obrazu. Polecam podłączyć bezpośrednio do tv bo to wejście w onkyo jest raczej ciekawostką.Pozdro!
 
Ostatnia edycja:

jakub mizera

New member
Dzięki za informacje i wszystko jasne, myślałem, że uda mi się przesłać sygnał chociaż przez kabel vga/ hdmi obraz i dźwięk z laptopa poprzez amplituner na tv za pomocą tej jednej przejściówki.... Dobra to teraz inaczej jak przesłać najlepiej dźwięk z Toshiba satellite a-200 na głośniki amplitunera onkyo 608. Toshiba posiada wyjścia s-video, rgb. (chodzi mi o słuchanie angielskich stacji radiowych)
 

jakub mizera

New member
Dzięki za informacje a przy zakupie onkyo 608 sugerowałem się właśnie między innymi możliwością podłączenia do pc i słuchania radia internetowego przez amplituner a tu okazuje się, że to ciekawostka. I pytanie także do Ciebie jak inaczej przesłać najlepiej dźwięk z Toshiba satellite a-200 na głośniki amplitunera onkyo 608. Toshiba posiada wyjścia s-video, rgb. (chodzi mi o słuchanie angielskich stacji radiowych)
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Kup to KABEL JACK 3,5 - 2x CHINCH RCA 10m SKLEP (1523057383) - Aukcje internetowe Allegro i wepnij w gniazdo aux/słuchawek a w ampli do analogów L i R.Na 2 chinchach uzyskasz tylko stereo a przeciez kupiłes ampli kina .Jeżeli chcesz puszczać muzę i filmy na 608 to polecam Creative Labs Audigy 2 ZS Notebook PCMCIA audio (1544461662) - Aukcje internetowe Allegro na złącze pcmcia lub to Creative Soundblaster X-Fi Xtreme Audio Notebook (1534241311) - Aukcje internetowe Allegro na exprescard jeżeli w twoim lapku brak tych slotów to któraś na usb z tej rodziny też będzie ok.Wtedy puścisz dts ,dd ,muzę po optyku sam tak robię chociaż 608 już nie mam to świetnie z tymi kartami działa.Możesz też kupić najtańszy blue ray i wtedy będzie dd hd,dts hd http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/lg-bd550.bhtml
 
Ostatnia edycja:

piskle smoka

New member
Jak leptop nie posiada wyjscia cyfrowego (optical albo coaxial) to podlacz przez czerwony i bialy cincz ,tak jak kolega wyzej radzi,przejsciowka mini jack i cincze stereo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry