Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

arcoss

Member
Taką dostałem odpowiedź na PW. (...)

Nie upoważniłem Cię, kubusiu, do rozpowszechniania prywatnej korespondencji. Po to dostałeś PW, żeby zachować ją dla siebie. Swoim gówniarskim cytatem sprowadziłeś na mnie lawinę zapytań z cyklu "słuchaj, a czy mnie mógłbyś to wysłać" Więc, żeby nie odpisywać każdej z 14 osób z osobna - mam tylko jeden egzemplarz.

W sprawie instrukcji dzwońcie do E.I.C.

Gdyby kupili od E.I.C. lub któregoś z partnerów to instrukcję dostaliby w komplecie :-D
Na miejscu E.I.C. nie widziałbym żadnego powodu do udostępnienia takiej instrukcji.
 

alex1

Member
Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie identyfikacji sygnału (nie wiem jak to nazwać). Dzisiaj trochę się pobawiłem i nasuwa mi się pytanie.
Do 608-ki podłączony jest dekoder n-ki przez przewód optyczny, jeżeli wejście jest przypisane do selektora TV/CD to na wyświetlaczu pojawia się napis - THX Cinema (oczywiście przy nadawaniu przez dekoder sygnału 5.1) jeżeli przypiszemy to samo wejście do CBL/SAT pojawia się Dolby D.

Można prosić o wyjaśnienie z czego to wynika ?
Jak powinno być prawidłowo ?
Gdzie powinien być przypisany dekoder n ? TV/CD, CBL/SAT albo inny ?

Dzięki
 

krisder

New member
Bez reklam
Kwestia ustawienia w menu.

Listening mode preset < cbl/sat
Ustawiasz Dolby Digital/Dolby Digital Plus i ta opcja będzie ustawiona jako domyślna.
 

krisder

New member
Bez reklam
Jak może zauważyłeś posiadam inny model Onkyo ale wspomniane ustawienia są identyczne. Jeżeli w wejściu TV/TAPE masz włączone analog to DD się nie wyświetli a jedynie mono lub stereo. To samo na każdym wejściu. "Nkę" podłączasz do wejścia hdmi nr3 i przyporządkowujesz do tv/tape lub jak wolisz do cbl/sat. Następnie wybierasz dźwięk domyślny tak jak opisałem w poprzednim poście. W instrukcji jest to dokładnie opisane.
 

arcoss

Member
To chyba trochę chore - mam kupować sprzęt do wejść, które posiada ampli czy apli do sprzętu, który posiadam? Nie powinno chyba mieć znaczenia co do jakiego wejścia podłączę? Jakie znaczenie ma fakt, że do wejścia TV/CD podłączę konsolę PS3 a do CBL/SAT odtw. BD? Czy to znaczy, że mając dwie konsole, drugiej nie podłączę, bo jest tylko jedno wejście GAME? Nie ogarniam...
 

BD

Member
Bez reklam
nie denerwuj sie nie ma po co- nie ma znaczenia do ktorego wej. podlaczysz, oby tylko wtyk pasowal ;d;]
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
arcoss myśl troszkę...ściągnij instrukcję najpierw i sprawdź czy ci pasuje..wiekszość wejść w onkyo da się przyporządkować - nie płać za dostęp do płatnej strefy jak nie masz zielonego pojęcia o podstawach(HD maniak?żałosne)
 

arcoss

Member
arcoss myśl troszkę...ściągnij instrukcję najpierw i sprawdź czy ci pasuje..wiekszość wejść w onkyo da się przyporządkować - nie płać za dostęp do płatnej strefy jak nie masz zielonego pojęcia o podstawach(HD maniak?żałosne)
Sam jesteś żałosny. Nie zrozumiałeś treści mojej wypowiedzi a z treści Twojej wynika, że jesteś zbyt pusty i zadufany w sobie, żeby Ci ją "dotłumaczyć"... Masz manię wielkości, intelektualny karzełku, która w każdej wypowiedzi usiłuje to podkreślić. Chciałeś chłopakowi pomóc to trzeba było mu to mądrze opisać a nie robić osobiste podchody do kogoś, kto nigdzie nie napisał, że ma problemy ze swoim ampli.
Z tą "płatną strefą" to masz jakiś kompleks czy może pośladki z żalu Cię cisną? Wejdź, sprawdź, członkostwo naprawdę nie jest drogie. Parę złotych a widzisz sam po sobie, jaką zazdrość wzbudza :bober:
 

osy3

New member
Pojawił mi się problem. Podczas oglądania TV ze zródła Cyfra+ oraz z BD Pioneera ( wszystko połączone HDMI HSpeed) co jakiś czas mam pół sekundowe przerwy dźwięku. Podczas tych przerw zaobserwowałem na wyświetlaczu ze znika napis trybu w jakim odtwarzany jest dźwięk np: All Ch Stereo.
Doszedłem że taki efekt ze znikającym napisem i przerwą w dźwięku występuje gdy wypnę jakieś dowolne HDMI czy to z TV czy z amplitunera.
Dopiero gdy wypnę, ale wszystkie są mocno wsunięte i dobrze się trzymają.
Co to może być? Kable są HDMI 1.4a, ale ten jeden do telewizora z ampli jest HDMI 1.3c
Uszkodzone gniazdo w którymś sprzęcie.
Trudne jest to do ustalenia, bo wypięcie jakiegokolwiek kabla z jakiego kolwiek sprzetu niezaleznie od tego co gra daje taki efekt
Sprzęt jest nowy, mam go zaledwie 2 dni.
Czy spotkał się może ktoś z czymś takim?
 
Ostatnia edycja:

Radoslav

New member
Pojawił mi się problem. Podczas oglądania TV ze zródła Cyfra+ oraz z BD Pioneera ( wszystko połączone HDMI HSpeed) co jakiś czas mam pół sekundowe przerwy dźwięku. Podczas tych przerw zaobserwowałem na wyświetlaczu ze znika napis trybu w jakim odtwarzany jest dźwięk np: All Ch Stereo...

Kolego, u mnie zdarza się to samo, ale moje podejrzenie padło na wadliwy dekoder C+ (Pace PVR), gdyż po jego wyłączeniu (z pilota) i ponownym włączeniu wszystko wraca do normy. Przymierzam się do jego wymiany, albo w ogóle zmiany dostawcy na TV "N", bo mam dość "sprzętów" cyfry i ich wymiany co kilka miesięcy.
Chociaż raz też zrobiłem test w trakcie takiej przypadłości tj. wypiąłem kabel HDMI z ampli i przepiąłem bezpośrednio do TV i też już przerywanie nie wystąpiło.
Pytanie jaki masz dekoder C+?
 

BD

Member
Bez reklam
a u mnie z onkyo 905 i TechniSat DigiCorder HD S2 (modul cyfry+), od 3 lat bez problemu i nie zanosi sie zeby jakis sie pojawial ;d;d;d
 

alex1

Member
W kontekście tego zaniku dźwięku - miałem tak kilka razy od momentu zakupu i wydawało mi się że to wina dekodera n bądź samego przekazu.

Jak widać to może być problem z ampli - przy czym nie testowałem tego wyjmując wtyczki, po prostu wystąpiło losowo ale objaw ten sam - mniej więcej 1 sekundowy zanik dźwięku i zniknął napis z wyświetlacza
 

osy3

New member
Radoslav ja też mam dekoder Pace z 500GB dyskiem.
Ale ten efekt występuje także podczas odsłuchu muzyki z BD Pioneera.
Zacząłem więc lokalizować usterkę.
Dzwoniąc do gości z Media Centrum w Wawie (tam kupiłem sprzęt) zadałem w/w problem.
Gość, wyjątkowo pomocny, stwierdziła że objaw ten występuje wtedy gdy zanika połączenie jakiegoś kabla HDMI, i skoro występuje to przy oglądaniu cyfry i odsłuchu muzy z BD, może to być wina ampli i mi go wymienia bez serwisu, ale ja mimo tego zacząłem sprawdzać.
Podczas odtwarzania muzy z BD i podłączonym dekoderze cyfry Pace, przy wyjęciu z gniazda Ampli, czy dekodera Pace, kabla HDMI, nic nie zanika.
Podczas oglądania cyfry i uruchomionym ( w tle z muzą) BD , i odłączaniu z ampli czy z BD kabla HDMI, nic nie zanika.
Oba sprzęty spięte są HDMI 1.4a HSpeed.
Efekt zaczyna występować w chwili kiedy odłączam kable HDMI od ampli w stronę TV czyli z gniazda HDMI OUT, lub bezpośrednio jak wyjmuje HDMI z TV.
I teraz nie wiem, czy to wina tego że ampli jest dostosowany do HDMI 1.4a a ja podłączyłem kabel HDMI 1.3c (może uszkodzony kabel), czy wina gniazda w ampli jak sugeruje Alex1.
Może to wina TV, albo wina Pace który wysyła jakiś sygnał który to zakłóca.
Wyjąłem więc kabel HDMI OUT i słuchałem muzy przy włączonym dekoderze cyfry, i efektu nie ma.
Przerwy te z reszta są nie regularne.
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Na pierwszym programie podczas wiadomości o 19.30, dzieje się następujący efekt.
Podczas przejść z np: wiadomości sportowych na blok reklamowy, zanika napis na ampli i po chwili wskakuje (nie zauważyłem zacięć dźwięku) i odwrotnie z bloku reklamowego na pogodę.
Wywnioskowałem że jest to zmiana ścieżki dźwięku dlatego ampli reaguje.
Ale u mnie przerwy występują nawet podczas wyłączonego odbiornika w standby ( nie z prądu).
Może akurat podczas słuchania muzy z BD są przejścia między programami na jakimś kanale i ampli tak reaguje. Trudno powiedzieć.
Wczoraj zauważyłem tez że przy oglądaniu filmów w 3D, nic takiego nie występuje.
Chyba pójdę na całość i wymienię ampli (jak powiedział gość ze sklepu) na nowy oraz kabel HDMI na 1.4a i zobaczę.
Mam nadzieje że to nie TV (Panas 50VT20EA) tak sieje, tym bardziej że podłaczyłem go do HDMI 1, a HDMI 2 mam z ARC.
Jakie są wasze spostrzeżenia?
 

Radoslav

New member
W kontekście tego zaniku dźwięku - miałem tak kilka razy od momentu zakupu i wydawało mi się że to wina dekodera n bądź samego przekazu...

Radoslav ja też mam dekoder Pace z 500GB dyskiem.
Ale ten efekt występuje także podczas odsłuchu muzyki z BD Pioneera.
Zacząłem więc lokalizować usterkę.
Dzwoniąc do gości z Media Centrum w Wawie (tam kupiłem sprzęt) zadałem w/w problem.
Gość, wyjątkowo pomocny, stwierdziła że objaw ten występuje wtedy gdy zanika połączenie jakiegoś kabla HDMI, i skoro występuje to przy oglądaniu cyfry i odsłuchu muzy z BD, może to być wina ampli i mi go wymienia bez serwisu, ale ja mimo tego zacząłem sprawdzać

Kurcze...wygląda na to, że diagnoza jakiegoś fehleru w samym dekoderze może być błędna :|
Bo dzieje się tak zarówno na dekoderach C+ jak i N, a do tego u kolegi osy3 nawet na odtwarzaniu z BD.
Co ciekawe, że sprzęt też kupowałem w Media Centrum ;) Także będę czekał na twoje dalsze postępy i wtedy może też się zgłoszę do nich, albo z bólem serca oddam ampli do serwisu.
 

kapelmajster

New member
witam jak w końcu jest z zużyciem prądu przez ampli?jaki jest pobór na "czerwonym" stand by? jaki na "żółtym-przepuszcza HDMI"? i jaki np na normalnym uzytkowaniu? pytam bo w domu ojciec prowadzi statystyki i odkad ampli sie pojawlo mowi ze srednie zuzycie na dobe wztosło koło 3.5 do 4 kilowatow. najbatdziej ciekawi mnie cz roznica poboru miedzy czerwonym standby a zoltym jest taka duza? bo jesli tak a sprzet jest glownie wieczorami uzywany po ok. 2-3 h dziennie to moze sie dla oszczednosci zastanowic nad innym polaczeniem Nki z tv i ampli. N z TV - HDMI. a ampli z Nką i odtwarzacz tylko optycznym a hdmi do tv i włączać do sieci ampli tylko w razie checi uzycia?;-)
 
Do góry