Philips DLED 85x6 z serii Performance.

mkaw70

Member
Pytanie do wszystkich forumowiczów którzy posiadają model 85x6 w rozmiarze 70-75 cali: czy też macie takie kiepskie podświetlenie matrycy? Pytam, żeby się upewnić, że może tylko niektóre egzemplarze mają takie problemy, nie wszystkie. Zawsze to jakieś potwierdzenie przed ewentualną wymianą, że jest szansa duża nawet że trafi się na dobry egzemplarz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W każdej firmie może się trafić model z nierównym podświetleniem.
Najlepiej sprawdzić podświetlenie przy kalibracji przed zakupem.
 

mkaw70

Member
W każdej firmie może się trafić model z nierównym podświetleniem.
Najlepiej sprawdzić podświetlenie przy kalibracji przed zakupem.
No właśnie był sprawdzany u Ciebie, nawet była kalibracja dodatkowa robiona na tryb Dolby Vision a na niej to najbardziej widać - zwłaszcza że jak wiadomo kalibracja robiona jest w ciemnym pomieszczeniu, więc chyba nie da się tego nie widzieć.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
Problem występuje, ponieważ jest to ta sama platforma sprzętowa. Infolinia potwierdza, że pracują nad rozwiązaniem.
Masz pewność na 100% że na nowych 43PUS8507 / 43PUS8517 ten sam problem występuje z kanałem Wydarzenia24 z naziemnej co w starszych 43PUS8506? Widziałeś to na żywo?

@kiki masz te nowe 43PUS8507 / 43PUS8517 już u siebie? Jeśli tak, sprawdź na nich Wydarzenia24 z naziemnej oglądając bez przełączania co najmniej 30 minut, czy taki problem się nie pojawi:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak długo na nim nie oglądałem non stop Wydarzenia 24 - wolę teraz mecze w 4K .
Ale się zawezmę, tylko nie wiem czy jutro....
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Masz pewność na 100% że na nowych 43PUS8507 / 43PUS8517 ten sam problem występuje z kanałem Wydarzenia24 z naziemnej co w starszych 43PUS8506? Widziałeś to na żywo?

@kiki masz te nowe 43PUS8507 / 43PUS8517 już u siebie? Jeśli tak, sprawdź na nich Wydarzenia24 z naziemnej oglądając bez przełączania co najmniej 30 minut, czy taki problem się nie pojawi:
Cześć,
Nie widziałem na żywo ale jeżeli telewizor działa na tym samym SoC i ma to samo oprogramowanie, to będzie to wyglądać tak samo. Tym bardziej, że sama infolinia potwierdza, że pracują nad rozwiązaniem, więc znaczy że problem po ich stronie -> oprogramowania.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie tak w czerwcu pisali, ze pracują nad rozwiązaniem, mamy koniec listopada i brak na to lekarstwa.
Zobaczymy czy @kiki potwierdzi że ten problem występuje w nowych.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Mnie tak w czerwcu pisali, ze pracują nad rozwiązaniem, mamy koniec listopada i brak na to lekarstwa.
Zobaczymy czy @kiki potwierdzi że ten problem występuje w nowych.
Widocznie wolumen zgłoszeń jest niski i tak jak pisał @kiki umieszczają to na liście wg. liczby zgłoszeń .
Ja osobiście sprawdziłem ten kanał, bo strasznie dużo o nim pisałeś w różnych wątkach. Gdyby nie to, to raczej bym się tematem w ogóle nie zainteresował :)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo każdy myśli tak jak ja na początku że to jest problem z anteną, kręcą ustawiają, szukają zakłuceń w domu, a tu okazuje się że problem jest w telewizorze a nie instalacji, i dlatego mało osób to zgłasza.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
I jeszcze jedno, tegoroczne PUS8507 / PUS8517 mają procesor MT9970B, a zeszłoroczne PUS8506 MT9970A
Może zaszła w procesorze jakaś mała zmiana?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Oprogramowanie to jedno ale potrzebny jest sprzęt do tego. Brak jest 85x6 bo ten model nie ma trybu Calman w oprogramowaniu.
 

miet55

Member
Bez reklam
Tak długo na nim nie oglądałem non stop Wydarzenia 24 - wolę teraz oglądać w 4K .
Ale się zawezmę, tylko nie wiem czy jutro....
No to się zawziąłeś. Wystarczy kilka/kilkanaście minut by dostrzeć problem. Dziwię się, że wszyscy których dotyczy problem (nie każdy korzysta z DVBT) nie zwracają tv za nizgodność z przeznaczeniem.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP

mkaw70

Member
Ja nabyłem 75PUS8546 w maju i od tego czasu wchodząc na aktualizację nie ma informacji że jest nowe oprogramowanie. Może tak Być ?
 

miet55

Member
Bez reklam
Pobrałwm z poziomu TV i dalej pikseloza. Dziwię się tym co pojecają tv, niespełniający podstawowych parametrów odbioru.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@ mkaw70
Skoro tak masz to jak widać może tak być... Gdybyś zapytał czy jest nowszy soft od tego który masz to bym odpowiedział że takowy jest... :)
 
Do góry