Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Problem z Wydarzenia24 jest tylko na modelach PUS85X6, PUS9206 i oled z końcówką 6, Kiki twierdzi że na nowych na 2022 z
końcówką 7 jest ok, ale przecież oba telewizory są na tej samej platformie sprzętowej i mają to samo oprogramowanie, procesor różni się końcówką oznaczenia A ws B na 2022 i co jeszcze zmieniono, nie wiem. Każdy co ma problem z Wydarzenia24 powinien bezwzględnie zgłosić problem do Philipsa: https://tv-sound-monitors.philips.com/s/contactsupport?language=pl&country=PL&family=tv&reason=2
W starszych rocznikowo Philipsach ten problem nie występuje jak i cbyba zeszłorocznych niższych serię z Saphi i Android Lite.

Także osoby co mają nowe PUS8507, PUS8807 powinny sprawdzić ten kanał czy ten problem u nich nie występuje, oglądać koniecznie z 30 minut.
 

cyment

Member
Szukam czegos wiekszego w kategorii cena/jakosc (70+ cali) i nosze sie z zamiarem zakupu 70/75 8506/8546 - wiem, ze coraz ciezej z dostepnoscia, ale nadal sa.

Przejrzalem caly watek i pierwsze pytanie jakie sie nasuwa to czy mieliscie podobne spostrzezenia jak kolega shotta w tym watku - klik.
Dodalem jako zalacznik zdjecie porownujace 8505 z lewej strony i 8506 z prawej strony.

Czyli fatalne ciemne sceny, tak jakby za mgla. A dodatkowo czern, ktora wyglada jakby byla na IPSie, a z tego co sprawdzalem to 70 i 75 maja VA.

Jakie macie spostrzezenia w powyzszych kwestiach (ktos ma moze jakies zdjecia takich scen?)? Czy sa jakies roznice w jakosci obrazu miedzy rozmiarem 70 a 75 cali?
Dla mnie czern jest istotna oraz brak (lub zminimalizowany) blooming.
 

Attachments

  • 20211115_004707.jpg
    20211115_004707.jpg
    3,3 MB · Wyś: 40
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale 75" też Ci się mieści ?
To wybrałbym zdecydowanie 75PUS8506 za 5499 zł z pakietem
Jeśli Kwota nie przekraczająca to :
  • Philips 75PUS7805 za 4899 zł
  • TCL 75P615 za 4499 zł
  • 75Nano 793 za 4799 zł
Plus pakiet gratisów dodatkowo do każdego.
 

cyment

Member
Szukam czegos wiekszego w kategorii cena/jakosc (70+ cali) i nosze sie z zamiarem zakupu 70/75 8506/8546 - wiem, ze coraz ciezej z dostepnoscia, ale nadal sa.

Przejrzalem caly watek i pierwsze pytanie jakie sie nasuwa to czy mieliscie podobne spostrzezenia jak kolega shotta w tym watku - klik.
Dodalem jako zalacznik zdjecie porownujace 8505 z lewej strony i 8506 z prawej strony.

Czyli fatalne ciemne sceny, tak jakby za mgla. A dodatkowo czern, ktora wyglada jakby byla na IPSie, a z tego co sprawdzalem to 70 i 75 maja VA.

Jakie macie spostrzezenia w powyzszych kwestiach (ktos ma moze jakies zdjecia takich scen?)? Czy sa jakies roznice w jakosci obrazu miedzy rozmiarem 70 a 75 cali?
Dla mnie czern jest istotna oraz brak (lub zminimalizowany) blooming.
W innym watku (9206) kilka osob pisalo, ze ma taki efekt przy fimach w Dolby Vision.

Czy ktos u siebie tez ma taka sytuacje? Czy wszystko jest ok?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uważaj jeśli korzystasz z telewizji naziemnej, to na tym Philipsie nie odbierzesz kanału Wydarzenia24, coś jest zrypane w tym telewizorze, a Philips się na to wypiął jak piszą na forum Emitela.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ktoś już dobrze opisał.
O pracy nad problemem decyduje skala.
I ten przypadek czeka w długiej kolejce jako.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgłoszeń w czerwcu mi mówili że mieli masę w tej sprawie, a nie tylko że ja to zgłosiłem jak sugerujecie, dlaczego część z moich zgłoszeń naprawili, a tego od czerwca do dnia dzisiejszego nie, bo pewnie się nie da?

Dlaczego na wypasionym Philipsie HbbTV działa strasznie ociążale, a na tamin TCL, LG, Hisense jak torpeda?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten status naprawy zamkniętej jest u innej osoby z forum Emitela, nie u mnie.

Dlaczego odmawiacie mi prawa odbioru kanału Wydarzenia24 na nowym telewizorze na gwarancji, zamiast jechać po Philipsie, ze tego nadal nie naprawił, to jedziecie po mnie. Gdyby na innych markach telewizorów był ten sam problem, było by to coś po stronie nadawcy, a tutaj jest problem tylko na serii telewizorów Philips PUS85X6, PUS9206, oled i mini LED zapewne też. Nawet na starszych rocznikowo Philipsach wszystko jest ok.

Naprawili by odbiór tego kanału, usprawnili HbbTV i byłby dardzo dobry telewizor z wielkim plusem w postaci możliwości stworzenia listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej,
 

zepter

Member
Po prostu Pana nie da się już słuchać, zaśmieca Pan wszystkie wątki. Prawa my Panu nie zabieramy, ani nie dajemy. To Pana życie i Pana sprawy, one nas po prostu nie interesują. Sprzeda Pan tv i kupi coś innego i da wszystkim święty spokój. Wejdzie Pan na stronę Philipsa i tam wali komentarzami, jak będą mieć co robić z moderowaniem to może prędzej się tym zajmą. Ludzie kupują te tv z innych powodów niż oglądanie tv naziemnej.
 
Do góry