Philips DLED 85x6 z serii Performance.

kyniog

New member
  • coś jest na rzeczy bo wczoraj udało mi się oglądać Wydarzenia24 przez ok 20 minut bez zacięcia :)
  • pytanie czy macie problem z pobraniem gry Asphalt: Asphalt 8 - instaluje się ale nie ściąga aktualizacji (można zgrać tylko w "poczekalni"; Asphalt 9: Legends wyrzuca błąd pod koniec pobierania / instalacji.
  • jeśli ktoś ma ustawienia obrazu do TV 70 cali to chętnie wypróbuję (choć muszę przyznać, że na trybie film bez modyfikacji ustawień obraz jest naprawdę ładny - głównie TV naziemna; 4K HDR naziemna obraz super)
  • jak macie jakieś fajne aplikacje / gry na androida (działające na TV) to chętnie wypróbuję
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest już nowe oprogramowanie TPM211EA_101.001.003.248, kto dostał go już na telewizor niech sprawdzi czy został w nim naprawiony odbiór kanału Wydarzenia 24 czy jeszcze w tej wersji nie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma jeszcze do pobrania, mój telewizor nie widzi nowych wersji oprogramowania od lutego zeszłego roku, zapewne trzeba by było dać powrót do ustawień fabrycznych ale straciłbym wszystkie ustawienia które zrobił mi Kiki, więc na razie wszystko wgrywam ręcznie. Jak raportują na forum Emitela nowe oprogramowanie prawdopodobnie rozwiązuje problem z odbiorem kanału Wydarzenia24.
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie wgrałem na PHILIPS 55OLED856/12 (automatycznie) aktualizację TPM211EA_101.001.003.248. Przyznaję jest lepiej, tylko lekkie przycinanie i klatkowanie. Podejrzewam, że powinienem jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne i na nowo wprowadzić ustawienia obrazu, które mam od Kikiego.
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po ustawieniu fabrycznym jest tak samo jak zaraz po aktualizacji, jest lepiej ale jednak co jakiś czas obraz klatkuje - przycina. Zdjęcie poniżej
Zrzut ekranu 2023-02-10 163433.jpg
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widać jest dalej problem, mniejszy ale nadal, może w kolejnym oprogramowaniu nastąpi dalsza poprawa?
Na forum Emitela to samo raportują. Ja ciągle nie dostałem na telewizor, a do pobrania na razie nie ma.

Ja z zakupem kolejnego telewizora czekam na nowe modele Philipsa już zapowiedziany 65PUS8808 na nowym procesorze Mediatek Pentronic 1000 który ma




Czekam, kiedy Kiki stworzy nowy wątek o nowościach Philipsa na ten rok.
Będzie obsługiwał nowy kodek VVC ( H.266 ) czyli następcę HEVC (H.265)
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego każdy co może powinien się wstrzymać obecnie z zakupem telewizora marki Philips, bo ten procesor coś nie wyrabia, mam nadzieję, że nowy nie będzie miał już takich problemów jak ten obecny z kanałem Wydarzenia24
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie każdy powinien się wstrzymać bo wszyscy nic nie robią tylko siedzą i oglądają kanał Wydarzenia24.... No zlituj się... Tak naprawdę gdyby nie Ty to większość z tu obecnych nie miała by pojęcia że jest jakiś problem...
I żeby nie było, ja nie twierdzę że nie powinno to działać bo powinno ale większości kupujących kompletnie nie ma to znaczenia.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są osoby co naziemnej nie oglądają więc im to nie przeszkadza, inni jeśli mogą powinni zaczekać, teraz lepiej napisałem? 😉
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę, jak by komuś zależało na przyśpieszeniu wskakiwaniu kanałów wirtualnych w HbbTV TVP jak Kultura 2, Historia 2, ABC 2, Ukraina z naziemnej, by napisał zgłoszenie do Philipsa, bo mnie ostatnio napisali ze zostanie jak jest, bo chyba tylko ja to zgłaszam. Te kanały powinny tak samo szybko wskakiwać jak normalne kanały naziemne, w ciągu 2-3 sekund od wciśnięcia guzika na pilocie powinien pojawić się obraz kanału, a teraz wskakuje po 9-14 sekundach. Tak szybko działa np. w TCL czy LG, a nawet na egzotycznym Hisense.


Opisałem to tu pod pkt. 7: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420
 

mkaw70

Member
witam,
mam problem z odtwarzaniem przez USB plików w formacie .avi. (model 75PUS8546) Pojawia się informacja: "format nieobsługiwany". Jedynie dźwięk idzie.. Sprawdzałem na Blueray Samsung przez USB i tam wszystko czyta - więc pliki nie są uszkodzone. Ostatnio robiłem aktualizację firmware i może to jest powód. Wcześniej wszystko czytał, więc nie zwracałem uwagi na rozszerzenie plików, więc trudo powiedzieć czy to kwestia nowej aktualizacji czy nie. Czy ma ktoś pomysł jak z tym sobie poradzić ?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nad problemem z kanałem Wydarzenia24 prace jeszcze trwają, taką dostałem przed chwilą informację.

Sprawdźcie jeszcze wskakiwanie kanałów wirtualnych czyli TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2 i Ukraina, piszą na forum Emitela że przyśpieszyli i teraz jest 3-5 sekund i plansza się nie pojawia.

Ja nadal na telewizor nie dostałem tego nowego oprogramowania 248, a do pobrania nadal go brak.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
coś masz nie halo z tym tv - weź go może resetnij do ustawień fabrycznych i sprawdź czy wtedy nie załapie... chyba lepsze to niż ciągłe męczenie się z aktualizacjami...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku tego modelu 85xx jest jeszcze szansa że uda się pooglądać kanał Wiadomości 24 ,ale w przypadku 9206 już chyba nie .Patrzyłem na niemiecką stronę Philipsa ale tam tego modelu 9206 już nie ma
 
Do góry