Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

szybkiepytan

New member
tez jakos sie 3D nie zachwycam, ale byc moze jestem w bledzie i to kolejny krok milowy, zobaczymy.. :) poki co uzywam sobie przy ogladaniu bluray'i na 40' philipsie ;-)

a czy zakup sie oplaca to powiem po mundialu, bo pod jego katem dokonywalem zakupu.
 

slupek

Member
Nie żałuje ani grosza wydanego na ten TV. Od kilku miesięcy delektuję się świetnym obrazem i dźwiękiem :)
Nie czekam jak co niektórzy w nieskończoność na kolejne modele ;)
3D w ogóle do mnie na dzień dzisiejszy w domowych warunkach nie przemawia.
Swego czasu miałem w kompie grafikę Nvidii z okularami 3D. na początku zachwycałem się, a po kilku miesiącach sprzedałem ją.

Myślę, że na 3D z prawdziwego zdarzenia trzeba będzie jeszcze poczekać, a ja przez ten czas mam co i na czym oglądać.
 

mazor

New member
Telewizor jest lepszy niż LCD-ki LED innych konkurencyjnych firm. Obraz w HD żyleta, choć z płynnością wcale nie jest tak idealnie (czasami jest coś w rodzaju smug lub duszków). Biały jest trochę różowy, tak jak ktoś wcześniej pisał (po głębszej kalibracji udało mi się częściowo zlikwidować ten problem). Do ustawienia tego TV trzeba się trochę przyłożyć, mi ustawienia standardowe nie odpowiadały. Dźwięk, tak jak koledzy wcześniej pisali, jak na telewizor jest na wysokim poziomie. Najbardziej w tym Philipsie podoba mi się ostrość kontrast i czerń. Piszę swoją obiektywną opinię po to aby ktoś kto chcę kupić ten telewizor, przed zakupem dobrze go sprawdził bo może być coraz więcej takich opinii na forach typu "Co za syf" lub "Biały jest różowy" i tp. Osobiście brałem ten telewizor z możliwością oddania go do siedmiu dni od daty zakupu, po pierwszym dniu urzytkowania chciałem tak zrobić, ale jak wcześniej napisałem, po kalibracji pokazał na co go stać, nawet moja druga połowa jest zachwycona jakością obrazu. Podsumowując, na dzień dzisiejszy uważam że wybrałem najlepszy telewizor LCD LED na rynku ale nie bez wad. Przepraszam za chaotyczny opis, spieszę się do pracy. Pozdrawiam
 

Hartson

New member
Bez reklam
Moim zdaniem 3D jest dobre, ale w kinie. Telewizory, nawet 52" będą za małe dla samego efektu. Dopiero tak jak pisze Kriswas od 60" można mówić o jakości 3D. Przy 4 m patrząc np na ekran 52" człowiek będzie miał wrażenie, że ogląda pocztówkę trójwymiarową.
 

Pandemonium6

New member
Nowy posiadacz

Panowie telewizor mam tydzień. Dużo go nie oglądałem, bo trochę brak czasu, ale powiem wam, że jest petarda. Jestem zwykłym, szarym użytkownikiem. Biały u mnie nie jest różowy. Czarny jest czarny, a obraz żyleta. W 3d w domu nie chcę mi się wierzyć. Poza tym od czego mamy kino. Każdego niezdecydowanego, który się wacha czy kupić czy nie zachęcam do zakupu. Moja żona nie mogła zrozumieć po co tv za 9-10 tyś, ale jak zawisł na ścianie to zrozumiała na co poszła ta kasa. W sprawie dźwięku. Jest super i można to uznać za wadę bo teraz moja żona nie chce już się zgodzić na kino domowe, ale to kwestia czasu i głębokości dziury jaką trzeba jej w brzuchu wywiercić:)).

Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy
 

szybkiepytan

New member
skalibrowal ktos pilot od tego telewizora z bdp3000? czy moze nie ma sensu sie bawic?
ja probowalem ale stanalem na kroku gdzie mam wciskac klawisze pilota do momentu pojawienia sie jakiegos tam kominikatu:)
 

pitos

New member
skalibrowal ktos pilot od tego telewizora z bdp3000? czy moze nie ma sensu sie bawic?
ja probowalem ale stanalem na kroku gdzie mam wciskac klawisze pilota do momentu pojawienia sie jakiegos tam kominikatu:)

Witaj, włącz funkcje easylink w telewizorze i odtwarzaczu, to powinny od razu sie porozumieć.
Ja mam soundbar Philipsa i po włączeniu tej funkcji od razu pilot Tv obslugiwal BD, natomiast kalibracja pilota zgodnie z instrukcją TV staneła na tym samym kroku co u Ciebie.

Inne pytanie do forumowiczów: zastanawiam sie jak przez USB w soundbar Philips HTS8160 odczytac plik MKV (zgodnie ze specyfikacja czyta te pliki). MKV maja nawet po 10GB pojemnosci, wiec nie wejdzie na pendrive sformatowany pod FAT32 bo max 4GB, natomiast podlaczenie dysku w formacie NTFS 2,5 cala zasilanego przez usb konczy sie brakiem wystarczajacego zasilania (wymagane 5V lub zasilanie zewnetrzne). Troche nie przemysleli sprawy (LG 390 i samsung 4600 czytaja bez problemu) bo ze swiecą szukac takiego dysku z zasilaniem zewnetrznym.
 

pr30@tlen.pl

New member
Inne pytanie do forumowiczów: zastanawiam sie jak przez USB w soundbar Philips HTS8160 odczytac plik MKV (zgodnie ze specyfikacja czyta te pliki). MKV maja nawet po 10GB pojemnosci, wiec nie wejdzie na pendrive sformatowany pod FAT32 bo max 4GB, natomiast podlaczenie dysku w formacie NTFS 2,5 cala zasilanego przez usb konczy sie brakiem wystarczajacego zasilania (wymagane 5V lub zasilanie zewnetrzne). Troche nie przemysleli sprawy (LG 390 i samsung 4600 czytaja bez problemu) bo ze swiecą szukac takiego dysku z zasilaniem zewnetrznym.

Wykonaj format pendrive przy użyciu systemu plików NTFS i masz problem z głowy.
(np. z poziomu wiersza poleceń FORMAT P: /FS:NTFS).

Jeśli chodzi o zewn. zasilanie do dysku 2,5 cala - żaden problem, np. przy użyciu takiego mostka:
Mostek USB 2.0 na SATA/IDE 2,5" 3,5" HQ - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje

pozdrawiam,
Paweł
 

szybkiepytan

New member
Witaj, włącz funkcje easylink w telewizorze i odtwarzaczu, to powinny od razu sie porozumieć.
Ja mam soundbar Philipsa i po włączeniu tej funkcji od razu pilot Tv obslugiwal BD, natomiast kalibracja pilota zgodnie z instrukcją TV staneła na tym samym kroku co u Ciebie.

niby mam wlaczone tu i tu, ale dalej nie wiem jak to zrobic:)
 

pitos

New member
Wykonaj format pendrive przy użyciu systemu plików NTFS i masz problem z głowy.
(np. z poziomu wiersza poleceń FORMAT P: /FS:NTFS).

Jeśli chodzi o zewn. zasilanie do dysku 2,5 cala - żaden problem, np. przy użyciu takiego mostka:
Mostek USB 2.0 na SATA/IDE 2,5" 3,5" HQ - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje

pozdrawiam,
Paweł

Dzieki Paweł
niestety sformatowanie pendrive na inny format (czyt. NTFS) konczy się informacją na ekranie - urządzenie nieobsługiwane, więc lipa. Nie mam koncepcji, co teraz zrobic....
 
Ostatnia edycja:

szybkiepytan

New member
mam pytanie do reszty uzytkownikow, czy istnieje w tym TV cos takiego jak wygaszanie ekranu?
uzywam np. internetowego programu z radiami (jeden z programow w NetTV) i niepotrzebuje aby swiecil mi sie ekran TV. to samo gdy ogladam programy muzyczne...

;-)
 

SDman

Banned
mam pytanie do reszty uzytkownikow, czy istnieje w tym TV cos takiego jak wygaszanie ekranu?
uzywam np. internetowego programu z radiami (jeden z programow w NetTV) i niepotrzebuje aby swiecil mi sie ekran TV. to samo gdy ogladam programy muzyczne...

;-)
Witam, niestety nie, trzeba pisać do Philipsa im więcej Nas tym lepiej i najlepiej nie wygaszacz ekranu, a całkowite odłączenie panelu.
Super radio w domu no aż by się serce radowało !

Pozdrawiam
 

mazor

New member
46' byl za 9999/1,22 .. ja zaopatrzylem sie w 40'

moze jakis uzytkownik podac optymalne parametry kolorow? nie moge sobie poradzic, a kolo twarzy w filmach wydaje mi sie nienaturalny, zbyt rozowy ;-)

Witam. podzielę się moimi ustawieniami, może komuś podpasują. Fajnie byłoby gdyby więcej użytkowników tego tv podzieliła się swoimi ustawieniami.
Kontrast-70
Jasność-54
Kolor-50
Ostrość-7
Red szum-min
Odcień-własne
CHYBA NAJWAŻNIEJSZE. Odcień pers-100, 100, 100, 8, 8,
Perfect pixel HD
-perfect nat mot-min
-200H-włącz
-ostrość zaawans-włącz
-dyn kontr-śred
-dyn podś-wył
-zmniejsz ust MPG-wył
-wzmoc kolor-min.
Proszę napisać, czy komuś podpasiły te ustawienia.
 

mazor

New member
Jeszcze zapomniałem,
Czujnik światła-włącz
format obr-nieskalowany.
Może ktoś znalazł sposób na zlikwidowanie smug (duszków). Co prawda są niewielkie, ale super byłoby gdyby je całkowicie wyeliminować.
 

pitos

New member
Witam, czyktos moglby podzielic sie doswiadczeniami z podłączenia do komputera bezprzewodowo i korzystania z DLNA, przegladania plikow itp. Mam problem polaczeniem, caly czas nie widzi mi komputera , mimo że Net TV działa.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam, czyktos moglby podzielic sie doswiadczeniami z podłączenia do komputera bezprzewodowo i korzystania z DLNA, przegladania plikow itp. Mam problem polaczeniem, caly czas nie widzi mi komputera , mimo że Net TV działa.

Przeszukaj TEN wątek, a szczególnie mój post z 29.03.2010 z godz.22.25, masz tam odnośniki, które powinny pomóc. Zainstaluj wesję PS3 MS podaną w linku i powinna zadziałać.
 
Ostatnia edycja:

pitos

New member
Przeszukaj TEN wątek, a szczególnie mój post z 29.03.2010 z godz.22.25, masz tam odnośniki, które powinny pomóc. Zainstaluj wesję PS3 MS podaną w linku i powinna zadziałać.

Dzieki, niestety bez zmian, TV nie widzi kompa jak włączam przeglądaj PC, szuka i szuka. Podłączony jestem po WiFi, jak podlącze access point (po kablu) to w ogole nawet net tv nie działa choć jest info , ze polączono z siecią domową :-(
Probawalem tez na Nero Media home, to samo. Moze cos trzeba w ustawieniach pozmieniac?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Dzieki, niestety bez zmian, TV nie widzi kompa jak włączam przeglądaj PC, szuka i szuka. Podłączony jestem po WiFi, jak podlącze access point (po kablu) to w ogole nawet net tv nie działa choć jest info , ze polączono z siecią domową :-(
Probawalem tez na Nero Media home, to samo. Moze cos trzeba w ustawieniach pozmieniac?

Napisz trochę o swojej sieci, jakie łącze i router. Chociaż powinno wszystko skonfigurować się automatycznie. Czy PS3 MS wykrył TV? Powinien pokazać TV jako Philips Aurea. U mnie pomaga czasami wyłączenie TV z zasilania wyłącznikiem sensorowym i włączenie po krótkim czasie, gdy PS3 MS już wykrył TV.
 

pitos

New member
Napisz trochę o swojej sieci, jakie łącze i router. Chociaż powinno wszystko skonfigurować się automatycznie. Czy PS3 MS wykrył TV? Powinien pokazać TV jako Philips Aurea. U mnie pomaga czasami wyłączenie TV z zasilania wyłącznikiem sensorowym i włączenie po krótkim czasie, gdy PS3 MS już wykrył TV.

Mam łacze szerokopasmowe 4MB z publicznym IP. Router Linksys WRT110. PS3 MS nie wykrywa TV. Dla porownania, probowałem z Manta HD player i on widzi mi siec.
 

voj

New member
Jeszcze zapomniałem,
Czujnik światła-włącz
format obr-nieskalowany.
Może ktoś znalazł sposób na zlikwidowanie smug (duszków). Co prawda są niewielkie, ale super byłoby gdyby je całkowicie wyeliminować.

to jest ten efekt "halo" o ktorym kiki pisal w tescie?
jak to sie objawia?
 
Do góry