Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

brodacz

Active member
Bez reklam
Bezvacie w MM !!!

02.05 to tradycyjna data bezvacia w MM. 40" stoi w nim teraz (na Górczewskiej w W-wie) za 7500, czyli po zdjęciu waty zostaje...6.147. Ponieważ następca jest szykowany dopiero na IFA'ę, czyli wrzesień. Zatem czy warto jeszcze czekać pół roku, a zapewne dłużej ? Ja na szczęście nie mam tego dylematu bo mój niemal perfekcyjny PW9520 ma się dobrze.

Fajnie się zapętliłem w poprzednim poście (tak to jest pisać po kilku głębszych). Ze źródeł zbliżonych do CIA i FBI mogę jednak potwierdzić już na 100 % datę 02.05.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w Sharpie jest subwoofer , też dobrze jest z dźwiękiem :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/51930-tv-sharp-46le-820-test.html
img_P-lct-tv-Aquos-LC46LE820-AngledView_960.jpg
 

hcl4

New member
Małe sprzeczności....??

Od jakiegoś czasu śledzę rynek tv (nie wspominając już o forum :)) i do jednego wniosku dochodzę - że im dalej w las tym wiecej drzew :). Powstaje wiele pytań - począwszy od tego czy wybrać led czy plazmę, a kończąc już na samych modelach. Mam jakieś swoje typy ... największym faworytem jest jednak ten philips, pewnie już bym go kupił gdyby nie fakt, że ma wyjść nowy 9705 więc .. wiadomo lepiej poczekać. Myślę, że najbardziej interesuje mnie model 40pfl9704h ale... przegladając test ... na tabliczce informacyjnej jest opisany model 46' z waga 42 kg, natomiast na stronach informacyjnych phhilipsa jest sporo niższa, bo 25,4kg?? Domyślam się, że analogicznie bedzie z 40' - skąd te różnice i kto się myli?? Kolejnymi modelami, które mnie zainteresowały, to byl sony 40nx800 oraz sharp 46le820. Wczoraj jeszcze gdzieś "wpadł" mi opis plazmy panasonica TX-P42V20E ... i tu pojawił się kolejny dylemat, bo do tej pory myślalem tylko o ledach. Dodam, że philips wygrywa z jedego najważniejszego powodu - matowej matrycy, bo pomieszczenie będzie raczej słoneczne (jeśli cena 46' byłaby "dobra" to nie ukrywam, że z miłą chęcią bym widział go u siebie). Powiedzcie mi jeszcze jedno... jak to jest z tymi ledami, bo w instrukcji philipsa była wzmianka o tym żeby nie za długo był na ekranie wyświetlany obraz w "bezruchu" - że niby ledy sie szybciej wypalają?? Z tego wynikaćby mogło, że plazma pomimo, że więcej prądu "ciągnie" jest lepsza? Odległość z od tv będzie minimum około 2m. Nie będę pisał, że zależy mi na najlepszej jakości tv - bo to wiadomo - każdemu o to samo chodzi. Kiki ... daj mi znać w jakiej cenie miałbyś te tv i ile mniej więcej kosztuje prezentacja w domu :).
 

kriswas

Member
Bez reklam
Od jakiegoś czasu śledzę rynek tv (nie wspominając już o forum :)) i do jednego wniosku dochodzę - że im dalej w las tym wiecej drzew :). Powstaje wiele pytań - począwszy od tego czy wybrać led czy plazmę, a kończąc już na samych modelach. Mam jakieś swoje typy ... największym faworytem jest jednak ten philips, pewnie już bym go kupił gdyby nie fakt, że ma wyjść nowy 9705 więc .. wiadomo lepiej poczekać. Myślę, że najbardziej interesuje mnie model 40pfl9704h ale... przegladając test ... na tabliczce informacyjnej jest opisany model 46' z waga 42 kg, natomiast na stronach informacyjnych phhilipsa jest sporo niższa, bo 25,4kg?? Domyślam się, że analogicznie bedzie z 40' - skąd te różnice i kto się myli?? Kolejnymi modelami, które mnie zainteresowały, to byl sony 40nx800 oraz sharp 46le820. Wczoraj jeszcze gdzieś "wpadł" mi opis plazmy panasonica TX-P42V20E ... i tu pojawił się kolejny dylemat, bo do tej pory myślalem tylko o ledach. Dodam, że philips wygrywa z jedego najważniejszego powodu - matowej matrycy, bo pomieszczenie będzie raczej słoneczne (jeśli cena 46' byłaby "dobra" to nie ukrywam, że z miłą chęcią bym widział go u siebie). Powiedzcie mi jeszcze jedno... jak to jest z tymi ledami, bo w instrukcji philipsa była wzmianka o tym żeby nie za długo był na ekranie wyświetlany obraz w "bezruchu" - że niby ledy sie szybciej wypalają?? Z tego wynikaćby mogło, że plazma pomimo, że więcej prądu "ciągnie" jest lepsza? Odległość z od tv będzie minimum około 2m. Nie będę pisał, że zależy mi na najlepszej jakości tv - bo to wiadomo - każdemu o to samo chodzi. Kiki ... daj mi znać w jakiej cenie miałbyś te tv i ile mniej więcej kosztuje prezentacja w domu :).

Trochę wszystko pomieszałeś :?
1. Waga 42 kg to waga telewizora wraz z opakowaniem, który dociera do klienta. Sprawdź w instrukcji na stronach Philipsa.
2. Czytam instrukcję Philipsa 46PFL9704H/12 i nie widzę tego fragmentu o tych diodach, sprawdź dokładnie. Chyba, że chodzi o długowieczność panelu, o której gdzieś czytałem, że wynosi ok. 100 tys. godz.
3. Odległość minimum od TV jest małoprzydatna, aby stwierdzić czy rozmiar TV będzie adekwatny. W celu dobrania rozmiaru podawaj zawsze odległość maksymalną z jakiej będziesz oglądał TV / gdzie są ustawione siedziska /. A jak chcesz to możesz oglądać z nosem przy ekranie, tylko po co Ci wtedy tyle cali :hihi:, żartowałem, bez urazy.
4. Telewizor jest THE BEST, ale to jest moja subiektywna ocena i nie musisz brać jej pod uwagę!
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
cdn

kriswas :) chyba się nie pomyliłem - postaram się jakoś to pokazać (nie moge wklejać linków bo mam za mało wypowiedzi, ale postaram sie ... oczywiście do "prawielinku" dostaw brakujący początek, albo i nie :) ).
Skupmy się na tym opisywanym w teście na poczatku czyli 46pfl9704h/12 - 1 strona opisująca test i zdjęcie .hdtv.com.pl/forum/t/43149/021_P1230100.JPG tu jest widoczna waga 42kg. Na stronie jest karta produktowa do ściągnięcia download.p4c.philips.com/files/4/46pfl9704h_12/46pfl9704h_12_pss_pol.pdf i tu jest 25,4kg z podstawą 29kg - oczywiście inny jest też pobór mocy, bo podawany typowy jest 104W a na zdjęciu jest 277W i może być to max. Tego nie rozumiem :hihi:
Kolejna sprawa - ściągając instrukcje obsługi download.p4c.philips.com/files/4/46pfl9704h_12/46pfl9704h_12_dfu_pol.pdf na stronie 12 (1.1.5) "unikaj wyświetlania nieruchomych obrazów, na ile to możliwe...".
Co do rozmiaru tv to jestem przekonany, że jeśli znalazłbym dobrą cenę 46', to bym go kupił - ale z tego co już zdążyłem poczytać forum, to warto poczekac na tą nową serię 9705 - oby nie za długo :) bo różnie może być. Tak jak wspomniałem największą zaletą jest matowa matryca. Albo całkiem skrajnie wybiorę i wezmę nx800 :), ale przeraża mnie to "lustro", chociaż niby przy odbiorze ma być "normalnie" - sam nie wiem. Ogólnie faworytem jest PHILIPS 9704. A swoją drogą docelowo będzie około 3 metrów :p.
Oczywiście biorę Twoją opinię pod uwagę, bo po to wchodzi się, rejestruje, czyta i analizuje forum :blagam:. Może masz go osobiście? Czy tak jak mi to i Tobie podoba się z "netu" :)?
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Nowa seria 9705 wejdzie prawdopodobnie po wakacjach we wrześniu. Główną zaletą nowego telewizora będzie bez wątpienia możliwość oglądania obrazu 3D. Wiadomo, że na początku będzie droga - jak wszystko co nowe. Jeżeli nie zależy Tobie na 3D to bierz 9704, to naprawdę bardzo dobry LCD. Ceny od czasu wprowadzenia serii 9704 mocno poszły w dół i np. za model o wielkości 52" po wprowadzeniu do sprzedaży trzeba było płacić w MM 15000 zł, teraz w tym samym sklepie można już go dostać za 10400 zł.
Poza tym chyba nie znajdziesz telewizora lepiej formatującego obraz i zachowującego odpowiednie proporcje postaci niż w/w Philips, no może jeszcze Toshiba SV 685.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Oczywiście biorę Twoją opinię pod uwagę, bo po to wchodzi się, rejestruje, czyta i analizuje forum :blagam:. Może masz go osobiście? Czy tak jak mi to i Tobie podoba się z "netu" :)?

Chyba jednak nie czytasz uważnie forum, spójrz chociażby na moją sygnaturę i masz odpowiedź ;). Co do wagi, to sam zauważyłem tą rozbieżność i w jednym z postów na początku tematu, skorygowałem kikiego, ale pewnie post został już wyedytowany. To jest zwykły błąd, chochlik. Tutaj masz kartę produktu. Co do tego wycinka z instrukcji o niewyświetlaniu statycznych obrazów, to nie mam zielonego pojęcia o co chodzi.
Jeżeli chodzi o mnie, to 3D nie jestem w ogóle zainteresowany i uważam, że "cały ten zgiełk", to marketingowy bełkot. Niestety, ale źle odbieram dosłownie projekcje 3D. U mnie telewizor rodzina katuje od rana do wieczora i jak do tej pory jest OK. Jakość obrazu - szczytowa.
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Chyba jednak nie czytasz uważnie forum, spójrz chociażby na moją sygnaturę i masz odpowiedź ;). Co do wagi, to sam zauważyłem tą rozbieżność i w jednym z postów na początku tematu, skorygowałem kikiego, ale pewnie post został już wyedytowany. To jest zwykły błąd, chochlik. Tutaj masz kartę produktu. Co do tego wycinka z instrukcji o niewyświetlaniu statycznych obrazów, to nie mam zielonego pojęcia o co chodzi.
Jeżeli chodzi o mnie, to 3D nie jestem w ogóle zainteresowany i uważam, że "cały ten zgiełk", to marketingowy bełkot. Niestety, ale źle odbieram dosłownie projekcje 3D. U mnie telewizor rodzina katuje od rana do wieczora i jak do tej pory jest OK. Jakość obrazu - szczytowa.


Dokładnie. W tej chwili to "zgiełk marketingowy", i wg mnie system niedopracowany. Prędzej czy później pojawią się pewnie tzw. "choroby wieku dziecięcego". Z 3D to trzeba wstrzymać się raczej do przyszłego roku, jak pojawią się telewizory z tym systemem 2 generacji, już bardziej dopracowanym.
 

SDman

Banned
Dokładnie. W tej chwili to "zgiełk marketingowy", i wg mnie system niedopracowany. Prędzej czy później pojawią się pewnie tzw. "choroby wieku dziecięcego". Z 3D to trzeba wstrzymać się raczej do przyszłego roku, jak pojawią się telewizory z tym systemem 2 generacji, już bardziej dopracowanym.
Witam, a wg mnie to TV Philipsa od zawsze dawały największą głębię i teraz od procesora PerfectPixel HD jest jak trójwymiar . Oczywiście mowa o programach HD , a w połączeniu z dekoderem TechniSat HD K2 to absolutny szczyt jak wulkan na Marsie !
Zgadzam się całkowicie, że 3D to chłyt marketingowy , najpierw niech zagości u każdego HD na każdym programie.
Nie wolno również zapominać o dekoderze te dawane przez operatorów nie są w stanie nawet zbliżyć się do rasowego sprzętu.
Konkluzja na koniec a nawet 2 :
Lepiej mieć 42PFL9664H z TechniSatem HD K2 niż jakikolwiek najnowszy TV 3D !
Dla niezdecydowanych brać 9704 bo 9705 cenki będzie na początku miał górne, a jeżeli nie to podejrzenie, że tu obcięli tu wyjęli -czyli kryzysowe cięcia.
 

hcl4

New member
kriswas - fakt jakos na sygnaturę nie zwróciłem uwagi - przyznaje :blagam:, ale może małym wytłumaczeniem jest to, że forum jest jednak obszerne:) Co do wagi tego tv, to również wyjaśnione, ale i z mojej winy trochę, bo dopiero dzisiaj zauważyłem, że ta naklejka była chyba z pudełka:D, ale tak jak wspomniałeś ten błąd był. Karte produktu właśnie już wcześniej przeglądałem i zniej wyszły te wątpliwości. Co do statycznych obrazów, to mogę się tylko domyśleć, że niby ledy się szybciej wypalą przy dłuższym włączeniu?? Nie wiem, bo przecież ledy powinny być niby trwałe. Co do 3D to również tak samo uważm, że to "chłłitt maketigooowy", a po 2 wydaje mi się że jak już, to tylko na duuuużym ekranie (nie mogę powiedzieć, że to takie bee do końca :) coś w tym jest, ale tylko od czasu do czasu i to w kinie na wielkim ekranie to ma sens). "Jakość obrazu - szczytowa" - to mi się podoba ;) Wspominając o 9705 miałem bardziej na myśli to, że może ceny 9704 troche "stopnieją".
Hartson - właśnie "poluję" na ten 9704 z wielu powodów m.in. przez matryce matowa a kończąc na elegancji. Przez chwilę też myslałem o toshibie, ale troche ta grubość 329mm mnie zniechęciła (philips 89mm??). Jednak faworyt to Philips, bo naprawdę przeraż mnie lustro w tv. Mam nadzieję, że koło lipca ceny troche będą mniejsze, bo chyba w chwili obecnej 46' jest od około 9 tys.:x a 40' to około 7 tys.
SDman - mam niby cefrową vectrę, więc mam również nadzieję, że powinien sobie poradzić lepiej niż zwykły LCD.
PS. Oczywiście sorki za wszelkie moje niedopowiedzenia :blagam:, bo dopiero od niedawna ślędzę rynek TV i nigdy nie sądziłem, że to takie skomplikowane wybrać optymalny tv :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
hcl4 - a przypomnij proszę jakie masz warunki w mieszkaniu :

odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

hcl4

New member
odległość od ekranuokoło 2,5-3 metry
jak słońce świeci w pokoju?wiosna i lato: sporo słońca od około 14 do wieczora i raczej promienie padają dość mocno na ekran
Jak duży jest pokój ?około 4,2x4 metry (oczywiście trzeba odliczyć meble :) i wszystko inne)
jaki masz obecnie telewizor? – philips kineskopowy J ale już z tych lepszych, bo ma płaski ekran
jakie programy najczęściej oglądasz? – przyrodnicze, muzyczne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?po przyjściu z pracy tzn, popołudniami i wieczorami
preferowana wielkość telewizora? – rozsądek podpowiada, że powinien być 46’ przy takiej odległości, ale 40’ też nie przekreślam, ponieważ jeszcze mam „stary” regał, który w przyszłości zamienić chcę na komody (dlatego nie chcę dobierać tv do regału tylko odwrotnie – kupić dobry i optymalny tv, a później dobrać meble)
preferowana marka ?biorąc pod uwagę moje warunki, to powinien być tv z matową matrycą, którą ma właśnie philips, … później sharp, sony
czego nie lubisz w telewizorach? - Nie lubię lakieru fortepianu tzn. błyszczącego i przeraża mnie ta matryca „lustro”, no i gabaryty np. tej polecanej toshiby. Chcę żeby to było coś miłego dla oka, bo trzeba będzie się patrzeć często i „żyć” z tym.
jakie urządzenia będą podłączone ?najczęściej dvd i dekoder tv kablowej, którego sygnał będzie „szedł” przez amplituner Onkyo 905.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?W związku, że zainwestowałem w dobre nagłośnienie (Onkyo 905, Quadral Signo), to bardzo lubie oglądać i słuchać sporo koncertów i filmów, ale % to mniej więcej 70%x30% a dodatkowo chcę poeksperymentować z wymienionym sprzętem.
jakimi złączami ?podłączając dekoder tv do amplitunera, jest mozliwość (chyba) skalowania obrazu do HD jeśli się nie mylę, więc na pewno HDMI, a pozatym lepiej żeby miał zapas możliwości, bo kto wie co kiedy będzie potrzebne. Wiem jedno, że lepiej kupić coś na wyrost, żeby duuugo o tym że czegoś brakuje. Tak właśnie zrobiłem z amplitunerem – kosztował sporo, ma duuuuzo fajnych możliwości, więc napewno wystarczy na długi czas. To samo chcę z tv – w miarę najlepszy na długi czas.
jaki masz sygnał ?vectra niby cyfrowa, przez dekoder
ile programów HD ?chyba teraz około 7
ma stać czy wisieć ? - J no na pewno jakiś czas będzie stał, chociaż tak jak wspomniałem docelowo chciałbym żeby zawisł na ścianie
jaka klasa cenowa ?zależy od jakości tv, ogólnie kwota optymalna to7-8 tys. (zasadniczo jest na którymś miejsu, ale z rozsądkiem - na pewno nie może przekroczyć 10 tys.), jeśli byłby to philips 46pfl9704h koło 7-8 tys. to super by było, a gdybym znalazł 40pfl9704h poniżej 6 tys., to również by mi odpowiadało.

Moje typy to: 46(40)pfl9704h, sharp LC-46LE820E, sony 40nx800 i ewentualnie toshiba 46SV685DG, ale gdzieś widziałem opinie negatywne na temat serwisu - nie wiem jak to faktycznie wygląda. Ogólnie zależy mi na optymalnie najlepszym tv, żeby wystarczył na długo. Wczoraj wpadł mi np. LT-42WX70 JVC J bo chyba jest całkiem dobry i dodatkowo ma skórzaną”ramke”, ale jest trochę „ubogi” i niby do zastosowania jako monitor? Ostatnio też zastanawiałem się nad TX-P42V20E (plazmą) chociaż z tego co poczytałem, to też różnie z nimi jest (niby, że głośne itd.) sam nie wiem. Kiki pytałem Ciebie jak wygląda sprawa prezentacji w domu ? Jakie koszty itd?
Jak coś sobie jeszcze „mądrego” przypomnę, to będę pisał i pytał.
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
... Przez chwilę też myslałem o toshibie, ale troche ta grubość 329mm mnie zniechęciła (philips 89mm??). ...
... sprostowanie źle się wyraziłem ... - grubość z podstawą toshiby, to oczywiście 329mm natomiast bez podstawy to 94mm, a philips bez podstawy 89mm z podstawą 280mm. We wcześniejszym poście nie mogłem już edytować dlatego musiałem tak. Mam nadzieję, że juz nic nie przekreciłem :) - takie są efekty braku czasu i zarabiania na ten tev :lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w swoim domu :
Sharp 46LE 820
Toshiba 46 SV 685
Panasonic 50 VT 20
 

hcl4

New member
:shock: kiki to mi dałeś do myślenia. Pojawiło mi się kilka pytań. Po 1 czemu wśród 3 nie znalazł się ten philips? Czy 50VT20 jest lepszy od philipsa i co ma lepszego, oczywiście poza 3D i 600Hz? Czy tylko dopłaca się do 3D? (Bo to, że jest dardzo dobry to wiadomo) Jak wygląda sprawa (chyba dobrze to nazwę) skalowania obrazu w 50VT20, ewentualnie jak pozostałe wypadają koło siebie w tym temacie? Jaki jest pobór prądu tego panasonica? Jeśli możesz podaj ceny na pw. i jak wygląda sprawa prezentacji?
Ale mam mętlik ... zajęcia trochę w :szukaj:. Boję się tylko tego rozmiaru 50', chociaż chyba pomiędzy 46', to tylko kolo 10cm a 40', to 20, więc nie aż tak wiele. Pewnie jeszcze będe pytał Ciebie o szczegóły ;). Czy jest gdzieś tutaj na forum obszerny test tego panasonica? Bo może źle szukałem (jak bym przeoczył to nie :hihi:)
Ps. Do tej pory myślałem, że najlepszy jest 9704 :) (trochę do poczytania na temat NeoPDP http://technologie.gazeta.pl/techno...PDP___na_czym_polega_przelom_w_produkcji.html)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
model 9704 jest nie dostępny. Z Philipsa czekamy na 9705.
Oferta pozostałych jest aktualna.
 
Do góry