Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

Seb@stiano

New member
saturn

heh, dobrze powiedziane Kriswas, ja tez nie załuje wyboru, olimpiada w eurosporcie hd wyglada wyśmienicie na 9704. Minęły czasy kupowania telewizora na całe życie. Sony dawno już sobie odpuściłem, choć ostatnio z ciekawości sprawdzalem w Arkadii (sony style) jak dziala prezentacyjny 3D i jakos nie zrobiło na mnie wrażenia, okulary migawkowe wymagają dopracowania jeszcze, ponadto krotki czas baterii.

witam
Jestem jednym z tych, którzy się skusili na 46" w promo. Rano w sobotę wytargałem jedyny jaki był we Wrocławiu zatem tak dużo ich raczej nie zalega.
Na polskich stronach phila znalazłem jakiś soft do zaciągnięcia w dziale Oprogramowanie i sterowniki. Mogę prosić o info. co to jest i czy należy to instalować?

pozdrowienia
 

Onomato

New member
Taka otrzymalem odpowiedz z philipsa dotyczaca 9705 "W nawiązaniu do Pana pytania, informujemy, iż jeszcze nie posiadamy dokładnych informacji o nowej serii TV. Jednak patrząc na poprzednie lata obawiam się, iż następca modelu xxPFL9704H będzie dostępny w sprzedaży nie wcześniej jak we wrześniu 2010 roku."
Co ciekawe bylem wczoraj w Saturnie i mowili ze model 9704 nie jest narazie dostepny bo producent nie ma na magazynie, ciekawe czemu?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Czy tylko w Saturnie są Philipki? O ile pamiętam, to u nich kupują ludzie, gdy zapanuje tzw. "bezwacie". Z tego co widać, to godna uwagi jest oferta EuroRTVAGD, cena poniżej 10 tys. i 30 rat w systemie 0% + zestawy np.z odtwarzaczem BD. A jeszcze na priva możesz zapytać o cenę u kikiego 8)
 

Max78

New member
...a propos 'bezVATcia' - w okresie przedświątecznym, poświąteczno-sylwestrowym, a następnie (po)noworocznym monitorowałem cenki kilku różnych TV w kilku miejscach :)
W sklepach z promo 'bezVAT' te cenki skoczyły po świętach o kilkaset PLNek :D A w promo (po Nowym Roku) o kolejne kilkaset PLN jako ceny PROMO TANIEJ O VAT ]:-> Yeah!:evil: :D
 

Onomato

New member
Czy tylko w Saturnie są Philipki? O ile pamiętam, to u nich kupują ludzie, gdy zapanuje tzw. "bezwacie". Z tego co widać, to godna uwagi jest oferta EuroRTVAGD, cena poniżej 10 tys. i 30 rat w systemie 0% + zestawy np.z odtwarzaczem BD. A jeszcze na priva możesz zapytać o cenę u kikiego 8)
Oczywiście ze sprawdzalem tez w innych sklepach również w euro (2 sklepach u mnie nie maja tego modelu, nie można nawet obejzec, jedynie zamówić przez stronę) pytalem tez Kikego ale on również na razie nie posiada tego modelu. Wczoraj np.sprawdzalem w neo-net to 40pfl9704h jest za 7900, ale również nie posiadają na stanie.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Rozumię Ciebie, sam przed zakupem straciłem trochę zdrowia i czasu zanim mogłem w miarę się zapoznać z tym modelem. O ile te kilka miesięcy temu to był problem, to obecnie trochę dziwne, że ich nie ma. Natomiast ze swej strony mogę tylko polecić go w ciemno!:-D
 

hadetefał

New member
Skoro ich nie ma to może warto jednak trochę poczekać na model nowszy? wiem wiem mają być dosyć późno ale właśnie większość firm zaczyna otwierać worek z modelami 2010 a to być może skłoni Philipsa do przemyśleń w kwestii dostępności swoich modeli. Produkuje, reklamuje, oferuje ciekawostki a jak przychodzi do kupna to nie dostarcza na rynek. Powoduje to trochę sztuczne podnoszenie popytu co usprawiedliwia z kolei zmiany cen i koło się kręci. Chyba japońskie i koreańskie firmy bardziej wyczuły rynek i zarabiają krocie.
 

Onomato

New member
Skoro ich nie ma to może warto jednak trochę poczekać na model nowszy? wiem wiem mają być dosyć późno ale właśnie większość firm zaczyna otwierać worek z modelami 2010 a to być może skłoni Philipsa do przemyśleń w kwestii dostępności swoich modeli. Produkuje, reklamuje, oferuje ciekawostki a jak przychodzi do kupna to nie dostarcza na rynek. Powoduje to trochę sztuczne podnoszenie popytu co usprawiedliwia z kolei zmiany cen i koło się kręci. Chyba japońskie i koreańskie firmy bardziej wyczuły rynek i zarabiają krocie.

ja mogę czekać nawet do września ale chciałbym teraz zobaczyć test 9705 i poznać jego cenę.
 

mazor

New member
Witam. Mam pytanie odnośnie internetu w tym TV. Wcześniej ktoś pisał, że łącze bezprzewodowe w nim to porażka. Może ktoś ma podłączony do neta kablem i może się podzielić doświadczeniami, jak to działa. Chodzi mi o możliwie, jak największe opisanie wrażeń, czas otwierania się stron (np: google) i czy są jakieś ograniczenia prędkości pobierania plików z youtube. Jeszcze jedno pytanie, czy ten Philips posiada jakąś wbudowaną pamieć? Pozdrawiam fanów tego TV
 

pr30@tlen.pl

New member
Witam. Mam pytanie odnośnie internetu w tym TV. Wcześniej ktoś pisał, że łącze bezprzewodowe w nim to porażka. Może ktoś ma podłączony do neta kablem i może się podzielić doświadczeniami, jak to działa. Chodzi mi o możliwie, jak największe opisanie wrażeń, czas otwierania się stron (np: google) i czy są jakieś ograniczenia prędkości pobierania plików z youtube. Jeszcze jedno pytanie, czy ten Philips posiada jakąś wbudowaną pamieć? Pozdrawiam fanów tego TV

Kolego, o funkcjach "multimedialnych" tego TV po prostu można zapomnieć - wszystko (przeglądanie netu, praca z plikami video itd.) działa tak przeraźliwie wolno, że w zasadzie nadaje się tylko do okazjonalnego używania (można puścić podczas imprezki jakiś slideshow ze zdjęciami czy muzykę mp3).

Wolna praca wynika w tym przypadku nie z "wąskiego gardła" jakim jest interfejs sieciowy, ale ze słabej wydajności zastosowanego procesora - zatem rodzaj połączenia (Wi-Fi, Ethernet) niczego nie zmienia.

Zdecydowanie lepiej dorzucić do kompletu PS3 czy dowolny inny HD Player.

pozdrawiam,
Paweł
 

mazor

New member
pr30@tlen.pl dzięki za odpowiedź. Mam Xboxa, więc o necie mogę zapomnieć, a zależy mi na korzystaniu z sieci na tym TV. Może ktoś inaczej rozwiązał ten problem? Bo do kompa nie chcę go podłączyć. Może jakiś Zewnętrzny dysk multimedialny? Pozdrawiam
 

pr30@tlen.pl

New member
pr30@tlen.pl dzięki za odpowiedź. Mam Xboxa, więc o necie mogę zapomnieć, a zależy mi na korzystaniu z sieci na tym TV. Może ktoś inaczej rozwiązał ten problem? Bo do kompa nie chcę go podłączyć. Może jakiś Zewnętrzny dysk multimedialny? Pozdrawiam

Jeśli chodzi Ci głównie o sprawne i niezawodne przeglądanie netu - jedynym rozwiązaniem wydaje się być mini komputer typu Nettop, np. taki: Mały, tani, wydajny komputer - nettop Lenovo na platformie Nvidia Ion - PC World

... lub jakikolwiek inny, z systemem posiadającym w pełni graficzne środowisko pracy (najlepiej Win XP) i obsługującym standardowe przeglądarki (IE, Firefox, Chrome) wraz z niezbędnymi plug-inami (flash, java, silverlight itp.). Do tego bezprzewodowa klawiatura i mysz.... i voila !
 

mazor

New member
Wczoraj dużo czasu spędziłem przed netem i znalazłem takie same rozwiązanie, mini PC (nettop) tylko inny model TwinTech GIADA N10. Pozdro
 

pr30@tlen.pl

New member
hej, da sie jakos sprawdzic przebieg takiego telewizora? np. jezeli byl na ekspozycji w sklepie i chce sprawdzic jak dlugo sie swiecil?

Jak najbardziej się da - takie informacje są dostępne w menu serwisowym.

Wejście do menu: 062596 i+

UWAGA: teoretycznie skorzystanie z menu serwisowego może się wiązać z utratą gwarancji, więc każdy robi to na własne ryzyko.
 
Do góry