Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

kriswas

Member
Bez reklam
To jakaś prowokacja czy nie masz pojęcia o co pytasz ? To tak, jakbyś zapytał, a jak na tle Maybacha wypada Łada ?

Dlaczego zaraz prowokacja? Co masz dokładnie na myśli? I który model jest który? Bo Twoje porównanie, wydaje mi się mimo wszystko, idzie troszkę za daleko! Sam rozważałem zakup tej Tośki lub tego Philipa.
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Kriswas, jakbyś ocenił SV685 i posiadanego przez Ciebie Philipsa 9704. Co skłoniło Ciebie do wyboru akurat Philipsa a nie Toshiby?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kriswas, jakbyś ocenił SV685 i posiadanego przez Ciebie Philipsa 9704. Co skłoniło Ciebie do wyboru akurat Philipsa a nie Toshiby?

Jeżeli prześledzisz moje posty na forum, te dotyczące właśnie tych modeli, to zobaczysz preferencje, oczekiwania i oceny już po zakupie. Nie mam ambicji jakiegoś wielkiego eksperta i zawsze podkreślam wielki subiektywizm odnośnie ocen. Jednak staram się, aby Ci, którzy są tylko zbieraczami liczby postów, nie mieszali zbytnio w głowach potencjalnym nabywcom. Uważam, że zarówno Tośka, jak i Philip to są bardzo dobre ekrany i każdy, kto stanie się posiadaczem i jednego i drugiego, nie będzie żałował zakupu!. Philip urzekł mnie designem, zdecydowanie odbiegającym od aktualnie panującej mody, półmatem matrycy /praktycznie nieczuły na nasłonecznienie/, dźwiękiem!, a przede wszystkim jakością obrazu /głębia i odcienie czerni/. Być może, że gdybym mógł porównać oba naraz, to wybór mógł być inny. Jednak pierwszym testowanym był Philip i to pierwsze wrażenie było piorunujące :D. Tosia była druga, no i tak już zostało, ale przyznam, że też mnie urzekła.
To takie estetyczno-opisowe wrażenia. Jednak wnioski, do których dochodziłem przez ostatnich kilka lat użytkowania płaskich ekranów /było ich kilka/, zostały jednoznacznie potwierdzone właśnie dzięki Philipowi.
Po pierwsze, i tu nie odkryję Ameryki, sam TV, choćby z najwyższej półki, nie zapewni nam pełni satysfakcji z oglądanych programów, o ile nie dostarczymy mu źródła najwyższej jakości obrazu. To dla nas /forumowiczów/ jest oczywista oczywistość, a jednak dla wielu, prawda ta, to wielka niewygoda, jak wcinające się majtki w krok ;-)
Po drugie, jakość techniczna przekazywanych programów, to nadal tylko kilka/naście/ programów HD /mam na myśli warunki w Polsce/ i to nie zawsze zasługujących na to miano.
Po trzecie i ostatnie, nie ma idealnego TV, który byłby w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania. O ile nie zdamy sobie z tego sprawy, to poczucie stresu i frustracji towarzyszyć będzie nam cały czas przed, w trakcie i po zakupie telewizora. Więc, nie dajmy się zwariować, to przecież tylko telewizor! :p
 

Hartson

New member
Bez reklam
Dzięki za info. Ja mogłem tylko porównać oba modele w warszawskim MM, a więc sygnał SD i to wiadomo, że "taki sobie". No, ale taki sam dla obu LCD
(Tośka 46", Phil 52"), i szczerze mówiąc trudno byłoby mi wybrać. Próbowałem z tymi w/w LCD porównać także LG 46LH9000 (też na LEDach), ale zarówno Philips jak i Tośka okazały się jak dla mnie lepsze.
 

SDman

Banned
Dzięki za info. Ja mogłem tylko porównać oba modele w warszawskim MM, a więc sygnał SD i to wiadomo, że "taki sobie". No, ale taki sam dla obu LCD
(Tośka 46", Phil 52"), i szczerze mówiąc trudno byłoby mi wybrać. Próbowałem z tymi w/w LCD porównać także LG 46LH9000 (też na LEDach), ale zarówno Philips jak i Tośka okazały się jak dla mnie lepsze.
Witam, z tym złym sygnałem SD się nie zgodzę, popieram kolegę Kriswas, że trzeba dostarczyć każdemu TV dobry sygnał, a to zależy od: dostawcy
(platformy) oraz tunera cyfrowego. Wbudowany dekoder bez szans z zewnętrznym.
Philips ma tak dobry procesor, że SD nadawane oczywiście w proporcjach 16:9 można śmiało porównywać z HD redy -przykład Polsat Sport
, TVN Turbo,Style! Jakość obrazu jest tak dobra, że zastanawiałbym się nad np. płaceniem za HD dla tych programów .
Przekaz HD np Vancouver (u mnie TVP HD) nie do opisania tak mogę już do końca życia oglądać.
Kolejna sprawa dotyczy (nie rozumiem polityki stacji ?!) programów takich jak TVN, Polsat TVP 1 itd. w których to emisja jest nadawana z kamer
HD przykład -"Majka" widać, że obraz brzytwa ALE CZEMU NIE 16:9 to mnie rozwala -dlaczego?!!
Kiedy nastąpi całkowity przełom i kluczowe stacje oznajmią, że 16:9 to standard.
Za Philipsem moim zdaniem przemawiać powinna bezawaryjność, choć to stwierdzam na podstawie poprzedniego modelu 32PFL 9976, 4 latka z hakiem i nic. Oby te nowe model serii 9 mu dorównały.
 

jery--

New member
Bez reklam
...(nie rozumiem polityki stacji ?!) programów takich jak TVN, Polsat TVP 1 itd. w których to emisja jest nadawana z kamer
HD przykład -"Majka" widać, że obraz brzytwa ALE CZEMU NIE 16:9 to mnie rozwala -dlaczego?!!...
Witam,

Jest to świadome działanie. Stacjom tym nie zależy na dobrym sygnale ze źródeł "bezpłatnych", lub retransmitowanych przez konkurencję. W domyśle: "chcesz mieć HD, lub 16:9, to wykup N-kę, C.P." (n.p. takie TVP coraz częściej nadaje w pełnym 16:9).
Nadawcy ci starają się także opóźnić start naziemnej DVB-T, rozwój której (możliwa duża ilość kanałów, kanały płatne i HD) będzie konkurencją dla platform satelitarnych.

Pozdrawiam
 

michalmichalmic

New member
Hej wydaliscie 10tys na 9704, no to teraz szykujcie drugie 10tys bo zbliza sie 9705 ktory bedzie 3d i 400hz. Mnie to teraz juz pozostaje tylko wstrzymac sie i kupic w sierpniu 9705.

Next week planned by Philips to announce its new TVs in 2010.

One of the new models will be for PFL9705 to "wear" panel 200Iz (200 Hz backlight), is 3D ready, will have four entrances HDMI v1.4, it supports network DLNA & Net TV (wired or Wi - Fi), it is known Ambilight light and can play files MKV, H.264, AAC and MP3.

It will show files from AVCHD camcorder and will get internet radio (Internet Radio).

This LCD TV with LED and Local Dimming. Referred to as 3D ready with Perfect Natural Motion 400Hz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
9705

Hej wydaliscie 10tys na 9704, no to teraz szykujcie drugie 10tys bo zbliza sie 9705 ktory bedzie 3d i 400hz. Mnie to teraz juz pozostaje tylko wstrzymac sie i kupic w sierpniu 9705.

Next week planned by Philips to announce its new TVs in 2010.

One of the new models will be for PFL9705 to "wear" panel 200Iz (200 Hz backlight), is 3D ready, will have four entrances HDMI v1.4, it supports network DLNA & Net TV (wired or Wi - Fi), it is known Ambilight light and can play files MKV, H.264, AAC and MP3.

It will show files from AVCHD camcorder and will get internet radio (Internet Radio).

This LCD TV with LED and Local Dimming. Referred to as 3D ready with Perfect Natural Motion 400Hz.

Witam ja mysle ze 15 tys to minimum trzeba wiecej szuakac na ten tv oby nie 20 tys wiecej bo aj skalniam sie ze 46 cali bedzie kosztowac okolo 30 tys. Pozdrawiam
Lolek
 

michalmichalmic

New member
jest tendencja do wystawiania nizszej ceny na nowy model wiec 9705 bedzie kilka proc tanszy niz 9704 a to z powodu ogromnej konkurencji.Sony i samsung wszystki modele na 2010 r wystawia katalogowo nizej niz modele 2009r , np C8000 bedzie ok 10proc tanszy niz B7000(odpowiednikiem B8000 bedzie C9000) no poczekamy i zobaczymy ale philips tez musi widziec tendencje cenowe na rynku tv.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Poczekać zawsze można! Ja mając 20 lat, w życiu nie myślałem, że doczekam upadku jednego, panującego systemu /tego gównianego/, a jednak doczekałem :shock:. Pewnie też i doczekam 3D, choć już mnie to nie kręci aż tak: niestety -4,5 dioptrie na jedno i drugie oko oraz inne przypadłości okulistyczne, starość Panu Bogu zdecydowanie się nie udała. Poza tym, wolałbym doczekać np. wszystkich kanałów TV w jakości HD i to bezpłatnych, a tu słychać, że analogowy sygnał ma się całkiem dobrze i trwa mać, przynajmniej w moim ukochanym kraju. A 3D to jednak chyba tylko w kinie, co potwierdza "Avatar" w Multikinie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ok, przesadziłem. Tośka to nie łada a Merol 600

Dlaczego zaraz prowokacja? Co masz dokładnie na myśli? I który model jest który? Bo Twoje porównanie, wydaje mi się mimo wszystko, idzie troszkę za daleko! Sam rozważałem zakup tej Tośki lub tego Philipa.
Pomimo, że już w kwietniu pokażą się Filipki o kontraście 10M:1 i 400 Hz (9705) to i tak ten pozostaje najlepszym na świecie a Tośka jest jedynie jednym z wielu bardzo dobrych. Nie posiada przecież podświetlenia kolorowymi diodami, 17 bitowego koloru czy ambilighta a jedynie sprawny procesor obrazu. Pytanie tylko ile w tym reklamy a ile prawdy. Może po prostu nie mają się czym pochwalić ?
 

Onomato

New member
Czy ktoś może coś wiecej powiedzieć na temat tego nowego modelu 9705? Kiedy można się spodziewać testu? Czy kwiecień to oficjalna data? Czy ceny bedą przyblizone do 9704? byłem zdecydowany na 9704 a teraz nie wiem czy czekać,jak myślicie jak wejdzie nowy model to czy ten 9704 stanieje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
polityka Philipsa jest skomplikowana. Nie masz co liczyć na obniżkę starego.
Ja bym poczekał bo nowy zapowiada się atrakcyjnie tym bardziej że wg producenta ma być tańszy.
Być może że po prostu nakłady inwestycyjne na fabrykę już się zwróciły.
 

pitos

New member
znalazlem na necie zdjecie 9705
 

Attachments

  • 97052.jpg
    97052.jpg
    71,3 KB · Wyś: 126

brodacz

Active member
Bez reklam
Niestety pewnie masz rację.

Panowie, Philips każdego roku zaczyna wprowadzać nowe modele powiedzmy od kwietnia, natomiast zaczyna od niższych serii, wyższe ew. tylko w małych przekątnych... moim zdaniem premiera 9705 to wrzesień, targi IFA
Philips pewnie wstrzyma się by zgarnąć kolejną EISA'ę. Poza tym obsuwa czasowa jaką mieli na naszym rynku z 9704 też nie daje wielu nadziei na szybką premierę u nas. Po za tym cena 32 cali 9604 na poziomie 4,5k zł była absurdem, więc kto da 5k za 32pfl9705. Chyba tylko jako drugi do sypialni w pałacu.
 

Onomato

New member
Philips pewnie wstrzyma się by zgarnąć kolejną EISA'ę. Poza tym obsuwa czasowa jaką mieli na naszym rynku z 9704 też nie daje wielu nadziei na szybką premierę u nas. Po za tym cena 32 cali 9604 na poziomie 4,5k zł była absurdem, więc kto da 5k za 32pfl9705. Chyba tylko jako drugi do sypialni w pałacu.
ja jestem skłonny zapłacić za 40 tyle co za 9704 jeśli oczywiście okaże się lepszy. W końcu telewizora nie kupuje się na jeden rok.
 
Do góry