Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

lukio

New member
Współpraca z komputerem

Interesuje mnie współpraca z komputerem tego telewizora. Jedną z wad TV wg. testu jest utrudniona współpraca z komputerem.
Czy można prosić o bardziej szczegółowe opisanie problemu.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Stale wykorzystuję Philipa, szczególnie po Wi-Fi, ale też po LAN oraz jako monitor /VGA i HDMI/ i nie wiem na czym miałyby polegać utrudnienia w komunikacji. Po podłączeniu swojego Della XPS M1530 /HDMI/ w ustawieniach personalnych odznaczam tylko ikonę dźwięk po HDMI, aby audio pojawiło się na głośnikach TV i to wszystko. Telewizor i laptop są na tyle kompatybilne, że w ustawienia karty graficznej nawet nie zaglądam. Obraz jest czytelny, czcionki bez wad czyli jest OK.
 

slupek

Member
Również u mnie współpraca z Sony VAIO VGN-AW41ZF/B przebiega bezproblemowo. Wetknięcie HDMI powoduje automatyczne skierowanie dźwięku i obrazu poprzez to łącze. Obraz idealny.
 

grenis

New member
Ktory model 40" czy 46" bedzie odpowiedni do pokoju o wymiarach 4,15m x 4m ? Tv bedzie wisiec na scianie. Odleglosc ogladajacego bedzie wynosic ok 3.0-3.5m. Mam obawy, ze 46" okaze sie za duzy w takim pokoju.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Ktory model 40" czy 46" bedzie odpowiedni do pokoju o wymiarach 4,15m x 4m ? Tv bedzie wisiec na scianie. Odleglosc ogladajacego bedzie wynosic ok 3.0-3.5m. Mam obawy, ze 46" okaze sie za duzy w takim pokoju.

A ja rozważyłby, o ile jest przestrzeń na ścianie 52". W moim przypadku TV stoi na stoliku o wysokości 38 cm od podłogi, a odległość to ok.2,8 -3 m i 46" jest w sam raz! Gdyby nie witryny ograniczające przestrzeń, to właśnie kupiłbym 52" i montaż na ścianie.
 

Alucard1984

New member
Witam, właśnie miałem nacisnąć tzw. Kup Teraz, ale jedna rzecz mnie gryzie odnośnie tego tv. Konkretnie jaki kupić uchwyt do niego ? Chcę nabyć coś naprawdę mocnego i za razem prostego w montażu, tak aby te 46 cali dumnie sobie wisiało i nie było najmniejszej szansy, aby spadł ;) Z góry dziękuję za podanie konkretnych modeli jakie by pasowały do tego tv :) pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
aaaaaaaaaaa.
Dumnie - to kup elektrycznie sterowany z pilota - jest super .
Działa we wszystkie strony i w dużym zakresie.
 

pr30@tlen.pl

New member
Ponieważ mam okazję użytkować Phila 9704 w wersji 46-calowej pozwolę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami, które mogą innym ułatwić wybór tego (lub innego) modelu:

ZALETY:

- doskonała czerń z dużą ilością szczegółów

- REWELACYJNY Ambilight Spectra 3 !!! - kto nie używał tego w ciemnym pokoju, podczas oglądania TV wieczorem nie zrozumie o co chodzi, ale dla mnie to po prostu nowe odkrycie i olbrzymi plus dla Philipsa

- doskonała ostrość i szczegółowość obrazu przy oglądaniu materiału HD (n-ka, filmy mkv 1080p, PS3)

Ogólnie zalety sprowadzają się do świetnej jakości obrazu jaką generuje Phil (matryca Sharp) oraz korzyści wynikających z Ambilight.

WADY:

Główna wada jak dla mnie: o funkcjach "multimedialnych" tego telewizora można po prostu zapomnieć:

- masakrycznie wolny procesor powoduje, że używanie DLNA w tym TV mija się z celem (rendering zdjęć, odtwarzanie filmów wymaga sporej cierpliwości, w porównaniu z PS3 to po prostu przepaść)

- WebTV to kolejny gadżet dla "bardzo cierpliwych" użytkowników, dla mnie to oznacza "przetestuj i zapomnij"

- TV nie czyta sensownie praktycznie żadnych materiałów HD (z nośników zewn i przez DLNA) poza podstawowym AVI (brak obsługi mkv, mpeg 4, DTS itp)

Generalnie jeśli ktoś koncentruje się na wysokiej jakości obrazu i oglądaniu materiałów przesyłanych przez inne źródła (SAT, BRD, PS3) to gorąco polecam.

Natomiast użytkownikom, którym zależy na funkcjach multimedialnych wbudowanych w TV (obsługa multimediów z nośników podłączanych po USB, DLNA) sugeruję porównać sobie możliwości Samsungów, które w tym zakresie radzą sobie o niebo lepiej.

pozdrawiam,
Paweł
 

danielo27

New member
witam
coś ostatnio mało kto tu pisze,panowie z tego co przeczytałem tu i na innych stronach to model 52'' różni się od 46'' tym że ma boczne wejścia z tyłu po środku skierowane na dół oprócz USB a reszta jest identyczna (parametry itp)no poza wielkością ekranu.Proszę dobrze zoriętowaną osobę o ptwierdzenie. Pytam sie ponieważ chcę kupić 46'' ale znalazłem w necie sklep gdzie 46'' kosztuje 2.645,00 € a 52'' 2.695,45 € tylko taka mała różnica coś mi tu nie gra albo źle widze.
Sklep nazywa się guenstig-it.de i tak się składa że mam do niego tylko 50 km i dodam że w MM na mojej dzielnicy model 46'' kosztuje 2,699€ a 52'' 2,999€ i nie wiem czy zamawiać w tamtym sklepie 52'' bo mam trochę mały pokój i bedzie 2,70m - 3,00m do TV.Oglądam DivX-y,filmy i koncerty w HD z netu i DVD,żona telewizje na kartę z TVN i programy DVB-T.TV bardzo mi się podoba i mam dylemat 46 czy 52 o ile to nie ściema z tą ceną w tym sklepie.Pozdrawiam wszystkich
 

zazupol47

New member
katowałem ten tv u siebei w sklepie i powiem równać może się z nim tylko Sharp 52XS1 no i może Sony 46X4500 a potem dłuuugo długo nic i Sharp le700.

moje ogolne opinie o tv:
-wykonanie jakość pokalająca
- pilot to coś niebywałego
- ambilight na białą scianą to kosmos
- obraz... inwazja kolorów i ostrość, 200hz to miodzio

minusy:
- menu, wolne i mało intuicyjne(preferuje samsunga)
- NetTv niedopracowany i mułowaty,
- usb- zdjęcia i mp3 ok, filmy tylko avi i niz pozatym
- gruba rama, ładniejsza była w PFL8404
- cena - płacimy za naklejkę EISA i technologię
 

Kolu

New member
Witam,

proszę o pomoc w wyborze dobrego uchwytu ściennego do tego TV.
Przymierzam się do zakupu modelu 46", ale zanim to nastąpi zaplanowałem wykonać kanał w ścianie, gdyż urządzam sobie właśnie mieszkanko. Na rynku jest spory wybór wieszaków, a ja się na tym kompletnie nie znam i nie wiem czy otwór w ścianie umieścić w połowie szerokości TV czy może w 1/3, bardziej z lewej a może prawej strony. Chciałbym żeby TV nie odstawał za bardzo od ściany. Czy najlepiej zdecydować się na dedykowane rozwiązanie Philipsa SQM6175? W ogóle czy uchwyt do TV to cos, co użytkownik powinien wybierać z głową i są producenci którzy specjalizują się w tej materii?

Pozdrawiam,
Przemek
 

pitos

New member
Straszna cisza ostatnio na tym wątku, wiec może moja informacja zainteresuję jeszcze niezdecydowanych.... W saturnie w jankach znów było -22%. Ceny 40 cali 9704 to 6500 zł, a 46 cali 9704 to 9050 zł...., więc rewelacyjne ceny. Sharp XS1 był za 14 tys ( dodatkowo trzeba dokupicpodstawke i tuner)
 

michalmichalmic

New member
Myslisz ze one sie sprzedaly za te super ceny? Ja nie bylbym pewny bo jak pomysle ile nowych modeli juz zaczyna powoli sie pojawiac i wkrotce 3d rowniez to wydaje mi sie ze teraz to klienci maja przewage nad producentem i najwyzszy czas zeby philips zaczal kusic cena tych modeli bo inaczej to nic nie sprzeda tylko za utrzymanie magazynow bedzie placil. Popatrzcie na model edge led 8664 czy ktos wogole go kupil, a juz jest tylko troszke ponad 4tys i to tez za kilka m-cy czeka 9704 bo zawsze tak jest ze mlodzi czyli nowe wygryza starszych jakkolwiek dobre by bylo to starsze.

Jak patrze na niewatpliwie slabiej swiecacy pod wzgledem czerni nowy Sony ex700 w wersji 60cali za tyle samo kasy co 46cali 9704 to napawa mnie zaduma ktory bym wybral bo 60 cali to naprawde kawal tv, az 1,5 metra przekatna to istny gigant i ogladac mecze LM czy Lige ang. w hd na takim gigancie to musi byc inne doswiadczenie niz na 46calach. I wlasnie z powodu takich watpliwosci u potencjalnych klientow co kupic, czy nowe modele 3d lub duzy sony na przyklad klientow na 9704 za ciagle bardzo duze pieniadza bedzie juz bardzo malo bo kto mial wydac 10tys to juz wydal nie czekajac a kto sie wstrzymal jak Ja to teraz ma inne opcje wyboru. Jeszcze miesiac temu 9704 nie lezal na polkach sklepowych i nie kuzyl sie a teraz pewnie i sam producent zaczyna przecierac oczy ze zdumienia bo pelno ich lezy w euro, MM i saturnach i tyle a cena dalej wysoka no to nich leza dalej bo klienci z 10tys na tv to jyz czekaja na 3d bo przeciez nie beda zmieniac tv w kilka m-cy po kupnie.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam,
i rzeczywiście jak człowiek czyta te wywody filozoficzne "O wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia" to ma dość. Całe szczęście, że to czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver i można napawać się jakością ich przekazu w HD, jaką umożliwia Philips 46PFL9704. Mam tylko nadzieję, że kol.michalmichalmic, zanim osiągniesz półwiecze swego życia, dane Ci będzie uczucie tej wielkiej ekscytacji jakością obrazu, czy to w 3D, OLED lub takiej technice, która będzie w Twoim zasięgu. Poza tym, wydaje mi się, że zasady na jakich Philips sprzedaje swoje produkty oparte są na długoletnich badaniach rynkowych. Polityka cenowa jest z grubsza do przewidzenia i raczej nie ma czym się aż tak ekscytować. Ja natomiast wiem jedno, że od prawie 4 miesięcy posiadania Philipa, poznaję bardzo wiele aspektów nowoczesnego przekazu HD. A wszystkie dylematy typu cena, rozwój technologiczny, obawy czy właściwie postąpiłem kupując ten model czy nie, to tak jak w reklamie: PAN PIKUŚ!
 

pitos

New member
Witam,
i rzeczywiście jak człowiek czyta te wywody filozoficzne "O wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia" to ma dość. Całe szczęście, że to czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver i można napawać się jakością ich przekazu w HD, jaką umożliwia Philips 46PFL9704. Mam tylko nadzieję, że kol.michalmichalmic, zanim osiągniesz półwiecze swego życia, dane Ci będzie uczucie tej wielkiej ekscytacji jakością obrazu, czy to w 3D, OLED lub takiej technice, która będzie w Twoim zasięgu. Poza tym, wydaje mi się, że zasady na jakich Philips sprzedaje swoje produkty oparte są na długoletnich badaniach rynkowych. Polityka cenowa jest z grubsza do przewidzenia i raczej nie ma czym się aż tak ekscytować. Ja natomiast wiem jedno, że od prawie 4 miesięcy posiadania Philipa, poznaję bardzo wiele aspektów nowoczesnego przekazu HD. A wszystkie dylematy typu cena, rozwój technologiczny, obawy czy właściwie postąpiłem kupując ten model czy nie, to tak jak w reklamie: PAN PIKUŚ!

heh, dobrze powiedziane Kriswas, ja tez nie załuje wyboru, olimpiada w eurosporcie hd wyglada wyśmienicie na 9704. Minęły czasy kupowania telewizora na całe życie. Sony dawno już sobie odpuściłem, choć ostatnio z ciekawości sprawdzalem w Arkadii (sony style) jak dziala prezentacyjny 3D i jakos nie zrobiło na mnie wrażenia, okulary migawkowe wymagają dopracowania jeszcze, ponadto krotki czas baterii.
 
Do góry