Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

wis

New member
Witam,

Ponieważ kilka osób pisało w tym wątku o możliwości podłączania dysku zewnętrznego, przeznaczonego do magazynowania programów nagranych przez tv - opiszę swoje wrażenia.
Wczoraj zakupiłem dysk WD poj. 320 GB, USB 2.0 oraz 3.0. Po podłączeniu go do tv, został zauważony i w miarę szybko (ok. 1 min.) sformatowany.

Schody zaczęły się podczas prób nagrywania programów nadawanych w DVB-T. W życiu bym nie pomyślał, że nagrywanie można tak skomplikować:
1. By móc nagrywać w/w programy tv musi być podłączony do internetu!
2. Należy w konfiguracji tv zmienić źródło Przewodnika telewizyjnego (EPG) z "Od nadawcy" na "z sieci"
3. Po w/w zmianie nie wszystkie polskie programy są prawidłowo rozpoznane, a co za tym idzie błędnie wskazywane są aktualnie nadawane programy. Dodam, że niektórych nie udało mi się w ogóle odnaleźć np. TV6.
4. EPG z sieci wskazuje błędną godzinę (+1 godz. w stosunku do właściwego czasu). Być może problem ten rozwiązuje ostatnia aktualizacja, której nie wykonałem.
5. Idiotyzmem dla mnie jest konieczność podłączenia tv do internetu po to by obejrzeć wcześniej nagrane programy, które bądź co bądź są na moim dysku.

Powiem szczerze, że nagrywanie z czasów magnetowidów to była bułka z masłem w porównaniu do sposobu zaproponowanego przez Philipsa. Można zapomnieć o szybkim włączeniu nagrywania aktualnie nadawanego programu. Najpierw muszę odpalić ruter później wpisać godzinę zakończenia nagrywania i jeszcze liczyć na to, że tv nawiąże połączenie z serwisem internetowym odpowiadającym za EPG.
Nie wiem jak rozwiązane jest nagrywanie w tv innych producentów ale to z Philipsa jest skrajnie niewygodne i bezmyślne - przynajmniej dla mnie.
--
Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Ponieważ kilka osób pisało w tym wątku o możliwości podłączania dysku zewnętrznego, przeznaczonego do magazynowania programów nagranych przez tv - opiszę swoje wrażenia.
Wczoraj zakupiłem dysk WD poj. 320 GB, USB 2.0 oraz 3.0. Po podłączeniu go do tv, został zauważony i w miarę szybko (ok. 1 min.) sformatowany.

Schody zaczęły się podczas prób nagrywania programów nadawanych w DVB-T. W życiu bym nie pomyślał, że nagrywanie można tak skomplikować:
1. By móc nagrywać w/w programy tv musi być podłączony do internetu!
2. Należy w konfiguracji tv zmienić źródło Przewodnika telewizyjnego (EPG) z "Od nadawcy" na "z sieci"
3. Po w/w zmianie nie wszystkie polskie programy są prawidłowo rozpoznane, a co za tym idzie błędnie wskazywane są aktualnie nadawane programy. Dodam, że niektórych nie udało mi się w ogóle odnaleźć np. TV6.
4. EPG z sieci wskazuje błędną godzinę (+1 godz. w stosunku do właściwego czasu). Być może problem ten rozwiązuje ostatnia aktualizacja, której nie wykonałem.
5. Idiotyzmem dla mnie jest konieczność podłączenia tv do internetu po to by obejrzeć wcześniej nagrane programy, które bądź co bądź są na moim dysku.

Powiem szczerze, że nagrywanie z czasów magnetowidów to była bułka z masłem w porównaniu do sposobu zaproponowanego przez Philipsa. Można zapomnieć o szybkim włączeniu nagrywania aktualnie nadawanego programu. Najpierw muszę odpalić ruter później wpisać godzinę zakończenia nagrywania i jeszcze liczyć na to, że tv nawiąże połączenie z serwisem internetowym odpowiadającym za EPG.
Nie wiem jak rozwiązane jest nagrywanie w tv innych producentów ale to z Philipsa jest skrajnie niewygodne i bezmyślne - przynajmniej dla mnie.
--
Pozdrawiam
Witam,
Muszę niestety podzielić Twoje zdanie oraz dopisać ,że czasem w ogóle nie można uzyskać połączenia z serwisem internetowym. Tutaj firma Philips dała niestety "ciała" i nic nie robi by
te usterki wyeliminować .Jak dla mnie to przykre , ale niestety prawdziwe.:x

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

trup

New member
Z nagrywaniem z wbudowanego tunera satelitarnego (DVB-S) są podobne problemy, także żąda połączenia z internetem. Może PHILIPS chce być wielkim bratem i kontrolować co nagrywamy?! Najnowsze telewizory rozpoznają twarze, głos użytkowników, to kolejny krok by nas kontrolować. Niczego nie świadomi użytkownicy kiedyś mogą być zaskoczeni.
 

davidec

New member
Mam ten tv od września 2011. Przede wszystkim EPG które istnieje tylko jeśli wybierzemy FINLANDIĘ jak kraj zainstalowania tv........i wtedy dostaniemy dostęp do SMART TV m.in. z finlandzkimi aplikacjami....brak ipla czy tvscreen.pl...........jeśli ktoś testował inne ustawienia żeby było EPG i Smart TV z dedykowanymi polskiemu odbiorcy aplikacjami to proszę o info. Reszta jest super jeśli chodzi o ten tv :-D
 

siteman

Member
Mam ten tv od września 2011. Przede wszystkim EPG które istnieje tylko jeśli wybierzemy FINLANDIĘ jak kraj zainstalowania tv........i wtedy dostaniemy dostęp do SMART TV m.in. z finlandzkimi aplikacjami....brak ipla czy tvscreen.pl...........jeśli ktoś testował inne ustawienia żeby było EPG i Smart TV z dedykowanymi polskiemu odbiorcy aplikacjami to proszę o info. Reszta jest super jeśli chodzi o ten tv :-D
ja ma ustawione PL i mam wszystko, odkąd SMART TV jest dostępny dla Philipsa
 

paweltroj

New member
Słuchajcie nie mogę poradzić sobie z ustawieniem formatu obrazu. Posiadam telewizor 42PFL7606 a moj znajomy bodajże ten sam model tylko sprzed 2 lat, też 42". Odpaliłem na jednym i drugim ten sam film w formacie MKV - 720p. Na starszym modelu wyświetla go pięknie w takim formacie jaki jest, bez zniekształceń czyli na górze i na dole czarny pasek. Na moim nowym modelu zaś film jest rozciągany na cały ekran. Sprawdzałem każde ustawienie formatu obrazu i nic z tego. Na tym formacie na którym wyświetla prawidłowo na starym modelu to na moim rozciąga. Nie podoba mi się to bardzo ponieważ obraz jest strasznie zniekształcony co można zobaczyć na poniższym zdjęciu które zrobiłem. Wiecie jak to ogarnac? Na starym modelu format obrazu to Auto Zoom bodajże a u mnie Auto Zoom nie rózni sie praktycznie niczym od tego pierwszego formatu - automatyczne dopasowanie czy cos takiego ; /

img442.imageshack.us/img442/7272/porwnanietv.jpg
 

trup

New member
Słuchajcie nie mogę poradzić sobie z ustawieniem formatu obrazu. Posiadam telewizor 42PFL7606 a moj znajomy bodajże ten sam model tylko sprzed 2 lat, też 42". Odpaliłem na jednym i drugim ten sam film w formacie MKV - 720p. Na starszym modelu wyświetla go pięknie w takim formacie jaki jest, bez zniekształceń czyli na górze i na dole czarny pasek. Na moim nowym modelu zaś film jest rozciągany na cały ekran. Sprawdzałem każde ustawienie formatu obrazu i nic z tego. Na tym formacie na którym wyświetla prawidłowo na starym modelu to na moim rozciąga. Nie podoba mi się to bardzo ponieważ obraz jest strasznie zniekształcony co można zobaczyć na poniższym zdjęciu które zrobiłem. Wiecie jak to ogarnac? Na starym modelu format obrazu to Auto Zoom bodajże a u mnie Auto Zoom nie rózni sie praktycznie niczym od tego pierwszego formatu - automatyczne dopasowanie czy cos takiego ; /

img442.imageshack.us/img442/7272/porwnanietv.jpg

Nic nie piszesz z jakiego źródła jest odtwarzany film. Ogólnie z zewnętrznego źródła najlepiej jest ustawić TV na tryb bez skalowania czyli w naszym odbiorniku "nieskalowany". W tym trybie obraz z PC i innych ustawiony w rozdzielczości 1920x1080 jest bez zniekształceń odtwarzany na TV. Samo dopasowanie do np. filmu regulujemy w ustawieniach odtwarzacza programowego (WMP, Bestplayer, Allplayer, itd.) lub w wstawieniach np. dekodera n-ki. Moim zdaniem inne ustawienia powodują gorszą jakość obrazu. Jednak wbudowany w TV odtwarzacz nie daje tyle możliwości. W tym przypadku dużo zależy jak jest przekodowany sam film.
 
Ostatnia edycja:

davidec

New member
ja ma ustawione PL i mam wszystko, odkąd SMART TV jest dostępny dla Philipsa[/QUOTE]

przy ustawieniu PL nie ma funkcji PROGRAM ani EPG.....wczoraj to sprawdziłem.....SMART TV nie sprawdziłem bo mnie to wkurzyło i wróciłem do poprzednich ustawień....
widocznie Panowie z Philipsa nie umieją tak tego zgrać żeby było jedno i drugie.....:fool:

przy okazji polecam nowy soft 014.097.....usuwa błędy znane z wersji 096....
Hbb TV dla DVB-T udostępnia....wczesniej tylko dla DVB-S było....mozna się tym "pobawić" na nowych niemieckich kanałach HD z Astry......

wysłałem zapytanie do Philipsa odnośnie Smart TV...odpowiedź zamieszczę tutaj.
 

paweltroj

New member
Nic nie piszesz z jakiego źródła jest odtwarzany film. Ogólnie z zewnętrznego źródła najlepiej jest ustawić TV na tryb bez skalowania czyli w naszym odbiorniku "nieskalowany". W tym trybie obraz z PC i innych ustawiony w rozdzielczości 1920x1080 jest bez zniekształceń odtwarzany na TV. Samo dopasowanie do np. filmu regulujemy w ustawieniach odtwarzacza programowego (WMP, Bestplayer, Allplayer, itd.) lub w wstawieniach np. dekodera n-ki. Moim zdaniem inne ustawienia powodują gorszą jakość obrazu. Jednak wbudowany w TV odtwarzacz nie daje tyle możliwości. W tym przypadku dużo zależy jak jest przekodowany sam film.

na jednym i drugim tv odpalam film z dysku przenośnego czyli wszystko jest na tej samej zasadzie. w starym modelu przy wybieraniu formatu AUTO ZOOM jest tak jak na zdjeciu czyli tak jak powinno być. jak wybiore BEZ SKALOWANIA to film bedzie na srodku ekranu z bo to 720p wiec musi sie dopasować szerokościa... ale nie wysokoscią! ;/ a w moim nowym 7606 jak wezme auto zoom to rozciąga go tak jak widac na zdjeciu ktore zamieściłem. wychodzi na to ze to wina softu ;/
 

wis

New member
Muszę niestety podzielić Twoje zdanie oraz dopisać ,że czasem w ogóle nie można uzyskać połączenia z serwisem internetowym.[...]

Wykrakałeś :(
Kilka dni temu zaczaiłem się na nagranie programu z DVB-T. Niestety obejrzałem tylko komunikat "Service unavailable" i na tym skończyło się moje nagrywanie.
Następnego dnia serwis internetowy odpowiedzialny za nagrywanie był już dostępny. Niestety jest to dopiero połowa sukcesu... W momencie kończenia zapisu nagrywanego programu (ok. 2 godz.) zobaczyłem komunikat "Błąd zapisu" - i oczywiście z nagrania nici...

Powiem szczerze, że nagrywanie (a właściwie jego brak) w tym modelu Philipsa zaczyna mnie mocno irytować.
--
Pozdrawiam
 

wis

New member
Mam ten tv od września 2011. Przede wszystkim EPG które istnieje tylko jeśli wybierzemy FINLANDIĘ jak kraj zainstalowania tv........i wtedy dostaniemy dostęp do SMART TV m.in. z finlandzkimi aplikacjami....brak ipla czy tvscreen.pl

Kraj dla SmartTV ustawiałem niezależnie od tego dla EPG.
Co prawda nie mam pewności czy po zmianie wyglądu SmartTV (ze 2-3 miesiące temu) dalej jest to możliwe...
--
Pozdrawiam
 

paweltroj

New member
Taka mała wskazówka: jak wiekszość wie, najlepiej sciagac filmy w MKV bo mają dość w porządku jakość. No i Philips bez problemu sobie radzi z tym formatem... choć nie zawsze. Zdarza się, że jeden na 10 może nie działać. Wydaję mi się, że znalazłem rozwiązanie. Ostatnio ściagnałem sobie Avatar - 22GB w 1080p. Wrzucam na dysk przenośny, podpinam i dupa. Na kompie wszystko pięknie działało, były dwie ścieżki dzwiekowe - oryginalna i polski lektor. Pomyślałem, że i tak na tv nie da sie wybierać wiec skasuje jedną. Sciagnałem program MKVtoolnix (używam mac'a ale mysle ze na windowsa też jest) i skasowałem oryginalna ścieżke. Ważne aby zostawić w pliku sam film i jedną ścieżkę, nic wiecej. Nieraz są też chaptery - wywalić. Taki zabieg trwa max 10 min. Nie wpływa to W OGÓLE na jakość filmu. I wtedy mkv już jest czytany przez tv Philipsa. Sprawdziłem to z 4 filmami i 100% powodzenia.

A co więcej! Sciagnałem kiedys 2 filmy w m4v. TV ich w ogole nie widzi. Przepuściłem je z ciekawości przez ten program. Żadnych ścieżek nie kasowałem, po prostu wrzucilem - START i tyle. Pliki po tym zabiegu ważyły tyle samo co wcześniej, zmieniły format na MKV i już są czytane przez TV. : )

Mam nadzieję, że komuś się to przyda ; )

5!
 

davidec

New member
Tak jak obiecałem wklejam odp jaką dostałem od Philipsa w sprawie SMART TV. Sam do tego doszedłem a Pani, która mi odp potwierdziła tylko moje doświadczenia:

"Chciałabym poinformować, iż aby uzyskać dostęp do aplikacji Ipla w
Smart TV, wystarczy w zakładce AppGallery zmienić kraj użytkowania
telewizora na Polskę. Pokażą się wówczas wszystkie dostępne serwisy
dedykowane dla naszego kraju, łącznie z Iplą. Jednocześnie zaznaczam,
iż w naszej ofercie aplikacji nie figuruje tvscreen.pl".

Rzeczywiście to działa poprawnie. Można sobie te aplikacje przenosić....usuwać itd. Kto wspominał we wcześniejszych postach o CartoonNet i Boomerang - nie działają w naszym kraju te aplikacje. Działają za to np. Euronews....France24 czy Arte.

Tragedia pozostaje jeśli chodzi o TV Guide...."z sieci" jak już się załaduje to ostatnio wyświetla się tylko "no channel info available....jak przestawię na opcję "od nadawcy" to nie ma możliwości zaplanować nagrania....błędne koło....chyba nagrywanie przez USB możliwe jest w tylko w warunkach laboratoryjnych Philipsa....
 

siteman

Member
przy ustawieniu PL nie ma funkcji PROGRAM ani EPG.....

Kolego uświadom mnie, bo chyba nie rozumiem. Funkcja PROGRAM, w czym rzecz?raczej w czyma masz problem.Ja korzystam z DVB-S, moduł warunkowy, operator C+ i mam w pełni funkcjonalne i program i przewodnik TV.Denerwuje mnie tylko nagrywanie na Philipsach, dlatego nie korzystam z niego.

Osobiście jestem zadowolony, bo po mojej interwencji u Phila odnoście nie dekodowania transpondera 11 C+. w przeciągi 6 tygodni Phil wypuścił soft i na modułach CAM cyfra śmiga, aż miło.
 
Ostatnia edycja:

davidec

New member
Dostałem od Philipsa info następującej treści:

"W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że w tym modelu Polska jest już
uznana jako kraj oficjalnie używający DVB-T, w związku z czym można
dokonać instalacji kanałów ustawiając kraj na Polskę oraz EPG z sieci.
Wszelkie informacje o programach, godzinie powinny się wyświetlać
prawidłowo"

WRESZCIE :)

sprawdziłem i rzeczywiście tak jest :)
Chociaż 2 rzeczy nadal są niedopracowane: funkcja PROGRAM w OPTIONS niedostępna dla DVB-T ale dla DVB-S tak :) i brak TV6 w epg....
 

davidec

New member
Osobiście jestem zadowolony, bo po mojej interwencji u Phila odnoście nie dekodowania transpondera 11 C+. w przeciągi 6 tygodni Phil wypuścił soft i na modułach CAM cyfra śmiga, aż miło.

możesz powiedzieć od którego softu dekoduje prawidłowo kanały z tego transpondera ?
ja mam zainstalowaną wersje 014.097....ale korzystam z nCAM HD a cyfrę mam na oddzielnym dekoderze...
 

siteman

Member
możesz powiedzieć od którego softu dekoduje prawidłowo kanały z tego transpondera ?
ja mam zainstalowaną wersje 014.097....ale korzystam z nCAM HD a cyfrę mam na oddzielnym dekoderze...
no to proszę:w tle widać planszę startową C+ 3D:)...odbieram 11 transponder na Aston 2.26
p5150367f.jpg
 

davidec

New member
siteman - dzięki za obrazek :)

czy ktoś może korzysta z tunein przez smart tv ?
u mnie początkowo działało dobrze....zdarzało się na niektórych stacjach "błąd strumieniowania" ale ostatnio kręci się pomarańczowe kółeczko że niby "rozpoczynanie odtwarzania" i nic......drugi podobny serwis działa bez problemu....czy ktoś wie co można zrobić żeby tunein działało bez problemu ?
 
Do góry