Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

wis

New member
Witam,

Ponieważ dotarły do mnie prośby o napisanie opinii na temat w/w tv postanowiłem to uczynić. Zaznaczam, że nie jestem wideofilem - np. nie jestem w stanie stwierdzić jak czarna jest czerń na ekranie :)

Zalety:
+ dobry obraz z DVB-T oraz z DVD (jeszcze nie mam możliwości sprawdzenia full HD i 3D)
+ dobrze działający Autozoom (usuwanie czarnych pasów) - w bardzo małym stopniu następuje efekt spłaszczania postaci
+ techniczna możliwość wykorzystania podstawy jako wieszaka
+ klika prostych gier logicznych
+ możliwość podłączenia klawiatury i myszki. Jeszcze nie sprawdziłem jak to działa, ale pewnie znacznie uprości obsługę wbudowanej przeglądarki internetowej (z poziomu pilota jest to dość karkołomne)
+ świetny wygląd, wąska ramka od frontu oraz wierzch podstawy pokryte albo stalą "czesaną" albo plastikiem, który bardzo dobrze ją udaje (model zeszłoroczny 7605 był bardziej plastikowy i ciemniejszy)
+ wygodny pilot - w zeszłorocznym modelu wiele osób narzekało na małą ilość przycisków do bezpośredniego dostępu do niektórych funkcji.

Wady:
- nie wyświetla niektórych plików jpg (dotyczy to USB oraz DLNA)
- brak jakiekolwiek informacji w materiałach o możliwości wykorzystania podstawy jako wieszaka, infolinia Philipsa potwierdza taką możliwość. Niestety Philips nie dołącza "krążków montażowych" (dołączane są one do modelu 6805) co komplikuje sytuację - można je dokupić za ok. 60 zł - lub znaleźć podobne rozwiązanie w sklepie metalowym za ok. 3 zł.
- jeżeli ktoś zwraca uwagę na Net TV i polskie aplikacje to może sobie odpuścić zakup Philipsa. Zero widżetów typowo polskich: Ipla (podobno ma być jeszcze tego lata), wp.tv, onet, vod.tvp. Serwis pogodowy zgłasza się po holendersku bez możliwości wyboru Polski.
- kolejnym elementem wskazującym, że Philips ma Polskę w dalekim poważaniu to fakt, że by mieć EPG (przewodnik telewizyjny) należy podczas wyszukiwania kanałów DVB-T wybrać kraj...: Finlandia - niby logiczne, bo dlaczego ktoś miałby w Polsce wybierać Polskę...
- poprzez jeden z widżetów Net TV można uzyskać dostęp radia internetowego (trafiają się również polskie stacje) - teoretycznie wg ulotki reklamowej można wyłączyć obraz. Niestety z poziomu Net TV jest to dość skomplikowane i nie opisane w instrukcji,
- mam dwa komputery w sieci. Do jednego z nich (z Win7) dostęp przez DLNA uzyskałem bez problemu. Natomiast do drugiego (z WinXP) nie udało mi się poprzez zalecany Windows Media Player - być może jest wina ustawień po stronie komputera a nie tv (pomogło zainstalowanie TVersity).

Ogólnie, na terez, jestem zadowolony z zakupu. Większość z wymienionych wad da się jakoś obejść. Najgorszą dla mnie wadą jest niewyświetlanie niektórych jpg-ów. Problem dotyczy chyba nie tylko tego tv. Mam również DVD Philipsa, które też wykłada się na tych samych jpg-ch. W najbliżym czasie miałem kupować Blu-raya Philipsa ale chyba wezmę innej firmy...
--
Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Dzięki za opis tego TV :)
Mnie osobiście cieszy że też ma uniwersalną podstawę jak wyższe modele i to że jak piszesz srebrna obudowa jest jaśniejsza od tej z zeszłorocznej serii. Czy jest może zbliżona do tej z modelu 7665 która ma odcień tytanowy?
Wady które wymieniłeś akurat mi nie przeszkadzają.
Co do tych niewyświetlanych jpg-ów, to może nie wyświetla zdjęć zmodyfikowanych w programach do obróbki fotografii?

pozdrawiam
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mam 8605 ale podobne spostrzeżenia. Co do fotek to nie wyświetla własnie tych potraktowanych mocną obróbką. Potraktowane Picasą przechodzą bez problemu po przycięciu, retuszu czy zmianach kontrastu itp, jednak nie wyświetla ich ikonek a jedynie przekreśloną fotkę.
 

wis

New member
Dzięki za opis tego TV :)
Mnie osobiście cieszy że też ma uniwersalną podstawę jak wyższe modele i to że jak piszesz srebrna obudowa jest jaśniejsza od tej z zeszłorocznej serii. Czy jest może zbliżona do tej z modelu 7665 która ma odcień tytanowy?

Dokładnie. Tylko ramka jest z połowę węższa od 7665.

Co do tych niewyświetlanych jpg-ów, to może nie wyświetla zdjęć zmodyfikowanych w programach do obróbki fotografii?

Po przeprowadzonym "śledztwie" rzeczywiście okazało się, że nieczytane jpg-i to zdjęcia od znajomych, przez nich zmniejszane w jakimś edytorze. Chociaż z drugiej strony zdjęcia poprawnie otwierają się na komputerze więc dobrze by było by również tak się działo w tv.
 
Ostatnia edycja:

wis

New member
Philips - Net TV już z Iplą

- jeżeli ktoś zwraca uwagę na Net TV i polskie aplikacje to może sobie odpuścić zakup Philipsa. Zero widżetów typowo polskich: Ipla (podobno ma być jeszcze tego lata), wp.tv, onet, vod.tvp. Serwis pogodowy zgłasza się po holendersku bez możliwości wyboru Polski.

Idzie na lepsze. Wczoraj pojawiła się Ipla w AppGallery.
--
Pozdrawiam
 

Elendil_PL

New member
Przydałoby się porównanie z LG LW5500/570s i np. Panasem ST30. Podobna półka cenowa, LCD vs plazma, aktywne 3d vs pasywne... Kiki prosimy :blagam: JA wstępnie oglądałem te TV w sklepach i LCD zrobiły lepsze wrażenie. Ale sklepowe warunki to żaden wykładnik
 

jery--

New member
Bez reklam
Im cieńsza ramka wokół ekranu, tym dla mnie lepiej :)

Jeśli chodzi o zdjęcia, to ja używam PS3 do wyświetlania multimediów na TV i nie będę miał tego problemu. Jakiego programu używasz do przesyłania zdjęć przez DLNA? Może "PS3 Media Server" by pomógł, powinien współdziałać z Philipsem:
PS3 Media Server 1.30.1 - dobreprogramy

pozdrawiam
 

wis

New member
Jakiego programu używasz do przesyłania zdjęć przez DLNA? Może "PS3 Media Server" by pomógł, powinien współdziałać z Philipsem:
PS3 Media Server 1.30.1 - dobreprogramy

Po tym jak WMP11 mi nie "zaskoczył" wgrałem Tversity. Po jego zainstalowaniu telewizor zobaczył udostępnioną zawartość komputera. Niestety mam dużo zdjęć na komputerze i Tversity przez pół dnia mi tworzył bibliotekę. Gdy następnego dnia wraz zaczął mi przez kilka godzin aktualizować utworzoną bibliotekę postanowiłem szukać innego serwera DLNA. Następny był właśnie PS3 Media Serwer. Niestety ten nie znalazł telewizora. Teraz jestem na etapie testowania Serviio. Póki co tv z komputerem się widzą... Zanim go pochwalę lub zganię chcę go kilka dni poobserwować.
--
Pozdrawiam
 

Markko

New member
Mam kilka pytań (zadawałem już je w sprawie innych TV)

1. Czy ten tv ma przeglądarkę www?? Da się przeglądać strony oglądając jednocześnie telewizję? (Minimalizowanie okna jak w PC)

2. czy czyta .mkv i napisy .txt z polską czcionką??

3. Jakie oferuje serwisy multimedialne. Wiem że jest ipla. Czy to prawda że ma być jeszcze onet vod i TVP?? a może już są??

4. Czy mozna nagrywać materiał z telewizji na hdd?? (PVR)

5. Czy TV uruchamia się 10 sekund, więcej?? :wink: Mój Philips jak się przywiesi to uruchamia się czasami ponad pół minuty!! tragedia. Normalnie z 10 sekund, ale to i tak za długo.

6. Czy menu działa bez opóźnień?? W TV z 2009 działa bardzo wolno, mam nadzieje że to się zmieniło.
 

wis

New member
1. Czy ten tv ma przeglądarkę www?? Da się przeglądać strony oglądając jednocześnie telewizję? (Minimalizowanie okna jak w PC).

Przeglądarkę ma. Przeglądanie nie jest jednak najwygodniejsze. Być może wygodniej byłoby z klawiaturą i myszką, które podobno można podłączyć - jeszcze jednak tego nie próbowałem.
Strony w niej wyglądają nieco dziwnie - jakby nieco przeskalowane. Na niektórych stronach polskie znaki wyglądają jakby były napisane inną czcionką.

Strona raczej nie da się zminimalizować.

2. czy czyta .mkv i napisy .txt z polską czcionką??

mkv czyta. Co do polskiej czcionki to nie mam takiego pliku by móc sprawdzić.

3. Jakie oferuje serwisy multimedialne. Wiem że jest ipla. Czy to prawda że ma być jeszcze onet vod i TVP?? a może już są??

Z typowo polskich tylko Ipla. Reszta to m.in. youtube, facebook, twitter, tunein (radia internetowe - jest kilka polskich), jakiś meteorologiczny, vw, gry logiczne. W sumie wybierając kraj Polska jest dostępnych z kilkanaście serwisów. Wybierając inny kraj są dostępne inne serwisy (np. cartoon network) ale za bardzo ich nie przeglądałem.

4. Czy mozna nagrywać materiał z telewizji na hdd?? (PVR)

Można, ale dotyczy to tylko programów nadawanych cyfrowo (np. DVB-T). By móc nagrywać tv musi być podłączony do internetu...

5. Czy TV uruchamia się 10 sekund, więcej?? :wink: Mój Philips jak się przywiesi to uruchamia się czasami ponad pół minuty!! tragedia. Normalnie z 10 sekund, ale to i tak za długo.

Zmierzyłem mu ok. 14 s

6. Czy menu działa bez opóźnień?? W TV z 2009 działa bardzo wolno, mam nadzieje że to się zmieniło

Z grubsza jest OK ale nie idealnie. Jeżeli wcisnę szybko kilkakrotnie np. strzałkę przewijania na pilocie to tv trochę nie wyrabia z odświeżaniem.
--
Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
- brak jakiekolwiek informacji w materiałach o możliwości wykorzystania podstawy jako wieszaka, infolinia Philipsa potwierdza taką możliwość. Niestety Philips nie dołącza "krążków montażowych" (dołączane są one do modelu 6805) co komplikuje sytuację - można je dokupić za ok. 60 zł - lub znaleźć podobne rozwiązanie w sklepie metalowym za ok. 3 zł.

Cześć,

Może wiesz gdzie można dokupić te "krążki montażowe" ?
Pytałem na czacie Philipsa i rozmawiałem na infolinii, ale nie potrafili mi pomóc.
Czy ten zestaw do montażu ma jakiś symbol handlowy?

pozdrawiam
 

wis

New member

jery--

New member
Bez reklam
Dzięki wis, dzwoniłem to tego serwisu już wcześniej, ale gość z którym rozmawiałem nic nie wiedział o tym zestawie do montażu i nie umiał mi pomóc. Widocznie trafiłeś na kogoś bardziej kompetentnego...

pozdrawiam
 

Izaak

New member
Witam wszystkich

Czy ktoś nagrywał transmisję cyfrową na zewnętrzny dysk? Jakiego typu pliki tworzy telewizor przy takim nagraniu? Czy da się je odtworzyć w komputerze bez ich przetwarzania? Telewizor podobno obsługuje system plików NTFS, ale czy potrafi nagrać materiał na taką partycję, czy się "wyburaczy"? Podobno dysk formatuje w systemie FAT, co jest beznadziejnym rozwiązaniem. Ale co wtedy z dużymi plikami nagrań, potrafi je zapisać czy dzieli nagranie?
 
Do góry