Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

roseus

New member
U mnie przewodnik EPG z sieci działa tylko dla DVB-T (Korzystając z rady kraj zmieniłem na Finlandię) Rzeczywiście jest różnica jednej godziny. Opcje/program działa prawidłowo dla DVB-T i DVB-S

Mam jednak problem z EPG z sieci dla programów z satelity. Wyskakuje błąd.
 

wis

New member
u mnie początkowo działało dobrze....zdarzało się na niektórych stacjach "błąd strumieniowania" ale ostatnio kręci się pomarańczowe kółeczko że niby "rozpoczynanie odtwarzania" i nic......drugi podobny serwis działa bez problemu....czy ktoś wie co można zrobić żeby tunein działało bez problemu ?

Zdarza mi się korzystać z TuneIn i dotychczas zawsze działało prawidłowo.
Być to o czym piszesz to chwilowa niedyspozycja serwera odpowiedzialnego za serwis.
--
Pozdrawiam
 

wis

New member
U mnie przewodnik EPG z sieci działa tylko dla DVB-T (Korzystając z rady kraj zmieniłem na Finlandię) Rzeczywiście jest różnica jednej godziny.

Z tego co kilka postów wcześniej napisał davidec Philips oficjalnie uznał, że Polska ma już DVB-T. Wynika z tego, że można już wybrać nasz kraj zamiast Finlandii. Chociaż nie wiem czy ma to jakiś wpływ przy wyborze EPG "z sieci".

Rozmawiałem z Philipsem na ten temat i stwierdzili, że powinna pomóc aktualizacja softu tv. Aczkolwiek nie wiem czy tak rzeczywiście jest - ja ze dwie ostatnie aktualizacje świadomie odpuściłem.
--
Pozdrawiam
 

roseus

New member
Soft zaktualizowałem,
Przeinstalowałem też TV i zmieniłem ustawienia kraju na Polskę. Przewodnik DVB-T wyglądał na działający. Z DVB-S był ten sam problem.

Musiałem wrócić do wcześniejszych ustawień, bo telewizor nie przyjmował zapisanej listy kanałów dla ustawień z Finlandią

Przy kanałach z czterech satelitów miałem troche zabawy więc jakoś godzinę różnicy muszę przeżyć.

Udało mi się dotrzeć do do Philips Channel Editor 1.6.6.4
Niestety nie działa po ostatnich aktualizacjach. Wyczytałem, że konieczna jest wersja 1.8.0.0 a najlepiej 1.8.0.2. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć
 

davidec

New member
mój tv chodzi obecnie na sofcie 014.097 - kraj zainstalowania tv POLSKA i dla EPG z sieci jest różnica w porównaniu do ustawienia FINLANDIA w tym ,że kiedy jakiś kanał nie wczyta się z automatu to biorąc opcję "zidentyfikuj kanał" mamy do wyboru w pierwszej kolejności kanały polskojęzyczne (mało ich jest w stosunku do rzeczywistej ilości) a nie fińskie. Ma też to znaczenie dla SMART TV bo wyskakują w prawym górnym rogu reklamy ipla i zapowiedzi programów z polskich kanałów tv a nie fińskich.....
Generalnie polecam zmianę opcji zainstalowania tv na POLSKA.

Tunein działa już prawidłowo....chyba były to chwilowe problemy operatora.

Czy ktoś instalował już wersję softu oznaczoną 014.098 ?
Jaki zmiany wprowadza wobec 097 ?
 

wis

New member

roseus

New member
Soft zaktualizowałem,
Przeinstalowałem też TV i zmieniłem ustawienia kraju na Polskę. Przewodnik DVB-T wyglądał na działający. Z DVB-S był ten sam problem.

Musiałem wrócić do wcześniejszych ustawień, bo telewizor nie przyjmował zapisanej listy kanałów dla ustawień z Finlandią

Przy kanałach z czterech satelitów miałem troche zabawy więc jakoś godzinę różnicy muszę przeżyć.

Udało mi się dotrzeć do do Philips Channel Editor 1.6.6.4
Niestety nie działa po ostatnich aktualizacjach. Wyczytałem, że konieczna jest wersja 1.8.0.0 a najlepiej 1.8.0.2. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć

Philips Channel Editor 1.6.6.4 jednak działa
 

davidec

New member
Występuje w tej wersji softu przesunięcie 1 godz. w stosunku do czasu rzeczywistego?


nie ma przesunięcia! jest czas dokładnie taki jaki ma być :grin:

drobna rada: EPG z sieci zaciąga szybciej info jeśli kanały mają dokładnie takie same nazwy jak w opcji "zidentyfikuj kanał" ;) np. TVP1 a nie TVP 1....nawet ten odstęp wpływa na to że info o epg dla danego kanału wczytuje się szybciej bez potrzeby "identyfikowania" przy kolejnym odpaleniu przewodnika....trochę zabawy z tym jest :fool:
 

davidec

New member
Dzięki technikom polszmatu jest problem z wyszukaniem TVP2 HD z 12.265V...włączyli ten kanał bez ID i tv pomija go przy wyszukiwaniu...mam nCAM HD i nie ma opcji żeby ręcznie go wyszukać bo oczywiście geniusze Philipsa nie wpadli na to że czasem trzeba dodać kanał ręcznie...

Udało się komuś wyszukać TVP2 HD ?
Może ktoś używa tego programu Philips Channel Editor ?
Zna ktoś miejsce w sieci gdzie można go pobrać?

Jeśli Ci idioci z polszmatu nie dodadzą ID do tego kanału to może być jedyna opcja żeby wyszukać TVP2 HD...swoją drogą też ktoś mądry powierzył Polsatowi nadawanie TVP2 HD i mamy skutki.....
 

wis

New member
Powyższy problem dotyczy również DVB-T.
Mnie nie udało się mieć jednocześnie TVP1HD (jest w MUX1) i TVP2HD (jest w MUX3). Mam albo TVP1HD i TVP2 - jeżeli ostatnio wyszukiwanym był MUX1 lub TVP1 i TVP2HD - gdy ostatnio wyszukałem MUX3.
Może ktoś ma jakiś sposób na jednoczesne TVP1HD i TVP2HD?
--
Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Powyższy problem dotyczy również DVB-T.
Mnie nie udało się mieć jednocześnie TVP1HD (jest w MUX1) i TVP2HD (jest w MUX3). Mam albo TVP1HD i TVP2 - jeżeli ostatnio wyszukiwanym był MUX1 lub TVP1 i TVP2HD - gdy ostatnio wyszukałem MUX3.
Może ktoś ma jakiś sposób na jednoczesne TVP1HD i TVP2HD?
--
Pozdrawiam

Też tak mam jak jako kraj w wyszukiwaniu kanałów ma wybraną Finlandię. Zmieniając na Polskę wyszukuje wszystkie kanały (łącznie z tymi kodowanymi z TV mobilnej) i są równocześnie TVP 1/2 w HD. Ale niestety kanały nie są w ogóle nazwane i programują się w dowolnej kolejności od numeru 101 wzwyż. Trzeba je chyba "opisać ręcznie". Nie ma też przewodnika od nadawcy. Nie sprawdzałem osobiście ale gdzieś czytałem że wybierając Niemcy jest OK.

W tym temacie jest odpowiedź:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/39716-nowa-seria-8-8404h-70.html
Post kolegi morpion z 02-06.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

fray_nml

New member
Panowie mam problem - TV nie chce mi nagrywać z DVB-C - wyskakuje info: Error - No channel fund ot this present.

A kanał normalnie leci. Co z tym zrobić?
 

accu

New member
Bez reklam
Panowie mam problem - TV nie chce mi nagrywać z DVB-C - wyskakuje info: Error - No channel fund ot this present.

A kanał normalnie leci. Co z tym zrobić?

Witam,

Czy masz do gniazda CI+ w telewizorze włożony moduł CAM z kartą warunkowego dostępu?:wink:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Powinno wszystko " śmigać", jeżeli kraj zainstalowania telewizora - ustawisz "Niemcy" , włożysz do
otrzymanego modułu CAM Technisat Crypt CX kartę dostępową , następnie wkładasz otrzymany
moduł CAM razem z kartą dostępową do gniazda w telewizorze CI+. Zmieniasz źródło nadawania na cyfrowe ,
w większości telewizorów należy nastroić programy cyfrowe ,"ustawienia" , wybierasz "ustawienia cyfrowe" , w" ustawieniach cyfrowych" wybierasz "strojenie cyfrowe" , następnie " auto programowanie cyfrowe ", dalej prawdopodobnie będziesz
miał dwie opcje w kolumnie -"naziemna" i "kablowa" , wybierasz : kablowa , programowanie może trwać
od 15 do 20 minut ,sposób programowania zależy od posiadanego telewizora.To tak pokrótce .
Powodzenia.
Należy pamiętać , że wkładasz moduł CAM przy wyłączonym telewizorze! Włączyć telewizor.
Aktywacja modułu trwa z reguły kilka minut.
Nacisnąć przycisk "Options" na pilocie, wybrać opcję "wspólny interfejs" , kliknąć przycisk OK , wybrać dostawcę usługi CAM i kliknąć przycisk OK .

Aby móc nagrywać telewizor musi być połączony z Internetem.

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

davidec

New member
Mam moduł który dostałem od kablówki... coś chyba mało wiem o co idzie z tym warunkowym dostępem...
Mam coś takiego: Conax TechniCrypt CX




1) Czy tv jest podłączony do netu ?
- jeśli nie to o nagrywaniu możesz zapomnieć...
2) Masz moduł dobrej firmy (Technisat) więc to nie jego wina...
3) Kanał który chcesz nagrywać musi być zidentyfikowany (znajdować się) w EPG z sieci (serwera Philipsa)
4) jest jeszcze opcja nagrywania ręcznego ale to nie testowałem więc nic teraz nie mogę powiedzieć:-|

Niestety drogi Philips powiązał nagrywanie z netem a że ta strona Philipsa z której ładuje się EPG czasem się wywala to już inna sprawa :-?
Czasem pomaga wył tv i wł ponowne :?
 

davidec

New member
Poczytałem trochę i okazało się że dużo osób chwali sobie ustawienie "Niemcy".
Rzeczywiście wyszukują się wszystkie kanały DVB-T łącznie z TVP1 HD i TVP2 HD. Kanały mają swoje nazwy. Instalują się od numeru 1 a nie 101...można pominąć wyszukiwanie analogowych...jest funkcja PROGRAM czyli EPG od nadawcy....z sieci też działa i powiem że działa trochę szybciej niż kiedy ustawiona jest w tv POLSKA. Czas audycji jest prawidłowy.
Philips dużo lepiej obchodzi się z niemieckimi klientami....nawet w DVB-S lista kanałów zaczyna się od Das Erste HD....jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim telewizory Philipsa będę miały takie udogodnienia dla polskich klientów....choć nie powiem że chłopaki Philipsa się nie starają :)

Ale do tego czasu będę korzystał z ustawienia "Niemcy" :)
 
Do góry