Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

jery--

New member
Bez reklam
Nie ma możliwości powrotu do poprzedniej wersji. Mi ta aktualizacja coś skopała i telewizor ma problemy z uruchomieniem się. Przy starcie przestało pojawiać się logo Philipsa i TV nie reaguje na pilota. Zapala się tylko ambilight. Po parokrotnym wciśnięciu przycisku źródła w amplitunerze (?) TV zaskakuje.
Serwis w Radomiu twierdzi że tylko zgłoszenie usterki do nich i odesłanie TV do naprawy mnie ratuje :(
Na razie nie mam zamiaru skorzystać.

pozdrawiam
 

wis

New member
Witam,

U mnie aktualizacja też trochę namieszała. Straciłem kilka swoich ustawień obrazu. Włączanie telewizora się nie zmieniło. Za to wyłączanie trwa dłużej: najpierw znika obraz, potem jeszcze kilka sekund pali się ambilight. Dopiero po zgaśnięciu ambilightu tv się wyłącza.

Zgadzam się kozer1976, że widżet YouTube po aktualizacji jest beznadziejny jeżeli chodzi o wygodę obsługi. Od razu po wybraniu YouTube odtwarzany jest jakiś film - jakby ktoś lepiej wiedział co chcę na nim obejrzeć.
--
Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam,

U mnie aktualizacja też trochę namieszała. Straciłem kilka swoich ustawień obrazu. Włączanie telewizora się nie zmieniło. Za to wyłączanie trwa dłużej: najpierw znika obraz, potem jeszcze kilka sekund pali się ambilight. Dopiero po zgaśnięciu ambilightu tv się wyłącza.

Po aktualizacji ustawienia obrazu jak i inne wracają do fabrycznych, tak się dowiedziałem na infolinii. To długie wyłączanie ambilightu można wyłączyć w opcjach ustawiania ambilightu właśnie.

Mój TV na razie włącza się w miarę więc poczekam na nową aktualizację, może ona naprawi to co spaprała u mnie ta. Nie za bardzo mam ochotę na wysyłanie TV do serwisu...

pozdrawiam
 

tomz43

New member
Nagrywanie na dysk zewnętrzny

Witam serdecznie,
Czy ktoś próbował nagrywać na podpięty dysk twardy? Czy po podpięciu TV do netu ta funkcja dziala prawidłowo i można nagrać materiał z dowolnego kanału DVB-T i Sat? Na infolinii Phila wytłumaczono mi, że podpięty do netu TV łączy się z serewrem Philpsa w celu pobrania danych EPG niezbędnych do uruchmienia nagrywania ???
W domu mam jedynie neta przez GSM, więc dlatego poruszam ten temat na forum.
Pozdrawiam
tomz43
 

accu

New member
Bez reklam
Po aktualizacji ustawienia obrazu jak i inne wracają do fabrycznych, tak się dowiedziałem na infolinii. To długie wyłączanie ambilightu można wyłączyć w opcjach ustawiania ambilightu właśnie.

Mój TV na razie włącza się w miarę więc poczekam na nową aktualizację, może ona naprawi to co spaprała u mnie ta. Nie za bardzo mam ochotę na wysyłanie TV do serwisu...

pozdrawiam

Witam,
Po aktualizacji ustawienia obrazu jak i inne nie powinny samorzutnie wracać do fabrycznych ,tylko powinny zostać takie jak sobie ustawiliśmy, coś na infolinii źle informują ,chyba że seria 7000 traktowana jest inaczej niż seria 9000 przez programistów.(mogą różnić się wersje oprogramowania ).Ja rzadko przeprowadzam aktualizację , chyba że uznam ,że wnosi konkretne zmiany , to tak, ale aktualizacja nigdy u mnie nie wprowadziła żadnych zmian w ustawieniach obrazu i innych parametrów.(które ja ustawiłem)Co do długiego wyłączania ambilightu to oczywiście można wyłączyć w opcjach jego ustawienia.(Ambilight>Wyłączanie telewizora> 2opcje:1.Powolne wygaszenie , 2.Natychmiastowe wyłączenie.)
Natomiast oczywiste jest że ustawienia fabryczne powinny pozostać te same , które były przed wykonaniem aktualizacji.
Choć jestem zwolennikiem wykonywania aktualizacji poprzez port USB 2.0 , to o ile podłączony mamy szybki internet do telewizora kablem , lub przez WI-FI MediaConnect o silnym sygnale , to nie należy bać się wykonać aktualizacji. Telewizor wykona wszystko sam , my tylko klikamy aby ją wykonał i nie wyłączamy telewizora.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

maciejlub

New member
Witam wszystkich.

Zainteresował mnie Philips 42pfl7606. Szczególnie interesują mnie możliwości wbudowanego tunera DVB-S. Czy ktoś z Was ma doświadczenia dotyczące współpracy tego TV z modułem Astoncrypt i odbiorem Cyfry ?

P.S. nie interesują mnie odpowiedzi, że zewnętrzne tunery są lepsze.
 

tomz43

New member
Witam,
Tuner DVB-S/S2 działa wyśmienicie z modułem N-ki. Instalacja modułu, uaktualnienia i przesyłanie uprawnień OK. Z cyfrą powinno być tak samo. Jakość obrazu bdb. również na kanałach SD (dobre skalowanie). Kłopotliwa jest natomiast edycja kanałów. I mały minus, przynajmniej w egzemplarzu, który posiadam - na częstotliwościach niektórych transponderów słychać delikatny przydźwięk, ale nie z głośników.
Ponawiam pytanie - czy ktoś testował nagrywanie na dysk ?
Pozdrawiam
tomz43
 

szymko5

New member
Witam. Kilka dni temu zakupiłem w Saturnie Philips pfl7656k, jest to ponoć nieco bogatsza wersja 7606 zrobiona dla Saturna (mocniejsze głośniki i coś tam jeszcze). Dotychczas używałem 15 letniego philipsa więc skok naprzód dość olbrzymi. Nie miałem dotychczas styczności z telewizorami LCD i jakoś mnie nie powaliło, może poza wielkością ekranu. Gdy oglądam na nim film wydaje mi się, jakbym patrzył nie na film ale na przedstawienie teatralne (spotkałem się już z takimi opiniami w necie na temat oglądania tv na lcd). Pozatym im bliżej ekranu tym gorzej, widać jakieś ziarenka (korzystam z cyfry połączonej eurozłączem z tunerem sd - może dlatego). Wyczytałem w jakimś teście żeby zmienić gamme i ostrość na 1,ale niewiele to pomogło. Największym jednak rozczarowaniem dla mnie było to, że nie działają na nim filmy 3d (mkv) przez port usb. Wygląda to tak, że czyta je (wyświetla obraz obok obrazu), ale nie ma możliwości przełączenia tv w tryb 3d (dziwne), jakby nie rozpoznawał, że jest to film 3d. Może aktualizacja by coś pomogła, ale jak na razie wyczytałem, że więcej szkodzi jak pomaga, więc wolę nieryzykować. Ogólnie moje wrażenia przedstawiają się średnio, nie ma rewelacji. Mam też do Was pytanie. Jak oglądać na tym tv filmy 3d ściągnięte z netu, liczyłem na usb a teraz nawet nie mam jak sprawdzić jak to działa. Pozdrawiam.
 

szymko5

New member
A i jeszcze jedno pytanko bym miał, czy można podłączyć kabel antenowy bezpośrednio do tv omijając tuner. Chodzi mi czy w ten sposób odbierałbym kanały z cyfry które mam przez tuner. Jestem w tym temacie zielony, więc proszę o wyrozumiałość :)
 

szymko5

New member
Właśnie wyczytałem w instrukcji, że nie czyta 3d z USB i NETTV (sieć komputerowa na kablu i bezprzewodowa). Porażka. Pozostaje właściwie tylko hdmi, czyli blueray najlepiej z hdd i wejściem usb.
 

sorex

New member
Ta, ale jak popatrzysz na komenatrze ludzi z forum to kraza pogloski, ze po updatacie z pendrive da sie ogladac 3D... Czekam az ktos rozwiaze moje watpliwosci czy instrukcja klamie ;D

Da sie ogladac mkv side by side z pendriva lub dysku zewnetrznego?
Pytanie dla osob, ktore maja najnowsze firmware.
 

vigg

New member
Witam
Do oglądania TV z odległości 3m lepszy telewizor 47 cali za 3599PLN (Philips 47PFL7656) czy 42 cale (42PFL7656)za 3199 PLN ?
Obawiam się ,że 47 cali to za dużo aby cieszyć się pasywnym 3D z odległości 3m .

Proszę o opinie.:blagam:

P.S. Blu-ray Philipsa 9600 albo 7600 czy jakiś inny ?

Dziękuję za pomoc Pozdrawiam:smile:
 

wis

New member
Ta, ale jak popatrzysz na komenatrze ludzi z forum to kraza pogloski, ze po updatacie z pendrive da sie ogladac 3D... Czekam az ktos rozwiaze moje watpliwosci czy instrukcja klamie ;D

Da sie ogladac mkv side by side z pendriva lub dysku zewnetrznego?
Pytanie dla osob, ktore maja najnowsze firmware.

Sprawdziłem z Pendriva. Da się ale tylko w rozdzielczości 1920x1080.
Trochę więcej m.in. nt. 3D z usb po aktualizacji firmware znajdziesz tu:
3D over USB - Page 2

--
Pozdrawiam
 

gerrard

New member
Właśnie kupiłem 37pfl7606K.
Szukałem TV z aluminiową obudową i pasywnym 3D.
Czytałem recenzje i testy przed zakupem, więc spodziewalem się ze czerń nie będzie tak dobra jak w innych telewizorach.
Ale jak zainstalowałem i uruchomiłem TV to mnie "zmroziło".
Tak tragicznej "czerni" nie widziałem od dawna nawet w najtańszych modelach.
Nie pomagają żadne ustawienia, ani ręczna kalibracja.
Zaczynam podejrzewać że trafiłem na jakiś uszkodzony egzemplarz.
Bo to nie możliwe, żeby telewizor tej klasy (dobra średnia) miał tak siwą czerń.
Wszyscy znajomi mają tanie samsungi z bardzo ładną czernią.

Jak to wygląda u Was?
Czy w ciemnym pokoju nie przeszkadza Wam ten szary kolor?

Jeśli się okaże że faktycznie "ten model tak ma", to niestety go zamienie na jakiegoś brzydkiego samsunga :>/
 

szymko5

New member
Witam. Mam pytanko do tych którzy aktualizowali soft, warto czy też nie? Obecnie nie rozpoznaje mi z pendriva filmów 3d mkv (odtwarza ale nie ma możliwości przełączenia w 3d, widać tylko 2 obrazy bez efektu 3d),a po aktualizacji słyszałem, że jest ok. Słyszałem też że po aktualizacji pojawiają się jakieś problemy z tv, więc zastanawiam się czy dla tego 3d z pendriva warto ryzykować. Napiszcie co to za problemy. Ewentualnie gdybyście mogli polecić jakiś sprzęt do odtwarzania 3d mkv.
 

trup

New member
Mam ten TV od 2 dni i jestem w miarę zadowolony. Moja rada dla niezdecydowanych: za cenę podobną do SAMSUNGa UE40D6500 nie kupiłbym go. Tyle, że mój z drobnym uszkodzeniem powłoki antyrefleksyjnej kosztował 2499zł i za te pieniądze to dobry wybór. Za PHILIPSem przemawia AMBILIGHT, trochę lepszy algorytm motion i przy wadzie FHD 3D UE40D6500 pasywna technologia 3D PHILIPSa. Wszystko inne przemawia za SAMSUNGiem. Wiem o czym mówię bo mam go od kilku miesięcy i miałem okazję się przypatrzeć. Ilość zalet jest długa ale to nie odpowiedni temat by o tym pisać.
 

bebic0

New member
Witam
Do oglądania TV z odległości 3m lepszy telewizor 47 cali za 3599PLN (Philips 47PFL7656) czy 42 cale (42PFL7656)za 3199 PLN ?
Obawiam się ,że 47 cali to za dużo aby cieszyć się pasywnym 3D z odległości 3m .

Proszę o opinie.:blagam:

P.S. Blu-ray Philipsa 9600 albo 7600 czy jakiś inny ?

Dziękuję za pomoc Pozdrawiam:smile:

gdzie w tej cenie mozna kupic 47 cali ? czy macie porownanie tego modelu do lg 47lw570s. posiadam go , ale nie wiem czy go nie sprzedac i kupic tego wlasnie philipsa
 

kozer1976

New member
Pojawiło się nowe oprogramowanie do 7606 (Wersja: 000.014.093.000, Plik ZIP, 73.46 MB, Data publikacji: 2011-12-22) tylko nie wiem czy warto aktualizować jak wszystko dział.Najdziwniejsze jak sprawdzam aby telewizor wyszukał nowsze oprogramowanie to nie znajduje, twierdzi że niema a używam z pażdziernika opr.
 

szymko5

New member
Aktualizowałem tym plikiem ale ze strony angielskojęzycznej. Pierwsza moja aktualizacja. Ku mojemu zadowoleniu w końcu czyta pliki 3d (mkv) z portu usb. Po aktualizacji, gdy wejdziecie w you tube chce dodatkowo aktualizować tą aplikację, odradzam bo zmiany są mniej korzystne przynajmniej jak dla mnie, gorsza obsługa (interfejs), ale da sie przeżyć. Zmienia też ustawienia (obraz, dźwięk do fabrycznych). Poza tym ok. Mam też do was pytanko. Czasami jak oglądam tv to mam wrażenie jakbym oglądał teatr, ponoć można to zmienić poprzez ustawienia obrazu, wiecie może jak to zrobić? Szukam też jakiegoś odtwarzacza pod ten telewizor (najlepiej hdmi-hdmi) z dużym twardzielem i odczytem jak największej ilości formatów (w tym 3d), możecie coś polecić.
 
Do góry