Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

wis

New member
Pojawiło się nowe oprogramowanie do 7606 (Wersja: 000.014.093.000, Plik ZIP, 73.46 MB, Data publikacji: 2011-12-22) tylko nie wiem czy warto aktualizować jak wszystko dział.Najdziwniejsze jak sprawdzam aby telewizor wyszukał nowsze oprogramowanie to nie znajduje, twierdzi że niema a używam z pażdziernika opr.

Poprzednią aktualizację tv sam wyszukał dopiero kilka tygodni po jej opublikowaniu.
Co do obecnej aktualizacji to z mojego punktu widzenia niewiele ona zmienia. Z tego co piszą ci, którzy już ją zainstalowali niekiedy nawet nie usuwa błędów, które są wymienione w niej jako naprawione.
Lista zmian wprowadzonych w oprogramowaniu przez tę aktualizację oraz opinie na jej temat znajdują się na stronie (anglojęzyczna):
Your experiences with FW v0.14.93.0 for 5806, 6000 and 7000 series (2011 models))
--
Pozdrawiam
 

szymko5

New member
Chciałbym też podłączyć pod ten telewizor dysk zewnętrzny (USB 3.0 najlepiej powyżej 1Terabajta z własnym zasilaniem, sformatowany NTFS) jako bibliotekę filmów. Czy ktoś wie, czy coś takiego będzie działać?
Myślałem wcześniej o blurayu (ale większość filmów i tak z netu, więc napęd raczej niepotrzebny), ewentualnie Hdplayer (tu z kolei częste problemy z tymi urządzeniami).
 

trup

New member
Chciałbym też podłączyć pod ten telewizor dysk zewnętrzny (USB 3.0 najlepiej powyżej 1Terabajta z własnym zasilaniem, sformatowany NTFS) jako bibliotekę filmów. Czy ktoś wie, czy coś takiego będzie działać?
Myślałem wcześniej o blurayu (ale większość filmów i tak z netu, więc napęd raczej niepotrzebny), ewentualnie Hdplayer (tu z kolei częste problemy z tymi urządzeniami).
Dysk 3,5'' 1TB w obudowie zewnętrznej USB 2.0 z własnym zasilaczem działa. Jak znajdziesz obudowę z USB 3.0 to też powinien działać tylko z prędkością USB 2.0 ponieważ telewizor nie ma USB 3.0. Co do pojemności to podejrzewam, że jak interfejs w obudowie obsługuje większy dysk to telewizor też go powinien "widzieć". Jednak moim zdaniem zakładając taką bibliotekę to jesteś skazany na określone formaty jakie obsługuje telewizor (nie czyta DTS, napisów nie nałożonych na film chyba też). Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest podłączenie PC. Wiem, że to niedogodność ale wygoda obsługi jest dotychczas najlepsza. Tak czy inaczej przez USB zawsze będą jakieś przeszkody i ograniczenia.
 

szymko5

New member
Dysk 3,5'' 1TB w obudowie zewnętrznej USB 2.0 z własnym zasilaczem działa. Jak znajdziesz obudowę z USB 3.0 to też powinien działać tylko z prędkością USB 2.0 ponieważ telewizor nie ma USB 3.0. Co do pojemności to podejrzewam, że jak interfejs w obudowie obsługuje większy dysk to telewizor też go powinien "widzieć". Jednak moim zdaniem zakładając taką bibliotekę to jesteś skazany na określone formaty jakie obsługuje telewizor (nie czyta DTS, napisów nie nałożonych na film chyba też). Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest podłączenie PC. Wiem, że to niedogodność ale wygoda obsługi jest dotychczas najlepsza. Tak czy inaczej przez USB zawsze będą jakieś przeszkody i ograniczenia.


Tak wiem, komputer byłby najlepszy. Jednak mój obecny lapek raczej się nie nadaje, nie posiada hdmi ani też dvi. Jedynie vga a na tym ponoć kiepska jakość. Pozatym karta graficzna haczy filmy 3d. Przez wifi jeszcze gorzej (nie chce przesyłać 3d i problemy z tekstami). Nowy w miarę dobry lapek to 2 klocki. Jak na razie szukam tańszego rozwiązania.
 

luc77

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem Philips 42pfl7606K :)

Przy wyborze TV priorytetem była współpraca z konsolami (X360 ,PS3) więc kupiłem plazmę Panasonic 42 GT30E którą niestety musiałem oddać ze względu na migotanie które dla moich oczu było nie do przyjęcia mimo że jakość obrazu powałała !

W ten o to sposób wyleczyłem się z plazm i szukałem jak najlepszego TV LED pod konsolę. Reszta dupereli jak np.internet nie miała dla mnie znaczenia bo do tego jest komputer a nie TV .Ehh co za czasy ;)

Po przeczytaniu wielu testów i opinii zdecydowałem się właśnie na 42pfl7606K który to ponoć ma najniższy input lag który to parametr dla gracza jest ponoć najważniejszy.
Bawiłem się TV do późna w nocy i chyba faktycznie do konsoli to dobry wybór. Dzięki pasywnemu 3D naprawdę mozna grać w tym trybie z wielką przyjemnością i bez zmęczenia oczu - REWELACJA :grin:
Ambilight też uwazam że jak najbardziej się sprawdza w grach :)

Niestety są też i wady tego TV czyli słaba czerń oraz rozjaśnienia na rogach przy czarnym tle :sad:
To drugie mnie naprawdę irytuje i nawet się zasatanawiam czy naprawdę "ten typ tak ma " czy z moim jest coś nie teges ? :???:
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Witam,

Nowe oprogramowanie naprawiło błędy po źle wgranym poprzednim (problemy z prawidłowym włączaniem się TV). Zaznaczam że poprzednie oprogramowanie nie było złe tylko u mnie się wadliwie wgrało. Serwis zalecał mi oddanie TV do naprawy ale postanowiłem przeczekać aż ukarze się nowy firmware i nie zawiodłem się :).
Co do podświetlenia to u mnie jest OK, nie mam na co narzekać. luc77 przeczytaj wątek o podświetleniu w 7656. Tam kolega oddał TV z tego powodu i widać na zdjęciach że ta wada była nie do zaakceptowania.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wis

New member
Dzięki, faktycznie jest jakby lepiej. A jak można zrobić tą kalibrację (ustawienia ze strony wprowadziłem) ?

Boję się, że sam nie będziesz w stanie zrobić kalibracji (niektóre firmy oferują taką usługę). Pozostaje posiłkować się publikowanymi ustawieniami telewizorów (tego samego typu) po kalibracji.
Kalibracja ma za zadanie przede wszystkim podnieść jakość wyświetlanego obrazu. Często jej "efektem ubocznym" jest również zmniejszenie zużycia prądu przez tv, w stosunku do pobieranego przy ustawieniach fabrycznych.
--
Pozdrawiam
 

trup

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem Philips 42pfl7606K :)

Przy wyborze TV priorytetem była współpraca z konsolami (X360 ,PS3) więc kupiłem plazmę Panasonic 42 GT30E którą niestety musiałem oddać ze względu na migotanie które dla moich oczu było nie do przyjęcia mimo że jakość obrazu powałała !

W ten o to sposób wyleczyłem się z plazm i szukałem jak najlepszego TV LED pod konsolę. Reszta dupereli jak np.internet nie miała dla mnie znaczenia bo do tego jest komputer a nie TV .Ehh co za czasy ;)

Po przeczytaniu wielu testów i opinii zdecydowałem się właśnie na 42pfl7606K który to ponoć ma najniższy input lag który to parametr dla gracza jest ponoć najważniejszy.
Bawiłem się TV do późna w nocy i chyba faktycznie do konsoli to dobry wybór. Dzięki pasywnemu 3D naprawdę mozna grać w tym trybie z wielką przyjemnością i bez zmęczenia oczu - REWELACJA :grin:
Ambilight też uwazam że jak najbardziej się sprawdza w grach :)
Niestety są też i wady tego TV czyli słaba czerń oraz rozjaśnienia na rogach przy czarnym tle :sad:
To drugie mnie naprawdę irytuje i nawet się zasatanawiam czy naprawdę "ten typ tak ma " czy z moim jest coś nie teges ? :???:
W moim przypadku podświetlanie jest w porządku, ale na ekran trzeba patrzeć na wprost, bo już lekkie odchylenie kąta patrzenia powoduje pojawianie się jaśniejszych plam na narożach. Co dziwne efekt widać tylko na czarnym tle, podczas normalnego obrazu kąty są ok. Podobno PHILIPS stosuje matryce IPS (prawdopodobnie LG), czyli reklamowane jako bardzo dobre do oglądania pod różnymi kątami. Jednak do tej pory nie znalazłem potwierdzenia że tak rzeczywiście jest. Wpisując IPS w wyszukiwarce na stronie producenta wyskakują tylko monitory.
 

szymko5

New member
Mam 7656 i podświetlanie również jest ok. Dzisiaj próbowałem podłączyć swojego lapka do telewizorka przez wejście dsub (vga), niestety nie mam dvi/hdmi w lapku. Telewizorek bez problemu wszedł w rozdzielczość 1920x1080 i filmy śmigają jak trzeba. Niestety telewizor przez wejście dsub nie odtwarza filmów 3d. Podobnie było z wejściem usb przed aktualizacją. Może w kolejnej aktualizacji pomyślą o tym, chociaż mam wątpliwości czy przez wejście dsub istnieje techniczna możliwość przesyłania filmów 3d.
 

luc77

New member
Niestety sklep nie zgodził sie na zwrot TV a nawet wymianę na inny (RTV Euro AGD) Złożyłem więc reklamacje w serwisie Philips-a w związku z występującymi rozjaśnieniami na rogach ekranu :sad:


Z tego co wiem to niestety w LED-ach podswietlanych krawedziowo bardzo często wystepuje ta usterka. Wiem że w teście 7606 chwalili za dość dobre podświetlenie ale znając życie dostali do testów wyselekcjonowany egzemplarz w którym akurat tego nie było widać ;-)

W sumie te rozjaśnienia sa widoczne tylko czarnym tle wieczorem i to przy bardzo słabym oświetleniu pokoju.Kiedy zapalę główne światło to tego nie widać.

Ja jednak kupiłem ten TV do grania a robię to właśnie wieczorem i niestety mnie to drażni zwłaszcza że w poprzednich LED-ach Samsung-a tego nie widziałem.

Serwisant ma przyjechać i to sprawdzić.Jetem ciekaw jak Philips podejdzie do tego tematu zwłaszcza że w dzień ciężko dostrzec te rozjaśnione rogi.
 

szymko5

New member
Mam coś takiego ale w monitorze LG (wersja z tunerem) m2380. Z tym, że cena tego 900 złotych więc jakoś to przełknąłem i jest to w tych monitorach ponoć normą (nierówne podświetlanie krawędziowe, made in Korea).
 

jery--

New member
Bez reklam
luc77 napisz jak serwisant podszedł do tej usterki.
Dziwię się że w sklepie Euro tak Cię potraktowali, z reguły ludzie chwalą tą sieć za elastyczne podejście do klienta.
 

trup

New member
Niestety sklep nie zgodził sie na zwrot TV a nawet wymianę na inny (RTV Euro AGD) Złożyłem więc reklamacje w serwisie Philips-a w związku z występującymi rozjaśnieniami na rogach ekranu :sad:


Z tego co wiem to niestety w LED-ach podswietlanych krawedziowo bardzo często wystepuje ta usterka. Wiem że w teście 7606 chwalili za dość dobre podświetlenie ale znając życie dostali do testów wyselekcjonowany egzemplarz w którym akurat tego nie było widać ;-)

W sumie te rozjaśnienia sa widoczne tylko czarnym tle wieczorem i to przy bardzo słabym oświetleniu pokoju.Kiedy zapalę główne światło to tego nie widać.

Ja jednak kupiłem ten TV do grania a robię to właśnie wieczorem i niestety mnie to drażni zwłaszcza że w poprzednich LED-ach Samsung-a tego nie widziałem.

Serwisant ma przyjechać i to sprawdzić.Jetem ciekaw jak Philips podejdzie do tego tematu zwłaszcza że w dzień ciężko dostrzec te rozjaśnione rogi.
Wątpię czy serwis zakwalifikuje matrycę do wymiany. Jeżeli nie jest to kąt widzenia a naprężenia obudowy to i tak raczej nie masz szans. Wcisną kit, że telewizor spełnia specyfikację producenta. Pozostaje się do tego przyzwyczaić lub zmienić na inny model. Dodatkowo jak wezmą na warsztat to jesteś jakiś czas bez sprzętu. Same problemy z tymi nowymi technologiami. Kto jeszcze nie kupił jest nieszczęśliwy że nie ma, a kto kupił wkurza się że wydał dużo kasy i też nie jest do końca zadowolony.
 

trup

New member
luc77 napisz jak serwisant podszedł do tej usterki.
Dziwię się że w sklepie Euro tak Cię potraktowali, z reguły ludzie chwalą tą sieć za elastyczne podejście do klienta.
Dobrze wiedzą, że te typy tak mają. Po co mieć na sklepie otwarte skrzynie z telewizorami i polemizować z klientami - niech serwis wytłumaczy że to normalne.
 

p5zx

New member
Pytanie do luc77 : Z tego co widzę to tylko to trefne podświetlenie (mam nadzieje ze tylko w losowych egzemplarzach ) jest minusem ?? Ja tak samo szukam TV głownie do gier też gram wieczorem więc ciekawy jestem czy ten problem będzie występował po wymianie .

I jeszcze ogólne pytanie, wszędzie piszą że input lag jest na bardzo dobrym poziomie a jak to się sprawuje w normalnym użytkowaniu chodzi mi głownie o grę online ???
 

jery--

New member
Bez reklam
...I jeszcze ogólne pytanie, wszędzie piszą że input lag jest na bardzo dobrym poziomie a jak to się sprawuje w normalnym użytkowaniu chodzi mi głownie o grę online ???

Ja gram głównie w CoD MW3 i Fifę 11, imput lag jest dla mnie niezauważalny, ale nie jestem jakimś "zawodowym" graczem. Być może że profesjonalista byłby bardziej wyczulony.
Na nierównomierne podświetlenie na szczęście nie narzekam.
Jeśli jesteś zwolennikiem dobrej "smolistej" czerni to skłaniaj się raczej do 9705 bo w serii 7xx6 czerń jest trochę słabsza niż u konkurencji. Z kolei dla niektórych atutem serii 7xx6 jest pasywne 3D, a dla mnie dodatkowo funkcja Dual View Game.

pozdrawiam
 

luc77

New member
Wątpię czy serwis zakwalifikuje matrycę do wymiany. Jeżeli nie jest to kąt widzenia a naprężenia obudowy to i tak raczej nie masz szans. Wcisną kit, że telewizor spełnia specyfikację producenta. Pozostaje się do tego przyzwyczaić lub zmienić na inny model. Dodatkowo jak wezmą na warsztat to jesteś jakiś czas bez sprzętu. Same problemy z tymi nowymi technologiami. Kto jeszcze nie kupił jest nieszczęśliwy że nie ma, a kto kupił wkurza się że wydał dużo kasy i też nie jest do końca zadowolony.



Ja jestem przygotowany na to że będą wciskać mi kit typu "ten typ tak ma" . Pokażę wtedy inne LED-y też krawędziówki (Sharp,Sony) w których tylko wprawne oko może wychwycić minimalne podświetlenie matrycy:idea: Pokażę również test gdzie o ironio 7606 jest mistrzem równomiernego podświetlenia :mrgreen:

Kupiłem tego Philipsa tylko ze względu na niski input lag w grach , miałem wziąść Sharp-a 40 le830 i żałuję że tego nie zrobiłem. Kiedyś miałem panoramicznego CRT Philipsa który kilkanaście lat temu kosztował jakieś kosmiczne pieniądze ale niestety często się coś psuło i teraz mam problemy znów z Philipsem :sad:Miałem różne Samsungi,Sony ,Sharp i zero problemów.Odnoszę wrażenie że niestety Philips mimo swoich ciekawych rozwiązań ma duże problemy z jakością i powtarzalnością swoich produktów co skutecznie mnie już zniechęciło do tej marki :|
 

p5zx

New member
Ja gram głównie w CoD MW3 i Fifę 11, imput lag jest dla mnie niezauważalny, ale nie jestem jakimś "zawodowym" graczem. Być może że profesjonalista byłby bardziej wyczulony.
Na nierównomierne podświetlenie na szczęście nie narzekam.
Jeśli jesteś zwolennikiem dobrej "smolistej" czerni to skłaniaj się raczej do 9705 bo w serii 7xx6 czerń jest trochę słabsza niż u konkurencji. Z kolei dla niektórych atutem serii 7xx6 jest pasywne 3D, a dla mnie dodatkowo funkcja Dual View Game.

pozdrawiam


A w te wyżej wymienione gry grasz online czy tylko offline ??? Ponieważ to właśnie grając po sieci jest on uciążliwy (lag) .
 

p5zx

New member
Ja jestem przygotowany na to że będą wciskać mi kit typu "ten typ tak ma" . Pokażę wtedy inne LED-y też krawędziówki (Sharp,Sony) w których tylko wprawne oko może wychwycić minimalne podświetlenie matrycy:idea: Pokażę również test gdzie o ironio 7606 jest mistrzem równomiernego podświetlenia :mrgreen:

Kupiłem tego Philipsa tylko ze względu na niski input lag w grach , miałem wziąść Sharp-a 40 le830 i żałuję że tego nie zrobiłem. Kiedyś miałem panoramicznego CRT Philipsa który kilkanaście lat temu kosztował jakieś kosmiczne pieniądze ale niestety często się coś psuło i teraz mam problemy znów z Philipsem :sad:Miałem różne Samsungi,Sony ,Sharp i zero problemów.Odnoszę wrażenie że niestety Philips mimo swoich ciekawych rozwiązań ma duże problemy z jakością i powtarzalnością swoich produktów co skutecznie mnie już zniechęciło do tej marki :|


Z tego co czytałem to w tym Sharpie też się zdarzają takie sytuację. ( i z tego co można wyczytać na innych forach ma 2x większy input lag niż 7606)

Grunt żeby po otrzymaniu dobrego egzemplarza reszta (input lag jakość 2d ,3d itp) była dobra.
I tak jest chyba z większością LeDów bo niektóre sztuki mają błedy których większość użytkowników danego modelu nie ma bądź trafiają się rzadziej .
 
Do góry