Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

accu

New member
Bez reklam
Witam wszystkich

Czy ktoś nagrywał transmisję cyfrową na zewnętrzny dysk? Jakiego typu pliki tworzy telewizor przy takim nagraniu? Czy da się je odtworzyć w komputerze bez ich przetwarzania? Telewizor podobno obsługuje system plików NTFS, ale czy potrafi nagrać materiał na taką partycję, czy się "wyburaczy"? Podobno dysk formatuje w systemie FAT, co jest beznadziejnym rozwiązaniem. Ale co wtedy z dużymi plikami nagrań, potrafi je zapisać czy dzieli nagranie?

Witam,
Nie wolno przeciążać portu USB. Jeżeli podłączasz urządzenie USB które pobiera prąd o natężeniu
przekraczającym 500 mA , zobacz czy jest podłączone ze swoim własnym zewnętrznym zasilaczem.
Po sformatowaniu dysku twardego USB nie można używać go do nagrywania programów na innym telewizorze. Nie kopiuj ani zmieniaj plików z nagraniem na dysku twardym USB za pomocą żadnej
aplikacji komputerowej , bo spowodujesz uszkodzenie nagrania.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Izaak

New member
Witam,
Nie wolno przeciążać portu USB. Jeżeli podłączasz urządzenie USB które pobiera prąd o natężeniu
przekraczającym 500 mA , zobacz czy jest podłączone ze swoim własnym zewnętrznym zasilaczem.
Po sformatowaniu dysku twardego USB nie można używać go do nagrywania programów na innym telewizorze. Nie kopiuj ani zmieniaj plików z nagraniem na dysku twardym USB za pomocą żadnej
aplikacji komputerowej , bo spowodujesz uszkodzenie nagrania.

Ale człowieku wypuściłeś śmierdzącego bąka!!! Twoja odpowiedź nie jest warta funta kłaków. Spłodziłeś 505 postów, ale jeśli inne są tak rzeczowe jak ten to nie wiem co ja tutaj robię na tym forum i po co się tu zapisałem. Cytować instrukcje to każdy łoś potrafi i nie trzeba do tego wykonywać żadnych prób na telewizorze. Twoja odpowiedź przedstawia podejście identyczne jak duchowieństwo z czasów Kopenika które mówiło: ''Ziemię stworzył Bóg. Jest ona centrum wszechświata i nie wolno tego podważać ani próbować zmieniać''. Z twoim podejściem do problemu nie poszybujesz wysoko bo przecież człowiek nie lata i nie wolno tego zmieniać.

Zadałem kilka prostych pytań. Może ktoś to dla mnie sprawdzić i przesłać mi informacje? Ja tego telewizora nie posiadam, lecz zamierzam go nabyć. Ale muszę wiedzieć czy nagrania mogę sobie przenieść na komputer, tak jak to robię wykorzystując pewien tuner SAT. Znajomy kupił sobie TV Samsunga i z wielkim rozczarowaniem stwierdził że ten TV formatuje dysk tak że żaden system go nie rozpoznaje. Ja nie chcę takiego badziewia co to producent decyduje co mi wolno kopiować, a co nie.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Ale człowieku wypuściłeś śmierdzącego bąka!!! Twoja odpowiedź nie jest warta funta kłaków. Spłodziłeś 505 postów, ale jeśli inne są tak rzeczowe jak ten to nie wiem co ja tutaj robię na tym forum i po co się tu zapisałem. Cytować instrukcje to każdy łoś potrafi i nie trzeba do tego wykonywać żadnych prób na telewizorze. Twoja odpowiedź przedstawia podejście identyczne jak duchowieństwo z czasów Kopenika które mówiło: ''Ziemię stworzył Bóg i jest centrum wszechświata i nie wolno tego podważać ani próbować zmieniać''. Z twoim podejściem do problemu nie poszybujesz wysoko bo przecież człowiek nie lata i nie wolno tego zmieniać.g
Zadałem kilka prostych pytań. Może ktoś to dla mnie sprawdzić i przesłać mi informacje? Ja tego telewizora nie posiadam, lecz zamierzam go nabyć. Ale muszę wiedzieć czy nagrania mogę sobie przenieść na komputer, tak jak to robię wykorzystując pewien tuner SAT. Znajomy kupił sobie TV Samsunga i z wielkim rozczarowaniem stwierdził że ten TV formatuje dysk tak że żaden system go nie rozpoznaje. Ja nie chcę takiego badziewia co to producent decyduje co mi wolno kopiować, a co nie.
Witam,
Twoją wypowiedź pozwalam sobie pozostawić bez komentarza!
Dysk nie będzie widziany przez PC. Dotyczy to również telewizorów innych firm np. Sony. Tak to już w dobie zabezpieczeń treści HD , czy Tobie się to podoba czy nie. Czy wiesz że dany telewizor rejestruje HDD ?To tyle i aż tyle.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
udało się komuś podłączyć bezprzewodową myszkę lub klawiaturę do tego tv??

Witam,


Niestety , ale nie można podłączyć bezprzewodowej myszy lub klawiatury do tego telewizora.

Można tylko podłączyć mysz USB oraz klawiaturę USB w celu wprowadzenia tekstu lub poruszania się
po stronach. Mysz USB pozwala wyłącznie na poruszanie się po stronach internetowych , nie umożliwia
jednak poruszania się po stronach serwisów Net Tv.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Izaak

New member
Dysk twardy jest formatowany do EXT3 czyli Linux :)

No i to jest konkretna odpowiedź na jedno z moich pytań. Dzięki kolego Jump :-D. A forumowicz accu może się schować ze swoimi postami i wiedzą wyssaną z własnej...

Nie spodziewałem się że system plików może być EXT3. Choć mając na uwadze to że oprogramowanie telewizora jest typu open source, można się było tego spodziewać. Wyczytałem gdzieś na stronach Philipsa że jak się po zakupie sprzętu poprosi producenta o udostępnienie binarek softu to je dadzą, bo jest ono typu open source i można sobie samemu coś podłubać w miarę umiejętności. Pomimo iż jestem inżynierem informatykiem i programistą z zawodu, raczej nie znajdę czasu na poznanie tego softu i pracę nad nim. Pytanie do forumowiczów. Czy ktoś się tym zajmuje tak z zamiłowania?


Czy ktoś może wrzucić gdzieś na jakiś serwer pliki nagrania jakie produkuje ten telewizor? Tylko chodzi mi o nagranie, a nie pliki bufora z timeshift’a.[FONT=&quot][/FONT]
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Nie każdy może być tak doświadczonym programistą i informatykiem jak Ty i "rozgryzać" tzw. otwarte
oprogramowanie" dogłębnie. Mnie w zupełności wystarczą wiadomości podstawowe w poszczególnych
dziedzinach wiedzy , które są potrzebne , aby móc funkcjonować na co dzień i cieszyć się z każdej
chwili , co i Tobie życzę. Więcej luzu , nie spinaj tak się , bo szkoda zdrowia.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

redlum

New member
Bez reklam
Masz telewizje na karte n czy abonament? W drugim przypaku niestety twoj pomysl nie wypali bo karta jest parowana z odbiornikiem sat.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

accu

New member
Bez reklam
@Izaak
Witam,
Jak dotąd nie zabłysnąłeś swoją wiedzą na temat oprogramowania źródłowego otwartego tego telewizora , napisz do Eindhoven ,to programiści z firmy Philips może Tobie pomogą .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ilonaw80

New member
youtube

witam jestem zainteresowana kupnem philipsa 42pfl7606k i mam prośbę, aby ktoś mi napisał czy youtube jest polskojęzyczne (z polskimi filmami, teledyskami itd.) i czy telewizor odtwarza wszystkie filmy zamieszczone na tej stronce oraz kolejne moje pytanie czy ten telewizor odtworzy film 3d nagrany na pendraiva ?
 

klaus71

New member
Bez reklam
czy ktoś z posiadaczy tego tv porównywał go do lg lw570/5500/4500/650 ?
potrzebuję kupic 32 cale lcd z pasywnym 3d.
philips wygląda dużo lepiej a kosztuje podobnie.

i pytania:
1.jak jest z obrazem 2d? czytałem jakiś test że lepszy niby na philipsie ale LG ma ten niby local dimming 16 strefowy czyli czerń potencjalnie lepsza i lepszy kontrast
http://www.digitalversus.com/philips-42pfl7606h-p364_11608_53.html
http://www.digitalversus.com/lg-47lw550t-p364_11453_35.html
2.jak jest z obrazem 3d? philips nic tu nie zepsuł w stosunku do LG?
3.czy crosstalk jest widoczny?
4.czy w philipsie 32 cale i 37 cali jest tej samej jakości panel lcd?
 
Ostatnia edycja:

kozer1976

New member
Witam.Posiadam philipsa 7606 i mam problem z połączaniem się tv z serwerem media Player .W wmp udostępniłem swoja bibliotekę wykrywa tv lecz gdy chce stremować na tv dostaje info że niemożna nawiążać poł. tv.Wphilipsie wybieram także opce połączenia z serwerem i nic .
 

wis

New member
Witam.Posiadam philipsa 7606 i mam problem z połączaniem się tv z serwerem media Player .W wmp udostępniłem swoja bibliotekę wykrywa tv lecz gdy chce stremować na tv dostaje info że niemożna nawiążać poł. tv.Wphilipsie wybieram także opce połączenia z serwerem i nic .

Nie wiem od czego to zależy ale mi na komputerze z Win7 z najnowszym wmp tv bez problemu zobaczył udostępnione pliki. Natomiast, pomimo różnych ustawień, nie uruchomiłem udostępnienia na drugim komputerze z WinXP w oparciu o wmp11. Udało mi się to po zmianie serwera plików na Serviio.
--
Pozdrawiam
 

kozer1976

New member
Chciałem się dowidzieć czy nowy soft( z 21.10.2011) do Philips7606 co nowego wnosi .Obecnie nie wiem jako mam wersje zainstalowano, nie wiem jak to sprawdzić.Telewizorek ma od niedawna i po zakupie nie aktualizowałem.Jak do tej pory jestem zadowolony z funkcjonowania sprzętu a z własnego doświadczenia wiem że nie każda zmiana(aktualizacja) poprawia funkcjonowanie sprzętu.Proszę o sugestie na temat tej aktualizacji.Pozdrawiam
 

kozer1976

New member
Witam.Zaktualizowałem YouTube do YouTube Leanback i obrazu po uruchomieniu odpala mi się filmik ( śmierć Hanny Mostwiak :( Czy w tej nowej wersji nie ma jakiejś strony startowej tak jak było w poprzednim YouTube lub też cofnąć tej aktualizacji.Wcześniejsza wersja jakoś lepiej mi odpowiadała.
 
Do góry