Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Pavel091

New member
Witam. Jak ustawić TV, żeby postacie nie były rozciągnięte. Np na vive obraz zawsze zajmuje cały ekran i jest ok, ale na wiekszosci stacji obraz wyswietlany jest z czarnymi pasami i postacie są rozciągniete. W dekoderze polsatu ustawiony format to 16:9 i tryb obrazu pełny.
Doradźcie coś ;)
 

gozdek

New member
Witam,

Mojej mamie zaczyna powoli padac 19-letni(!!!) Panasonic 29" CRT (zaczynaja sie pojawiac jakies pomaranczwe przebarwienia obrazu oraz spada ostrosc).

Postanowilem jej kupic na gwiazdke TV plazmowy 42" TX-P42X10Y lub TX-P42C10Y.

Mam pytanko w zwiazku z tym...

Mama oglada tylko telewizje z anteny siatkowej - czy obraz bedzie zadawalajacy?

Odleglosc: najczesniej ok 4,5 - 5m

z gory dzieki za pomoc!

--
gozdek
 

sebasan

New member
Po kilku tygodniach namysłu zakupiłem p37x10y,mam go od kilku dni i podzielę się kilkoma pierwszymi wrażeniami z potencjalnymi kupującymi.
TV kupiłem na necie (aletanio24.pl-wszystko bez problemów). Początkowo szukałem LCD,ale po obejrzeniu u kolegi 42x10y na sygnale cyfrowym z Cyfry+ i mając porównanie na tym samym sygnale LCD-ka wybór padł na plazmę,tym bardziej,że model ten bardzo korzystnie przentuje się w relacji wielkość cena.
Długo wahałem się jedynie nad rozmiarem,bo doszło do tego,że 42 są tańsze od 37. Ja oglądam TV z 2-2,5 metra,mam niewielki pokój i wydaje mi się,że dokonałem otymalnego wyboru. Sygnał mam analog SD,cyfrowySD+kilka kanałów w HD (kablówka Stream). Jeśli chodzi o analog-gorzej niż na dotychczasowym CRT Philipsa,ale da się oglądać(inna sprawa,że Philips był 21 cali,nawe ta 37 przy nim to prawie kino ).Niektóre kanały naprawdę fajnie (na 4),niektóre gorzej,kilka beznadziejnie,ale nawet na CRT takie były.Ogólnie jako sprzęt do analoga oceniam ten TV na 4 z małym minusem(miałem u siebie LCD Sharpa na analogu i był gorszy). Najważniejsze,że ten telewizor nie uwydatnia żadnych zakoceń obrazu,nic nie śnieży,żadnych smużeń.Sharp kolory miał jak każdy LCD żywsze,ale był o wiele bardziej podatny na zakłócenia.
Sygnał Cyfrowy-lepsza jakość niż na analogu,tu już ogląda się to naprawdę przyjemnie - 4z plusem. Kanały HD-nawet przy ich niewiadomej rozdzielczości rzeczywistej-Bajka.Tu właśnie widać potencjał tego TV,podobnie jak na zdjęciach-coś pięknego.
Wracając do rozmiaru-do analoga 2 metry to nawet za duży ten TV,oglądam z 2,5 a i w zasadzie im dalej ty lepiej (ktoś kiedyś pisał,że katuje się analogiem na 42 z 2,5 metra-współczuję)
Przy cyfrówce z tej odległości w porzadku.
Przy HD-siadam sobie 1,5 metra przed TV i to jest w porządku.Pożyczyłem na kilka godzin Blue-raya od sąsiada i w tym przypadku to już w zasadzie żadna odległośc od TV nie jest potrzebna.U mnie dodatkowym argumenetem za mniejszym TV był mały synek,który przy większym TV dostałby chyba skrętu karku,bo lubi sobie z bliska popatrzeć na "tełełisor"jak tata nie patrzy.
Jeśli ktoś jest normalnym użytkownikiem TV,HD a Full HD nie zrobi żadnej różnicy,przynajmniej w relacji Plazma-HD a LCD-Full HD.
Nie docieram telewizorka,jedyne co to staram sie przy dłuższym ponad godzinnym) oglądaniu zmieniac format z Auto na ZOOM1 i odwrotnie.
Nic mi nie brzęczy i nie bzyczy.
Jako ciekawostka-przy pierwszej instalacji,jeszcze bez dekodera cyfrowego,na Finlandii znalazło mi na DVB-C 5 cyfrowych bezpłatnych kanałów z mojej kablówki (reszta zakodowana),ale niestety w analogowych były problemy z dźwiękiem.Dal mnie to nie ma znaczenia,ale kiedys pisaliśmy o DVB-C i u mnie tak to wygląda.
Może i przydługawy tekst,ale wiem,jak takie opisy mi pomogły w wyborze.Jeśli komuś pomoże ten mój-to ok.
Pewne jest jedno-wielkość telewizora oraz wybór plazma-LCD to tylko i wyłącznie kwestia indywidualnych upodobań.Ja poczytałem forum,opinie,charakterystyki,zobaczyłem plazmę na żywo i wiedziałem, w co się pcham.Wybór okazał się zgodny z oczekiwaniami.Nie rozczarowałem się,ale i nie spadłem z wrażenia(no może poza Blue-rayem).
 

r4f

New member
Witam. I mam OGROMNY PROBLEM. Doszedl tv lecz niezostal odebrany przezemnie i niezostal sprawdzony przy obecnosci kuriera. Dzis otwieram i patrze a tam rysa na pol ekranu ;/

Co teraz ???? :/ dzwonilem do kuriera niby ma byc w poniedzialek ale co teraz ?? ;(
 

sebasan

New member
To zależy,bo jak opakowanie było rozwalone,to trzeba było od razu spisac protokól i nie przyjmować.A jak było całe i zdrowe,to reklamacja do sklepu.
 

r4f

New member
tylko ze niebylo sprawdzane przy kurierze ani nic ... dzis patrze a tam rysa ;/ normalnie az mi nogi ugielo ;/ ... jest mozliwosc ze kurier przyjedzie w poniedzialek i spiszemy protokul i jak go odesle to dadza mi nowy ??
 

r4f

New member
ale co gdy oni pisza ze protokol uznaja tylko z dnia doreczenia a to bedzie 4 dni roznicy itd. a ta rysa jest naprawde ogromna bo ma az 20cm
 

jaksel

New member
r4f napisał:
ale co gdy oni pisza ze protokol uznaja tylko z dnia doreczenia a to bedzie 4 dni roznicy itd. a ta rysa jest naprawde ogromna bo ma az 20cm

Nie masz wyjścia , nie było spisanego protokołu w dniu odbioru , musisz walić z pismem reklamacyjnym bezpośrednio do działu reklamacji firmy kurierskiej , ale szanse żeby coś wskórać są niewielkie.
 

yacek _b

New member
Pamiętam jak ja zamawiałem w sklepie internetowym sieci Euro-Agd z dostawą do domku to goście sami mi tv rozpakowali i kazali sprawdzić czy wszystko jest Ok , dopiero potem dali do podpisania " kwity " .

r4f ma cholernego pecha...
 
Ostatnia edycja:

greghoryy

New member
Witam kolegów, to moj pierwszy post na forum, wczoraj zakupilem TX-P42X10Y. Mam nadzieje ze to byl dobry wybor, poparty opiniami z tego forum. Czytam ten wątek ale ma jednak pare stron i troche mi to zajmie. Aktualnie mam pożyczoną Nke od rodzicow i testuje. Mam pare pytan:

1. Podłączylem N-ke przez hdmi, ktora rozdzielczosc ustawic na tunerze w N-ce aby bylo poprawnie ? 720 czy 1080? Czy jest po miedzy nimi jakas różnica w wyswietlaniu na tym Panasonicu?
2. Czy 1080 to hd ready? wiec 720 to co ?
3. Obraz z kanałów HD jest naprawde dobry lecz przykladowo co 5 minut zacina sie na 2 sek. Co z tym zrobic? Może to wina sygłu z satelity? Sygnał mam na 99-100 a jakosc zaleznie od pogody na 50-70.
4. W jaka warto aktualnie zainwestowac telewizje cyfrowa? Polsat, Nke czy C+ ?? Mysle nad Nką na 13 miesiecy 5 pakietow za 48 zl.
5. Czy ogolnie są jakies porady dotyczące użytkowania tego modelu na początku? Słyszalem o jakims wypalaniu obrazu czy cos...?

Prosze o konkretne odpowiedzi. Nie w stylu poczytaj albo poszukaj. Bo naprawde jest tego troche i szybko tego nie ogarne. Pozdrawiam.
 

Adax01

Member
Nowy TX-P50X10Y

Witam! Od kilku już dni jestem posiadaczem TX-P50X10Y. Kiedyś już przeczytałem te ponad 200 stron dyskusji i na tej podstawie wszedłem w tryb serwisowy i hotelowy. Ale nie wszystko pamiętam i dlatego b. proszę o pomoc.
1. Czy oprócz ustawienia inicjacji z HDMI i odczytania czasu pracy TV jest coś co warto ustawić w tych ukrytych menu?
2. Z normalnego menu odczytałem wersję software: 1209-10000 i te dalsze informacje: ID Modelu1 i 2, HDAVIControl 4. Czy to jest najnowsze soft? czy to oznacza 12 września? Co oznaczają te pozostałe 3 parametry?
3. Na razie mam tylko TV analog UPC. W grę wchodzi cyfra z UPC, TV "N" , cyfra Polsat. Czy "N" za 48zł/mc jest najatrakcyjniejszą cyfrową ofertą? Czy ost. reklamowany Polsat jest do przyjęcia i ma ktoś z Was?
Pozdrawiam!
 

digitalus

Banned
witam
1. teoretycznie lepsza jakosc obrazu powinna byc na 720 bo posiadasz telewizor hdready ale mozesz ustawic na 1080.
2.http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=10628
3.zacinanie kanalow hd.przyczyn moze byc wiele np.zbyt slaby poziom sygnalu,np mala czasza(najlepsza jest antena 90cm zapewnia bardzo dobra jakosc obrazu nawet w czasie zlych warunkow atmosferycznych), kiepski konwerter , zle ustawiona antena lub nawet usterka w tunerze. mozesz tez sprawdzic w tunerze czy masz nowa wersje oprogramowania.
http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=13204&page=5
4 jaka wybrac platforme. zalezy co lubisz ogladac i kwestia ceny.
5.nie jest to obowiazkowe ale mozesz zajrzec tutaj
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40345&highlight=docieranie+panasonic
częsc osob uwaza ze z tunera n-box jakosc obrazu jest lepsza przez component niz hdmi.
 
Ostatnia edycja:

marcin711

New member
Cytat:
Napisał Krzysiu76

Czy ktoś używa / używał 37x10y z konsolą Wii? Obraz lepszy niż na lcd?:confused:


pozdro
marcin711 napisał:
Będę używał po 6 grudnia , to napiszę.

pozdro
WII na standardowym kablu działa jak trzeba (tutaj przydają się te bajery z ustawieniami kolorów-które oglądając TV mam wyłączone ). Porównania do LCD nie mam ale przy graniu we dwójkę zawsze stoi się z boku, więc kąty widzenia są ważniejsze niż zwykle.

pozdrawiam Marcin
 
Do góry