Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

wojtaszekkk18

New member
Hura ! Hura ! Hura ! Slimak jesteś wielki kraj Niemcy stroi bezproblemowo.oczywiście część kanałów jest zakodowana. Mam jeszcze jeden problem-obraz ma nieco zbyt zimny odcień.Po zdjęciu koloru jest zazieleniony(buro-zielony) a nie czarno-białyCzy jest możliwość wejścia do menu aby ustawić dokładniej kolory.Proszę o odpowiedż jeśli ktoś wie jak to zrobić Pozdrawiam
 

sebasan

New member
Strojenie ręczne
Dźwięk -> SC1 lub SC2 lub SC3
Próbowałem,próbowałem,ale nic nie wskórałem
Z tym dźwiękiem w mojej kablówce to w ogóle cos jest nie halo-na niektórych stacjach w czasie niektórych programów przy wysokich dźwiękach (szczególnie jak lektor czyta s lub sz,cz)głosniki brzydko "charczą".Taj jakby koanały były niedostrojone.Ręczna regulacja nie pomaga.Na szczęście nie jest to bardzo uciążliwe.
 

vakoss

New member
Witam,
Mam plazmę Panasonic TX-P42C10Y (podobno poza szczegółami to samo co x10y więc pytam tutaj). Jestem z niej zadowolony, obraz jest ładny i ogólnie ok.
Tylko dzisiaj podpiąłem DVD Mante 056 przez kabel hdmi i mam pewien problem. Obraz wyświetla się bez problemu, ale dźwięku niema. Przez kabel scart jest już i obraz i dźwięk. Dodam, że odtwarzacz był też podpięty do plazmy Philipsa i tam był dźwięk przez hdmi. I tutaj moje pytanie. Co powoduje brak dźwięku? Próbowałem różne ustawienia, zmieniałem wejścia, nic. Istnieje możliwość, że po prostu tv i dvd się nie lubią?
 

Dig Dug

New member
Koledzy mam sprawe. Znajoma po mojej namowie kupiła P42X10Y za 2200 zł i jest super zadowolona :) Co ciekawe miała kupować telewizje n lub cyfra+, ale jak zobaczyła analoga to powiedziała, że jej to wystarczy bo tak jak na CRT, tylko Polsat gorzej, ale ujdzie.
Po mojej namowie, by przeskanowała DVB-T znalazła TVP1,2 i Info (Podkarpacie MPEG2) jest w szoku, że taki kryształ, ale ma kolejne dwa pytania do mnie, a ja jako nie posiadający tej plazmy nie wiem jak jej odpowiedziec.
Mowiłem jej, żeby zmianiła na region Czechy lub Szwecja to znajdzie jej DVB-t, ale ona zmieniła jakieś ustawienie na Skanuj DVB-T i znalazło jej to bez zmiany regionu. Wszystko OK, ale ma tylko DVB-T, zniknął jej analog w tym Polsat.

Co ustawić, czy się da, by znalazło DVB-T, a następnie po kanałach w DVB-T były analogi w tym wspomniany Polsat ??

Przysięgam, że przeglądam ten wątek od pół roku, ale nie pamiętam czy było to poruszane, wiec nie odsyłajcie mnie do szukajki. :)

PS. To juz druga zadowolona koleżanka z pracy, która w ostatnich 2 tygodniach kupiła te plazme i obie sa strasznie zadowolone :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Prawdopodobne musi na pilocie nacisnąć guzik [TV] i wybrać analogowa. :)
Można też naciskając guzik GUIDE wyświetlić listę kanałów analogowych (a) i DVB-T (d).

------------------------------------------------

Do odbioru analogu i DVB-T mpeg2 nic nie trzeba kombinować, wystarczy wybrać Polska, język Polski. W strojeniu analogowym wybrać dodaj DVB-T. W przyszłości jak zaczną nadawać na tym terenie(Podkarpacie) DVB-T mpeg4 wystarczy w menu strojenie DVB-T wybrać [Dodaj kanały HD].

[Dodaj kanały HD] = włącz mpeg4 - fajne tłumaczenia są w tv Panasonic. ;-)

Aby dostać się do wyboru Polska należy zresetować ustawienia -> system menu -> ustawienia fabryczne.

--------------------------------------

vakoss napisał:
Tylko dzisiaj podpiąłem DVD Mante 056 przez kabel hdmi i mam pewien problem. Obraz wyświetla się bez problemu, ale dźwięku niema.

W DVD Manta pokombinuj z wyjściem dźwięku [PCM, DD, DTS itp.] Panasonic nie wszystko przyjmuje po HDMI.
 
Ostatnia edycja:

darqman

Member
dvb-t

Ja niestety nie znalazłem żadnych programów w dvb-t choć też mieszkam w podkarpackim, dokładnie w Stalowej Woli.
Dig Dug możesz mi powiedzieć gdzie mieszka ta Twoja znajoma?
 

marcel_76

New member
50x10y

No i zakupiłem 50X10Y i jestem super zadowolony.
Obraz dużo lepszy niż myślałem.
Mam jednak jedno pytanko kanały analogowe z antenki naziemnej jak marzenie oprócz TVP1 (na CRT sony 32" było git), na tym kanale nie stale ale z częstotliwościa co parę sekund przelatują takie drobne "fale" po przekątnej ekranu(normalnie da się oglądać ale że jestem wyczulony aby wszysko było ok to pytam). Wiem że nie jest to wina TV tylko coś z anteną lub instalacją co mogę zrobić any unknąć tych niepożądanych efektów?
 

r4f

New member
Witam. Jakie parametry najlepiej poustawiac na dogrzanie plazmy ?? bardzo prosze o odpowiedz :) Z gory dziekuje.

PS. Pisalem pare postow temu o rysach na TV. FIRMA Z GIZYCKA WSZYSTKO WYMIENILA I MAM NOWY TV W DOMU. 1 SLOWEM PROFESIONALIZM NA MAXA !!
 

Dig Dug

New member
darqman - znajoma mieszka w wiosce na linii Jasło - Gorlice. Jak nie znasz to poszukaj na mapie. Jakieś 10 km od Jasła czyli ma w linii prostej około 35 km od Suchej Góry. Co ciekawe łapie na siatce zwróconej w przeciwną stronę. Łapie od tyłu. jest wniebowzięta, bo mówi że normlanie kryształ. Nie skarzy się narazie na zaniki sygnału itp. ale nie powinna tego mieć z tego co mówił inny kolega mający tuner w kompie.
 

darqman

Member
radosuaf - ja do swojego S10 podłączam laptoka HDMI->HDMI przed hdmi3 czyli panel boczny i mam dźwięk musisz poszperać w ustawieniach karty muzycznej u mnie hdmi output na on i jest dźwięk.

r4f - nie musisz nic wygrzewać ustaw jak Ci się podoba i ciesz się obrazem
 

digitalus

Banned
marcel_76 napisał:
No i zakupiłem 50X10Y i jestem super zadowolony.
Obraz dużo lepszy niż myślałem.
Mam jednak jedno pytanko kanały analogowe z antenki naziemnej jak marzenie oprócz TVP1 (na CRT sony 32" było git), na tym kanale nie stale ale z częstotliwościa co parę sekund przelatują takie drobne "fale" po przekątnej ekranu(normalnie da się oglądać ale że jestem wyczulony aby wszysko było ok to pytam). Wiem że nie jest to wina TV tylko coś z anteną lub instalacją co mogę zrobić any unknąć tych niepożądanych efektów?
sprawdz instalcje antenowa i antene. takie zaklocenia obrazu moga byc spowodowane kiepskim ekranowaniem przewodu antenowego.mozesz na chwile odlaczyc inne urzadzenia od telewizora. podlacz tylko antene.
 

Gee

New member
marcel_76 napisał:
No i zakupiłem 50X10Y i jestem super zadowolony.
Obraz dużo lepszy niż myślałem.

Możesz powiedzieć z jakiej odległości oglądasz TV? Przymierzam się w tym tyg. do ostatecznego zakupu. Waham się pomiędzy Panasem - 42" a 50" :) Samsung raczej już odpadł.
 

marcel_76

New member
digitalus napisał:
sprawdz instalcje antenowa i antene. takie zaklocenia obrazu moga byc spowodowane kiepskim ekranowaniem przewodu antenowego.mozesz na chwile odlaczyc inne urzadzenia od telewizora. podlacz tylko antene.
Wszystkie kable były razem spięte izolacją aby była wiązka odczepiłem antenowy i już jest OK
 

kjajo

New member
decyzja

To mój pierwszy post, więc witam kolegów.
Chcę kupić plazmę panasonica, TX-P42X10Y lub TX-P42S10E. Trochę się martwię postami forumowiczów którym S10 piszczy, syczy. Chciałbym zapytać czy posiadacze X10 nie mają problemów z tą przypadłością. Nie chciałbym kupić telewizora, a potem denerwować się z powodu nieprzyjemnych dźwięków.
I jeszcze jedno, jakie wymiary ma karton 42 calowego telewizora? Nie wiem czy wejdzie do eskorta.
 

Makid23

New member
Padajace HDMI w Plazmach Panasonic

Przebiłem się przez cały post:D Witam zastanawiam się nad kupnem plazmy i po dłuższej lekturze padło na Panasonica TX-P42X10Y. Jestem prawie w 90% zdecydowany na kupno tego tv. Telewizor będzie podłączony tylko do PC, będzie służył do oglądania filmów( DivX , DVD, 720p) i grania.
Wyczytałem ze są problemy z podłączeniem tego tv do PC przez hdmi, padają złącza hdmi serwis tego nie uwzględnia (producent nawet zastrzega żeby nie podłączać PC i konsoli przez hdmi, jest jakaś różnica potencjałów czy coś).
Wiec zostaje mi podłączenie przez kabel d -sub i tu tkwi te 10% mojego niezdecydowania, bo nie wiem jak wygląda jakość obrazu po kablu d-sub wiadomo analog gorsza jakość niż cyfrowe hdmi.
 
Do góry