Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

q_23

New member
x10 E czy Y

Z postów wynika, że seria Y ma dekoder mpeg4 - czyli korzystniejsze rozwiązanie w przypadku naszego kraju? Dlaczego zatem E są droższe? Czy jest tam jeszcze jakaś inna funkcję?
 

apollo

New member
Witam, mam pewien problem. Parę dni temu kupiłem z ojcem 50" x10y, po 1 na głowę ;). Mój egzemplarz sprawuje się znakomicie mimo że aktualnie jedyne źródło sygnału jakie mam to tv naziemna przez antenę pokojową! Natomiast egzemplarz ojca podpięty jest do siatkowej anteny dachowej i również jak narazie dostaje tylko tv naziemną z tym że u niego występują 2 problemy z obrazem:

1. Widać jakby takie mrowienie poziomych linii, im obraz ustawiony jest jaśniej tym bardziej, kombinowałem z ustawieniami, ustawiałem tak jak mam u siebie i cały czas to widać bardziej lub mniej. U siebie czegoś takiego nie zauważyłem, czy to wada telewizora?
2. Z tego co się orientuję najjaśniejszy obraz z największym nasyceniem kolorów jest na typie obrazu dynamicznym, normalny jest pośredni, a kinowy jest najciemniejszy i najłagodniejszy, tak jest też u mnie. U ojca zamienione są jakby kinowy i normalny. Kinowy jest bardzo jasny i dość jaskrawy (trochę mniej jak dynamiczny), a normalny jest ciemny i z niskim nasyceniem barw. Ktoś umie to wytłumaczyć?

Bardzo proszę o pomoc
 

digitalus

Banned
witam
mrowienie to moze byc wina anteny, lub nawet kabla. najlepiej kupic antene kierunkowa.
probowales podlaczyc inne zrodlo sygnalu np dvd? tez sa podobne objawy
 
Ostatnia edycja:

coro77

New member
Ja napiszę jeszcze w kontekście wii. Od początku listopada posiadam p42x10y, wii zakupiłem tydzień później (po namowach małżonki). Z początku korzystałem z kabla będącego w zestawie (composite video chinch). Obraz nawet niezły mimo kilku typowych dla composite efektów (np. ukośne fale na krawędziach koloru czerwonego). Chcąc uzyskać lepszy obraz z wii z początkiem grudnia zakupiłem przez allegro kabel component. Różnica jest spora, kolory są bardziej soczyste (na composite były sprane) ale przede wszystkim zyskujemy na szczegółowości obrazu i ostrości (minus w tym taki, że ostrzejszy obraz uwydatnił niestety aliasing - krawędzie pikseli). Podumowując polecam z p42x10y kabel komponentowy do wii.

q_23 seria E nie ma nic więcej od serii Y, ja myślę że spora sprzedaż serii Y wypracowała niższą cenę, a że seria E nie ma mpeg4 no to się nie sprzedaje i ceny pozostały sprzed jakiegoś tam czasu...

Adax01 jeśli mógłbyś rozwinąć myśl HDAVIControl 4 w menu serwisowym, czy aby to nie jest jakaś zablokowana funkcja odtwarzania AVCHD przez port sd w x10?
 

Adax01

Member
Adax01 jeśli mógłbyś rozwinąć myśl HDAVIControl 4 w menu serwisowym, czy aby to nie jest jakaś zablokowana funkcja odtwarzania AVCHD przez port sd w x10?
Dzięki za pomoc, ale póki co nie rozumiem Twojej odpowiedzi :) Muszę o tym gdzieś poczytać. Zadałem wcześniej kilka pytań, bo chcę parę rzeczy rozszyfrować, ale widzę, że to chyba za trudne pytania :) Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

apollo

New member
digitalus miałeś racje, znalazłem stare dvd, podłączyłem i mrowienie zniknęło, tak czy siak, dzięki za odzew :) co do trybów obrazu też się wyjaśniło, głupia sprawa. Po prostu ja przystosowałem sobie tryb kinowy do wygrzewania a ojciec normalny i stąd różnice w jasności, zwykłe przeoczenie :oops:

Telewizorek jak na razie super, nie przypuszczałem nigdy że zwykły naziemny PAL będzie tak dobrze wyglądał na 50" przy zoomie 1 (obraz całkowicie wypełnia ekran, lekko ucięty u góry i dołu ale to nie przeszkadza, ważne że proporcje są prawidłowe). Na LCD naziemny PAL poraziłby mnie ale na pewno nie jakością ;)

Pytanie specjalistyczne: ktoś zauważył różnicę w jakości obrazu filmów z kompa przy podłączeniu DVI-D - HDMI dual link vs. single link?
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
zeglarz napisał:
Witam. dlaczego odbieram niemieckie i czeskie programy (bardzo ładny obraz) na DVB-T a polskich nie mogę. Telewizor X10E.

X10E mpeg2
X10Y mpeg2/mpeg4

Polska mpeg4
Niemcy Czechy mpeg2

-----------------------------------------------------------------


mux1.jpg
 
Ostatnia edycja:

janki5

New member
Witam
Po przeczytaniu tego forum (oczywiście szczątkowo) kupiłem 42x10y, zastąpił mi panasonica 29 , obraz z cyfry+ z dekodera pionek1630 rewelacja (czekam na PVR ) no i kanały HD jak to bedzie.Z anteny naziemnej miałem kiepski obraz i dalej jest prawie kiepski.Konsola xbox360 była krótko podłączona bo żona mnie wyrzuciła inaczej bym nie odszedł (normalnie bajka).Mam w domu LCD i ten panas normalnie go rozjeżdża a w dodatku tani.Zrobiłem jeden błąd i teraz muszę go dać na krótszą ścianę poprostu za mały jest:( , a startowaliśmy od 37x10y.Ogólnie jestem bardzo zadowolony że sie dałem namówic na plazme.Czytałem coś o wygrzewaniu ale nie wiem czy stosować (narazie ogladam normalnie) jeżeli trzeba to niech mnie ktos szybko naprostuje.Acha licznik wskazywał same zera i dwa załączenia (razem z moim chyba).Browar dla wszystkich którzy nie dali sie marketingowej papce (LCD).
 

wojtaszekkk18

New member
Tuner DVB-C

Posiadam TX-P42X10Y.W instrukcji obsługi jest wyrażnie napisane że ten telewizor posiada tuner DVB-C i to było podstawą zakupu ponieważ moja kablówka użycza karty kodowej.Po nieudanych próbach nie zestroiłem żadnego kanału DVB-C.Zadałem pytanie do "Pytania Panasonic" i otrzymałem szokującą odpowiedż: uprzejmie informujemy,że oficjalnie n/w telewizor na polskim rynku nie posiada aktywnego tunera DVB-C. Przecież ten tuner jest opisywany w załączonej instrukcji i niema ani słowa o tym aby specjalnie dla Polaków sprzedawano okrojoną wersję Co mam zrobić w tej sytuacji?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Kolego mam rozumieć, ze programowałeś w następujący sposób:
Ustawiona Plazma na Rejon Szwecja
-nastepnie wchodzisz (przycisk na pilocie TV)w zakladke DVB-C i dajesz ok ,po chwili nastąpi automatyczne skanowanie poszczególnych kanałów.
ponieważ moja kablówka użycza karty kodowej
Sama karta nie wystarczy , potrzebny jest jeszcze moduł na dany system kodowania
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
wojtaszekkk18 napisał:
uprzejmie informujemy,że oficjalnie n/w telewizor na polskim rynku nie posiada aktywnego tunera DVB-C.

Wybierz kraj instalacji Niemcy/Szwecja/Finlandia (różna funkcjonalność DVB-C i analogu) i język Polski.

Niemcy - bezproblemowa instalacja, okrojony EPG.
Szwecja – ręcznie trzeba wpisywać kanały, ale pełny EPG.
Finlandia – brak aktywnego (chyba) DVB-T mpeg4 .
 
Ostatnia edycja:

wojtaszekkk18

New member
Dziękuję za odpowiedzi.Oczywiście sprawdzałem wg instrukcji Szwecja i Finlandia ale to Panasonic stwierdza,że na polski rynek ten model nie posiada aktywnego tunera DVB-C.Sprawdzę jeszcze strojenie-Niemcy ale wieczorem.Wg posiadanych informacji gdyby był czynny tuner to powinienem odebrać kilka stacji nie zakodowanych.Bez problemu odbiera je TV samsung Pozdrawiam
 

sebasan

New member
Ja na swoim 37x10y na Finlandii znalazłem na DVB-C całą swoją kablówkę.TVP1,TVP2 i TVP3 nie były zakodowane,reszta tak ("kanał płatny".Niestety,na analogu wówczas na niektórych kanałach nie było dźwięku
 
Do góry