Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

broda1725

New member
Bez reklam
fafik73 napisał:
kupiłem TV razem z wieszakiem , po przyjeździe do domu rozpakowałem pudło i powiesiłem TV sam,żona tylko służyła pomocą typu wyżej niżej gdy wieszałem TV na ścianę,użyłem podkładek które były w zestawie z wieszakiem, ludzie nie utrudniajcie sobie życia ,z powieszenia TV robi się problem a tak naprawdę to chwila roboty bez żadnej filozofii

Może i tak ale gorzej jak ktoś ma po bokach meble i u góry półkę a na dole mebel na którym stoi tymczasowo tv i weź tu teraz wymierz i wyceluj aby tv był idealnie w tym miejscu co chcesz chodzi mi o pozycje pionową bo w poziomie to normalne przesunę na prowadnicy.

Co do podkładek to kol. Kowal już mi doradził i tak zrobię.
 

fafik73

New member
to co mogę ewentualnie doradzić ,jeśli masz wieszak z poziomicą weź na nią poprawkę ,ja tego nie zrobiłem i okazało się ,że akurat w tym miejscu gdzie powiesiłem sufit trochę zjeżdża w dół i mimo , że na poziomicy było idealnie ,w stosunku do sufitu TV trochę wisiał na lewe skrzydło i musiałem poprawić
 

jumka02

New member
risto80 napisał:
... i przebrnąłem przez (prawie ;)) cały wątek! Sporo użytecznych rzeczy się dowiedziałem (menu serwisowe, tryb hotelowy itp.).

Jestem posiadaczem 42X10Y i ogólnie jak na razie jestem zadowolony, choć póki co używam tylko do kompa i to przez D-SUB.

Jak tylko jakaś promocja świąteczna Cyfrowego Polsatu HD się pojawi, to się będzie działo!!

Pozdrawiam wszystkich :cool:

Zobacz oferte N- ki programy hd za darmo!!

Czy ktos moze mi napisac o BUCZENIU niestety u mnie plazma na jasnych scenach buczy, jest to denerwujace- dla mnie, zona twierdzi, ze nic nie slyszy lub czasami cos tam uslyszy :-(.Znajomi maja plazmy Panasa i jeden tez twierdzi, ze ma buczenie.
Buczenie oczywiscie jest słyszalne najbardziej wiieczorem, tak przy skali 7-13
 

risto80

New member
Ja też słyszę ciche buczenie/syczenie... głównie przy jasnych kolorach.

A co do n-ki, to dla mnie odpada, bo potrzebuje Polsat Sport, więc nie mam wyboru :p
 

broda1725

New member
Bez reklam
jumka02 napisał:
Zobacz oferte N- ki programy hd za darmo!!

Czy ktos moze mi napisac o BUCZENIU niestety u mnie plazma na jasnych scenach buczy, jest to denerwujace- dla mnie, zona twierdzi, ze nic nie slyszy lub czasami cos tam uslyszy :-(.Znajomi maja plazmy Panasa i jeden tez twierdzi, ze ma buczenie.
Buczenie oczywiscie jest słyszalne najbardziej wiieczorem, tak przy skali 7-13
Witaj u mnie też buczy czy tam piszczy przy jasnych scenach, i tak samo jak u ciebie żonka nic nie słyszy a ja słyszę no cóż może mam bardziej wyczulony słuch :D zresztą mówią na mnie w domu "gumowe ucho" ale jak robiłem badania na TIRa to mi wyszło że mam bardzo wyczulony słuch na pewne czestotliwości, a tak pozatym to norma musisz sie przyzwyczaić.
 

r4f

New member
Witam. Siedze na forum juz duuuzo miesiecy i wrescie sie zdecydowalem. Zakupilem wczoraj na allegro w znajomej firmie z gizycka TX-P50X10Y za niecale 3200. W mailu napisali ze dzis wyslali TV. Zeby sprawdzic stan tv musze byc przy odbiorze nie ?? Potem juz wad zewnetrznych nieprzyjmuja reklamacji nie ??

Mam jeszcze pytanie. Jaki kabel zakupic do podlaczenia kompa ?? Zwykly 1,5m hdmi-hdmi ??

I 2 pytanie. Czy to jest dobra instrukcja wejscia i zobaczenia ile tv pracowal itd ??

"1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno sie pojawic meni serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen."

pozdrowienia ...

niemoge sie doczekac ;d

PS. Jaka platforme cyfrowa polecacie ?? Wacham sie miedzy N a C+ ... chce na 13 miesiecy, bo za rok znowu beda promocje itd :)
 

r4f

New member
Koledzy a oco chodzi z tym trybem hotelowym ?? Bo kurcze zapomnialem bo dawno temu czytalem a jutro albo dzis bedzie tv i zebym wiedzial jak po po wlaczeniu ustawic itd ...

pomozecie ?? :)

pzdr
 

BARTEK W.

New member
Ja miał bym jeszcze prśbę do tych co są w temacie na temat rozdzielczości, jak wynika z opisu(1024/768) rozdzielczość ta jest niby w proporcjach 4:3, czytałem jednak ,że tv (jego elektronika) radzi sobie z tym doskonale i obraz mamy 16:9 (prostokątne piksele),na stronie Panasonica jest informacja o wyświetlaniu tych 720 linii, ale czy po tym wszystkim ten tv można nazwać HD ready czy jednak nie?
Czy ktoś nie powie mi ,że ja nwet nie mam hd ready a tym tv:confused:
Widzałem na tym tv sygnał Hd (CP), i o braz był ok, dlatego też dokonałem zakupu ww telewizorka.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Powiem tyle gram na x360 z odległości 2.5m, obraz jest bardziej czytelny niż na sharpie full HD którego miałem, przedtem.Jest to pełnoprawny HD ready.
 

Foxxx24

New member
r4f napisał:
Koledzy a oco chodzi z tym trybem hotelowym ?? Bo kurcze zapomnialem bo dawno temu czytalem a jutro albo dzis bedzie tv i zebym wiedzial jak po po wlaczeniu ustawic itd ...

pomozecie ?? :)

pzdr


Witam kolegę:)

Jasne,że pomożemy od tego jest forum:)

A więc w trybie hotelowym możesz ustawić aby tv włączał Ci się np na HDMI 1 zmieniając opcję INITIAL INPUT,a w trybie serwisowym sprawdzasz przebieg tv czy nie wcisnęli Ci powystawowego jako nowy:)

Jak wejść do trybu serwisowego masz na stronce 207 tego forum,a do trybu hotelowego wchodzi się podobnie tylko zamiast trzy razy zero wciskasz AV:)


Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
slimak napisał:
Włącz tryb ECO.
A co niby ma tryb ECO do tego buczenia ?

jumka02 napisał:
broda1725 najgorsze jest to, ze już 2 m-ce się staram przyzwyczaić:(
Tak samo jest u mnie ja już się przyzwyczaiłem chodź czasem słyszę i mnie denerwuje.
Ale ja już nam na to lekarstwo, po prostu nie czytać forum na temat tego buczenia i zapomnisz o tym, bo ludzie za bardzo panikują. Ja jak nie czytałem prawie przez miesiąc to przestałem się martwić o buczeniu czy wypalaniu znaczków po prostu nie zważałem na to a teraz znów mi przypomniało forum o bolączkach plazm. Chyba najlepsze lekarstwo to nie czytać.
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
broda1725 napisał:
po prostu nie czytać forum . Chyba najlepsze lekarstwo to nie czytać.


odnośnie czytania forum , niedawno sprzedawca w MM właśnie tak mi powiedział że już dawno przestał czytac to forum ;) , jak mu wcześniej wytknąłem smużenie w LCD Samsunga , które wciskał jakiemuś starszemu małżeństwu a coś wspomniałem że inny tv jest chwalony na forum . ;)
 

slimak

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
A co niby ma tryb ECO do tego buczenia ?

Włączenie Trybu ECO jest odpowiednikiem ręcznego zmniejszenia kontrastu/jasności w nocy żeby TV nie wypalał oczu przy oglądaniu po ciemku.

Skutek uboczny:
mniejszy kontrast/jasność = mniejsze buczenie.


jumka02 napisał:
Buczenie oczywiscie jest słyszalne najbardziej wiieczorem, tak przy skali 7-13
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
BARTEK W. napisał:
....na stronie Panasonica jest informacja o wyświetlaniu tych 720 linii, ale czy po tym wszystkim ten tv można nazwać HD ready czy jednak nie?
Czy ktoś nie powie mi ,że ja nwet nie mam hd ready a tym tv:confused:
Formalnie rzecz ujmując nie jest to HD Ready ponieważ ten standard zakłada rozdzielczość 1280x720 - przy takiej rozdziałce mielibyśmy mapowanie pixeli 1:1. Jest też kilka warunków dodatkowych, aby dane urządzenie mogło dostać logo HD Ready. Są one opisane tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/HD_ready
Z drugiej jednak strony, idąc na skróty, wyznacznikiem HDR jest tak naprawdę 720 linii, w związku z tym TV z rozdziałką 1024x768 są nazywane HDR. Ten model ma taką rozdziałkę więc może i jest nazywany HDR podobnie jak plazmy i LCD innych producentów, które tez mają taką rozdziałkę i też są nazywane HDR.
Sam też kiedyś miałem z tym dylemat i nie uznawałem 37ek i 42ek z takimi rozdzielczościami za pełnoprawne HDR. Jednak jakiś czas temu czytałem artykuł na jednej ze stron amerykańskich o założeniach telewizji HD. Wyczytałem, że tak jak przy pewnych odeległościach nie ma specjalnej róznicy między Full HD, a HD Ready, tak samo przy pewnych odległościach różnica w obrazie między pełną rozdziałką HDR, a okrojoną HDR na niekorzyść tej drugiej jest praktycznie niezauważalna.
Tak więc z formalnego punktu widzenia dyskusyjną sprawą jest czy ten TV jest HDR czy nie. Ale z praktycznego - nie ma to właściwie znaczenia, ponieważ jakość obrazu jest równie dobra, o ile nie szuka się różnic z nosem przy ekranie, ewentualnie lupą.
 

jumka02

New member
broda1725 wierz mi, ze te buczenie słyszałem zanim zacząłem o tym czytać :lol:niestety staram się nie zwracać na to uwagi :D
ślimak spróbuje Twego sposobu, może się uda(mam nadzieje) - To, ze buczenie słyszalne jest wieczorem to chodziło mi o to, ze panuje w domu cisza i jest to bardziej słyszalne.
Mysle nawet o infolini(jesli istnieje)badz serwis
Ale dzięki panowie będę kombinował-mam porównanie z PV80 i tam nie zauważyłem tego "BUCZENIA"(w dzień przy minimalnej głosnosci).
 

BARTEK W.

New member
@bogaty, @phoba, dzięki, czyli-formalnie rzecz dyskusyjna, a w praktyce wszystko jest wporząsiu z jego HD ready, trzeba zawierzyć oczom a nie cyferkom:) .
 
Do góry