Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

kowal801

New member
Bez reklam
Ma ktoś jakiś pomysł na tą sprawę ?
@broda nie kombinuj, podłóż te podkładki, ewentualnie te tulejki,które dołączone są do zestawu , tak jak ja to podłożyłem i jest git ;)
Jeśli chodzi o te ramiona tak to przykręć, aby ewentualnie była możliwość regulacji wysokości telewizora na uchwycie .
Aha sam tego uchwytu nie założysz, poproś do pomocy z dwie osoby.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Jaro10 napisał:
Witam, jestem nowym użytkownikiem więc jeśli taki wątek już był to przepraszam ale liczę na pomoc.
Otóż niedawno zakupiłem plazmę. Panasonic Viera 37 calowka TX-P37X10E. To był szybki zakup i w pierwszej chwili nie zwrócilem uwagi, że nie posiada on wejścia USB. Dlatego wiedziałem, że będę musiał męczyć się z kartą. Sciagnalem sobie film HD i zeby nagrac go na kartę musialem ja skonwertowac z plikow FAT 32 na NTFS. Nagralem na karte film HD i wlozylem do telewizora. Pojawil sie komunikat ze brak karty czy cos takiego sens taki ze jej tak jakby nie czyta. I teraz nei wiem co jest tego przyczyna. To jest karta SDHC Toshiby 8 gb. Moze on nie czyta tego typu kart, a moze pojemnosc jest zbyt duza. A moze przyczyna tego jest to ze zmienilem format plikow. Zupelnie nie mam pojecia o co chodzi. Jesli ktos moglby mi pomoc to bede niezmiernie wdzieczny, bo z utesknieniem czekam zeby obejrzec sobie dobry film HD na nowym telewizorku ;)

P.S wiem ze mam w alternatywie kabel HDMI , ale chcialbym rozwiazac ten problem z karta

Z góry dziekuje
Wersja X nie czyta filmów z karty.

kowal801 napisał:
@broda nie kombinuj, podłóż te podkładki, ewentualnie te tulejki,które dołączone są do zestawu , tak jak ja to podłożyłem i jest git ;)
Jeśli chodzi o te ramiona tak to przykręć, aby ewentualnie była możliwość regulacji wysokości telewizora na uchwycie .
Aha sam tego uchwytu nie założysz, poproś do pomocy z dwie osoby.
No dobra jak tak mówisz, ty podkładałeś tulejki te duże ok 1-1,5cm grubości plastikowe czy podkładki metalowe jak te metalowe to jakie brałeś ile fi i w jakiej ilości ?
A co do ramion to myślałem właśnie je zamocować po środku tv z tyłu aby była ewentualna regulacja w pionie dobrze myślę ?

Dzięki za pomoc i to jeszcze o tak wczesnej porze ;)
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Ja założyłem właśnie te tulejki co są w zestawie, nie ma żadnego problemu ;)
A co do ramion to myślałem właśnie je zamocować po środku tv z tyłu aby była ewentualna regulacja w pionie dobrze myślę ?
Dobrze myślisz :).
 

broda1725

New member
Bez reklam
kowal801 napisał:
Ja założyłem właśnie te tulejki co są w zestawie, nie ma żadnego problemu ;)
Dobrze myślisz :).
Kowal a słuchaj nie pamiętasz jakie miałeś długości te tulejki na oko to 1,5cm największe z kompletu i na te chyba najdłuższe i największe śruby montowałeś zgadza się ? I jeszcze jedno z jakiego one były materiału u ciebie u mnie są z jakiegoś tworzywa ciekawe czy nie osłabia to nośności ?

Ps. Więc ty też miałeś podobny problem z uchwytem ?

A tak poza tym to dzięki za rady ;)
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Tulejki (1,5cm) wybrałem te największe, one są zrobione z jakiegoś tworzywa,ale są wytrzymałe, ummie już wisi 3 miesiąc i nic się nie dzieje, bynajmniej nie widzę, aby uległy zmianom fizycznym. Co do śrub zastosowałem te najdłuższe.Moim zdaniem zastosowanie podkładek tez jest dobrym rozwiązaniem.Zaleta jest taka, ze podkładki np. podłożysz na wysokość obudowy telewizora, wiec ramiona nie będą tak odstawać, jak w przypadku tulejek, co w efekcie końcowym odległość od ściany masz nie 8 a prawie 10 cm .
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Ok dzięki, wiec poszperam w sklepach i poszukam odpowiednich podkładek i policzę w jakiej ilości na każdą śrubę może uda sie zrobić troszkę mniejszą niż ta tulejka a jak nie to zostaje tulejka, dzieki za pomoc.
 

Pavel091

New member
Witam, zakupiłem wczoraj plazme Panasonic p42x10y
Niestety dzisiaj zauważyłem migający piksel w środkowej części ekranu...
Nadaje sie to na gwarancje, jesli nie to jak to moge naprawic?
Piksel miga na niebiesko i najczesciej na niebieskim tle, tak jakby nie umial sobie poradzic z tym kolorem
Z gory dzieki za pomoc!!
 

fafik73

New member
kupiłem TV razem z wieszakiem , po przyjeździe do domu rozpakowałem pudło i powiesiłem TV sam,żona tylko służyła pomocą typu wyżej niżej gdy wieszałem TV na ścianę,użyłem podkładek które były w zestawie z wieszakiem, ludzie nie utrudniajcie sobie życia ,z powieszenia TV robi się problem a tak naprawdę to chwila roboty bez żadnej filozofii
 

Pavel091

New member
Można oddać sprzęt do 10 dni nawet jak się go używało??
Jak tak to oddam go jutro, po dwóch dniach widoczne są w ciemności bardzo delikatne powidoki, ponieważ TV szedł dzisiaj 3 godziny na zwezonym pasie, tzn od gory i dolu byly czarne pasy.
Jeśli mogę i wymienię tą plazmę na tą samą to jak ją oglądać tak, żeby dobrze ja dotrzeć i takich problemów nie było?
 

neutron1

New member
Można oddać sprzęt w ciągu 10 dni jak się kupiło przez internet,
w normalnym sklepie nie ma takiej możliwości.
Z jednym migającym pikselem na gwarancji ci go nie przyjmą.
Przez pierwsze 200-300 godzin należy unikać czarnych pasów i "jasnych" logo
programów.
A tym że po trzech godzinach z czarnymi pasami coś tam pozostało to bym się nie przejmował, zniknie to bez śladu.
 

marcin711

New member
Pavel091 napisał:
Można oddać sprzęt do 10 dni nawet jak się go używało??
Jak tak to oddam go jutro, po dwóch dniach widoczne są w ciemności bardzo delikatne powidoki, ponieważ TV szedł dzisiaj 3 godziny na zwezonym pasie, tzn od gory i dolu byly czarne pasy.
Jeśli mogę i wymienię tą plazmę na tą samą to jak ją oglądać tak, żeby dobrze ja dotrzeć i takich problemów nie było?
Sorry, ale zanim go zapakujesz te powidoki znikną i w dodatku na tej następnej plażmie znowu będą :D

pozdrowienia i miłego oglądania (a nie testowania z nosem przy ekranie)
 

yacek _b

New member
marcin711 napisał:
Sorry, ale zanim go zapakujesz te powidoki znikną i w dodatku na tej następnej plażmie znowu będą :D

pozdrowienia i miłego oglądania (a nie testowania z nosem przy ekranie)

Masz zdrowe podejście do oglądania Marcin , dokładnie tak jak mówisz . Pozdr.
 

phoba

New member
@Adax01: No i jak tam? Miałeś dostać 50kę w czwratek, piątek i opisać wrażenia :) Zamurowało Cię (bo jest tak źle/dobrze?), że nie dajesz znaku życia? ;)
 

al_rami

New member
Witam,

Może moja opinia komuś pomoże. Mi kilka takich opinii pomogło w podjęciu decyzji.
Wybierałem pomiędzy serią S, a X. Padło na p42x10y. I co? Jestem zadowolony. Po przesiadce z 29" 100Hz obraz jest duuużo większy z odległości 3 m, a kontury np.: postaci, mają mniej poszarpane kontury (oczywiście patrząc z bliska). TV spięty jest z ferdkiem 7318 po euro, ale obraz jest porównywalny z CRT, czasem jest nawet lepiej. Kanały, które mają kiepską jakość wyglądają każdy wie jak.;)
DVD spięte hdmi 720p obraz ładny, zależy od materiału i wydawcy płyty. Ale tez trafiają się perełki (piszę o oryginalnych płytach) z jakością "kiepską". Ten TV to pięknie pokazuje. Co oczywiście nie jest jego wadą, a zaletą.
I właśnie jestem na etapie poszukiwań tunera sat HD, aby jakiś pakiecik w C+ wykupić, albo do N się uśmiechnąć i pooglądać sobie świat w "polskim HD".;)
Jeśli ktoś ma podobne dylematy jak ja miałem czy S czy X polecam X. Z różnicy można kupić tuner sat, DVD, prezent pod choinkę dla żony.
Co do bzyczenia i innych niepożądanych dźwięków - nie stwierdziłem. Poprzednik głośniej bzyczał. Tutaj stałem z tyłu TV i z uchem przy obudowie zaiste słyszałem bzyczenie, ale 30 cm od już nie, a co dopiero 3 metry. Bzyczenie CRT słyszałem siedząc na kanapie, słabo bo słabo, ale słyszałem.
Podoba mi się autoformatowanie, szybko działa i w miarę sensownie, to moje zdanie. Ciekawostką jest fakt, że TV posiada optyczne wyjście dźwięku cyfrowego, a w specyfikacji Panasonica sprzed kilku miesięcy tego nie było. Działa ono z tunerem cyfrowym, podobno. U mnie nie ma już NTC (okolice Krakowa - testy zakończone) więc nie wiem jak z tym jest, ale złącze jest.

Pozdrawiam
 

janki5

New member
Witam
Ja po głębszej lekturze na tym forum zdecydowałem że na moje potrzeby wystarczy 42x10y , miałem go kupic przed wekendem ale było ciasno z "czasem" ceny ok 2300. Dzisiaj biore kase odpalam auto i zonk 37x ok2700tyś, a 42x 3tyś, ładnie z cenami pojechali (mieszkam w miescie górników) i ma byc barbórka wypłacana.Znalazłem sklep internetowy Mix Media i maja odbiór osobisty niedalego mnie, i mam pytanie czy jak zakupie u nich w necie a odbiore osobiscie to mam te 10 dni na zwrot???
 

BARTEK W.

New member
al_rami napisał:
Witam,

Może moja opinia komuś pomoże. Mi kilka takich opinii pomogło w podjęciu decyzji.
Wybierałem pomiędzy serią S, a X. Padło na p42x10y. I co? Jestem zadowolony. Po przesiadce z 29" 100Hz obraz jest duuużo większy z odległości 3 m, a kontury np.: postaci, mają mniej poszarpane kontury (oczywiście patrząc z bliska). TV spięty jest z ferdkiem 7318 po euro, ale obraz jest porównywalny z CRT, czasem jest nawet lepiej. Kanały, które mają kiepską jakość wyglądają każdy wie jak.;)
DVD spięte hdmi 720p obraz ładny, zależy od materiału i wydawcy płyty. Ale tez trafiają się perełki (piszę o oryginalnych płytach) z jakością "kiepską". Ten TV to pięknie pokazuje. Co oczywiście nie jest jego wadą, a zaletą.
I właśnie jestem na etapie poszukiwań tunera sat HD, aby jakiś pakiecik w C+ wykupić, albo do N się uśmiechnąć i pooglądać sobie świat w "polskim HD".;)
Jeśli ktoś ma podobne dylematy jak ja miałem czy S czy X polecam X. Z różnicy można kupić tuner sat, DVD, prezent pod choinkę dla żony.
Co do bzyczenia i innych niepożądanych dźwięków - nie stwierdziłem. Poprzednik głośniej bzyczał. Tutaj stałem z tyłu TV i z uchem przy obudowie zaiste słyszałem bzyczenie, ale 30 cm od już nie, a co dopiero 3 metry. Bzyczenie CRT słyszałem siedząc na kanapie, słabo bo słabo, ale słyszałem.
Podoba mi się autoformatowanie, szybko działa i w miarę sensownie, to moje zdanie. Ciekawostką jest fakt, że TV posiada optyczne wyjście dźwięku cyfrowego, a w specyfikacji Panasonica sprzed kilku miesięcy tego nie było. Działa ono z tunerem cyfrowym, podobno. U mnie nie ma już NTC (okolice Krakowa - testy zakończone) więc nie wiem jak z tym jest, ale złącze jest.

Pozdrawiam

Jakiś czzs temu równiez kupiłem ten model, podzielam Twoje zdanie na jego temat.
Porównywałem go z "S"-ką i padło na "X"
 

risto80

New member
dałem radę...

... i przebrnąłem przez (prawie ;)) cały wątek! Sporo użytecznych rzeczy się dowiedziałem (menu serwisowe, tryb hotelowy itp.).

Jestem posiadaczem 42X10Y i ogólnie jak na razie jestem zadowolony, choć póki co używam tylko do kompa i to przez D-SUB.

Jak tylko jakaś promocja świąteczna Cyfrowego Polsatu HD się pojawi, to się będzie działo!!

Pozdrawiam wszystkich :cool:
 
Do góry