Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

ryba229

New member
Sprawdzilem u siebie i mam soft 1.209. Jest sens zmieniania na nowszy? Jak to w ogoel sie robi bo na stronie Panasonica nie widze softu do sciagniecia
 
Ostatnia edycja:

bartolinio

New member
też mam 1209, a TV kupiony półtorej tyg. temu (46S10E)
obawiam się że jeśli chodzi o upgrade soft'u to tylko serwis :-( (a powinno być jak w Sharp'ach)
 

gorylla

New member
Bez reklam
42S10 kupiony w połowie maja 2009r. soft. 1208 :-(

Czytałem gdzieś, że karty SD można robić upgrade softu, ale szczegółów nie znam.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ja mam 42s10 kupiony niecały miesiąc temu v1.213.

Na stronie Panasonic.cz udało mi się znaleźć tylko Update Viera castz z 20/7/2009 [PDP pal09-SEC-v2012 (16.7 MB)].
Do TV -> PDP V10, G15
http://www.panasonic.cz/soubor.aspx?id=47246


-------------------------------------

v1.213 znalazłem na megaupload.
http://www.megaupload.com/?d=2EOI92OI

oraz

http://translate.google.com/transla...ht=myte&start=180&sl=da&tl=pl&history_state0= -> http://spuncut.com/panasonic-g10-fw-ver-1213.zip

Ale myślę, że bezpieczniej będzie skontaktować się z Panasonic Polska. Bez łaski powinni udostępnić odpowiedni pliczek. Tak jest w Danii.

Instrukcja aktualizacji:
Rozpakować, nagrać na kartę SD (karta do 2GB FAT16) . Włożyć do TV i postępować zgodnie z instrukcją na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

nanak

New member
Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post, a od 2 miesięcy użytkuję P42S10E i wiele ciekawych informacji o moim TV wyczytałem właśnie w tym wątku. Wreszcie mogę pomóc w jakiejś kwestii, więc wstawiłem na stronie "torrenty.org" w kategorii Programy, torrent do europejskiej wersji FW v.1.215 do naszych Panasów, którego źródłem jest czeski serwis Panasonica. Torrent jeszcze niewidoczny w spisie, ale lada moment powinien się pojawić. Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

nanak

New member
Dzakart napisał:
Jak sprawdzić ver FW?

Menu / Ustawienia / System menu / System informacji

Wciąż nie widać torrenta którego wstawiłem na torrenty.org więc podam czeskie źródło : "uloz.to/3006883/panasonic-s10-u10-g10ser-firmware-1215-10000.zip". Soft pewny, wgrany do S10E i sprawdzony. Pozdr.
 

Jan-Luc

New member
Czy ten soft nadaje się do wersji S niezależnie od przekątnej ekranu, czy po zmianie oprogramowania ilość przepracowanych przez TV godzin zostaje zapamiętana?
 
Ostatnia edycja:

nanak

New member
bartolinio napisał:
rozumiem że upgrade oprogramowania wyczyści wszystkie ustawienia? chodzi mi głównie o nazwy i kolejność programów analogowych...
Upgrade nie resetuje żadnych własnych ustawień, list kanałów i czasu pracy.


Jan-Luc napisał:
Czy ten soft nadaje się do wersji S niezależnie od przekątnej ekranu, czy po zmianie oprogramowania ilość przepracowanych przez TV godzin zostaje zapamiętana?
To jest FW dla wszystkich S10 G10 U10, niezależnie od przekątnej ekranu. Godziny pracy j/w.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
nanak napisał:
Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post, a od 2 miesięcy użytkuję P42S10E i wiele ciekawych informacji o moim TV wyczytałem właśnie w tym wątku. Wreszcie mogę pomóc w jakiejś kwestii, więc wstawiłem na stronie "torrenty.org" w kategorii Programy, torrent do europejskiej wersji FW v.1.215 do naszych Panasów, którego źródłem jest czeski serwis Panasonica. Pozdr.

Cenna inicjatywa :eek:k: Szkoda, że nie wszyscy tak myślą. Miałem jakiś czas temu rozmówcę na priv, który wprost zasypywał mnie tysiącami problemów, na które cierpliwie odpowiadałem. Najgorsze jest jednak to, że jak się wszystkiego dowiedział, ślad na forum po nim zaginął. W nomenklaturze torrentowej klasyczny leecher :(

Kurde, nie mogę ściągnąć softu, serwer zawalony free userami. @#%%&%^%%# [tiit]
 

bartolinio

New member
nanak napisał:
Upgrade nie resetuje żadnych własnych ustawień, list kanałów i czasu pracy...

jesteś pewny czy tylko tak Ci się wydaje? bo raczej w każdym sprzęcie wymiana firmware powoduje powrót do ustawień fabrycznych, czemu inaczej miałoby być w TV?

edit: zaryzykowałem i... rzeczywiście ustawienia zostają zachowane :p TV odpalił i działa więc można flash'ować, ja zrobiłem to na modelu 46S10E...
 
Ostatnia edycja:

darqman

Member
pobrałem nowy sof, ale cały czas się waham bo jeśli nie wnosi on żadnych zmian to nie wiem czy jest sens aktualizacji dla kilku cyferek;) może gdyby pozwalał odtwarzać mkv z karty bez żadnych ripów he mażenia:cool:
 
Do góry