Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

slimak

New member
Bez reklam
Harmonogram Wdrażania Dvb-t W Polsce

HARMONOGRAM WDRAŻANIA DVB-T W POLSCE

mux1.jpg

http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6


----------------------------------------------------------------------------------




http://www.emitel.pl/strona-glowna/mapa-obiektow
Mapa położenia nadajników w Polsce. Nie wszystkie nadają/będą nadawać DVB-T (szczegóły po kliknięciu na kropki).



----------------------------------------------------------------------------------------



a1911.gif

Zalecane jest stosowanie anten wieloelementowych i w miarę możliwości bez wzmacniaczy antenowych.
 
Ostatnia edycja:

harperhd

New member
witajcie, po przeczytaniu o g10 oraz o s10 skusiłem się na s. pozytywnie się zaskoczyłem jakością, po wypakowaniu spodziewałem się gorszego odbioru na vektrze a jest naprawdę ok nawet nie czuję potrzeby wymiany dekodera na wersję z hdmi :p

mam problem z wejściem w menu serwisowe wciskam na pilocie volume + oraz 3 x 0 i nic się nie dzieje podobnie robię na obudowie tv klawisze f oraz VI i również cisza

proszę was o pomoc

kiki nie mogłem się doczekać sms i kupiłem w neo wieszak gratis ale dzięki za cierpliwość
 

harperhd

New member
jeżeli pytasz czy słyszę "tv" to nie, siedzę około 3,5 metra od niego muszę przyłożyć ucho do niego aby usłyszeć słynne buczenie anonistów sprzętu, ale przypomniałeś mi o buczeniu z głośników kina domowego :) wcześniej przy crt tego nie słyszałem.
koledzy co to może być z dekodera bezpośrednio puściłem na mini mini kino i czym robię głośniej to głośniej buczy - w pewnym momencie buczenie ustaje jednak wtedy już nic nie słyszę nawet żony - ma to też plusy :)
 

slimak

New member
Bez reklam
harperhd napisał:
mam problem z wejściem w menu serwisowe wciskam na pilocie volume + oraz 3 x 0 i nic się nie dzieje podobnie robię na obudowie tv klawisze f oraz VI i również cisza


Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
 

ryba229

New member
Wcale nie bzyczy mocno. Moze to kwestia konkretnych modeli ale moj S10 bzyczy duzo mniej niz moj stary CRT Samsung Slim. Poza tym telewizor jest swietny i tylko dziekowac za takie forum bo wczesniej mialem w glowie wylacznie trzy litery - L C D
 

slimak

New member
Bez reklam
„Vol-” = V- :)
Może Ty jednak nie wchodź w menu serwisowe, bo sobie popsujesz TV.

Poprawione!!!
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
slimak napisał:
„Vol-” = V- :)
Może Ty jednak nie wchodź w menu serwisowe, bo sobie posujesz TV.

:hihi: Sam bym tego lepiej nie napisał. Gratuluję poczucia humoru!

harperhd, nie obraź się, ale poleciałeś po bandzie. Jeszcze nikt nie zgłosił takiego problemu!

Nie pozostało ci nic innego, jak wypróbować wszystki kombinacje- aby tylko z boku były naciśnięte dwa przyciski i wtedy trzy zera na pilocie.:p

Chociaż był też kolega, który był zrozpaczony, bo nie miał na pilocie MUTE. No komedia czasami!

A, i jeszcze jedno:
slimak napisał:
(...) bo sobie posujesz TV.

Może posuniesz :eek:k: TV? O matko, nie wytrzymam. :lol:
 
Ostatnia edycja:

harperhd

New member
hehe.. popłynąłem ale to wszystko wina TV i 3 x JD + cola znalazłem mam i bardzo wam dziękuję obecne 42" w poniedziałek zamieniam na 46" jak pisałem jestem zaskoczony pozytywnie sygnałem więc zaryzykuję 46" a co mi tam :) z 3,5m albo rzeźnia albo mlaskanie :)
 

zotac

New member
Panasonic P42g10e

Te Goryylla albo jak ci tam...banany na drzewo prostować a nie pisać mi o bełkotach. Bełkot to sobie pisz ale o twoich wypowiedziach znawco.


Pzdr zotac
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Eeee tam.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, to może zrozumiesz.:confused:
W każdym bądź razie w Twoim przypadku, zaiste, język giętki nie powiedział tego, co myślała głowa.
Z językiem polskim to nie miało wiele wspólnego.
Bez odbioru.
 

kivlov

New member
Zrobi ktoś dla mnie test i podłączy Panasa do komputera i powie mi po ilu godzinach zrobią się powidoki (mam na myśli wyświetlane stron WWW wraz z paskiem narzędzi). Byłbym bardzo wdzięczny za taki test. Oraz chciałbym się dowiedzieć czy używanie 40" plazmy jako monitora z ok 180cm nie będzie męczące. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jest weekend więc może ktoś będzie miał ochotę się pobawić.
 

Gie

Member
Bez reklam
Mógłby ktoś wrzucić domowe zdjęcia wersji srebrnej 42S10? W sklepach które sobie upatrzyłem czarny brak, zostały tylko ES.
 

broda1725

New member
Bez reklam
kivlov napisał:
Zrobi ktoś dla mnie test i podłączy Panasa do komputera i powie mi po ilu godzinach zrobią się powidoki (mam na myśli wyświetlane stron WWW wraz z paskiem narzędzi). Byłbym bardzo wdzięczny za taki test. Oraz chciałbym się dowiedzieć czy używanie 40" plazmy jako monitora z ok 180cm nie będzie męczące. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jest weekend więc może ktoś będzie miał ochotę się pobawić.
Plazma nie nadaje się do używania jako monitora do przeglądania stron, na dłuższa metę jest to bardzo męczące, szkoda oczu, do gier z kompa owszem nawet jak najbardziej ale nie do stron, powidoki to może ale nie po paru godzinach ale natomiast menu start po paru dniach pod rząd używania w środowisku windows może coś pozostać chodź może od razu nie na zawsze, ja bym się tymi powidokami najmniej martwił, tylko czy twoje oczy podołają przeglądania stron na plazmie.
 

gorylla

New member
Bez reklam
W pełni się zgadzam, pisałem o tym już wcześniej.

Kivlov, uwierz, że na dalszą metę używanie plazmy jako substytutu monitora jest niewskazane. Jeśli okazyjnie do filmów, zdjęć itp. to jak najbardziej, ale praca z tekstem, przeglądanie stron internetowych to na dłuższą metę męka. Mi wystarczy pół godziny na necie i zaćma przed oczami.

O wypalenia nie masz się co martwić, martw się raczej o zdrowie (oczy przede wszystkim). U mnie nawet jak się czasami coś pojawi na matrycy, to niebawem znika. Prawdę mówić nie wiem nawet kiedy, bo nie zwracam na to uwagi, a stan panela jest na razie bez najmniejszych zastrzeżeń. Pozdr.

@ Gie- był w tym wątku ostatnio link do zdjęcia takiej wersji kolorystycznej, musisz przejrzeć ostatnich parę, paręnaście stron.
 

kivlov

New member
Dziękuję zatem koledzy za poradę. Czyli śmiało mogę brać LCD np. 40B550 albo 40V5500? Czy znacząca różnica obrazu będzie względem właśnie plazmy panasa?
 

slimak

New member
Bez reklam
http://translate.google.com/transla...full&id=1251286784&sl=da&tl=pl&history_state0

Stara informacja z której wynika, że seria G10/S10/U10 od czerwca odtwarza 24p dokładnie tak samo jak seria Z i V w trybie THX. Czyli 96Hz z 24p Smooth Film off .

W trybie THX [24p Smooth Film] jest zawsze wyłączone.

------------------------------------------------
Seria G10/S10/U10 od czerwca ma Firmware 1.213 lub wyższe.
 
Ostatnia edycja:

tanatos72

New member
Seria G10/S10/U10 od czerwca ma Firmware 1.213 lub wyższe.[/quote]

Witajcie!
A jak sprawdzic date produkcji? Pamietam, ze na kartonie byla ale kartona juz nie mam...
 
Do góry