Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

thermoos

New member
Napisał Gorylla:
Dlatego te podniety technowinkami typu VREAL PRO 4, IFC 600Hz, NeoPDP, które w rzeczywistości nie mają adekwatnego przełożenia na jakość obrazu względem ceny, jaką trzeba za nie zapłacić, nie są dla mnie do końca zrozumiałe. Dlatego popieram wybór slimaka, gdyż "troszkę" przeszedł
śladami moich wcześniejszych dedukcji. Pozdr.
[/QUOTE]

idąc dalej tym tokiem .... można by stwierdzić że powinniśmy dalej rozkoszować się obrazem w "bańkach" typu Rubin.

I żeby nie było, to sam jestem zadowolonym (co podkreślam) posiadaczem serii "S"
 

Horhe Ortega

New member
Nowinki-nowinkami, jednak wiele osób nie wybrało X (z powodu HD Ready)- ale jednak S-ka to już jest TO.Portfel wybrał.G15 ma też dodatkowo tuner SAT-ktoś wcześniej pytał.
 

Dziq

New member
Mam do was pytanko bo już prawie zdecydowałem się na 42" S10 ale jak spojrzałem na stronę producenta w specyfikacji jest taka informacja "Rozdzielczość obrazu ruchomego900 linii" a patrząc na tą samą rubrykę w modelu G10 jest 1080linii. Co to oznacza według was? Bo mnie martwi jak by telewizor nie potrafił wyświetlić wszystkich linii w ruchu kiedy dostanie sygnał 1080p.
S10
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4380
G10
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4339
 

Tomaszz

New member
Nie będę się już spierała, chociaż jak wziąłem kolegę do sklepu (który nie wiedział która seria jest lepsza) to na obrazie SD wybrał serię G.

Co do różnicy 900 zł, to dla mnie wcale ona takie nie była, bo chciałem tv czarny, a seria s czarna kosztowała 2900-3000, a G 34xx czyli różnica była trochę ponad 400 zł, a przy takim zakupie to już nie wiele. Z tego względu nie muszę za wszelką cenę sobie udowodnić, że dobrze wydałem dodatkową kasę. Stwierdziłem po prostu, że wolę mieć te 1080 linii ruchomych itd., bo nawet jeśli nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka to może później zalety wyjdą w praniu.

Co do szczegółowości, to nie bardzo sobie wyobrażam jak obraz może być bardziej szczegółowy, bowiem jak mam podłączony tv do kompa i obraz 1080p pixel w pixel (overscan 0%)to obrazy testowe z napisem czcionką grubości 1 piksela albo sprawdzające pixel w pixel (na zmianę jasne i ciemne piksele), żeby to zobaczyć trzeba patrzeć z pół metra. Puszczając, więc film full hd właściwie od czego zależy? IMO tylko od sygnału.
 

slimak

New member
Bez reklam
Dziq napisał:
Mam do was pytanko bo już prawie zdecydowałem się na 42" S10 ale jak spojrzałem na stronę producenta w specyfikacji jest taka informacja "Rozdzielczość obrazu ruchomego900 linii" a patrząc na tą samą rubrykę w modelu G10 jest 1080linii. Co to oznacza według was? Bo mnie martwi jak by telewizor nie potrafił wyświetlić wszystkich linii w ruchu kiedy dostanie sygnał 1080p.
S10
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4380
G10
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4339


http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=428119&postcount=25



Tomaszz napisał:
Co do szczegółowości, to nie bardzo sobie wyobrażam jak obraz może być bardziej szczegółowy, bowiem jak mam podłączony tv do kompa i obraz 1080p pixel w pixel (overscan 0%)to obrazy testowe z napisem czcionką grubości 1 piksela albo sprawdzające pixel w pixel (na zmianę jasne i ciemne piksele), żeby to zobaczyć trzeba patrzeć z pół metra. Puszczając, więc film full hd właściwie od czego zależy? IMO tylko od sygnału.

Czyli według Ciebie jak ktoś widzi różnicę między Blu-Ray Sharp HP20 i Pioneer LX91 jest oszołomem?
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
wiem że jest to wątek o S, ale również miałem dylematy co kupić, S czy G. Śledziłem oba wątki prawie na bieżąco. Chciałem kupić coś w rozmiarze 42-46" i koniecznie panasa. Mam jakiś sentyment do tej firmy i większość ich sprzętu. Czytałem, oglądałem w sklepach....i wziąłem P42U10E. Dziś użytkuję go 6 dzień z osiedlową kablówką i w zestawie jak poniżej. Dla mnie, po przesiadce z lcd 26" - rewelacja!! Naturalne kolory, czarna czerń, super kontrast, duży ekran. Z kablówką radzi sobie bardzo dobrze. Kanały tvn'u, polsatu, discovery itp dla mnie bez zastrzeżeń. Natomiast kanały typu tele5, polonia1 szału nie ma, ale to nawet na kineskopach ledwo da się oglądać. Szwagier ma CP i nawet tam na dekoderze HD z tymi "gorszymi" stacjami niewiele można zdziałać. I tak tego nie oglądam więc pozostałe kanały są OK. Natomiast z bluray-szał. Kolory, kontrast-rewelacja. Oto chodziło, takiego czegoś jeszcze nie doświadczyłem. Mam nadzieję, że mi długo posłuży ten tv. Nie żałuję zakupu i w tej cenie polecam!!!! 42" do blokowego pokoju ok.20m2 jest w zupełności wystarczający. Na prawdę robi wrażenie. Może jak niektórzy, z czasem się przyzwyczaję i pomyślę o 50" ale na razie jest bardzo OK. Polecam, nic nie buczy!!
Pozdrawiam kinomaniaków HD!! :smile:
__________________
 

yello

New member
TX-p42s10e z DVBT

Witam serdecznie,
Przede wszystkim witam wszystkich - to mój pierwszy post.
Po drugie Wielkie Dzięki gorylla za pomoc i cierpliwość ;)

Ok do rzeczy. To jaki TV wybiorę jest już 95% jasne, ze wskazaniem na S10, moją jedyną i ostatnią wątpliwością jest to że przez pierwsze 0.5 do 1 roku będę mieszkał bez kablówki, nie opłaca mi się inwestować w TV Cyfrową typu N, czy Polsat. Tak więc przez ten czas (do kablówki) chce korzystać z DVBT na terenie Warszawy.

digi-tv.pl/47619-ruszyly-testy-i-multipleksu-dvb-t.html
Tu można coś o tym poczytać.

Moje pytanie jest takie, czy ktoś testował DVBT z S10? Może ktoś to robił w okolicach Warszawy ?
Czy trzeba dokupić zewnętrzną antenę, czy w TV coś jest ?
Jaki jest obraz, czy przez ten okres wytrzymam, czy powyrywam sobie włosy :D

Pozdrawiam Serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

wasal82

New member
42x10y i 42s10e

Witam. Przez rok miałem plazmę PX-80, ale 37 cali i tuner mpeg-2, i ze względu na te 37 cali (obraz oglądam z 3-5,5 metra) sprzedałem ten telewizor. Jakośc obrazu odpowiadała jak najbardziej. Teraz zastanawiam się nad 2. modelami: 42X10Y i 42S10E. Co oglądam? Głównie Cyfrę po hdmi, tvn24, canal plus, parę innych, nie gram i nie ciągnie mnie do tego, filmy dvd. Kanały hd - wiadomo, mało ich póki co, ale nawet canal+ hd na px-80 wyglądał o wiele lepiej niż wersja sd. Wobec tego który 42 calowy tv będzie lepszy? Chodzi głównie o to, żeby dobrze odtwarzał sygnał z tunera cyfowego Cyfry, obraz był conajmniej taki jak na starym. Czy jest sens dokładania średnio 500 zł do serii S? Ale z drugiej strony chciałbym kupić tv bardziej przyszłościowy, tak na 5 lat (wtedy może usługi hd będą bardziej rozpowszechnione?) Szukałem na forum, ale nie znalazłem typowego porównania serii X i S, a w odwiedzonych sklepach nie było tych tv obok siebie. Może ktoś z Poznania/okolic ma ten telewizor? Prezentacja? :) Proszę o opinie, może ktoś porównywał serie S i X przed zakupem?
 

slimak

New member
Bez reklam
yello napisał:
Moje pytanie jest takie, czy ktoś testował DVBT z S10? Może ktoś to robił w okolicach Warszawy ?
Czy trzeba dokupić zewnętrzną antenę, czy w TV coś jest ?
Jaki jest obraz, czy przez ten okres wytrzymam, czy powyrywam sobie włosy :D

Pozdrawiam Serdecznie.

W Warszawie wystarczy zwykła pokojowa antena (mieszkam na Dolnym Mokotowie). U mnie jakość DVB-T jest identyczna jak na tych samych kanałach DVB-C. Nowe seriale można oglądać z 2,5m.
42s10
 
Ostatnia edycja:

pan_popej32

New member
Mam ciekawe spostrzeżenie, mieliście takie coś?

Wyłączam TV pilotem i potem wtyczkę z gniazdka wyciągam i światełko się świeci jeszcze. Czekam, czekam i nie gaśnie tak jak w monitorze LCD po paru sekundach. Miałem tak 2 razy: raz czerwone się świeciło a raz żółte (czy to zielone chyba)

O co chodzi??
 

yello

New member
slimak napisał:
W Warszawie wystarczy zwykła pokojowa antena (mieszkam na Dolnym Mokotowie). U mnie jakość DVB-T jest identyczna jak na tych samych kanałach DVB-C. Nowe seriale można oglądać z 2,5m.
42s10
Witam,
oglądam w tym momencie na moim CRT programy z anteny pokojowej, na wtyczce koncentryk. TVP1,TVP2, TVN, Polsat jest ok. Czy dobrze Cie rozumiem że na S10 (na jakiej antenie? - analog? cyfr?, jakie gniazdo?) będzie tak samo, tak ?

Czy ta antena jest razem z TV czy jest dodatkowo dokupiona?

Rozumiem też że z 2.5m obraz będzie ok tak? tak że nie mam czym się martwić i mogę kupować :D
 

markatan

New member
pan_popej32 napisał:
Wyłączam TV pilotem i potem wtyczkę z gniazdka wyciągam i światełko się świeci jeszcze. Czekam, czekam i nie gaśnie tak jak w monitorze LCD po paru sekundach. Miałem tak 2 razy: raz czerwone się świeciło a raz żółte (czy to zielone chyba)

Jak wyjmiesz korek z wanny woda też nie zniknie natychmiast :D
Elektronika jest zasilana prądem i w TV są zasilacze, które mają w sobie elementy nazywane powszechnie kondensatorami. To one magazynują energię która zasila stan standby jeszcze przez chwilę po wyjęciu wtyczki z gniazdka. To normalne i się nie przejmuj.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Troszkę błądzisz.

Aktualnie oglądasz TV analogową. A kolega pisał o naziemnej cyfrówce DVB-T. Tego nie odbierzesz na swoim CRT, chyba że korzystasz z zewnętrznego tunera DVB-T, w co wątpię.

Do odbioru w Polsce cyfrowej TV naziemnej telewizor musi mieć wbudowany tuner DVB-T MPEG4 (bądź dołączony zewnętrzny przez gniazdo CI). Wtedy rzeczywiście wystarczy zwykła antena siatkowa do jej odbioru (o ile jesteś w zasięgu nadawania DVB-T), odbiór w gnieździe TV. Anteny nie masz w zestawie. Pozdr.
 

slimak

New member
Bez reklam
Podsumowując.
Nie ma anten cyfrowych. Do odbioru DVB-T jest potrzebna analogowa antena szeroko pasmowa UHF (K21 – K69) lub wąsko pasmowa dedykowana do konkretnego kanału.
W Warszawie sygnał cyfrowy (paczka programów) jest nadawany na analogowym kanale K48 (690,00MHz).

--------------------------------------------------

yello napisał:
Witam,
oglądam w tym momencie na moim CRT programy z anteny pokojowej, na wtyczce koncentryk. TVP1,TVP2, TVN, Polsat jest ok. Czy dobrze Cie rozumiem że na S10 będzie tak samo, tak ?

Prawie tak samo, bo na CRT odbierasz przez tą antenę sygnał analogowy, a na Panasonicu na tej samej antenie będziesz odbierał sygnał analogowy i cyfrowy DVB-T.
 

yello

New member
Ok myślę że już wszystko jest jasne, ja mieszkam na Wawrze, mam nadzieje że sygnał tam będzie nie gorszy :D

dziękuje za pomoc.
 

Tomaszz

New member
slimak napisał:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=428119&postcount=25

Czyli według Ciebie jak ktoś widzi różnicę między Blu-Ray Sharp HP20 i Pioneer LX91 jest oszołomem?

NIE, ale to jest zupełnie co innego, każdy sprzęt wysyła takie a nie inny sygnał, który może być lepszy albo gorszy.

Jak obraz 1080p na telewizorach z tą samą matrycą może być bardziej szczegółowy, szczególnie, że dostaje sygnał w natywnej rozdzielczości, rozumiem różnice w kolorach, odcieniach, czarni, bieli, ale w szczegółowości? Podobno seria S ma lepsze skalowanie sygnału SD kosztem skalowania HD (np. z HD Ready albo lekki zoom w full HD). Czy wszyscy co piszą, że widzą różnice w obrazie HD między serią S i G na korzyść G to oszołomy? Czy po prostu seria S jest najlepsza we wszystkim (i nie piszemy tu o zaletach w jasnym pokoju, bo wtedy to LCD trzeba kupić)??
 

slimak

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Jak obraz 1080p na telewizorach z tą samą matrycą może być bardziej szczegółowy, szczególnie, że dostaje sygnał w natywnej rozdzielczości,

Odtwórz materiał filmowy 1080p i spróbuj poregulować w TV ostrość. Ta sama matryca w tym samym telewizorze, a ilość widocznych szczegółów różna!!! :shock:

Czy wszyscy co piszą, że widzą różnice w obrazie HD między serią S i G na korzyść G to oszołomy?

Nie :)
1)Oglądają oba TV na nie równoważnych ustawieniach.
2)TV są inaczej podłączone.
3)Sklep jest mocno oświetlony.
4)Ich percepcja obrazu jest inna od mojej.

Chyba za bardzo się przejmujesz moją oceną S10.
Jakbym napisał, że truskawki są smaczniejsze od poziomek, chyba byś nie walczył tak zaciekle o moje „nawrócenie”.
 
Ostatnia edycja:
Do góry