Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

nanak

New member
darqman napisał:
pobrałem nowy sof, ale cały czas się waham bo jeśli nie wnosi on żadnych zmian to nie wiem czy jest sens aktualizacji dla kilku cyferek;) może gdyby pozwalał odtwarzać mkv z karty bez żadnych ripów he mażenia:cool:

Na jakimś anglojęzycznym forum wyczytałem, że wprowadzenie nowej wersji FW poprawiło współpracę TV z konsolą XBOX 360 - szczegółów nie opisano.


Dzakart - żadnego loga z opisem zmian w FW nie udało mi się namierzyć.
 

yello

New member
TX-p42s10e z DVBT

Ok wetnę się w dyskusję o sofcie, jeśli to komuś się przyda ja dalej pociągnę temat DVB-T
Troszkę poczytałem, poszukałem i mam tak:

Jeśli ktoś podobnie jak ja, ma problem z wywieszeniem anteny zewnętrznej, a ma do 20km w linii prostej do nadajnika, i nie ma jakiś ogromnych przeszkód terenowych po drodze to myślę że pokojowa antena spokojnie wystarczy.

Polecam ten test anten : telewizja-cyfrowa.com/antena_dvb_t.html

Powyższy test wskazuje ze n1 jest antena : DVB-T Signal :
dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze_wzmacniaczem_signal_A6030.htm
Cena ok 48zł

Chodź ludzie piszą że i 3m kabla antenowego wywieszonego za oknem albo na ścianie w pokoju też się nieźle sprawuje :D

Jak pokupuje i po testuje osobiście to opiszę więcej ;)
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam

Dzakart

New member
Papke napisał:
Jako , ze ciezko sciagnac firmware do panasonicow z tego czeskiego zrodla to wrzucam na rapida :)

rapidshare.com/files/304091522/panasonic_S10-U10-G10ser_firmware_1215-10000.zip

This file can only be downloaded by becoming a Premium member :(
 

yaneq

New member
Bez reklam
pytanie za 100 punktów: czy warto ryzykować wgrywać jakiś soft który minimalnie zmienia wersję na nowszą, do tego wg mojej oceny nic ciekawego nie wnosi? rozumiem, że gdybym miał jakieś problemy. jednak nie mam, więc pytanie po co to robić?
 

mawoc

New member
Witam,
Koledzy odbierający na tym tv kanały dvb-c lub dvb-t, jak wam działa epg? Ja mam podłączony dvb-c (bez dekodera, moduł cam) i zamiast polskich liter mam krzaczki w nazwach programów i epg.

Co do bzyczenia które wcześniej kilka osób opisywało - faktycznie występuje i mnie osobiście drażni. Ale owo bzyczenie jest w moim wypadku potęgowane przez wnękę w której telewizor został umieszczony. Po prowizorycznym wyłożeniu we wnęce włochatego koca :) bzyczenie jest elegancko tłumione :).
 

slimak

New member
Bez reklam
mawoc napisał:
Witam,
Koledzy odbierający na tym tv kanały dvb-c lub dvb-t, jak wam działa epg? Ja mam podłączony dvb-c (bez dekodera, moduł cam) i zamiast polskich liter mam krzaczki w nazwach programów i epg.

Jaki kraj wybrałeś przy pierwszym uruchomieniu?
Spróbuj może w menu zmienić [ustawienia] [język] lub na pilocie [option] -> wybór znaków txt.


CORTEZ napisał:
http://www.wrzuc.to/rEx5oVhwd.wt

Główne zmiany to:
-poprawiony bug z odtwarzaniem 24p. Bylo 60Hz a jest 96Hz co poprawia znacznie płynność.
-poprawiona współpraca z x360 po HDMI


To są zmiany dla v1.213
Link jest do v1.215
 
Ostatnia edycja:

mawoc

New member
slimak napisał:
Jaki kraj wybrałeś przy pierwszym uruchomieniu?
Spróbuj może w menu zmienić [ustawienia] [język] lub na pilocie [option] -> wybór znaków txt.
Kraj mam wybrany 'Szwecja' (by działało dvb-c) język - polski. Ustawienia znaków txt nic nie zmienia :-(
 

slimak

New member
Bez reklam
mawoc napisał:
Kraj mam wybrany 'Szwecja' (by działało dvb-c) język - polski. Ustawienia znaków txt nic nie zmienia :-(


U mnie na Szwecji nie łapało wszystkich DVB-C, można było włączyć menu EPG. Teraz ma Niemcy, wszystkie kanały łapie, ale menu EPG nie da się włączyć. :)

Jak z literami w EPG nie wiem, bo kablówka jeszcze tej usługi nie uruchomiła.
 

mawoc

New member
slimak napisał:
U mnie na Szwecji nie łapało wszystkich DVB-C, można było włączyć menu EPG. Teraz ma Niemcy, wszystkie kanały łapie, ale menu EPG nie da się włączyć. :)

Jak z literami w EPG nie wiem, bo kablówka jeszcze tej usługi nie uruchomiła.
Dobrze wiedzieć że na niemcach działa dvb-c. Może kraj na jaki jest ustawiony telewizor określa stronę kodową w epg. A jak wygląda ta sprawa w DVB-T? Ktoś odbiera i może powiedzieć jak wygląda sprawa ogonków w DVB-T?
 

yello

New member
Epg Dvb-t

Według informacji przekazanych przez Emitel nie ma problemów z EPG na terenie Warszawy.
Ok, troszkę się pośpieszyłem, teraz już potwierdziłem, info ostateczne dla Warszawy odnośnie EPG to :

"Trwa proces inwestycyjny, gdy dobiegnie końca to pojawi się EPG" - brak dat jak na razie.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
harperhd napisał:
więc zaryzykuję 46" a co mi tam :) z 3,5m albo rzeźnia albo mlaskanie :)
Chętnie poczytałbym jakie są Twoje wrażenia. Też ogladam z 3,5 metra, ale celuję w 50kę (pozostaje jeszcze WAF, ale robię postępy :)) Byłoby dobrze wiedzieć jakie są wrażenia przy tej odległości z 46ki :)
 

bartolinio

New member
to ja Ci odpowiem :)
TV kupiłem jakieś półtorej tyg. temu, początkowo miało być 42" (3.5m od TV), ale pomyślałem, kurcze a jak będzie mało? (wcześniej miałem 32") zaryzykowałem i wziąłem 46" no i czekałem pełen obaw :) żona się przeraziła jak jej powiedziałem jaki rozmiar zamówiłem :grin:

przyszedł... wyciągam... myślę hmmm duży :) po powieszeniu w miejsce "starej" 32-ki pierwsze wrażenie "trochę sporawy"... minęły niecałe 2 tyg i zarówno ja jak i żona jesteśmy przekonani że to idealny wybór ;) ulżyło mi że to nie 42"

osobiście bym nie wziął 50" (za duży, za bardzo zdominowałby pokój)
 

gorylla

New member
Bez reklam
phoba napisał:
(pozostaje jeszcze WAF, ale robię postępy :))

Chyba "podstępy" ;) ( typu prasowanie, sprzątanie, zero kolegów itp.) :eek:k:

Jak znam życie zapewne do momentu zakupu TV. ;)

No, ale takie są czasami realia, w których musimy się poruszać. :p
 
Do góry