Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

slimak

New member
Bez reklam
yello napisał:
Według informacji przekazanych przez Emitel nie ma problemów z EPG na terenie Warszawy.

Pozdrawiam.



EPG na DVB-T było nadawane, ale obecnie od ponad 2 miesięcy nie jest nadawane. Jak polscy nadawcy się ostatecznie dogadają to emitel kupi sprzęt do EPG.

Z powodu braku biznesowych umów, póki co emitel traktuje nadawanie DVB-T jako „testowe”. :shock:

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=538&start=140
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=112&hilit=panasonic&start=840
 
Ostatnia edycja:

sopel750

New member
Kto ma powieszoną plazmę 42" na ścianie ?
Pochwalcie się na jakim uchwycie i ile cm od ściany odstaje tylna ściana TV ?

Zastanawiam się czy kupić regulowany w 2 płaszczyznach czy skupić się aby był bardzo blisko ściany. Tylko czy plazma nie ma jakiegoś minimum które musi mieć dla zachowania chłodzenia.

Kusi mnie uchwyt na allegro, który trzyma TV tylko 1,9 cm od ściany...
 

bartolinio

New member
w instrukcji sa takie minimalne odległości:
góra: 10cm
boki: 10cm
tył: 7cm


ciekawe jak wepniesz kable jak TV będzie 2cm od ściany?? np. euro czy HDMI, chyba że załatwisz sobie takie które mają wtyczkę "fabrycznie" od razu załamaną...
a tak BTW to ten uchwyt jest na pewno do wszystkich TV? czy nie jest on przypadkiem specjalnie do płaskich LED TV? np. nowych LED Szajsung'a?
 
Ostatnia edycja:

nanak

New member
rogoble napisał:
Witam, może zadam banalne i troszq głupie pytanie ale jak aktualizujecie oprogramowanie w TX-P42G10E ?? u rodziców w philipsie i szajsungu robilem to przez USB a z opisow nie widzę wejscia usb w tym modelu

Soft na kartę SD (SDHC) lub MMC (sprawdzone) i wkładamy do czytnika kart w TV - rozpoczyna się aktualizacja.
 

bartolinio

New member
myślę że ten news zainteresuje potencjalnych nabywców TV marki Panasonic:

"Panasonic rozpoczął akcję konsumencką wspierającą sprzedaż telewizorów, która umożliwia bezpłatne przedłużenie gwarancji do 5 lat i zwrot aż do 100 proc. wartości za zakupiony telewizor. Promocja obejmuje modele z serii C, X ,U, S, G, V, Z, a także telewizory plazmowe TH-65PY800P i TH-58PY800 zakupione na terenie Polski i pochodzące z dystrybucji Panasonic Polska.

Każdy konsument, który dokona zakupu telewizora Panasonic Viera z linii 2009 objętej promocją w okresie pomiędzy 2 listopada 2009, a 31 stycznia 2010 roku, a następnie zarejestruje go na stronie 5latgwarancji.panasonic.pl automatycznie przedłuży okres gwarancji TV do 5 lat. Osoby, które zdecydują się na zakup jednego z telewizorów Viera w ostatnim momencie promocji będą mogły dokonać rejestracji na stronie do dnia 14 lutego 2010 r."
 

mac_tul

New member
To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich!
Przekopywałem się jakiś czas przez ten wątek i jestem praktycznie
zdecydowany na zakup P42S10. Mam właściwie tylko jedno pytanie,
jak współpracuje ta plazma z komputerami Apple? Mam MacBooka
i będę go podłączał przez Mini DisplayPort->HDMI. Na Panasonicu
HD Ready takie rozwiązanie powoduje obcięcie ekranu z góry i dołu
(nic nie pomaga, żadne overscany i zmiany rozdzielczości).
Inna sprawa to gdzie najlepiej (najtaniej ;) ) kupić tę plazmę (model czarny)...
Chcę ją kupić w komplecie z LG-BD370. Jeśli to możliwe to proszę o info
na priva.
Pozdrawiam!
 

harperhd

New member
phoba napisał:
Chętnie poczytałbym jakie są Twoje wrażenia. Też ogladam z 3,5 metra, ale celuję w 50kę (pozostaje jeszcze WAF, ale robię postępy :)) Byłoby dobrze wiedzieć jakie są wrażenia przy tej odległości z 46ki :)

hey..., zarówno dla mnie jak i rodzinki wielkość jest oki, jednak żonę ciężko było na początku przekonać do 42 jej zdaniem wielki ale od czego są podstępy :) wysłałem do kina, na czas wymiany a że goście od montowania na ścianie przybyli 10 min po rozpakowania nowego to przed powrotem ślubnej z kina zdąrzyłem karton wynieść i tyle. :) wróciła zamlaskała, że nic nie musi sprzątać po wierceniu :)
Kanały w hd szczegółowe do około 4 m a sd z vektry również. w moim wypadku 46 sprawdza się na 99% bo cieciak mały 10 mc i jego do siedzenia w miejscu nie mogę namówić, i zdarza nam się jak to w zabawie wylądować około 2m od tv jest dobrze obraz nie masakruje gałki ocznej. reasumując pisałem że zadowolony na 99% bo ten 1% to przekonanie, że i 50" i by weszło jednak szkoda mi było kasy kupiłem za to Harmony 525 oraz dobry hdmi i jestem wniebowzięty
 

Webblaster

New member
Cudowna wiadomość z tym darmowym przedłużeniem gwarancji do 5 lat. :) Cierpliwość jednak popłaca, kusiło mnie żeby kupić S-kę już w czerwcu, ale postanowiłem poczekać aż ceny spadną i ostatecznie zdecydowałem, że kupię tv w okresie przedświątecznym - opłaciło się. :D Brawo Panasonic! :blagam:
 

gorylla

New member
Bez reklam
Było już, ale dodam od siebie.

Wczoraj zaktualizowałem na 42S10 soft z mojego starego 1208 do 1215. Można śmiało robić bez żadnego stresu. TV poprowadzi jak za rączkę. Co ważne- ŻADNE własne ustawienia się nie zmieniają.

Jak dla mnie zmiana w zasadzie nieużyteczna, bo nie mam X-boxa ani ampla Onkyo. Chociaż z tym amplem to kto wie, może niebawem? Pozdr.
 

facir

New member
porównanie s10 x10

wasal82 napisał:
Witam. Przez rok miałem plazmę PX-80, ale 37 cali i tuner mpeg-2, i ze względu na te 37 cali (obraz oglądam z 3-5,5 metra) sprzedałem ten telewizor. Jakośc obrazu odpowiadała jak najbardziej. Teraz zastanawiam się nad 2. modelami: 42X10Y i 42S10E. Co oglądam? Głównie Cyfrę po hdmi, tvn24, canal plus, parę innych, nie gram i nie ciągnie mnie do tego, filmy dvd. Kanały hd - wiadomo, mało ich póki co, ale nawet canal+ hd na px-80 wyglądał o wiele lepiej niż wersja sd. Wobec tego który 42 calowy tv będzie lepszy? Chodzi głównie o to, żeby dobrze odtwarzał sygnał z tunera cyfowego Cyfry, obraz był conajmniej taki jak na starym. Czy jest sens dokładania średnio 500 zł do serii S? Ale z drugiej strony chciałbym kupić tv bardziej przyszłościowy, tak na 5 lat (wtedy może usługi hd będą bardziej rozpowszechnione?) Szukałem na forum, ale nie znalazłem typowego porównania serii X i S, a w odwiedzonych sklepach nie było tych tv obok siebie. Może ktoś z Poznania/okolic ma ten telewizor? Prezentacja? :) Proszę o opinie, może ktoś porównywał serie S i X przed zakupem?


Witaj kolego wasal widzę niezbyt dokładnie przejrzałeś bierzący wątek ale tak dla przypomnienia proszę bardzo porównanie

Po przesiadce z 42"X10 Witam koledzy oraz koleżanki pozwolę sobie na kilka spostrzeżeń po zmiania tv z 42x10 na 42s10. X 10 uzywałem dokładnie 4 miesiące miesiąc wygrzewania wedle wielu kolegów potrzebny (lub zbyteczny) faktycznie zrobił swoje nie utrwaliły mi się żadne powidoki obraz zrobił się bardziej kontrastowy i nasycony, ale wracając do tematu x10 nie syczał nie buczał nie brzęczał jego jedyną wadą było dość donośne pykanie po wyłączeniu pilotem przez około 30 min w odstępach 2-3 minutowych. W sobote miałem okazje porównać oba modele na tym samym źródle obrazu (BlueRay Sony 350 podpięte przez hdmi i płyta demo panasa oczywiście do każdego tv jeden odtwarzacz) oba tv z podobnymi ustawieniami no tylko że s10 dopiero co wyjęta z pudła:
- szczegółowość zdecydowanie na plus s10 (wiadomo FULL HD)
- płynność ruchomego obrazu s10 również lepiej (ale w zasadzie x10 niema się czego wstydzić)
- nieszczęsne syczenie buczenie itp. nie stwierdzono ani na jasnych scenach ani na ciemnych w obu tv
- czerń zdecydowanie lepsza w s10 pomimo tego, że nie dotarty.
Następne porównanie podpięty Dreambox 800 HD (na obu ten sam image newenigma v2.7 ss74 i aktualne drivery) również po hdmi po jednym tunerku na tv:
- skalowanie obrazu identyczne (ale to juz zaleta tunera)
- kanały SD zdecydowanie lepiej na s10 (bardziej szczegółowe mniej rozmyte)
- kanały HD ogólnie bardzo podobne na obu tv (zauważyłem, że sporo zależy od tego jaki kanał się ogląda z naprawdę dobrym sygnałem jest TVP HD z astry i tu już s10 pokazała co potrafi.
Odtwarzanie DiVX wiwa podłączona po komponencie:
na s10 ciut lepiej niż x10 podobnie jak kanały SD z tunera sat (mniejsze rozmycie obraz bardziej szczegółowy)
Czytnik kart
- zdecydowanie szybciej w s10 są wczytywane zdjęcie można powiedzieć ze natychmiastowo (w x10 trzeba jednak chwile odczekać) i tu już mała dygresja co do syczenia w trakcie wyświetlania zdjęć szczególnie jasnych słychać syczenie elektroniki fakt ciche i nie przeszkadzająca ale jednak jest słyszalne wyraźnie w odległości 0.5m od tv (dziwne ale syczy tylko przy przegladaniu zdjęć z karty)
- w s10 są jeszcze dodatkowe opcje w czytniku dotyczące filmów nie testowałem zbyt szczegółowo bo brak było czasu wrzuciłem tylko na szybciutko film z kamery sony w formacie .mts nie był widziany na karcie ( z tego co wyczytałem w/w format powinien być czytany ale w systemie katalogów AVCHD)
Podłączenie komputera dokładnie laptop Hp Pavilion 6651ew po hdmi.
rozdzielczośc natywna matrycy w tv 1920 x1080 obraz żyleta ale troszeczke rozciągniety po zmianie rozdziałki w lapku na ciut niższą wszystko ok ładny czytelny obraz pulpit dopasowany ( w tv jest mozliwośc dopasowania obrazu w meny po podłaczeniu kompa po analogowym wejściu monitorowym ) mozemy sobie przesuwać obraz pulpitu na tv dopasować kolory i rozdzielczość ale to już było w x10.

Ogólnie jestem zadowolony z zamiany na wyższy model tym razem juz srebrny i nigdy wiecej "piano black" , jesli chodzi o to co mną powodowało aby zamienić tv to przede wszystkim panel full hd zdecydownia lepiej pasuje do blueraya i ps3 (zakup planowany na grudzień) , ładniej i bardziej szczegółowo wygląda obraz z kompa, i tak jak ktos wczesniej napisał "FullHD bardziej przyszłościowy".
Jeszcze malutka dygresja na temat zużycia prądu zmierzone miernikiem s10 mniej go pożera o jakies 10-20 % ( x10 w zalezności od tego co było wyświetlane od 110 do 250w analogicznie s10 od 90 do 220w.
Pozdrawiam wszystkich jeśli zauważę jeszcze jakieś istotne szczegóły co do tych dwóch modeli bardzo dobrej w swoim przedziale cenowym plazmy panasonica na pewno podzielę się tym n aforum.
 

facir

New member
kolego a gdzie znalazłeś sofcik

gorylla napisał:
Było już, ale dodam od siebie.

Wczoraj zaktualizowałem na 42S10 soft z mojego starego 1208 do 1215. Można śmiało robić bez żadnego stresu. TV poprowadzi jak za rączkę. Co ważne- ŻADNE własne ustawienia się nie zmieniają.

Jak dla mnie zmiana w zasadzie nieużyteczna, bo nie mam X-boxa ani ampla Onkyo. Chociaż z tym amplem to kto wie, może niebawem? Pozdr.

szanowny kolego gorylla ja ostatnio chyba dwa razy pytałem o zmiane softu w s10 42", i nie uzyskałem odpowiedzi, jesli możesz to uprzejmie poproszę o jakąś konkretną informacje skąd pobrać sofcik (ewentualnie link) , bo co do zmiany domyślam się , że wystraczy zapodać na sd i w meny dać aktualizacje oprogramowania
pozdrall
 

bartolinio

New member
masz kilka(naście) postów wcześniej więc o co Ci chodzi? czytaj z uwagą...


edit:
w sobotę napisałem do panasonic mail'a z pytaniem o upgrade :)
oto jego fragment:
"czy jest możliwość otrzymać upgrade oprogramowania telewizora P46S10E? ponoć od czerwca jest jego nowa wersja (chyba v. 1213), dodająca kilka funkcjonalności i usprawniająca pracę telewizora, ja zakupiłem TV niecałe 2 tyg. temu i mam starą wersję oprogramowania v. 1209"

oto odpowiedź:
"Uprzejmie informujemy, że nie ma możliwości rozszerzenia funkcjonalności sprzętu poprzez wgranie lub aktualizację oprogramowania. Sprzęt posiada tylko te funkcje, które są deklarowane w instrukcji obsługi."


czyli totalna zlewka klienta w sprawie upgrade lub kompletny brak kompetencji...

ps. instrukcja obsługi, str. 39: "Aktualizowanie oprogramowania odbiornika telewizyjnego" - więc jednak nawet instrukcja o tym wspomina, może nie o upgrade przez kartę SD/SDHC ale jednak ;)
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Tak, jak napisali koledzy przede mną. Był parę stron temu podany link do czeskiej stronki i stamtąd ściągnąłem soft. Trzeba cierpliwości, bo serwery załadowane, ale po kilku próbach dopiero późnym wieczorem poszło.

Instalacja banalna, trzeba tylko jeden pliczek wrzucić do root'a karty SD i heja. Pozdr.
 

phoba

New member
facir napisał:
Po przesiadce z 42"X10 Witam koledzy oraz koleżanki pozwolę sobie na kilka spostrzeżeń po zmiania tv z 42x10 na 42s10./quote]
Wielkie dzięki facir za tak szczegółowe porównanie obu modeli w praktyce na konkretach SD i HD.
 

Tomaszz

New member
bartolinio napisał:
masz kilka(naście) postów wcześniej więc o co Ci chodzi? czytaj z uwagą...


edit:
w sobotę napisałem do panasonic mail'a z pytaniem o upgrade :)
oto jego fragment:
"czy jest możliwość otrzymać upgrade oprogramowania telewizora P46S10E? ponoć od czerwca jest jego nowa wersja (chyba v. 1213), dodająca kilka funkcjonalności i usprawniająca pracę telewizora, ja zakupiłem TV niecałe 2 tyg. temu i mam starą wersję oprogramowania v. 1209"

oto odpowiedź:
"Uprzejmie informujemy, że nie ma możliwości rozszerzenia funkcjonalności sprzętu poprzez wgranie lub aktualizację oprogramowania. Sprzęt posiada tylko te funkcje, które są deklarowane w instrukcji obsługi."


czyli totalna zlewka klienta w sprawie upgrade lub kompletny brak kompetencji...

ps. instrukcja obsługi, str. 39: "Aktualizowanie oprogramowania odbiornika telewizyjnego" - więc jednak nawet instrukcja o tym wspomina, może nie o upgrade przez kartę SD/SDHC ale jednak ;)
Też dzwoniłem na infolinie i oni pojęcia nie mają o upgradzie softu. Dlatego zgłosiłem awarię (obraz w 1080p zrywa z xboxa - szczegóły w moich postach w temacie o serii G). Zadzwonili do mnie z panasa i jestem umówiony z serwisantami na aktualizację softu na 1.213
facir napisał:
Podłączenie komputera dokładnie laptop Hp Pavilion 6651ew po hdmi.
rozdzielczośc natywna matrycy w tv 1920 x1080 obraz żyleta ale troszeczke rozciągniety po zmianie rozdziałki w lapku na ciut niższą wszystko ok ładny czytelny obraz pulpit dopasowany ( w tv jest mozliwośc dopasowania obrazu w meny po podłaczeniu kompa po analogowym wejściu monitorowym ) mozemy sobie przesuwać obraz pulpitu na tv dopasować kolory i rozdzielczość ale to już było w x10.
W opcjach tv inne wyłącz opcję powierzchnia obrazu (overscan), pulpit powinien trafiać z kompa pixel w pixel w rozdzielczości 1920x1080 bez żadnego kombinowania z rozdzielczościami w kompie. Full HD tylko po HDMI, analogowym złączu VGA max rozdzielczość 13xx x 7xx

gorylla napisał:
Było już, ale dodam od siebie.

Wczoraj zaktualizowałem na 42S10 soft z mojego starego 1208 do 1215. Można śmiało robić bez żadnego stresu. TV poprowadzi jak za rączkę. Co ważne- ŻADNE własne ustawienia się nie zmieniają.

Jak dla mnie zmiana w zasadzie nieużyteczna, bo nie mam X-boxa ani ampla Onkyo. Chociaż z tym amplem to kto wie, może niebawem? Pozdr.

A możliwość odtwarzania 24p w 96 hz to mało ? :)
 
Ostatnia edycja:

Webblaster

New member
Tomaszz napisał:
Też dzwoniłem na infolinie i oni pojęcia nie mają o upgradzie softu. Dlatego zgłosiłem awarię (obraz w 1080p zrywa z xboxa - szczegóły w moich postach w temacie o serii G). Zadzwonili do mnie z panasa i jestem umówiony z serwisantami na aktualizację softu na 1.213
No super, tylko po co ta cała fatyga z telefonami i serwisantami, skoro upgrade firmware tv jest banalny i można przeprowadzić go samodzielnie z karty SD? Ba jest nawet dostępna nowsza wersja firmware (dla serii - U,S,G), niż ta którą zaproponowali Ci panowie z serwisu - tj. 1.215 :)
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Dla Niezdecydowanych

Po 2-miesięcznym śledzeniu forum zdecydowałem się wreszcie oto moje spostrzeżenia po zakupie Panasonica Tx-p42s10ES:
Dla tych którzy uważają że nie jest to Full HD (jestem fachowcem w branży RTV) - seria S posiada matrycę Neo-PDP ograniczoną elektronicznie rozdzielczością do 900 lini obrazu ruchomego (należy do nowej generacji tzw.oszczędnych G12). Identyczną matrycę zainstalowano w serii G.
Na stronie Polskiej Panasonica oba panele są oznaczone jako inne ale na stronach Europejskich już nie.
Po rozpakowaniu i odpaleniu totalna porażka (sygnał analogowy UPC) w porównaniu z poprzednim CRT Sharp 29" 100 Hz który odbierał po prostu pięknie.
Po podłączeniu sygnału antenowego do nagrywarki LG RH 177 i dalej RGB do Panasonica obraz wyraźnie lepszy (ostrzejszy).
Następna decyzja, cyfrowe UPC z dekoderem (nie Philips po bardzo złych opiniach lecz Cisco i tu wzmianka dla tych co nie znają firma bardzo znana na rynkach Europejskich i nie tylko w działalności przesyłu danych elektronicznych czyli nie krzak).
Po zainstalowaniu i konfiguracji danych klienta i sprzętu Cisco odpalony i TAK to jest właśnie to.
Wniosek jeśli ktoś chce kupować ten telewizor do sygnału analogowego (próbowałem też z anteną siatkową) to nigdy obraz nie dorówna do poziomu kineskopu. W modelu Tx-p42s10ES tor wizyjny jest wyraźnie gorszy po analogu niż po cyfrze). Jesli ktoś choć troszeczke się zna niech zerknie na schemat układu elektronicznego i prostotę głowicy analogowej.
Wnioski tylko cyfra.
Dla tych co wygrzewają matryce 200, 300 lub więcej i męczą się na powiększonym obrazie. Seria G 12 (nie wiem jak poprzednia) nie wymaga wygrzewania dowodem tego sa niezależne testy z których wynika że, sztuczne zainicjowanie powidoków na ekranie zostaje samoistnie zlikwidowane (testy na stronach Europejskich). W każdym razie ja nie bawiłem się w zmiejszanie parametrów i od poczatku jadę na własnych ustawieniach (400 godz) i nic nie zauwazyłem niepokojącego). Jeśli chodzi o tzw BZYCZENIE u mnie nic takiego nie wystepuje (może to sprawa szczęścia). Na koniec polecam modele srebrne nie widać złej jakości politury tworzywa i kurzu co niektórym psuje chumor:D
 
Do góry