Panasonic seria PV80 i PV8

vib

New member
marekjw2523 napisał:
. A powiedzcie mi czy kupno kabla hdmi-hdmi za 150 zł by podpiąć komputer to przesada :hmm:
ja uzywam 10m za 50zl z allegro - sygnal cyfrowy to cyfrowy, wiec jesli kabel nie jest robiony przez pijanego chinczyka za miske ryzu, tylko trzyma standard hdmi(czy jak sie tam nazywa odpowiedni standard) to nie zauwazysz roznicy miedzy tym za 20zl a 220zl

lejak napisał:
...Plazma miga a lcd nawet nie drgnie...
na PV80 ja widze lekkie migotania na zwyklym analogowym sygnale z kabla (aster) - ale nie na kazdym programie, na innych znow mniej, na innych wiecej
na sygnale z tunera cyfrowego przy zwyklych kanalach SD raczej nic nie miga - a na pewno nie miga z kanalow zagranicznych (polskie i tak sa z tylka w porownaniu z zachodnimi jesli chodzi o jakosc)
kanaly hd - to predzej mi migaja powieki niz plazma :p
 

zibii22

New member
Z uwagi,że to mój pierwszy post chciałbym się serdecznie przywitać.

Dzięki temu forum stałem się muszę powiedzieć szczęśliwym posiadaczem plazmy TH-42PV80PA.Telewizor chodzi bez zarzutu.Wszystko pokrywa się z tym ,co napisane jest na forum.Chodzi mi o jakość programów,menu servisowe,hotelowe,ustawienia,docierania itp.
Zakupu dokonałem w Electro.pl.Sklep bez zarzutu.Przesyłka 2 dni i telewizor w domu.Żadnego kręcenia z ceną.Koszt przesyłki za pobraniem 50zł.Możliwość rozpakowania i podłączenia przy kurierze w ciągu 10 minut.Telewizor bez słynnych naklejek ale widać,że nówka,nawet obudowa z tyłu spasowana.
Sklep Marketmedia.pl,w którym chciałem początkowo kupić nie zezwalał na na podłączenie,podobno kurierzy nie mają czasu.Jak sprzęt nie
chodzi to tylko servis.Tak mi napisali w mailu.
Korzystając z okazji moje pytanie.Chcę podłączyć panasa do komputera.
Karta graficzna to GF.6600GT256MB,posiada wyjście DVI-I,oraz adapter na VGA.Jak najlepiej podłączyć?
Kabel DVI-HDMI
Kabel VGA-VGA
Czy na kablu VGA-VGA,jest on analogowy można odbierać z kompa materiały HD?


Serdecznie pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Lejak, może przesadziłeś z jasnością i kontrastem. To są najczęstsze przyczyny bulu oczy. Odświeżanie może męczyć, ale to rzadko się zdarza.

ArtS :)
 

Nikita

New member
Witajcie ponownie.
Przepraszam jeśli spytam o coś co już było - póki co dobrnęłam do strony 156 i nie znalazłam odpowiedzi :)
Właśnie się dowiedziałam z pewnego sklepu, że podobno PX80 obsługuję HDMI 1.3 a PV80 HDMI 1.2
Czy to prawda? Znalazłam w pewnym portalu artykuł o PV80 i jest napisane, że obsluguje 1.3
Ale już na stronie Panasa jest tak jakoś zaznaczone że nie dot. modelu PV8 i PV80.
Nie rozumiem tylko czemu PX80 miałby to mieć?
Czy ktoś wie?
 

Ryszards68

New member
lejak napisał:
Tv ma w odległosci 2,8 metra i po ogladaniu mocno bola mnie oczy. Chociaż nie o odległość raczej chodzi a migotanie plazm. Zrobiłem prosty test skierowałem kamere na plazmę i na monitor lcd .Plazma miga a lcd nawet nie drgnie.

Masz ustawione Menu/Ustawienie/Prędkość odświeżania na 100Hz?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Czy na kablu VGA-VGA,jest on analogowy można odbierać z kompa materiały HD?

Skoro monitor może, to TV również powinien. I tak byłoby najpewniej podłączyć - wejście masz opisane "PC" :).
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Najwyższą rozdzielczością jaką tv jest w stanie przyjąć po złączu PC jest 1366x768. Pośrednio dostępny jest tryb 1280x1024 jednak najprawdopodobniej karta graficzna PC-ta prędzej udostępni tryb pracy 1024x768 aniżeli dwa wcześniej wymienione.

Edit: Poza tym rozdzielczość natywna matrycy to odpowiednio 1024x768 i 1024x720 dla wielkości ekranu 42 i 37 cali.
 
Ostatnia edycja:

mdepesz

New member
Dostalem dzisiaj dekoder cyfrowy do kablowki i mam w nim opcje ustawienia trybu TV Scart. NIe wiem co powiniennem tam ustawic. Do wyboru mam CVBS(FBAS), RGB lub S-Video?
:confused:
Jaki tryb jest w panasonicu 42pv80?
 

lejak

New member
Ryszards68 napisał:
Masz ustawione Menu/Ustawienie/Prędkość odświeżania na 100Hz?

Oczywiście że 100Hz, ustawienia mam teraz na kinowy czyli ani jaskrawo ani kontrastowo. A teksty idz do okulisty ...bez komentarza. Co do jakosci sygnału to nie ma to znaczenia bo na dvd też miga, szczególnie widoczne na jasnym tle. Ogladnie np filmu z komputera kiedy telewizor wybiera sam odswieżanie 60HZ to juz masakra.Wogóle nie wiem jak mozna np.przegladać strony internetowe na tv przy takim miganiu.
Posta napisałem żeby kupujacy zwrócili na to uwagę, szczególnie mający małe dzieci. U mnie żona i starszy syn oglądaja bez problemu, a ja i młodszy synek niestety nie (zaczął mrugać oczami i własnie okulista doradził zeby mniej ogladł telewizje) Czyli jak widac jedym to przeszkadza a drugim nie.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
lejak

Oczywiście, że plazma migocze. Najwięcej na białych planszach.
Przy PV70, PV700, PV80 i teraz 5080XD widze takie same migotanie.
Wystarczy w patrzeć się w ściane i kontem oka na TV.
Migotanie widze również na moim monitorze 85 hz, gdy ustawie 100HZ obraz igła. Jesteś wzrokowcem takim jak ja. 99 % normalnych ludzi tego migotania nie zauważy.

Tylko mi to zupełnie nie przeszkadza. Gdy kupiłem mój pierwszy TV LCD Amoi:)
przez miesiąc bolala mnie głowa i oczy łzawiły. W LCD patrzysz się na lampy, moje oczy od tego bardziej się męczą. Byłem nawet u okulisy. Nie stety astygmatyzm. Ale pingle nic nie pomogły.
Całe życie miałem TV CRT 50 HZ i było ok. Myślę że to kwestia przyzwyczajenia.
 

maryan78

New member
Instrukcja do menu serwisowego Panasonic-42PV80

Witam wszystkich. Poszukuję Instrukcję do menu serwisowego Panasonic-42PV80. Wiem, że będzie ciężko - ale może ktoś rozszyfrował te znaczki i skróty po wejściu do tego menu.
Wcześniej miałem TV Samsung i po małych modyfikacjach właśnie w menu serwisowym zdecydowanie poprawiłem m.in ostrość, tonacje koloru białego i inne - co zdecydowznie przełożyło się na jakość wyświetlanego obrazu.
Z menu użytkownika ustawienia parametrów dla mnie są za małe. TV mam podpięty pod zwykły tuner cyfrowy Telewizji kablowej Vectra.
Pod tunerem HD zapewnie zabieg ten byłby niecelowy. Z góry dzięki.
 

atn

New member
marekjw2523 napisał:
A co złe masz doświadczenia z tym sklepem :hmm:

Nie, nie mam żadnych. To był tylko żart - przeczytaj jeszcze raz swoje pytanie. Tylko spójrz na nie pod innym kątem.
 
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
mdepesz napisał:
Dostalem dzisiaj dekoder cyfrowy do kablowki i mam w nim opcje ustawienia trybu TV Scart. NIe wiem co powiniennem tam ustawic. Do wyboru mam CVBS(FBAS), RGB lub S-Video?

nie wiem co to jest CVBS(FBAS), ale RGB na pewno jest wyższym standardem nie s-video.

pzdr
 

radosuaf

New member
Bez reklam
maryan78 napisał:
Witam wszystkich. Poszukuję Instrukcję do menu serwisowego Panasonic-42PV80. Wiem, że będzie ciężko - ale może ktoś rozszyfrował te znaczki i skróty po wejściu do tego menu.
Wcześniej miałem TV Samsung i po małych modyfikacjach właśnie w menu serwisowym zdecydowanie poprawiłem m.in ostrość, tonacje koloru białego i inne - co zdecydowznie przełożyło się na jakość wyświetlanego obrazu.
Z menu użytkownika ustawienia parametrów dla mnie są za małe. TV mam podpięty pod zwykły tuner cyfrowy Telewizji kablowej Vectra.
Pod tunerem HD zapewnie zabieg ten byłby niecelowy. Z góry dzięki.

Główne menu przerzucasz klawiszami 1,2. Podmenu klawiszami 3,4. Regulujesz VOL+ i VOL-. Zapamiętujesz OK. Ja się za bardzo nie bawiłem, zmieniłem sobie tylko pozycję obrazu, więc bardziej nie pomogę.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Nikita napisał:
Ponawiam pytanie - czy to prawda, że wersja PX obsługuje HDMI 1.3 (m.in. obsługiwany przez "n"), a PV tylko HDMI 1.2??

Nie wiem jaką wersję obsługę, ale mogę powiedzieć że mam PV8P i Tv N. Wszystko działa bez zastrzeżeń. Zarówno w przypadku obrazu i dźwięku.

zibii22 napisał:
Dzięki radosuaf i bogdanbronowice,czyli spokojnie mogę kupić
VGA-VGA,będzie na nim lepsza jakość niż na DVI-HDMI.

Moim zdaniem lepsza będzie DVI-HDMI bo tutaj sygnał leci cyfrowo, a na VGA-VGA leci analogowo z translacją sygnału.



Jeszcze odnośnie jakości SD chciałem napisać. Wczoraj oglądałem na TVP2 dwa seriale. Na poczatku OFICER TRZECI bardzo ładnie a potem DR HOUSE i tutaj kopara opadła mi tak nisko że żona musiał pomóc mi ją zamknąć. Gdybym nie wiedział że to nie leci w HD to można by się pomylić. Naprawdę jakość była bardziej niż bardzo dobra. Albo TVP2 puszcza w N tak świetny sygnał albo ten TV ma naprawdę inteligentne skalery i robi do doskonale. Akurat był odcinek gdzie chodzi w czarnych smokingach, i kolor czarny robił wrażenie.

Teraz tylko marzę by wrócić po pracy do domu i zobaczyć coś w HD bo od kiedy mam tę plazmę moje spojżenie na TV się zmieniło. Nawet kiepski film w HD może się podobać, bo zwracamy uwagę na plan, otoczenie, słowem wszystko co można pokazać. Program o małpach, stary film, cokolwiek puszczone w HD sprawia że chce się oglądać. Być może ten szok minie z czasem, ale moim zdaniem totalnie obala mit że CRT nadal warty jest uwagi. Pewna era się skończyła i jeśli masz kanały HD to warto zainwestować w płaską PLAZMĘ. Nic się nie traci a jedynie zyskuje.

Jak pomyślę w jakiej nieświadomości żyłem mając CRT (bardzo dobrego zresztą) tego się nie da opisać. Ciągle czekam jeszcze na drugi kabel HDMI aby podłączyć konsolę, zobaczymy jak będzie.

Póki co szukam dobrego i nie za drogiego wieszaka, a także takiego co nie będzie mi wystawał zza plazmy. Trochę mało do wyboru, widać że rynek LCD zdominował nawet branżę wieszakową. Jeśli macie sprawdzone w kolorze czarnym to można by zbudować taką bazę w jednym miejscu. W wątku jest kilka słów na ten temat, ale bez większych konkretów, a wieszaki za kilka stówek to chyba lekkie przegięcie za kawałek metalu, że już o dedykowanym panasonic, który kosztuje tyle co połowa samego TV - to jest jakiś kosmos.
 
Ostatnia edycja:
Do góry