Panasonic seria PV80 i PV8

freyu

New member
PV8P: Kontrast 10 000:1, Złącza 2 x HDMI, komponent, S-VIDEO, 2 x SCART, słuchawkowe, wejście audio

PV80P: Kontrast 15 000:1, Czytnik kart pamięci Secure Digital, Złącza 3 x HDMI, komponent, S-VIDEO, 2 x SCART, słuchawkowe, wejście audio, wejście PC

To najważniejsze.

No a wyższość plazm nad lcd to sama sobie odpowiedziałaś: na plaźmie łagodniejszy dla oka obraz. Jak dla mnie podstawa. Wiesz jak to jest w sklepach, kwestia ustawień i w ogóle.
 
Ostatnia edycja:

Zybex

New member
Witam,
mam problem z obrazem TV (z analogowego UPC). Jeżeli podłączę komputer kablem DVI-HDMI (3m lub 10m) do PV80 to przy oglądaniu programów TV pojawiają się poziome paski przewijające się przez ekran. Ma/miał ktoś taki problem i wie co z tym zrobić?
 

Dziura.m

New member
@ Nikita
Nigdy nie ufaj sprzedawcy ;) Niestety takie czasy ze co się nie sprzedaje albo czego za dużo na magazynie trzeba wypchnąć (sprzęt się starzeje technologicznie i traci na wartości ).Pamiętaj że tak jak sprytnie są ustawiane towary w hipermarkecie (żeby idąc po chleb kupić jak najwięcej nie koniecznie planowanych rzeczy) tak sprytnie się manipuluje sprzętem ustawienia źródła itp. Najlepiej jeśli już iść ze swoim zródłem. Ustawić domyślne nastawy obu porównywanych odbiorników. Porównywanie obrazów w (najczęściej jarzeniowym) oświetleniu sklepu też nie jest niestety miarodajne. Co do "chaosu" jak to określiłaś to nie potrafię się do tego odnieść, nie bardzo wiem co masz na myśli. Bolały oczy ? pamiętaj że plazmy maja powłokę szklana a nie polaryzator jak LCD (stąd nie nadaja sie do doświtlonych pomieszczeń odbijają inne źródła światła) Zjawisko strboskopowego (rwanego) jakby wyświetlania jest spowodowane również niedoskonałością zródła. Najważniejsze jednak żebyś sugorowała się swoimi odczuciami bo to Ty bedziesz patrzeć w ten telewizor wiec jeżeli pasuje ci bardziej LCD bierz LCD nie kupuj plazmy tylko dlatego że na jakimś forum twierdzą że to jedyna słuszna technologia.
Dla mnie LCD odpada ze względu na sztuczność i czerń . Pozatym tv SD która w dalszym ciągu króluje lepiej znoszą plazmy (Panasonic ma dobre skalowanie obrazu SD) Ale dla ciebie mogą mieć większe znaczenie inne walory.
Kolega Freyu podał główne różnice (jak dla moich potrzeb 2x HDMI dyskwalifikuje ten odbiornik)
@ Zybex czy komputer i TV sa podpięte do tego samego gniazdka ? Czy gniazdko ma bolec ochronny ?

Pzdr
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wybór TV

Nikita, Dziura napisał bardzo trafnie, że / niestety/ w polskich sklepach nie można ufać sprzedawcom.

Po drugie sygnał jaki jest podłączony do TV też bardzo często pozostawia wiele do życzenia...

Poszukaj na forum było wiele o tym, że plazmy generalnie lepiej radzą sobie z obrazem Standardowej Rozdzielczości - SD. Ale oczywiście to będzie Twój TV i Tobie się musi podobać - dlatego też wybór należy do Ciebie.

Ja ze swojej strony polecam plazmę. Może być model jak w moim podpisie...
 

Dziura.m

New member
Przyczyn może być wiele najprostszy test jaki możesz na razie wykonać to spiąć wszystko do jednego gniazdka to powinno już coś wyjaśnić.
Acha w momencie jak masz pasy na ekranie to wyjscie z karty jest aktywne czy nie ma to żadnego znaczenia?
Pzdr
ps może przejdżmy na priv
 

and2000

New member
@ zybex- u mnie lekarstwem na podobne objawy był filtr galwanicznie separujący gn. kablówki i tv (wkręcany na f-ki na kabel) - koszt: kilkanaście zł
 

Zybex

New member
Dziura.m:
- podpiąłem do 1 listwy i wszystko ok - brak pasów (szkoda, że tak na stałe nie mogę spiąć)
- wyjście karty nie musi być aktywne, nawet komp może być wyłączony (jest w stanie czuwania, czyli na przykład podaje napięcie na USB), pasy występują

and2000 - myślałem o rozwiązaniu z filtrem, ale jak miałem problem w drugą stronę :) Jak miałem stary telewizor to przy oglądaniu obrazu z kompa miałem przebicia z programu TV. Ale wybrałem ciut droższe rozwiązanie i kupiłem nowy TV ;)
 

Dziura.m

New member
Mógłbyś pomajstrować w tzw. popularnie korkach (podpiąć oba tory do jednego zródła w skrzynce ) Ale jeżeli nie miałeś nigdy styczności z prądem , to nie polecam jednak tej zabawy. Ale skoro 2 obwody na odcinku od bezpieczników do gniazdek mają różnice potencjałów (w skrzynce się łączą i wspólnym przewodem lecą do piwnicy pod układy różnicowe ) może to wskazywać że po drodze coś ci sieje na zero (skoro masz wyzerowane gniazdka) Sprawdź sobie to zanim kogoś kiedys coś popieści.
Jest jeszcze druga możliwość że masz strasznie starą robiona za PRL instalacje a wtedy to pewno najstarsi elektrycy nie dojdą co tam jest nie tak i dlaczego to wogóle działa.
Pozdrawiam
 

Nikita

New member
Dziękuję Wam za odpowiedzi :) Dziś w końcu miałam okazję porównania trochę "bliższego". W Electro World były wszystkie TV na tym samym sygnale Cyfry + i na fabrycznych ustawieniach. Wyraźnie było widać, jak LCD nie daje rady z czernią :) Przejścia, cienie wypadały fatalnie bez różnicy na cenę. Plazma trochę męczyła oczy niestety, ale wydaje mi się, że to kwestia przyzwyczajenia, bo im dłużej patrzyłam tym mniej mi to przeszkadzało. W Mediamarkcie udało się nakłonić sprzedawcę do podłączenia sygnału SD do PV80 i PY80. Obok stały też LCD LG i SONY. Na żadnym obraz nie był piękny, ale tylko na plazmie Panasa dało się oglądać sport! Powiedziałabym tak - jeśli chodzi o kabel, to najlepiej zostać przy kineskopowych:) Ale mój wybór jest jeden - PV80. Nie widzę konkurencji za wyjątkiem może Pioneera, ale to już inna klasa i kasa :) Swoją drogą 5700zł za PY80 w Mediamarkcie, przy cenie w necie 3700zł to lekkie przegięcie... W Saturnie większość TV leci na kablu (co prawda Discovwry HD), a obok stoi półka z Soniaczami, na których leci Blue-Ray... Brak słów :/
 

Zybex

New member
Dziura.m - dzięki wielkie, pomyślę co zrobić, najważniejsze, że wiem już o co biega. A instalację mam faktycznie z lat 70, zrobiłem jedynie łazienkę, kuchnie i gniazdko od kompa ( "zrobiłem" nie osobiście ;) ).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie gniewaj się, ale pobieżna lektura forum daje odpowiedź na Twoje pytanie. PX ma abudowany tuner DVB-T w systemie MPEG2.

ArtS :)
 

Dziura.m

New member
A czy przypadkiem piloty nie są te same tylko inaczej zaprogramowane?
Napewno tak jest w przypadku PY/PZ 800 Poprostu pod niektórymi przyciskami mamy dodatkowe funkcje. Np tam gdzie ja mam proporcje obrazu w PZ jest wejscie do EPG itp
Ale pewny nie jestem tylko takie moje spostrzeżenie
Pozdrawiam
 

mani17

New member
Plazma PANASONIC TH-46PY85

ponieważ jest to mój pierwszy raz na forum witam Wszystkich serdecznie, z góry za błędy jakiekolwiek przepraszam. Od paru dni czytam co piszecie i widzę, że same mądre głowy tu siedzą więc na pewno pomożecie. chodzi o model jak w tytule szukałem kogoś w garażu HD z tym modelem ale nie znalazłem, właśnie na to się zdecydowałem ale nigdzie na dolnośląskim tego nie ma w sklepach po za netem. Chciałbym zobaczyć to przed zakupem albo czegoś więcej się dowiedzieć, więcej niż info podane przez producenta.
Czy może ktoś z Was ma taki model albo go przynajmniej widział?
dziękuję i pozdrawiam forum HDTV:eek:k:
 

mani17

New member
tak masz jeszcze 1kg zapasu jeżeli chodzi o wagę tv, nie wiem tylko jak z mocowaniem ale to już jest raczej uniwersalne, po za tym fajna podstawka.
 
Do góry