Panasonic seria PV80 i PV8

rekrut_old

New member
vib napisał:
no wlasnie apropo dzwieku przy kabli hdmi-dvi

mam takie pytanie
w HDMI1 jest w ustawieniach dzwieku: Auto, Cyfrowe, Analogowe - i tylko w tym zlaczu bo hdm2 i hdm3 obluguje tylko cyfrowe

czy ta opcja: Analogowe znaczy, ze dzwiek zostanie pobrany wowczas z wejscia Audio 2xchinch ?

dokładnie - ja mam podłączony sprzęt PC z PV80 ---> DVI - HDMI i obok tego kabelka idzie kabelek z dźwiękiem PC (minijack ) PV80 (2xchinch)
 

rekrut_old

New member
damaioshin napisał:
.......

W PC ustawiamy tryb dual view [klonowanie podaje błędną rozdzielczość, której zmienić się nie da!] ....
hmm.....muszę zaprotestować, można w trybie Clone ustawić dwie różne rozdziałki (inna dla monitora i druga dopasowana do TV ) i chodzi bardzo bobrze.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
zsoi3 napisał:
kup PV80. oszczednosc to okolo 1500-2000 zlotych w stosunku do PY85. za to kase lub dolozywszy niewiele za pare lat kupisz sobie fullhd - do tego nowoczesniejszy model.
Generalnie jest to rozsądna rada. Jednak, gdy wziąć pod uwagę spadek wartości tak zakupionego telewizora, to i tak w rezultacie się dokłada. Dziś za 2500 kupisz PV80, a za trzy lata za 2500 PYxx. Suma sumarum na jedno wyjdzie.

zsoi3 napisał:
chyba, ze masz konsole do gier i siedzisz przed ekranem z odleglosci okolo 1.5-2 metra
Zgadzam się za to z drugą częścią porady. Jeśli odległość od telewizora przekracza 2 metry, nie ma sensu pchać się dla zasady w Full HD.

ArtS :)
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
no tak ... ale pv maja 15.000 kontrast zas py 30.000 ... czy tez to nie ma znaczenia i nie widac roznicy procz w portfelu :)
... i jeszcze jedno wiem ,ze nie ma poki co programow full hd ale sa 1080i i choc mowi sie ze to jak 720p to jednak 1080i ma podzialke 1920x1080, a i sa tunery sat ktore podaja dalej taki sygnal 1080i... wiec chyba warto sie jednak zastanowic nad tv Full hd (do tego dochodzi blu-ray i PS3)

pozdr.
 
Ostatnia edycja:

damaioshin

New member
rekrut_old napisał:
hmm.....muszę zaprotestować, można w trybie Clone ustawić dwie różne rozdziałki (inna dla monitora i druga dopasowana do TV ) i chodzi bardzo bobrze.

na kartach nvidia, ktora oferuje tryb dual view, nie ma mozliwosci regulacji obrazu na 2 monitorze przy klonowaniu. klon to klon, parametry bierze z ustawien monitora głownego.

bynajmniej jest tak u mnie, a probowalem zmieniac te rozdzialki powerstripem.

najprostsza metoda to dual view.
 

vib

New member
damaioshin napisał:
na kartach nvidia, ktora oferuje tryb dual view, nie ma mozliwosci regulacji obrazu na 2 monitorze przy klonowaniu. klon to klon,

moze zmien sterowniki - u mnie na 8800 GTS 512 sterowniki 1770.70 mozna w trybie clone regulowac rozdzielczosc drugiego monitora/TV - z tym ze akurat w moim przypadku przy PV80 malo sie to przydaje, bo plazma ma niestandardowa przeciez rozdzielczosc (a zabawa powerstripem u mnie przy kablu hdmi-dvi nic nie daje)

z tym ze plazmy uzywam do filmow (ewentualnie gierki czy dema) a nie do programow innych wiec mnie to nie przeszkadza - jak ktos chce panasa uzywac jako "pelnoprawnego" monitora to tylko modele z fullhd
 

freyu

New member
Obserwuję co piszecie o podłącznieu do PV80 kompa, bo jak sie juz dorobię tego tivika to zapewne bedę podłączał. Tak czy inaczej mam rozumiec z Waszych wypowiedzi że nie wystarczy podłączyć kompa z tv po kablu hdmi/dvi żeby miec dźwięk? Trzeba dodatkowo ciągnąć przeód do dźwięku?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
dźwięk

Tak, trzeba dodatkowo "pociągnąć" dźwięk. Są ponoć jakieś nowe karty graficzne, które posiadają wyjście dźwięku, ale do tego trzeba pewnie dokupić odpowiedni kabel.

Ja mam podłączony komputer do TV przewodem DVI - HDMI, a dźwięk z wyjścia karty dźwiękowej do amplitunera i mam DD5.1.

Ale naprawdę warto zainwestować troszkę w przewody bo dobry film w HD z dźwiękiem DD5.1 to "poezja dla oka i ucha". / oczywiście w stereo też nie jest źle../
 

vib

New member
no na razie tak wychodzi, chociaz:
i nvidia i ati pisza, ze karty wspelni wspieraja standard hdmi z hdcp i dolaczaja przejscoiwki hdmi-dvi
i teoretycznie powinien byc dzwiek (karty ati bezposrednio "pobieraja" cyfrowy dzwiek przez swoje zlacze pci, karty nv trzeba polaczyc kabelkiem spdif(czyli cyfra) z karta dzwiekowa)

tylko kurcze, czemu to nie dziala w praktyce ? :(

nie wiem, jak jest z kartami ktore posiadaja na pokladzie zlacze hdmi (a nie przez przejsciowke dvi-hdm) - ale takie zlacza hdmi posiadaja starsze karte, badz low-endowe - nowe karty tylko 2 x dvi

googlowalem wiele godzin i nic nie wymyslilem (niestety mam karte nv, wiec nie probowalem zadnych kombinacji na ati - moze tam to jednak da rady wlaczyc - z moim 8800gts sie poddalem)
 

freyu

New member
Hmmm.... no ok, a jak nie mam amplitunera? To jak podłączyć? Do nBoxa czy tv bezpośrenio? No i jaki przewód, tzn jakie końcówki?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
podłączenie

Freyu na moje podłącz dźwięk bezpośrednio to TV z wyjścia karty dźwiękowej komputera mini jack z przejściem na cinch. Taki przewód wiele nie kosztuje.
 

freyu

New member
No właśnie tak mi się zdawało ale chciałem się upewnić. Dzięki za odpowiedź. A ma ktoś z forumowiczów czytających ten wątek takie właśnie rozwiązanie?
 

rekrut_old

New member
damaioshin napisał:
na kartach nvidia, ktora oferuje tryb dual view, nie ma mozliwosci regulacji obrazu na 2 monitorze przy klonowaniu. klon to klon, parametry bierze z ustawien monitora głownego.

bynajmniej jest tak u mnie, a probowalem zmieniac te rozdzialki powerstripem.

najprostsza metoda to dual view.

protest po raz drugi - można ustawić różne rozdziałki dla dwóch różnych odbiorników
 

canoe

New member
Panowie, nie żartujcie!

Witam wszystkich,

posiadam laptopa Samsung r700 z wyjściem hdmi i właśnie chciałem kupić PV80 (nota bene głównie dzięki temu forum) - mówicie, że będę miał problem w dźwiękiem przy odtwarzaniu materiałów z laptopa??

Mam teraz niezły zgryz... :confused:
Da się coś zrobić z tym fantem? Czy jakiś nowy soft do tego telewizora może wkrótce coś zmienić?
 

adamski1209

New member
Witam
canoe jam lapka po hdmi i dzwiek jest ,tylko musisz przełączyć w opcjach urządzenia odtwarzania z głośników na Realtek Digital Output i wszystko hula.
 

rekrut_old

New member
canoe napisał:
Witam wszystkich,

posiadam laptopa Samsung r700 z wyjściem hdmi i właśnie chciałem kupić PV80 (nota bene głównie dzięki temu forum) - mówicie, że będę miał problem w dźwiękiem przy odtwarzaniu materiałów z laptopa??

Mam teraz niezły zgryz... :confused:
Da się coś zrobić z tym fantem? Czy jakiś nowy soft do tego telewizora może wkrótce coś zmienić?

będziesz miał dziek i obraz, ale co stoi na przeszkodzie żebyś wziął pod pachę laptopa i podłączył go do TV w sklepie pod protestem sprawdzenia gniazd HDMI... ;)

Wyjcie HDMI w laptopie działa tak samo jak wyjście HDMI na płycie głównej stacjonarnego kompa - dzięki temu masz obraz idzwięk w jednym kabelku
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Konsola PS3 także przetestowana. Muszę powiedzieć że obraz miodzio. Bardzo dobrze prezentują się kolory, żywe i ciepłe. Co do rozdzielczości to nie mam zastrzeżeń, może poza tym że jest za duża i w niektórych przypadkach trzeba zbliżyć się by przeczytać. Teraz sobie wyobraźcie FULL HD na 32" - nie widzę tego. Mój ma 37 i HD READY a jakość jest powyżej oczekiwań.

Świetnie chodzi także obraz z DVD, PS3 ładnie skaluje. Ściągnąłem sobie także kilka trailerów w HD - obraz żyleta, choć do szczęścia brakuje jeszcze idealnych przejść tonalnych.
Niestety nie mogę sprawdzić czy to jest wina materiału wyjściowego czy samej plazmy, przydałby się taki test na tym samym materiale źródłowym 1:1 dla fragmentów z gradientami, chyba że ktoś wie gdzie takie można zobaczyć?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
LukeSky, zgadzam się z Tobą obraz żyleta na PV80!!!
Oglądałem ostatnio film John Rambo w HD i koparka mi opadła. Oglądałem go kilka razy. Obraz powala, dźwięk rewelacja.... kto oglądał to wie, zwłaszcza finałowa scena i ten ciężki karabin, który "obsługuje" Rambo. Polecam i TV i film.
 
Do góry